BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 19:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zabieranie psa na zakupy ?
PostNapisane: 12 lipca 2008, 17:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 606
Lokalizacja: Będzin / Sączów
Moje BMW: E46 / CBR F4
Kod silnika: M47 / 600cc
witam, juz poraz kolejny widziałem dzisiaj szczekające wręcz skamlające psy w samochodach które stoją na słońcu gdzie temperatura sięga do 50 stopni.

Według mnie powinno być to karane, i to ogromnym mandatem. CO sądzicie o tym ? a może ktoś sam tak robi :wstyd: ?

_________________
Skomentuj moją furke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 17:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
Zgadzam się z tobą. Ostatnio słyszałem o przypadku podpalenia psa przez kilku chłopców. Pewnie ujdzie im to jak zwykle płazem. Cała Polska :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 18:08 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
gangster napisał(a):
Pewnie ujdzie im to jak zwykle płazem. Cała Polska


W najgorszym wypadku mają kuratora...Polska :zdegustowany:

Sam mam psa i bym takich :wsciekly: :cenzura: :wsciekly: :cenzura: :wsciekly: tych z parkingu jak i tych z filmikem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 18:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
Dokładnie, pies tak jak człowiek czuje i boli go tak samo, jak nie bardziej bo ma przecież więcej włosów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 18:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Jak w upał zostawię samochód na parkingu pod sklepem na trochę to potem się wsiąść nie da, a psy siedzą cały czas :dobani:

ruhh napisał(a):
Według mnie powinno być to karane, i to ogromnym mandatem.


To powinno być karane, ale dobitniej, bo to męczarnia taka jak zostawienie psa w lesie przywiązanego do drzewa :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zabieranie psa na zakupy ?
PostNapisane: 12 lipca 2008, 18:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
ruhh napisał(a):
witam, juz poraz kolejny widziałem dzisiaj szczekające wręcz skamlające psy w samochodach które stoją na słońcu gdzie temperatura sięga do 50 stopni.

Według mnie powinno być to karane, i to ogromnym mandatem. CO sądzicie o tym ? a może ktoś sam tak robi :wstyd: ?


No i są za to mandaty.

Jest jeszcze coś takiego: http://www.strazdlazwierzat.com.pl/ Niektóre foty naprawdę hardkorowe :/ :(

Ja bym osobiście takich ludzi pod żebro hakiem i na drzewo...

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 18:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Bobby_Valentino napisał(a):
takich ludzi pod żebro hakiem i na drzewo...
:ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 18:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 606
Lokalizacja: Będzin / Sączów
Moje BMW: E46 / CBR F4
Kod silnika: M47 / 600cc
aż człowiek ma ochote czasem podejść i wybić szybe takiemu pajacowi.

tylko jak sie wtedy zachowa pies ? podziekkuje czy zaatakuje za wybicie samochodu swojego wlasciciela :chytry:

_________________
Skomentuj moją furke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 20:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: 750i
Kod silnika: M70B50
ruhh napisał(a):
aż człowiek ma ochote czasem podejść i wybić szybe takiemu pajacowi.

tylko jak sie wtedy zachowa pies ? podziekkuje czy zaatakuje za wybicie samochodu swojego wlasciciela :chytry:
Nie radzę próbować ,choć by z dwóch powodów problemy z kosztami wybitej szyby no i pies w takiej sytuacji wystraszony wycieńczony bardziej moze zaatakować ze strachu . Myślę ,że dzwonić na Straż Miejską . Ja swoje psy biorę tylko jak gdzieś jade na wypad spacerkowo-imprezkowy. Sklep wogóle nie wchodzi w rachubę.Jednak ludzie inaczej postrzegają miłość do zwierząt i wolą brać je na zakupy żeby nie były same w duzym domu . A tak siedzią w aucie tz piekarniku i cierpią . Koszmar :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2008, 23:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
dorka napisał(a):
Ja swoje psy biorę tylko jak gdzieś jade na wypad spacerkowo-imprezkowy. Sklep wogóle nie wchodzi w rachubę.Jednak ludzie inaczej postrzegają miłość do zwierząt i wolą brać je na zakupy żeby nie były same w duzym domu . A tak siedzią w aucie tz piekarniku i cierpią . Koszmar
BRAWOO!! dorka, Tak powinien robic kazdy !! Co za pomysl zeby psa brac na zakupy!!!!!!!!!!!! :zdziwko: :cenzura: :mur: :mur: :wstyd: ani nie pobiega a w tym aucie czuje sie gozrej niz w jak by siedzial domu i patzryl sie w 4 sciany :zdegustowany:

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 00:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
ja kiedys wziołem moją bestie na zakupy zapakowałem go do koszyka :) niestety ochrona mnie zgarneła :(

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 05:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 58
Posty: 659
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36i Compact
Kod silnika: M43
takich właścicieli powinno się zamknąć w samochodzie na słońcu, zatrzasnąć drzwi by nie mogli wyjść a pies powinien być na zewnątrz i powinien opszczać wszystkie koła i takie zasmarkane państwo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 07:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: 750i
Kod silnika: M70B50
Niestety nasze przepisy są tak poryte ,że czasem zastanawiam się w jakim świecie człowiek żyje :( . Tutaj ,że jest karane znęcanie sie nad psem a pies może zdychać w samochodzie na parkingu z upału.Jednak przepisy przepisami a znieczulica robi swoje :( Kiedyś w telewizji chyba w programie Uwaga pokazali jak w samochodzie człowiek umarł bo dostał zawał .Ochrona nic się nie zainteresowała ,że tyle godzin człowiek siedział w samochodzie. Ochrona pilnuje terenu a nie właścicieli aut.Była nawet chyba sprawa w sądzie ale no cóż wiadomo bez orzeczenia winy. Dodam ,że gdyby odrazu zauważono co się dzieje może udało by sie uratować człowieka.Teren monitorowany 24godz Drugi przykład z psem właściciele zostawili psa w samochodzie w upał i poszli na cały dzień na zkupy .Psa nie udała się już uratować po interwencji /czytaj wybicie szyby/ Mało tego właściciel jeszcze rządał odszkodowania za szybę a co do psa to pies jest jego i jego sprawa co sie dzieje z nim . Oczywiście mała szkodliwość czyn bo defakto nie znęcał się nad psem tylko zaapomniał zostawić uchylone okno psu, każdemu moze się zdażyć. Wszędzie sa debile czy to właściciela psa czy to właściciele aut :19:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 08:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
gangster napisał(a):
Ostatnio słyszałem o przypadku podpalenia psa przez kilku chłopców


Zrobiłbym im krzywdę i nie miałbym wyrzutów sumienia w związku z tym.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 09:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
Było to tydzień temu http://fakty.interia.pl/news/nieletni-podpalili-psa,1141246?source=rss Ciekawe co nimi kierowało :zdziwko: ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 10:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
Skur :cenzura: Szkoda ze mnie tam nie bylo to samo bym im zrobil pierw polal denaturatem i podpalil im wlosy :kwasny: pozniej porzucal nimi kilka razy a na koniec sprawdzil czy umia plywac uwiazal kamien do tych pustych glow i wrzucil na 5 metrow do wody ciekawe czy by wyplyneli :luka: :cenzura: :wsciekly: :wsciekly: :cenzura: :cenzura: :mur:

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 11:03 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Pułkownik Zuber napisał(a):
gangster napisał/a:
Ostatnio słyszałem o przypadku podpalenia psa przez kilku chłopców


Zrobiłbym im krzywdę i nie miałbym wyrzutów sumienia w związku z tym.


Tylko widzisz, im gówno zrobią, a Tobie by już zrobili :mur:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2008, 08:55 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Za takie postępowanie, tj. niezapewnienie pomieszczenia chroniącego przed upałem, max co grozi to 30 dni aresztu lub 5.000 zł grzywny, nawiązka 1000 zł i przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia oraz przedmiotów z niego pochodzących, jak również można orzec przepadek zwierzęcia. Ale wątpię, żeby sąd orzekł przepadek auta :D
Taka sama kara grozi za potrącenie zwierzęcia i nieudzielenie mu pomocy, ewentualnie niezawiadomienie odpowiednich służb.
Ewentualnie można by to podciągnąć pod znęcanie się i wtedy kara to grzywna (max 5 tys. zł), ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku. Ponadto może być orzeczony przepadek zwierzęcia, zakaz wykonywania zawodu/prowadzenia działalności, przepadek narzędzi i nawiązka do 2.500 zł. Tak samo jest za zabicie zwierzęta.
Mi bardziej żal zwierząt, niż ludzi, chociaż nie jestem żadnym eko-oszołomem.
A co do wywalenia szyby celem ratowania zwierzaka - można wywalać i się później powołać na stan wyższej konieczności, ale trzeba być pewnym, że zwierzak cierpi. Najlepiej później zaświadczenie od jakiegoś weterynarza o stanie zwierzęcia (że było wycieńczone itp.).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2008, 12:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 606
Lokalizacja: Będzin / Sączów
Moje BMW: E46 / CBR F4
Kod silnika: M47 / 600cc
co do tej sytuacji z tymi młodymi palantami to szkoda słów.

Ja dałbym im do odrobienia po 200h w ramach prac społecznych by popracowali w schroniskach dla zwierząt. Może coś by sie w ich młodych głowach pozmieniało. Ja osobiscie bym sobie nimi ponadzorował. :mad:

Osobiscie zdarzyło mi się mieć w maju wypadek z sarną. Jechałem lasem - nie szybko - około 80 - 90 km/h. Z lasu centralnie pod koła wybiega mi sarna, nawet nie zdąrzyłem nacisnąc na hamulec. Sarna przeleciała mi pod samochodem (uszkodzila mi tylko osłone pod silnikiem. ).

Szkoda mi było zwierzatka bo nie zostało z niego nic. Zadzwoniłem po policje no i oni tam też po kogoś by posprzątali to co zostało. Na pierwszą myśl przyszlo mi jakie uszkodzenia mam w samochodzie, zaklinałem na sarne (nie mam AC ^^). Na drugi dzien jak ochłonąłem to bardziej mi szkoda było tej sarenki :(

_________________
Skomentuj moją furke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2008, 12:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Mogłeś ew. pozbierać to co zostało i sprzedać/zjeść, wtedy byś zaoszczędził/odzyskał kasę za naprawę ;)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL