BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 16:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uwazajcie na swoje komórki!!!!
PostNapisane: 23 lipca 2008, 10:14 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 585
Lokalizacja: Katowice
Cos z zupelnie innej beczki

Wczoraj dostalem rachunek za komorke.Nie bylo by w tym nic dziwnego gdyby nie kwota.Zawsze dostaje w granicach 200-250zł a tym razem 680zl przy tej samym mniej wiecej ilości rozmów.

Dzwonie do biura obsługi klienta a ci mi mowia ze tak faktycznie tyle pan naklepal rozmow.

Po czy mowi mi ze na roamingu nabilem na internecie w komorce 280zl w jeden dzien.

Mowie ze nie laczylem sie z netem tylko kilka razy do Polski przedzwonilem i to tyle.
Okazalo sie ze Nokia N95 laczy sama sie z netem bez mojej zgody ani swiadomosci nie wyswietlajac nic na wyswietlaczu i sciaga jakiejs pakiety z netu.Laczenie jest co 10 min wiec 6 razy na godzine.W 1 dzien naklepalo 250zl.

Teraz jadac z taka nieswiadomka na wakacje po 2 tyg mozna dostac taki rachunek ze to sie stana najdrozsze wakacje w twoim zyciu

Sprawdzcie czy wasze telefony nie maja takiej uslugi uaktywnionej!!!

_________________
Obecny E39 530d
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... light=530d

Moj poprzedni COMPACT
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... ht=compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 10:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kuba_Katowice, wydaje mi sie ze sie moja n95 mnie pytala czy moze sie sama laczyc... i nie pozwolilem... ale CHYBA. Na poprzenich rachunkach masz polaczenia za net? czy tylko za granicą ci sie laczyla? A moze garmin np. ci sie laczyl? Ja mojemu nie pozwoliłem :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 10:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
o w morde! młotkiem potraktował bym ta nokie ze złosci

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 10:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 585
Lokalizacja: Katowice
KotSylwester wlasnie to nie jest jak mowisz.Mnie nic nie pyta ani nie sygnalozowala.Dodatkowo dowiedzialem sie ze przy wgraniu nowego softu w tej w serwisie automatycznie cos takiego uaktywniaja
Laczy sie i w Polsce i na roamingu tylko w Polsce nabila mi za caly miesiac 16zl a w Niemczech w dzien 250zl

_________________
Obecny E39 530d
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... light=530d

Moj poprzedni COMPACT
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... ht=compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 10:37 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Kot, a Ty miałeś M650 HTC ??

Hehe macie kurde swoje windowsy komórkowe.
Słyszałem już o kilku komórkach które się same łączą z siecią po cichu coś tam ściągając, sprawdzając uaktualnienia i takie tam.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 11:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
esiue30, koszty by wzrosły.

Boogie, mialem tydzień. Tandetne wykonanie, słaba mobilność. Brak możliwości wybrnaia numeru podczas jazdy, aparat jakości VGA.. i wiele innych minusów. Pozbyłem sie szybciutko. N95 bije na ją głowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 11:24 
Nic się nie mogło łączyć bez twojej wiedzy. Musiałeś mieć jakąś aplikacje włączoną, albo GPS pobierał dane żeby szybciej złapać fixa. Nie ma możliwości aby soft Nokii łączył się bez twojej zgody, bo niby co miał by pobierać?? A nawet jak chce coś pobrać lub połączyć się z netem to zawsze pyta.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 11:34 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 585
Lokalizacja: Katowice
Wlasnie sciaga potajemnie jakies uaktalnienia!!!Nie ma zadnego symbolu czy informacji o tym fakcie

_________________
Obecny E39 530d
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... light=530d

Moj poprzedni COMPACT
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... ht=compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 11:38 
Offline
KF

Wiek: 50
Posty: 1121
Lokalizacja: Psz
Moje BMW: e46
Kod silnika: VIN Diesel
Garaż: Admina
mojego dzieciaka też nie pytało i się z netem łączył i przyłożył młody rachunek 200 zł :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 11:53 
Kuba_Katowice napisał(a):
Wlasnie sciaga potajemnie jakies uaktalnienia!!!Nie ma zadnego symbolu czy informacji o tym fakcie


Nie masz racji. Miałem nie jeden telefon z symbianem i nic takiego nie było. N95 pobiera dane, ale tylko do łapania Fixa i też musisz pozwolić mu na to. Jak nie pozwolisz to łapie satelity 3 do 5 minut, jak pozwolisz to 1-2 minuty.

Jeśli telefon sam coś pobiera to w przypadku telefonu z systemem może to być virus. Również jakaś aplikacja dograna przez użytkownika.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 12:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
hardsql napisał(a):
N95 pobiera dane, ale tylko do łapania Fixa i też musisz pozwolić mu na to. Jak nie pozwolisz to łapie satelity 3 do 5 minut, jak pozwolisz to 1-2 minuty.


O! Dlatego mi fixa łapie czasem długo, dzieki za info. :) Ale i tak przeważnie w 20sek.
Wolno w porównaniu do zewnetrznego nokii, ale za to ZAWSZE go mam przy sobie a nie w plecaku, w drugim aucie, w domu itp itd. :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 12:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 507
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: e39 Mpak 2001
Kod silnika: najlepszy
Niektóre modele N95 i N95 8GB mają takie oprogramowanie, w którym jeśli nie zaznaczymy w ustawieniach,że ma pytać przed połączeniem, to będzie łączył się z siecią automatycznie. Ale jeśli tak często się to u Ciebie działo, obstawiam,że masz wirusa. Ja mam e50,też z symbianem i wiry złapałem już 2 razy:/

_________________
www.loombard.pl

www.kantoor.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 13:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Cytuj:
Boogie, mialem tydzień. Tandetne wykonanie, słaba mobilność. Brak możliwości wybrnaia numeru podczas jazdy, aparat jakości VGA.. i wiele innych minusów. Pozbyłem sie szybciutko. N95 bije na ją głowe.


Tandetne wykonanie - zgodze się, jednak znacznie mniej tandetne niż w N95. Sreberko rządzi w Nokii :)

Rzeczywiście, nie da sie wybierać podczas jazdy numerów, w sensie wstukiwania na ekranie cyferek. Ryskiem z listy, albo palcem, ale kiedy telefon jest w uchwycie, już tak.

Nie wiem co oznacza mobilność.

Aparat 2Mpx to chyba wiecej jak VGA. Zresztą, cyfrówka za 400 pln robi lepsze zdjęcia niż N95, bo ma jakąkolwiek optyke... dlatego nie używam fonu jako aparatu.

A co z jakościa rozmów, mam kilku znajomych którzy mają N95 i kiedy do mnie dzownią mówią jak zza dykty. Pare razy gadałem przez N95 znajomych, w słuchawce słychać jakiś przester, zniekształcenia.
Zresztą wiele Nokii N, E ma podłej jakości dźwięk, znaczy gorszej niż aparat sprzed 10 lat.

A ja za to nie moge używać zwykłego fonu, jak N95 bez ekranu dotykowego, bo sie nauczyłem już, że jak coś widze na ekranie, jakiś napis,funkcje, ikonke, cokolwiek, to moge to cos nacisnąc, kliknąć, i to coś działa, albo wyświetla jakiś komunikat, wskazówke etc. I to jest totalnie inny powiom obsługi aparatu!

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 13:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Boogie, po odpakowaniu mda od razu pomyslalem ze zamieniłem nokie na chiński komputerek. Porównać to można to radia Alpine i podróbki chińskiej. W dodyku już widać badziew. Nokia jest "konkretna" waży swoje nie trzeszczy, guziki dobrze sie naciskają, slider dziala dobrze itp itd.

Ja miałem zestaw z uchwytem i jakoś żeby wybrać cokolwiek, pomijam wyjecie rysika najpierw trzeba drogi jak stol bo sie nie trafia, trzeba patrzec w tel - nie da sie. Chyba że stojąc w korku. SMSa podczas jazdy nie napiszesz:) W nokii - no problem. (wiem, wiem przeciez nikt nie pisze smsów podczas jazdy i to z tel w uchwycie)

Aparat 2mpix aparatowi 2mpix nie rowny. Piksele to jedno a jakosc to drugie. Nokia ma BARDZO przyzwoity aparat, robiący zdjęcia w ciemnościach, z doskonałym makro, fleszem, podczerwienią... nagrywa filmy takie że na tv 14" usiadłem jak zaczalem ogladac... nie mowie o tym ze podlaczylem telewizor kablem do telefonu.... :)
Co do aparatu jeszcze... Można równie dobrze nosić: Telefon, palmtopa, nawigacje i cyfrowke, wszystko razem w plecaku, ale po co skoro nie trzeba?

co do jakości rozmów niestety na mnius. Może MDA/HTC nie jest kompatybilny z nokią że gorzej slyszysz innych - kolejna jego wada. Wg. mnie slychac rewelacyjnie.

Co do ekranu dodytkowego - uznawalem to za wadę nokii, cieszylem sie ze mda to ma... ale juz nie chce go miec, chyba ze bedzie rowniez klawiatura. Po co w nawi mam dziubać rysikiem skoro mam klawisz nawigacyjny? Po co mam trafiac palcem w tak/nie skoro mam dwa guziki pod ekranem? Oczywiście siedząc przy biurku w pracy sprawia to frajde ale w samochodzie albo w tloku na peronie metra juz nie - jeszcze cie ktos trąci i ci rysik wypadnie...

Co do klikania okienek, zamiast starac sie podczas jazdy po polskich dziurach trafic palcem w rysunek, skoro klawiszem nawi naciskam w dol i w bok... nie daj Panie Boze ze musialbym jeszcze rysik do dolu wyciagac...

Zanim ty wyjmiesz rysik ja juz dawno wybiorę, zanim zaczniesz pisac sms, ja juz go wysle i schowem tel do kieszeni....


To są marne fotki z marnej N95.:

zmniejszone do 800x600.
Obrazek

Klikać do powiększenia :)
Bez retuszu:
Obrazek

Bez retuszu:
Obrazek

Makro po powiększeniu widać wąsy pająka :zdziwko: :
Obrazek

Oceńcie sami....


Sorki za OT!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 15:36 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Kocie, nie zgodze sie co do jakości która widać, bo N95 jest na prawde podle wykonana, a srebrna wersja po pół roku wygląda jakby granat przy nie wybuchł.
Nieco lepiej wygląda czarna, ale i tak srebrzenie przycisków jest jak z zabawek odpustowych. A slajd jak pamietam gibie sie na boki, i uważam że jakość materiałów i wykonania jest 20 lat za możliwościami aparatu.

Zgadzam sie, nie ma smsów podczas jazdy.

Może i nie trzeba nosić cyfry i navi, ale jakość zdjęć jest licha, co widać na załączonych fotkach. Ale bez optyki lepiej nie będzie.

Kocie, standard GSM jest wszedzie taki sam i nie ma żadnej kompatybilności, a Nokie, topowe modele mają kiepskie głośniczki, rzężą i trzeszczą. W robocie mam pare Nokii E65 i jest porażka. Doświadczyłem tego również w kilku N95 8GB. Finowie chyba zapominają że to wciąż ma być telefon.

Hehe Kocie, pokrętnie piszesz że guziki są lepsze niż dotykowy ekran.
Nie są lepsze i być nie mogą :) każda aparatura przemysłowa w końcu doczekuje się ekranu dotykowego, bo nie ma lepszego interfrejsu, niż sobie dotknąć na ekranie tego co nas interesuje, a co akurat nie jest wyświetlane jako dostęone na klawiszach funkcyjnych.
Nie wyobrażam sobie sterowania nawigacją bez dotyku. Ile to trzeba sie po naciskać, po kombinować. Jak przesunąć mapę, zmienić zoom i jeszcze wskazać miejscowość na oddalonej mapie do ktorej chcemy jechać, w ciągu kilku sekund bez ekranu dodtykowego ? No nie da się....
Ikonki na ekranie sa duze, nie trzeba nawet rysika wyjmować.

Podczas spotu możemy sprawdzić szybkość pisania smsów :) porównamy naciskanie wielokrotne klawiszy z naciskaniem klawiszy rysikiem ;)

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 16:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Boogie napisał(a):
każda aparatura przemysłowa w końcu doczekuje się ekranu dotykowego


np. touch pad zamiast myszki? :hyhy:

Boogie napisał(a):
Nie wyobrażam sobie sterowania nawigacją bez dotyku. Ile to trzeba sie po naciskać, po kombinować.


No ile?
Tyle samo tylko wygodniej bo wymacasz palcem guzik :)

Boogie napisał(a):
Jak przesunąć mapę,

Kursor w prawo/lewo
Boogie napisał(a):
zmienić zoom

1 i 3 w garminie , gora-dol w tomtomie

Boogie napisał(a):
wskazać miejscowość na oddalonej mapie do ktorej chcemy jechać

na pewno łatwo rysikiem trafic w kropkę jadą po polskiej drodze :hyhy:

Boogie napisał(a):
No nie da się....


No da sie właśnie :D

Boogie napisał(a):
Podczas spotu możemy sprawdzić szybkość pisania smsów porównamy naciskanie wielokrotne klawiszy z naciskaniem klawiszy rysikiem


Spoko, obaj bedziemy miec telefon w kieszeni, zobaczymy kto szybciej napisze i wysle;) np. na obcy numer wklepany z ręki - bede mial trudniej bo +48 musze dopisać (Era korporacja)


Zapewniam Cię że nic mi nie trzeszczy, nie harczy, fakt guziki pod ekranem moglyby nie być chromowane a klawiatury podswietlone na niebiesko :zdegustowany:

Co do reszty się nie zgadzam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 10:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
A tak wracajac do tematu, mam możliwość załatwienia sobie jakiejś nowej zabawki.

Wpadł mi w oko SE P1i.

Ludziska co się bawią komórkami mówią, że to cudo nie telefon. No i ma to coś, czyli ekran dotykowy....
Ma ktoś tę zabawkę ??


P.S. widze na rynku, ze nie tylko ja mieszam N95 z błotem za jakośc wykonania hehehe

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 10:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 72
Lokalizacja: Fiji
Moje BMW: M
Kod silnika: M43 N42
Kuba_Katowice, w jakieś sieci masz telefon :?: ORANGE :?:

_________________
click to learn more


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 10:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1249
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e87
Kod silnika: n45b16
KotSylwester napisał(a):
bede mial trudniej bo +48 musze dopisać (Era korporacja)

wystarczy przed numerem wpisać zero ;) zawsze to trochę szybciej :)

_________________
zobacz moje byłe R4
zobacz moje byłe R6
a potem poświęć chwilę mojemu V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 10:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
KubaCK, dwa zera:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL