BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 19:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fizyki nie ma!
PostNapisane: 17 października 2006, 08:28 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Dokładnie tak: fizyki nie ma. Skoro nie ma ewolucji, nie muszą też istnieć prawa fizyki, przynajmniej na terenie Polski. Kiedy szwedzki inżynier Nils Bohlin opracował udany projekt trzypunktowego pasa bezpieczeństwa i przekazał go firmie Volvo dla praktycznego wykorzystania, nie sądził na pewno, że istnieje kraj, gdzie pasy po prostu nie działają.
Piotr R. Frankowski, frankowski-sideways.blog.onet.pl/ 2006-10-16 08:08

Jakże inaczej można bowiem wytłumaczyć, że tak wiele osób, które mijamy na drodze, nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa? W 2006 roku? Na imieninach u cioci słyszeli po pijaku, że jakiś wujek miał wypadek, jechał bez pasów i przeżył? Nawet brzęczyk-przypominacz ich nie wzrusza, albo przeplatają zapięty pas za oparciem fotela, albo na nim siadają. Na krótkich trasach nie zapinają pasów nigdy, szczególnie mieszkańcy wsi i małych miejscowości (przyjrzyjcie się im), uważają, że pasy zapina się dla policji. A ja twierdzę, że tylko idiota nie zapina pasów - a ja muszę potem finansować jego leczenie (w najlepszym razie) z moich podatków.

Znam osobę, która była ofiarą poważnego wypadku, spowodowanego totalnym brakiem umiejętności jej małżonka jako kierowcy. Oboje przeżyli, jechali zapięci. Wmawia wszystkim teraz, że spore obrażenia wewnętrzne spowodowały u niej pasy. Zupełnie nie rozumie, że po tak poważnej kolizji, jadąc bez pasów, stałaby się tylko kolejnym numerem w prosektorium.

Inna pani, tak jak miała w zwyczaju, rozpięła pasy po wjeździe na teren swojego zamykanego osiedla. I dokładnie w tym momencie inna pani przygrzmociła w jej samochód swoim. Sprawczyni wypadku otrzepała się z drobinek szkła i wysiadła z auta, paniusię, która wierzyła, iż na terenie osiedla fizyka nie działa, czekają wieloletnie katusze w rękach chirurgów plastycznych.

Wścieka mnie, jak któryś telewizyjny program informacyjny pokazuje relację z miejsca tragicznego wypadku i policjant z drogówki ANI SŁOWEM nie wspomina o tym, czy ofiary wypadku miały zapięte pasy. Sam widziałem wiele wypadków, w których uszkodzenia samochodów wskazywały na siłę uderzenia, przy której przypiętym prawidłowo podróżnym nic lub prawie nic by się nie stało - bo przecież lepiej połamać piszczele niż zginąć.

Badania światowe wykazują niezbicie, że w połowie wypadków śmiertelnych, których ofiary nie używały pasów bezpieczeństwa, te właśnie pasy NA PEWNO uratowałyby ich życie. Ale... w Polsce ewidentnie Ministerstwo Indoktrynacji, Edukacji czy Dezinformacji (nie pamiętam aktualnej nazwy) nie dba o wysoki poziom kursu fizyki w szkole podstawowej i Polacy w prawa fizyki nie wierzą. Jak dla mnie, możecie pasów nie zapinać. Kiedy będę przejeżdżać koło waszych zwłok, odwrócę głowę. Tak jak większość kierowców zresztą.


Źródło: http://moto.onet.pl/1365751,2217,artykul.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2006, 08:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Dobry jest....
I jaki prawdziwy ...

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2006, 09:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Mnie przekonały bardzo takie rzeczy:

filmiki na szkoleniu kasującym 6pkt z prawka
To jak koleżanka jadąc z kumpklem ok 40km/h przyladowali w latarnie i głową wybiła szybę przediną (guza tylko nabiła) a paszerowie z tylu polamali fotele przednie
To jak przy ok 40km/h zapielismy mercem w latarnie. Merc w124 macha w literką A słub ok40cm wszedl w auto - apsy mialem... kumpel nie i go nadgarski boaly ze 2-3tyg... do dzisiaj nie gra w tenisa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2006, 11:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
może i prawdziwy, ale jak czytałem to mnie jakoś irytował ten tekst: zlepek średnio-zgrabnie ubranych w słowa banałów. - nie wiem dlaczego linki do tego typu tekstów znajduja sie na stronie głównej onetu.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2006, 13:25 
Jak dla mnie to ironia :-k :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2006, 20:25 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kyokushin napisał(a):
fizyki nie ma. Skoro nie ma ewolucji, nie muszą też istnieć prawa fizyki, przynajmniej na terenie Polski.


dobrze że ja się uczyłem fizyki jeszcze za starej Polski ,a nie za Romana G. ,ja wiem że pasy pomagają i ratują życie wiec zapinam ,widać niektórzy przyjmują pewne prawa fizyki z przymróżeniam oka.
:-k Usprawiedliwieniem dla takiego postępowania niektórych ludzi jest fakt że w Polsce wiele spraw i praw ;) trzeba traktować z przymróżeniem oka ,wiec niektórzy nieopatrznie i to prawo fizyki tak traktują ,no cóż takie życie i ich wybór. :mrgreen:

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2006, 20:29 
Labrador napisał(a):
dobrze że ja się uczyłem fizyki jeszcze za starej Polski


A to jestes taki stary :lol: :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2006, 09:10 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Chodziło mi że uczyłem się ,nie za Romana G ,teraz już bym się nie dowiedział ze pochodzimy od małpy :mrgreen:

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2006, 09:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Widzę że plotka po raz kolejny urosła na skalę zamachu na ludzkość...
http://wiadomosci.onet.pl/1419894,11,item.html

A czy fakt że w szkołach będzie można usłyszeć teorie alternatywne to źle?
Mówiąc o tym że ziemia jest okrągła, można przecież wspomnieć że kiedyś sądzono iż jest płaska - co zresztą było w owych czasach niezaprzeczalnym faktem... i wszyscy byli przeciwko Kopernikowi. Pare osób poleciało na stos za to. I wyszło po latach że kto miał racje? Jeden Kopernik i garstka osób czy owa reszta świata.
Nie mówię że tatko Romka ma racje bo wiemy wszyscy że jej nie ma, jednakże jest wiele ciekawych teorii alternatywnych o których nikt nic nie wie. Przedstawienie ich może dowieść słuszności teorii Darwina.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2006, 18:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
A mnie do zapinania pasów przekonało moje zdarzenie, a mianowicie jak pewien koleś wymusił pierszeństwo i uderzyłem w jego bok swoją poprzednią E30-tką z prędkością 100 km/h :| . Wyszedłem z tego bez najmniejszego szwanku, jedynie troche plecy mnie bolały przez parę dni. Samochód tyle szczęscia nie miał :( . W każdym razie E30 to mocny samochód :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL