BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 13:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Profilaktycznie odbiorą prawa jazdy alkoholikom?
PostNapisane: 7 listopada 2006, 21:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Profilaktycznie odbiorą prawa jazdy alkoholikom?


Krakowska prokuratura chce, żeby odbierano prawo jazdy osobom, które notorycznie piją, choć nie zostały zatrzymane za jazdę po pijanemu.



Chodzi o pewną formę prewencji, wyłapanie takich osób, zanim siądą za kółkiem - tłumaczy zastępca prokuratora okręgowego w Krakowie Krzysztof Dratwa. W jaki sposób prokuratorzy dowiedzą się o nadużywaniu alkoholu? - Na przykład z postępowania o znęcanie się nad rodziną, w trakcie którego okaże się, że tłem takich czynów jest nadużywanie alkoholu.

Na potrzeby toczących się w prokuraturze postępowań biegli sporządzają mnóstwo opinii. Tylko w tym roku powstało ich już ponad trzy tysiące. - Jeżeli z którejś wyniknie, że osoba jest uzależniona od alkoholu lub narkotyków, a ma prawo jazdy, będziemy występowali do starosty [wydaje prawa jazdy - przyp. red.] z wnioskiem o jej ponowne przebadanie i stwierdzenie, czy może kierować pojazdami - tłumaczy prokurator Dratwa. Wczoraj wydał już dyspozycje w tej sprawie szefom prokuratur rejonowych.

Za badanie, które przeprowadzi Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy, delikwent będzie musiał zapłacić. Prokuratura uważa, że jeśli lekarze potwierdzą uzależnienie, starosta będzie mógł cofnąć uprawnienia do kierowania pojazdami. Od jego decyzji będzie przysługiwało odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego.

Uzasadnienie dla swoich działań prokuratura znalazła w zapisach ustawy "Prawo o ruchu drogowym" oraz w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie lekarskich badań przyszłych kierowców. - Skoro ustawa mówi, że przeszkodą w uzyskaniu uprawnień może być stwierdzone przez lekarzy uzależnienie od alkoholu bądź narkotyków, to wynik takich badań może być też powodem ich cofnięcia - uważa Pior Kosmaty, szef Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście-Wschód. Prokuratorzy zaznaczają, że wniosek z prokuratury jest tylko sygnałem i ostateczna decyzja należeć będzie do starosty.

- Rzeczywiście, artykuł 122 i 140 prawa o ruchu drogowym daje podstawę do sformułowania takiego wniosku - przyznaje Andrzej Poznański, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Krakowa. - Jeżeli materiał dowodowy przysłany przez prokuraturę potwierdzi ten wniosek, nie będziemy mieli wyjścia i musimy taką osobę skierować na badania - dodaje.

- Prawnie być może trudno się będzie przyczepić, bo prokuratura zawsze może stwierdzić, że jest to tylko sugestia, która wcale nie musi zakończyć się odebraniem prawa do prowadzenia pojazdów - komentuje prof. Zbigniew Hołda z UJ, działacz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. - Z drugiej jednak strony nie wyobrażam sobie prokuratorów, którzy będą grzebać po aktach spraw rozwodowych i szukać, czy ktoś nie nadużywa alkoholu. Pytanie też, czy taka akcja nie naruszy wysiłków terapeutycznych.

Robert Lemański z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dodaje, że niezwykle istotne jest, jakie będzie kryterium doboru osób, które mają podlegać skierowaniu na takie badania. - Chodzi o to, by uniknąć "stygmatyzowania" ludzi.

Prokuratura zapewnia, że zgodnie z przepisami chodzi wyłącznie o osoby "czynnie uzależnione od alkoholu". - Na pewno nie chodzi o tych, którzy zostaną zatrzymani, bo wypili parę piw - przekonuje prokurator Dratwa.

Dla Gazety

Paweł Fijałkowski

specjalista terapii uzależnień i szef Ośrodka Leczenia Uzależnień w Lublinie

Nie potępiam pomysłu w czambuł, nawet mi się podoba, ale jest tu kilka pułapek. Po pierwsze: co z osobami, u których stwierdzono chorobę alkoholową, a nie piją i utrzymują abstynencję? Po drugie: choroba alkoholowa to taka sinusoida. Alkoholik może przez pewien czas powstrzymać się od picia, a potem wrócić do niego. Czy wtedy będzie co parę miesięcy kierowany na badania? Poza tym najgorsi są młodzi ludzie, którzy piją w sposób niebezpieczny. Piją w weekendy, do stanu upojenia, a formalnie nie są uzależnieni i lekarz w komisji tego nie stwierdzi. Co z nimi?


Bezczelnie skopiowane stąd


________________________________________________________________________________
Chyba czas spakować walizki, pooddawać długi, ucałować mocno rodziców i wyjeżdżać stąd, bo następnym równie profilaktycznym posunięciem może być kastrowanie mężczyzn jako potencjalnych gwałcicieli... w końcu "broń" mają to mogą być niebezpieczni..

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2006, 21:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 235
Lokalizacja: Bydgoszcz
E tam lipny pomysł
Może niech od razu PROFILAKTYCZNIE zamykają alkoholików w więzieniach żeby nie zabili kogoś w pijackim widzie albo nie popełnili innego przestepstwa ](*,)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2006, 21:10 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
moze nam zabiora profilaktycznie bo a noz bedziemy gdzies za szybko jechac...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2006, 21:17 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 1901
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: e53
Kod silnika: m57
głupota ](*,)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2006, 23:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
ciekawe ktoremu DEBILOWI z pisiu sie to w nocy przysnilo?????????????
](*,) ](*,) ](*,) #-o #-o #-o

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2006, 00:09 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 385
Lokalizacja: Radomiak
Moje BMW: e30
Kod silnika: narazie m40
Prawda jest taka że trzeba skutecznie i radykalnie walczyć z pijanymi bo to co się dzieje to zgroza :cenzura: ale na pewno nie w taki sposób. Powinny być częstsze kontrole trzeźwości tak na szybkiego dokumenty,balonik i odjazd bez zbędnych ceregieli, trzepania i patrzenia za co by mandat wlepić. Wtedy może potencjalny zabójca by się zastanowił czy mu się uda czy może jednak nie. Ja jeżdżę od 8 lat a kontroli może z 10 miałem i to większość z mojej winy i ani razu nie dmuchałem. Co w takiej sytuacji mam sobie myśleć jak bym pił, jakie mam szanse uniknąć kontroli. Olbrzymie poza tym jak spowoduje jakieś zdarzenie ale wtedy może być już za późno

_________________
BMW ....i wszystko jasne :-) !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2006, 07:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 235
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jest mnóstwo przypadków gdy zatrzymują kogoś kto już ma zabrane prawko za promile i znowu jechał na gazie ](*,)

Taki osobnik widocznie nie obawiał się wpadki przy kontroli siadając za kółko...

Problem leży w świadomości ludzi

Typowe myślenie jest takie: będe jechał ostrożnie to nic się nie stanie i ryzyko kontroli małe, a nawet jak mnie zatrzymają to się jakoś z nimi "dogadam'' ...

Obawiam się że zabieranie praw jazdy alkoholikom niewiele pomoże
Takiemu to raczej wszystko jedno czy ma prawko czy nie, i tak pojedzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2006, 09:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
Ja sie podłącze pod temat.
Panowie pilnujcie swoich "interesów" :mrgreen: bo ja juz od kilku miesięcy zabieram facetą , prawa jazdy za alimenty i to nie jest żart :!: Średnio 20-30 a miesiąc w 120 tysięcznym mieście :!: Więc albo dupc.....ie albo płacicie :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2006, 10:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
następny genialny pomysł, niedługo bedzie wiecej pijanych na drodze bo patrole zniakna z ulicy i pojawia sie same fotoradary ktore sa super opłacalne :)
czy oni nie maja innych pomysłow i problemow ?

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2006, 10:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287


Znalazłem coś lepszego.. ________________________________________________________________________________


Posłowie chcą zakazać używania prezerwatyw


Posłowie pracujący nad "Narodowym programem wspierania rodziny" chcą ustawowo ograniczyć używanie środków antykoncepcyjnych. - Prowadzą do niepłodności - twierdzą autorzy projektu



Kilkudziesięciu posłów PiS, LPR oraz Ruchu Ludowo-Narodowego pracuje nad projektem ograniczającym używanie tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw. Pomysł powstaje w ramach pakietu ustaw składających się na "Narodowy program wspierania rodziny", którym już niebawem zajmie się rząd.

Antykoncepcja prowadzi do niepłodności

- Polska rodzina jest zagrożona, bo mamy mało urodzeń. A prezerwatywy są jednym z nich - twierdzi Anna Sobecka z Ruchu Ludowo-Narodowego.

- Antykoncepcja rozregulowuje organizm kobiety i prowadzi do niepłodności - alarmuje z kolei Marian Piłka z PiS, który od dawna był orędownikiem walki ze środkami antykoncepcyjnymi. Według niego problem z niepłodnością ma w Polsce blisko milion kobiet.

Jak posłowie chcą ograniczać używanie środków antykoncepcyjnych? Proponują umieszczanie haseł ostrzegających przed skutkami ich używania. Chcą, by na każdym opakowaniu prezerwatyw i pigułek pojawiły się przestrogi podobne do tych, które umieszczane są na papierosach. Innym pomysłem jest zorganizowanie kampanii społecznej z budżetu ministerstwa zdrowia, informującej o zagrożeniach związanych z używaniem antykoncepcji. - Trzeba przerwać to milczenie - postuluje poseł Marian Piłka. - Młodzi ludzie nie mają żadnej wiedzy na ten temat. A przecież to tak samo duże zagrożenie jak narkotyki czy papierosy - dodaje. Co ciekawe, resort zdrowia wcale nie wyklucza, że się w tą akcję włączy. - Nie jest wcale tak, że antykoncepcja nie jest szkodliwa - mówi Jarosław Pinkas, wiceminister zdrowia - Faktycznie, należałoby doprowadzić do lepszego informowania o tych zagrożeniach. W dużej kwestii ten obowiązek powinien spoczywać na lekarzach ginekologach - twierdzi.

Niepotwierdzone badania posła Piłki

Walczący z antykoncepcją poseł Piłka podpiera się badaniami, które mają świadczyć o tym, że m.in. prezerwatywy zwiększyły niepłodność u kobiet. Zapytani o nie naukowcy i lekarze dziwią się. Twierdzą, że takich badań nigdy nie było i nie ma. - Żadna poważna publikacja medyczna nie opublikowała takiej tezy - mówi dr Anna Marzec-Bogusławska z krajowego centrum do spraw AIDS. Dr Stanisław Radowicki, krajowy konsultant do spraw ginekologii i położnictwa: - Jedna ze starych metod leczenia niepłodności to właśnie podawanie pacjentkom przez określony czas tabletek antykoncepcyjnych - podkreśla.

Rząd zajmie się "Narodowym programem wspierania rodziny" w przyszłym roku. Zadecyduje, czy program wejdzie w życie i na jakiej zasadzie.



Bezczelnie skopiowane stąd


________________________________________________________________________________
Także Panowie... albo pędźcie do aptek po zapasy gumek, albo z dziewczyną do ginekologa po receptę na tabsy...

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2006, 22:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Pułkownik Zuber napisał(a):
Znalazłem coś lepszego..
=D> =D> sugerowałbym jeszcze nakaz co tygodniowej spowiedzi... o codziennej wizycie na mszy nie wspomne bo to oczywiste :mrgreen: niewiem jakim idiotom trzeba być żeby coś takiego wymyśleć.. i gdzie jest te 40% czy tam ile społeczeństwa co popiera tych niedorowiniętych umysłowo dewotów(dewotek) ?Bo ja nikogo nieznam kto by sie do nich przyznawał....

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2006, 08:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
Pułkownik Zuber napisał(a):
Znalazłem coś lepszego..

o mamo!! ](*,) ](*,)
co za debile.....
niech zgadne LPR???Giertych?????
:zabawa: :krzeslem: :idiota: :kijemgo:

cale europa ma z nas ubaw po pachy :( wstyd mi za moj kraj za tych debili co ktos wybral na wyborach :evil:

:help:

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL