BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 2 kwietnia 2019, 20:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Sifacil napisał(a):
Zapraszam do Kędzierzyna-Koźla, miasta na opolszczyźnie, które nie dość, że wymiera, jest pochłonięte benzemem z którym nikt nic nie robi, nawet mimo nagłośnienia sprawy w mediach to dodatkowo z koszmarnie działającym rządem i przebudowywaniem infrastruktury... Niegdyś, główna arteria miasta, dwa pasy, przejścia dla pieszych z sygnalizacją, przejazd przez miasto trwał chwilę. Wypadki były, ale to jak wszędzie, na skutek błędu ludzkiego, tu wjazd na czerwonym, tu wtargnięcie na jezdnię, tu przejazd przez przejście dla pieszych... A teraz? Główna droga w mieście została zwężona do jednego pasa, 4 ronda, ledwo autobus się mieści na tej drodze, krawężniki conajmniej 20cm wysokości i to nie obłe a ostre. Okej, centrum miasta, odnowienie, ukłon w stronę pedaliarzy, którzy notabene mają swoje przejazdy kolidujące ze skrzyżowaniami na których oczywiście kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność... Brak możliwość wyjazdu z bocznych dróg czy sklepów czy nawet stacji benzynowej bez najechania na ścieżkę rowerową... Bo jak nie najedziesz to nic nie widzisz... Dobra, centrum miasta, niech będzie... Ale każda dwupasmówka została przerobiona na jednopasmówkę, dołożone ścieżki rowerowe szersze od pasa do poruszania się dla samochodów.

Pójdźmy na obrzeża miasta. Super, tworzą połączenia ścieżkami rowerowymi pomiędzy ościeżnymi wioskami/miastami należącymi do gminy/powiatu, super! Ale... Nagle drogi zostały zwężone i oczywiście obłożone ostrymi krawężnikami, ograniczenie do 90km/h, poza terenem zabudowanym, gdzie wcześniej tiry czy autobusy się mijały i spokojnie szło tam jeszcze między nich motocyklistę wcisnąć, tak teraz samochody ciężarowe, dostawcze, autobusy jeżdżą tam 40-60km/h bo szurają prawym kołem po krawężniku a lusterko i tak jest na styk z końcem pasa...

To jest tylko przykład z mojego miasta/okolicy. Nie mówię już o pedaliarzach trenujących, których szanuję za chęć zrobienia czegoś z własnym życiem i pasję, ale do cholery, jedzie taki "peleton" na drodze wojewódzkiej z ograniczeniem do 90km/h, ba, nawet nie po pasie awaryjnym, a po prawym pasie, nie blisko krawędzi jezdni, a całą szerokością jezdni. Ja rozumiem, mamy prawo, trenujemy, okej. Ale nie utrudniajmy sobie życia. Nie mówię o przypdkach na drogach ekspresowych, obwodnicach z zakazem ruchu rowerów. Wcześniej wspomniana droga, która została zwężona ze względu na drogę rowerową, i co? I pedaliarze mają sobie to za nic i jadą drogą... Zwróć takiemu uwagę, to od razu można rozgrzewkę robić przed rękoczynami.

Nie mówię, że któraś grupa jest lepsza, czy gorsza. Szanujmy siebie na drodze i nie utrudniajmy sobie poruszania się i tak już mocno ograniczonego przez to co się aktualnie dzieje na świecie. Jak jadę rowerem to nawet aż za zachowawczo, zjeżdżam z drogi przed samochodami jak widzę, że będą musiały się minąć a na to miejsca nie ma, może i z głupoty, może z kultury a zapewne z tego powodu, że nie chciałbym aby taki jegomość nie wyhamował i zrobił sobie garaż z mojej dupy.

Akcje o których mowa na samym początku, nie są oczywiste ale jak najbardziej zauważalne. Jedna grupa z drugą toczy cichą wojnę, na której oczywiście najbardziej tracą kierowcy. Ja np. mam 30km do pracy i nie mam możliwości innego dojazdu do pracy niż samochodem, autobusy nie jeżdżą, a rowerem? Fajny trening, ale niekoniecznie przed pracą w której prezencja odgrywa jakąś rolę.

Takie o żale, jak już temat powstał :D



Stań się albo zostań rowerę, nawet będziesz miał już swój fp na fb.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 2 kwietnia 2019, 20:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Moje BMW: E34&E39
Kod silnika: M50B25
To jest myśl :cwaniak:

I wagę do scigow zredukuje, same plusy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 3 kwietnia 2019, 07:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
Daniel_85 napisał(a):
renoraines napisał(a):
Co przebije poroniony pomysł poznańskiego przedstawiciela oszołomów, żeby zakazać rodzicom odwożenia dzieci do szkoły samochodem? :rotfl:


Fakt, pomysł poroniony, ale na pewno jakiś zryty lewacki beret wymyśli coś jeszcze głupszego i nie będzie trzeba długo czekać ;)


Nosz ku... To się dzieje naprawdę? Trzeba być poważnie niedorozwiniętym by coś takiego zaproponować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 3 kwietnia 2019, 14:25 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
s2power napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
renoraines napisał(a):
Co przebije poroniony pomysł poznańskiego przedstawiciela oszołomów, żeby zakazać rodzicom odwożenia dzieci do szkoły samochodem? :rotfl:


Fakt, pomysł poroniony, ale na pewno jakiś zryty lewacki beret wymyśli coś jeszcze głupszego i nie będzie trzeba długo czekać ;)


Nosz ku... To się dzieje naprawdę? Trzeba być poważnie niedorozwiniętym by coś takiego zaproponować.


Prawdziwe, jak również to, że ten dzban ( to ten sam od tęczowych flag na tramwajach) , chciał zlikwidować poznański PKS. Zbieżność w czasie i sprzeciw do rzadowego programu przywrócenia komunikacji publicznej gminno-powiatowej , nieprzypadkowe.
Likwidacja PKS uderzyłaby w mieszkańców ponad 40 gmin, którzy dojażdzają m.in. do Poznania do pracy. Czub tłumaczył się rentownością, ale nie ogarnia tego, że komunikacja publiczna to przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, które ma zaspokajać zbiorowe potrzeby obywateli, świadczyć usługi publiczne itd. Tego typu działalność nie jest w stanie pokryć swoich kosztów z samych biletów i dzieje sie tak nie tylko w Poznaniu.

Mentalność totalnego przedstawiciela oszołomów: zakazać dowozu autem i zlikwidować polączenia autobusowe.

Skoro mowa o idiotach https://niezalezna.pl/265437-meysztowic ... lski-wideo

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 4 kwietnia 2019, 05:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
renoraines, sorry, ja wiem, głupie pytanie ale... Kto go wybrał? Czyżby w Poznaniu, Krakowie i niestety innych miastach też mieszkały już same lemingi? Bez urazy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 4 kwietnia 2019, 12:56 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717








s2power, wiemy o co chodzi ;)
Znamy wasz problem, lemingi. Niechęć do myślenia.
Wiara w mainstream. Totalna. I nic nie chcecie zmieniać.
Sądzicie, że płynąc w nurcie nie wpadniecie na skały...
Dobrze czujecie się w stadzie... Układ doskonały!
Mądrość grupy (tak myślicie) jest na wagę złota.
Wiedzcie, że w kupie pomnaża się także ... głupota...


Cytujac klasyka- najwiekszą siłą lwowskiego żulika jest bezmiar głupoty jego elektoratu.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 4 kwietnia 2019, 13:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
Kto tym "ludziom" dał rowery? Przecież ani w pierwszym ani w drugim wypadku nawet im głowa nie drgnęła by spojrzeć, czy coś nie nadjeżdża.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 kwietnia 2019, 07:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
s2power napisał(a):
renoraines, sorry, ja wiem, głupie pytanie ale... Kto go wybrał? Czyżby w Poznaniu, Krakowie i niestety innych miastach też mieszkały już same lemingi? Bez urazy :)


a kto wybiera POPIS na przemian? albo to państwo fikcyjne albo naprawdę mamy tak głupi naród, który na dobrobyt nie zasługuje, nawet na własne państwo.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 kwietnia 2019, 12:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
jiGsaw, obawiam się że niestety to drugie.
T. Lis, koleś, którego bardzo nie trawię miał w jednym rację, "Jeżeli myślicie, że wasi widzowie są głupi to jesteście w błędzie, są jeszcze głupsi".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 kwietnia 2019, 13:02 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Naród wspaniały, tylko ludzie ku...

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 6 kwietnia 2019, 06:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
s2power napisał(a):
"Jeżeli myślicie, że wasi widzowie są głupi to jesteście w błędzie, są jeszcze głupsi".

Pranie mózgu za długo trwa, żeby wyplewić w lemingach tą głupotę i zaszczepić samodzielność umysłową. Co jak co ale Polacy jak chcą to są dobrzy we wszystkim. Oszuści za sterami o tym wiedzą, dlatego pakują grubą kasę w wojne medialną. U nas potrzebna jedynie rewolucja, obawiam się że po fakcie. Jak bańka jebbnie i ludzie nie będą mieli nic. Wtedy oszuści pouciekają, a bezpieczniej będzie "umrzeć" po Kulczykowemu.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 6 kwietnia 2019, 08:05 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Do rewolucji potrzebny jest konflikt, który teraz wywołuje grupa która przyjdzie w roli rozjemcy. Oszuści nie pouciekają, a dojdą do władzy.
Podać przykłady państw gdzie w drodze rewolucji niespecjalnie się polepszyło?

Wiesz w/g jakiego manifestu tylko rewolucja jest drogą do celu?

Tu żadna rewolucja, ani podpalanie nie jest potrzebne. Tu wystarczy złodziej powsadzać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 6 kwietnia 2019, 18:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Kyokushin napisał(a):
Oszuści nie pouciekają, a dojdą do władzy.
to kto teraz rządzi? Prawi i sprawiedliwi?

Kyokushin napisał(a):
Tu żadna rewolucja, ani podpalanie nie jest potrzebne.


https://www.google.com/search?client=ms ... ycPxeND728

Kyokushin napisał(a):
Tu wystarczy złodziej powsadzać.

Dokładnie

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 maja 2019, 15:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
https://opinie.wp.pl/bociaga-samochodow ... 172733057a

A to już jakaś histeria.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 maja 2019, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 8
Moje BMW: e46 coupe
Kod silnika: m54b25
w Polsce na drogach ginie rocznie 2 838 osób (dane za rok 2018 ) .
Ale co tam Husaria musi [cenzura]ć .
Foto radar zło wcielone
ograniczenia prędkości , ku..a Ja wiem lepiej ile mam wejść w ten zakręt
Brawo dla Autora :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 maja 2019, 16:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nie mierz innych swoją miarą.

Cała rzesza ludzi jeździ normalnie i bynajmniej nie ma nic wspólnego z mordercami.
Odsetek debili istnieje i odwala spektakularne akcje, ale to... odsetek co dobitnie pokazuje nawet z roku na rok malejąca (mimo zwiększania się ruchu) statystyka.

Autor albo był na haju albo jest debilem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 maja 2019, 18:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 8
Moje BMW: e46 coupe
Kod silnika: m54b25
Moja taśma miernicza (stanley) jest poza tematem .
Wyraziłem moją opinie na temat posta Przemysław Bociąga i tyle
I zgadzam sie z twoją odpowiedzią :ok:
Kierowców mamy w Polsce różnych , ale jak napisał autor .
W Norwegi mają lepszych ! i ch.j
I to miałem na myśli odpowiadając na twojego posta z facebook .
Nawiasem , życzmy sobie na wzajem aby odsetek debili zmniejszał sie na polskich drogach
:super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 maja 2019, 20:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nie do końca.

Norwegia ma lepszą infrastrukturę, Norwegowie więcej zarabiają i mają lepsze, bezpieczniejsze auta, i Norwegów jest mniej.
Jakieś 5 mln. Polaków 38 mln.

skouser napisał(a):
Nawiasem , życzmy sobie na wzajem aby odsetek debili zmniejszał sie na polskich drogach


Popieram w 100%. Jest co raz lepiej, miejmy nadzieję że trend się utrzyma. Myślę że to między innymi dzięki temu że PRLowska mentalność powoli wymiera.

W/g statystyk najgorsze były dla nas lata 90. W tych latach średnio 9000 ludzi rocznie ginęło na drogach. Teraz jest to 2800.
W 1995 było zarejestrowanych 7,5 mln samochodów osobowych, dziś jest to 22 mln.

Zresztą, pamiętam jazdę nad morze w tych latach i to co działo się na drogach. Nie było to tak głośne, bo nie było netu, tak więc mimo 3 krotnie większej liczby aut mamy 3 krotną liczbę śmiertelnych wypadków.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 5 maja 2019, 21:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Swoje zrobiło zabieranie prawka po przekroczeniu 50km/h w zabudowanym. Niestety kierowcy to nie jest największy problem, tutaj potrzeba ludzi z wyobraźnią nawet przy przebudowach ulic. Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego remontując od podstaw drogę (wymiana gruntu, nowa kanaliza itd), sudzienki są nadal na asfalcie i sa "losowo" porozrzucane, że ciężko nie zaliczyć jakiejś, bo po roku już idą w góre lub dół. Moje miasto jest doskonałym przykładem jak moża "spiep...ć" przelotową droge krajową (czyt przed remontem była dużo szybsza niż po), ale skoro inżynier był z Krakowa (mówimy o Pomorzu) i nigdy nibył tutaj, a papier wszystko przyjmie... Albo ograniczenia prędkości, poustawiane jakieś śmieszne wartości z uwzględnieniem kierowców 75+ i oblodzenia, w Italii jak jest wstawione 50km/h tzn że jak pojedziesz szybciej to lecisz w krzaki...

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 6 maja 2019, 08:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
Lincoln, u nas nie chodzi o poprawienie infrastruktury poprzez remonty. Chodzi o to by wybrańcy mogli na tym zarobić. Ot tyle. Te wszystkie wysepki z wysokimi krawężnikami, jakieś bzdurne szykany, itp. Jak to ma pomóc, skoro zimą pług nie potrafi tego skutecznie odśnieżyć?! Korupcja, kolesiostwo, kure...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL