BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 09:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stop wariatom na drodze!
PostNapisane: 16 września 2006, 00:33 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Rajd ulicami Wałbrzycha w godzinach szczytu. Kierowca może przypłacić tę "zabawę" więzieniem.

</A><BR><BR>
<script type="text/javascript" src="http://www.wrzuta.pl/wrzuta_embed.js?wrzuta_key=rGnFbVEdcF&wrzuta_flv=http://www.wrzuta.pl/vid/file/rGnFbVEdcF/walbrzyscy_piraci&wrzuta_mini=http://c.wrzuta.pl/wm8569/1a4ac6250007c70145097f03/Walbrzyscy%20piraci&wrzuta_name=Walbrzyscy%20piraci&wrzuta_width=450&wrzuta_height=416"></script>




Stop wariatom na drodze!



Rozpędzony do ponad 160 km na godzinę samochód pędził głównymi ulicami miasta, powodując poważne zagrożenie w ruchu. Nasza redakcja jest w posiadaniu filmu, na którym zarejestrowano, jak rozpędzony do ponad 160 kilometrów na godzinę samochód osobowy gna przez ulice Wałbrzycha, łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego. Film trafił też do policji. Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego, który podczas bezmyślnej „zabawy” narażał ludzkie życie.








Pięciu młodych ludzi urządziło sobie istny rajd przez centrum miasta. Film z brawurową „wycieczką” po Wałbrzychu wysłał do nas zaniepokojony mieszkaniec naszego miasta. Znalazł go w internecie!
Na filmie widać wyraźnie pięciu młodych mężczyzn, którzy uznając, że to świetna zabawa, gnają przez centrum Wałbrzycha, łamiąc po drodze wszelkie przepisy ruchu drogowego. Pędzą głównymi ulicami miasta ze średnią prędkością około 160 km na godzinę, wyprzedzają na trzeciego nawet na podwójnej ciągłej linii, na przejściach dla pieszych, ruszają ze skrzyżowania ze światłami z przeciwnego pasa ruchu, czy z pasa jazdy prosto skręcają w lewo! Ale to nie wszystko! Poruszając się z tak dużą prędkością, niektórzy z uczestników tej jakże niebezpiecznej „zabawy”, nie mają nawet zapiętych pasów bezpieczeństwa! Kiedy wchodzą w zakręt z piskiem opon, słychać ich okrzyki radości:

– To jest największy wypas jaki można mieć!

– To nie idzie! To zapier…! To lata! – cieszą się bezmyślni uczestnicy rajdu, chwaląc subaru imrezę za dobre „odejście”.

O kierowcach, którzy nie chcą im zjechać z drogi mówią pogardliwie „parówy”. Kiedy „bokiem”, czyli na dwóch kołach wchodzą w zakręt, słychać tylko gromki śmiech i radosne „o kur…, ale jazda!”. Za tą brawurową jazdę uczestnicy „wycieczki” słono mogą zapłacić. Wszczęte w minionym tygodniu przez miejscowa prokuraturę śledztwo, przyniosło już wymierne efekty. W piątek rano wałbrzyscy policjanci zatrzymali młodego mieszkańca Głuszycy, który kierował srebrnym subaru podczas szalonego rajdu. – Ten młody człowiek ma na swoim koncie mnóstwo innych wykroczeń drogowych, to nie pierwszy taki jego popis – zdradzili nam wałbrzyscy policjanci.

Za kółko bez prawka

Jego kartoteka jest o wiele dłuższa niż życiorys. Tylko w tym roku był zatrzymywany ponad 20 razy do kontroli przez policje, głównie ze względu na przekroczenie prędkości. Kilka lat temu spowodował wypadek samochodowy w swoim rodzinnym mieście. Wówczas wjechał w kiosk, poturbował sprzedawcę. Otrzymał wyrok w zawieszeniu. Ale to nie koniec jego „osiągnięć”. W sierpniu tego roku policjanci z Głuszycy odebrali mu prawo jazdy, ale młodzieniec nic sobie z tego nie robił. Mimo to, nadal siadał za kółko.

Zdaniem policjantów prowadzących sprawę bulwersujące jest również zachowanie rodziców młodego mężczyzny. Nie tylko wiedzieli o zachowaniu swojego syna, oglądali wspomniany wcześniej film, ale nie uważają, aby syn robił cos złego! Na dzień przed zatrzymaniem postanowili kupić mu kolejny szybki wóz.- To po prostu skandal! Ten człowiek narażał życie wielu niewinnych ludzi. Powinien być napiętnowany – twierdzą mundurowi.

Grozi mu 8 lat

Na razie nowiutkie subaru impreza, warte nie mniej niż 100 tysięcy złotych, stoi na policyjnym parkingu. Zostało zabezpieczone w celu zebrania śladów.

Pirata drogowego przesłuchiwał wczoraj również prokurator. Wiadomo, że chłopak przyznał się do winy i wyjaśnił wszystkie okoliczności przestępstwa. Postawiono mu zarzut spowodowania zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 8 lat.

Policja wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie pirata. Jednak do zamknięcia tego numeru Wiadomości, nie był wiadomo, czy sąd przychylił się do tego wniosku.

Magdalena Sośnicka-Dzwonek



http://www.nww.pl/artykul.php?artykul=1&s=4

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 00:35 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
#-o moim zdaniem kierowca powinien dostać maksymalną kare jaka jest mozliwa w tym przypadku
](*,) głupota ludzka przechodzi wszelkie pojęcie

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 08:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ale prostaki, po słownictwie widać że chyba tylko szkołę podstawową skończyli, a może i nie. Powinni posadzić go, a pozostałych za współudział. Debile.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 09:01 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
hmm co to malo takich na drodze?co drugi gowniarz w 325 tak sie zachowuje... A WOGOLE CZEMU JEST TO W DZIALE GIELDA?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 09:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kornelio a czmeu akurat w 325? To nie zależy od samochodu, i cieniasami wyprzedzają na pasach, stają na nie tym pasie, lecą niby bokiem po ulicy, stwarzają zagrożenie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 13:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
tak sie bawia dzieci bogatych rodzicow .

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 13:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
dleczego taki kretyn nie pomysli co zrobi z dziecka ktore znajdzie sie na pasach gdy on bedzie pedzil swoim "bolidem"?


trzeba byc naprawde niezrownowazonym psychicznie zeby robic cos takeigo, ten film wyglada jak need for speed czy cos takeigo, az trudno uwierzyc ze ktos to zrobil naprawde....

swoja droga cud ze nikt nie zginal.


a czemu gazeta nie dala tytulu na wzor PIRAT W BMW, " NIEDOSZLY MORDERCA W SUBARU " ?

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Ostatnio edytowano 16 września 2006, 13:43 przez stones1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 13:38 
Labrador napisał(a):
Rajd ulicami Wałbrzycha


Moja krew :wink: Nie no zartuje, a tak wogóle to debilstwo [-X
To jest straszne zagrozenie dla innych ](*,)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 13:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
gdyby nie inni uczestnicy ruchu i piesi to to by byla taka sobie, dosc zwawa przejzadzka ale jak mozna byc tak glupim i nie zdawac sobie sprawy jakie moga byc konsekwencje? nie jezdze wolno, ale na pewno nie w miescie. Mialem wypadek i wiem ze samochod to nie zabawka. Takze wielu wielu keirowcom , poczatkujacym rajdowcom, zycze z calego serca wypadku, groznie wygladajacego, ale takiego by im sie nic nie stalo. Lekcja na cale zycie.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 15:27 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
stones1 napisał(a):
a czemu gazeta nie dala tytulu na wzor PIRAT W BMW, " NIEDOSZLY MORDERCA W SUBARU " ?



no właśnie ,ale całe szczęscie że to nie było BMW bo znowu byśmy zobaczyli artykuł o dresach i idiotach w BMW :(

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2006, 17:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
debile na maxa

ale wiecie co mi sie najbardziej spodobalo?
-hamulce k**wa brembo? Modedit KotSylwester- wybaczam bo to cytat :roll:
-to wyczuwasz odrazu

](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2006, 10:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 69
Lokalizacja: Szczecin
nie dosyc ze powinien dostac nie tylko kare wiezenia ale maxymalna a na dodatek powinni mu dowalic tak ze 100tys kolegium zabrac dozywotnio prawko i co najbardziej by go zabolalo zabrac samochod


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2006, 10:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Samochód opitolić a uzyskaną kasę przekazać na pomoc ofiarom wypadków....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL