BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 08:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tankują bez płacenia i kradną tablice
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 00:15 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
artykuł ze strony http://www.motogazeta.mojeauto.pl/cms/i ... ytaj_dalej


Tankują bez płacenia i kradną tablice
Wysokie ceny benzyny na całym świecie powodują niespotykane dotąd zachowania właścicieli pojazdów. W nowozelandzkiej prowincji Waitakere na skutek drożejącego "czarnego złota" nastąpiła fala kradzieży tablic rejestracyjnych.

Część Nowozelandczyków, którzy decydują się na kradzieże tablic z numerami rejestracyjnymi innych pojazdów wykorzystuje je później na stacjach benzynowych. Nie trudno się domyśleć w jakim celu. Podjeżdżając na stację swoim samochodem z założonymi kradzionymi tablicami tankują paliwo do pełna i odjeżdżają spod dystrybutora bez uprzedniego zapłacenia dopuszczając się kolejnego przestępstwa. Nie przeszkadza im nawet to, że większość stacji wyposażona jest w system kamer monitorujących. Nawet mimo szybkiej interwencji obsługi stacji i zgłoszenia takiego faktu na policję większości złodziei, a być może po prostu zdesperowanych ludzi nie godzących się na tak wysokie ceny benzyny nie udaje się złapać.

O nasilającym się tam zjawisku kradzieży paliwa ze stacji benzynowych może świadczyć liczba zgłoszeń o kradzieży tablic przez poszkodowanych właścicieli pojazdów. W ciągu ostatnich trzech miesięcy w 200 tys. regionie Waitakare doszło do około 104 takich przestępstw. Łapanie sprawców wygląda jak w przysłowiową kratkę, a jedynym w miarę skutecznym rozwiązaniem pozostaje bardziej trwałe mocowanie tablic za pomocą specjalnych linek dostępnych w warsztatach samochodowych.

Przypadek odosobniony? Zdecydowanie nie. Do podobnych sytuacji, choć zdecydowanie na mniejszą skalę dochodzi na całym świecie, nawet w tak bogatych krajach jak Niemcy czy Wielka Brytania. Problem kradzieży tablic rejestracyjnych i ucieczek ze stacji bez zapłacenia za paliwo widoczny jest także w Polsce. Jak mówi jedna z kobiet, na co dzień kasjerka stacji benzynowej BP (British Petrol) na trasie Warszawa-Piotrków Trybunalski, która chce zachować anonimowość, do kradzieży paliwa dochodzi dość często. „Zdarzało się, że na początku okresu wakacyjnego w ciągu całego dnia notowaliśmy jedną lub dwie takie sytuacje. Teraz jest spokojniej. Schemat jest zawsze taki sam. Auto podjeżdża na stację, kierowca tankuje, później po prostu wsiada i odjeżdża. Każde zgłoszenie od razu zgłaszamy na policję, jednak efekt jest taki, że zostaje nam tylko zapis z kamer. A ludzie są coraz bardziej przebiegli żeby nie dać się rozpoznać. Kiedyś na przykład na stację podjechała kobieta, która jak się później okazało po analizie zapisu z kamer miała założoną perukę.”

Nowozelandzki przypadek kradzieży tablic i benzyny ze stacji benzynowych można traktować marginalnie, podobnie jak liczbę takich sytuacji w naszym kraju. Jednak czy problem, który w tym przypadku dotyczy coraz to wyższych cen paliw nie przybierze na sile? Ceny ropy naftowej na światowych rynkach rosną z miesiąca na miesiąc o kilka punktów procentowych. Jeszcze na początku roku cena za baryłkę wahała się w granicach 50 USD, teraz kosztuje już około 76 USD i zbliża się do kolejnej rekordowej sumy 80 USD. Przełożenie tego wyniku na rynek odbiorców detalicznych jest tylko kwestią czasu i zapewne nie będzie optymistyczny.

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 05:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Gorzej jak za Tobą rzucą kamieniem, ale dzięki Labrador za podpowiedź:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 10:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
za jakis czas bedzie tak u nas.
to jest jakas glupota zeby tyraz prawie godzine na 1 litr paliwa.
Chcialbym zeby auta wreszcie zaczely jezdzic na coca-coli,byloby polowe taniej :)

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 10:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jak to będzie? Jest od lat!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 10:56 
Cytuj:
Tankują bez płacenia


Czy to nie czasem mowa o mnie :roll: :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 11:14 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Cytuj:
Cytat:
Tankują bez płacenia


Czy to nie czasem mowa o mnie



no proszę coraz więcej ciekawych rzeczy się o Tobie dowiadujemy :mrgreen:

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 13:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Lokalizacja: BIAÂŁYSTOK
Teraz wiem skad na bialorusi jest tak ze najpierw placisz a pozniej tankujesz

_________________
... i tylko Âżeby nie byÂło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 21:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 55
Lokalizacja: Lublin
Z tymi kradzieżami to już jest plaga... :?
Ukradli mojemu ojcu przedwczoraj rower (też pech). Poszedł zgłosić fakt na komendę główną. Stał w kolejce, przed nim jakiś starszy facet, nieźle wkurzony, i mówi że mu tablice rejestracyjne ukradli. Wychyla się policjant z okienka i z ironicznym uśmieszkiem: "jest pan tu dzisiaj 12, jeśli chodzi o skradzione tablice" było koło godziny 14, jaki musi być bilans dzienny... :|

co za kraj... #-o ](*,)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 21:26 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kornel napisał(a):
Teraz wiem skad na bialorusi jest tak ze najpierw placisz a pozniej tankujesz



może u nas tez tak zrobią ,z czasem

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2006, 21:27 
A to banda złodzieji polskich decydentów :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2006, 10:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1006
Lokalizacja: Warszawa-ÂŁomianki
Widziałem ostanio pod marketem ja facet lał olej roślinny do zbiornika paliwa :shock: ( ford mondeo, rocznik jakis '99. Mówił by lać max 50/50 i autko będzie normalnie latało.. :shock:

_________________
LiMoNkA squad

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2006, 13:03 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 587
Lokalizacja: kwidzyn obecnie Nederland
Moje BMW: bmw e36
Kod silnika: m52b20
stosują olej tylko wtedy też zakładają podgrzewacze do paliwa lepszy rozruch jest :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2006, 16:43 
mac napisał(a):
Widziałem ostanio pod marketem ja facet lał olej roślinny do zbiornika paliwa ( ford mondeo, rocznik jakis '99. Mówił by lać max 50/50 i autko będzie normalnie latało..


ja tez widziałem tyle ze u mnie gośc jezdzi na samym oleju i jak odpala auto śmierdzi plackami :mrgreen:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL