BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 22:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
KotSylwester, ta porownać skutki potknięcia na schodach z Czarnobylem :) :ok:

KotSylwester napisał(a):
Czy UE nie odchodzi od atomówek?


A czemu nikt nie chce mieć w sąsiedztwie atomówki? Czemu były protesty w Austrii jak niedaleko granicy miała powstać w Czechach?

Cytuj:
W roku 1979 w amerykańskiej elektrowni Three Mile Island z instalacji chłodzącej wyciekła woda, przez co stopiły się pręty z paliwem jądrowym.
Błąd pracowników japońskiej fabryki Tokaimura doprowadził do niekontrolowanej reakcji łańcuchowej. Zginęło dwóch pracowników, a setki okolicznych mieszkańców uległy napromieniowaniu.
Najgroźniejsza katastrofa po Czarnobylu miała miejsce w roku 2003 w węgierskiej elektrowni Paks, gdzie na skutek błędów pracowników pękły pręty z paliwem jądrowym. Jeden pracownik został poparzony i napromieniowany, a uszkodzone pręty do dziś stwarzają zagrożenie.


A z taniością energii atomowej jest dokładnie tak jak z oszczędzamiem Priusem...
Cytuj:
Pomimo masowych dotacji państwowych, które przeznaczano na rozwój, energia jądrowa nigdy nie była efektywna ekonomicznie. Elektrownie atomowe są najdroższym źródłem energii elektrycznej, licząc koszty budowy, utrzymania i wreszcie demontażu elektrowni. Jest też wiele innych kosztów, o których nie można zapominać i które trudno oszacować. To koszty ubezpieczeń i usuwania skutków potencjalnych awarii. Podobnie trudno jest oszacować koszty (także ekologiczne i zdrowotne) składowania odpadów promieniotwórczych przez tysiące lat.


i jeszcze to

Cytuj:
Od lat 50-tych XX wieku, kiedy przedstawiono energię atomową jako rozwiązanie problemów energetycznych, pozostaje ona jedynie marginalnym źródłem energii, zaspokajając zaledwie 2% światowego zapotrzebowania na energię pierwotną. Jednak nawet tak mała produkcja nie byłaby możliwa bez ogromnych dotacji. Właśnie te dotacje utrudniają rozwój technologii umożliwiających wykorzystywanie na szeroką skalę odnawialnych źródeł energii, które są jedyną przyszłością naszej planety. Bezpieczną przyszłością.


Wszystko z http://www.greenpeace.org/poland/kampan ... ia-atomowa

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Ostatnio edytowano 29 października 2008, 12:15 przez GP-T1000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
A czemu nikt nie chce mieć w sąsiedztwie atomówki? Czemu były protesty w Austrii jak niedaleko granicy miała powstać w Czechach?

Cytat:
W roku 1979 w amerykańskiej elektrowni Three Mile Island z instalacji chłodzącej wyciekła woda, przez co stopiły się pręty z paliwem jądrowym.
Błąd pracowników japońskiej fabryki Tokaimura doprowadził do niekontrolowanej reakcji łańcuchowej. Zginęło dwóch pracowników, a setki okolicznych mieszkańców uległy napromieniowaniu.
Najgroźniejsza katastrofa po Czarnobylu miała miejsce w roku 2003 w węgierskiej elektrowni Paks, gdzie na skutek błędów pracowników pękły pręty z paliwem jądrowym. Jeden pracownik został poparzony i napromieniowany, a uszkodzone pręty do dziś stwarzają zagrożenie.

_________________


w jakiej technologii były elektrownie w przytoczonym przez Ciebie cyt.

dzisiaj nie buduje sie juz elektrowni atomowych w starej technologii, ze wzgledu na niestabilna prace, w niskim zakresie obciążenia, teraz nawet nie uzyskasz z nowoczesnej elektrownii atomowej materiału do budowy bronii atomowej...

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
EniGmatiC napisał(a):
w Czarnobylu zawinił człowiek - a raczej system polityczny - przeprowadzajac eksperyment - do przeprowadzenia, którego trzeba było wyłaczyc niektóre zabezpieczenia - po zastartowaniu się reakcji łańcuchowej - załączenie zabezpieczeń nic nie dało bo reakcja juz wystartowała....


Nie widze różnicy, czy jakby w innym systemie politycznym przeprowadzono ten eksperyment to by sie powiódł? Ok to jak potem działano to tak, system polityczny ale sama przyczyna nie.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
GP-T1000, ale podałeś ze strony GREENPEACE. Czyli ekologicznej organizacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
Mam nadzieje, że w dzisiejszych czasach takich eksperymentów, z wyłaczeniem systemów zabezpieczeń juz sie nie przeprowadza - to jak rosyjska ruletka, tylko, że w komorze jest 5 nabojów i jedno puste miejsce .....

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
KotSylwester napisał(a):
GP-T1000, ale podałeś ze strony GREENPEACE. Czyli ekologicznej organizacji.

też to zauważyłem :)
a co do nowych programow.... że zawyżano wartości napromieniowania, i pomiary zmanipulowano tak, aby normy były znaczaco przekroczone - to jakas bzdura....mysle, że to na potrzeby dzisiejszych czasow, aby uzyskac przychylną opinie społeczną...

nie po to starali sie ukryc awarie, aby pozniej podawac zawyzone wartosci skazen, to nie logiczne wogole....

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
O to chodzi że jak decydujesz się czy będziesz biegł czy schodził powoli po schodach narażasz na skutki decyzji siebie i tylko siebie, ale ewentualna kontuzją to już straty materialne, a jakbyś źle upadł i umarł to już nie tylko ogromne straty materialne. Pilot wiedząc że jakaś pierdoła w samolocie jest nie sprawna nie naraża tylko siebie ale i 100 ludzi którzy z nim lecą. A my tu piszemy o elektrowni atomowej. Zobacz jakie skutki miała decyzja człowieka który chciał sobie coś przetestować, ilu ludzi naraził, jakie nieobliczalne do dziś straty spowodował. Z energią atomową jest tak że jest super, bo mówią nam że z jednego klocka uranu czy czego tam ogrzejemy i zasilimy tyle co 100 elektrowni węglowych. Ale co z tego jeśli do dziś nie wiemy co zrobić z odpadami, do dziś nie wiemy dokładnie co zrobić w raźnie awarii czy katastrofy. No ok. wiemy jedno, uciekać, ogrodzić teren i czekać dziesiątki lat aż samo przejdzie.
I gdyby to było takie kolorowe i tanie to byśmy mieli tylko i wyłącznie elektrownie atomowe.
Czemu Niemcy inwestują tyle w elektrownie węglowe, czemu 2 najnowocześniejsze są właśnie tam budowane, a kolejne w planach. A przypomnę wam tylko że Niemcy praktycznie nie mają swojego węgla tak jak my.

KotSylwester, greenpeace nie zawsze mają złe pomysły i wyliczenia. Ja się z nimi zgadzam w 80% tego co robią. Choć wiem że oni są jak błędne koło, tego zabraniają, elektrowni węglowej też, wodnej też sami nie wiedzą czego chcą. :) A co za różnica na jakiej stronie bym znalazł te dane. chyba nie sądzisz że są zmyślone?

EniGmatiC, masz nadzieje i nic wiecej nie możesz mieć. Dla mnie przy takim kalibrze nadzieja to za mało.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
GP-T1000,
Masz taka sama pewność, albo nawet mniejszą, że jakis putin, albo inny ahmed nie nadusi magicznego czerwonego guziczka i juz po zawodach - gdybysmy tak podchodzili do sprawy to dalej siedzielibysmy w jaskiniach, i nie jezdzili BMW...bo jazda autem jest cholernie niebezpieczna - nie masz zadnej gwarancji, że jakis kmiot Cie nie staranuje jadąc 160km/h a mimo to codziennie jezdzisz autem....
dlaczego??

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ja tam nie jestem ani super ani super przeciw elektrowniom atomowym. Nie mam na tyle dużej wiedzy żeby coś SENSOWNEGO powiedzieć. To nie telewizr LCD ani rower, że się poczyta parę stron i się jest znawcą. Co do uszkodzenia jakoś się bardzo nie obawiam - przecież jak na razie JEDNA się uszkodziła i to przez kolesia o za dużej ambicji. Z drugiej strony, słyszałem o tych odpadach... co potem z nimi robić? Fajnie by było mało płacić za "prąda" ale oby cena nie była za duża... Na pewno elektrownie na "wungel" są cholernie nieekologiczne....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
EniGmatiC, ok jest większe prawdopodobieństwo że ja lub ktoś popelni błąd i zjedzie na mój pas, będzie bum i ja i on zginiemy. Duże prawdopodobiestwo tego jest. Katastrofa w elektrowni to 0,000000000000001 promila z prawdopodobieństwa mojego wypadku i śmierci, ale też skutki katastrofy są odwrotnie proporcjonalne do jego prawdopodobieństwa.
Oto mi chodzi, o skutki.
Jestem ciekaw co byście mówili jakby ktoś z waszej najbliższej rodziny był ofiarą Czarnobyla. Rodziny ofiar wypadków samochowoych jakoś nie są za zakazem produkowania aut.
A to że Putin czy jakiś inny idiota cos naciśnie to już inna bajka. Nie mam na to wypływu i raczej oprócz ich samych nikt nie ma. W Rosji istnieje jeszcze coś takiej jak stare rakiety które mogą same się detonować bo są zaniedbane i opuszczone, a tego ile ich jest tego nawet sami Ruscy nie wiedzą.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 12:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Acha, Putin nie jest już prezydentem rosji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 13:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
GP-T1000,
ale efekt podobny lub ten sam - nie żyjesz,
KotSylwester,
ale pociaga za sznurki :luka: swojej kukiełki :niepewny:

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 13:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
KotSylwester napisał(a):
Ja tam nie jestem ani super ani super przeciw elektrowniom atomowym. Nie mam na tyle dużej wiedzy żeby coś SENSOWNEGO powiedzieć. To nie telewizr LCD ani rower, że się poczyta parę stron i się jest znawcą. Co do uszkodzenia jakoś się bardzo nie obawiam - przecież jak na razie JEDNA się uszkodziła i to przez kolesia o za dużej ambicji. Z drugiej strony, słyszałem o tych odpadach... co potem z nimi robić? Fajnie by było mało płacić za "prąda" ale oby cena nie była za duża... Na pewno elektrownie na "wungel" są cholernie nieekologiczne....


Jestem tego samego zdania :) Też nie jestem jakiś super za ani super przeciw. Poprostu na podstawie tego co przeczytałem i zobaczyłem w tv wyrabiam sobie zdanie. Fakt może jestem ofiara manipulacji greenPISa, ale na dzień dzisiejszy jestem na nie. Byłem w szoku po tym programie na TVP3. Wiele ludzi odpowiedzilanych za ta katastrofe popełniło samobujstwo. Na konferencji w Wiedniu w 86 roku władze innych państw tez postanowiły zataić skutki katastrofy żeby nie było paniki. Wielu ludzi we Francji, Hiszpanii nawet nie wiedziała że deszcze który pada jest napromieniowany.

Co do elektrowni na węgiel są one coraz bardziej "ekologiczne", z elektrowniami jest tak jak z autami, założysz filtry i szkodzisz dużo mniej. Dzisiejsze auta smrodzą dużo mniej niż te z przed 20, 10 czy 5 lat. Ale niestety w Polsce jest tak jak z motoryzacją, jeździmy na "odpadach" Europy tak i nasze elektrownie nie spełniają norm. W Zabrzu jest elektrociepłownia która powinna być zamknięta 5 lat temu bo niespełnia jakiej kolwiek normy... zresztą ta elektrownia to jest dno dna, żeby nie zarabiać na czymś co każdy musi mieć w domu.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 13:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
EniGmatiC napisał(a):
GP-T1000,
ale efekt podobny lub ten sam - nie żyjesz,


No dla mnie ten sam, z tym że ja staram się nie myśleć tylko o sobie, ale ludziach wokół, o naturze, o tym co bedzie za 10, 20 50 czy sto lat. O tym czy jak wyrzuce butelke w krzaki to będzie sie ona tam rozkładać przez sto ileś tam lat i że może mój wnuk poczuje efekt tego że takich jak ja było na tym świecie miliony i jemu po nas przyszło sprzątać i żyć w tym syfie jaki mu zostawiliśmy.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 13:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 2271
Lokalizacja: Słupsk/Ustka
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: M57D30
GP-T1000 napisał(a):
No dla mnie ten sam, z tym że ja staram się nie myśleć tylko o sobie, ale ludziach wokół, o naturze, o tym co bedzie za 10, 20 50 czy sto lat. O tym czy jak wyrzuce butelke w krzaki to będzie sie ona tam rozkładać przez sto ileś tam lat i że może mój wnuk poczuje efekt tego że takich jak ja było na tym świecie miliony i jemu po nas przyszło sprzątać i żyć w tym syfie jaki mu zostawiliśmy.


no to jest zdrowe podejscie - popieram :ok:

_________________
73!! 51!!
mobile: President Johnny II ASC + Sirio AS 100

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 14:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
GP-T1000 napisał(a):
No dla mnie ten sam, z tym że ja staram się nie myśleć tylko o sobie, ale ludziach wokół, o naturze, o tym co bedzie za 10, 20 50 czy sto lat. O tym czy jak wyrzuce butelke w krzaki to będzie sie ona tam rozkładać przez sto ileś tam lat i że może mój wnuk poczuje efekt tego że takich jak ja było na tym świecie miliony i jemu po nas przyszło sprzątać i żyć w tym syfie jaki mu zostawiliśmy.

ale niestety prawda jest taka że paliwa kopalne są na wyczerpaniu i za 20,50 czy 100 lat elektrownia na węgiel będzie ciemnym wspomnieniem.niemcy inwestują w takie elektrownie bo maja na to kase.mają też zatrzęsienie elektrowni wiatrowych.ale wycofują się z elektrowni atomowych na dobre?słyszeliście o tym że rachunki za prąd mają wzrosnąć? na razie nasi cos wynegocjowali i jest spokój.a rachunki podniosą sie własnie przez brak filtrów na kopcących kominach elektrowni weglowych.wszystko ma swoje dobre i złe strony.na samym węglu długo nie pociągniemy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 15:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
trollu napisał(a):
ale niestety prawda jest taka że paliwa kopalne są na wyczerpaniu i za 20,50 czy 100 lat elektrownia na węgiel będzie ciemnym wspomnieniem.niemcy inwestują w takie elektrownie bo maja na to kase.mają też zatrzęsienie elektrowni wiatrowych.ale wycofują się z elektrowni atomowych na dobre?słyszeliście o tym że rachunki za prąd mają wzrosnąć? na razie nasi cos wynegocjowali i jest spokój.a rachunki podniosą sie własnie przez brak filtrów na kopcących kominach elektrowni weglowych.wszystko ma swoje dobre i złe strony.na samym węglu długo nie pociągniemy


Dlatego budując dom trzeba go budować z głową.

Od dobrego ocieplenia, wydajnego a taniego ogrzewania (podłogowe), inteligentnego pieca, przez energooszczędne lodówki i telewizory, żarówki.... Baterie słoneczne na dachu, pompy ciepła, dwu taryfowe podłączenie prądu... itp itd...

Wydaję mi się że z dnia na dzień zużycie energii przez człowieka raczej spada?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 15:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 989
Lokalizacja: W&M
KotSylwester,
Cytuj:
Wydaję mi się że z dnia na dzień zużycie energii przez człowieka raczej spada?
dzis akurat mialem dane statystyczne roznych elektrowni itp ktore wytrwarzaja pobór energii ... i niestety ale to wzrasta...

prosty przyklad.. nie kazdy kiedys w domu mial komputer , telefon [ nie wspomne juz o komórkowych ] i wiele innych urzadzen codziennego uzytku ... a zapotrzebowanie caly czas rosnie..

_________________
[you] Nie wiesz Jaki Masz kolor ? sprawdz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5186
a8 vs 7e65 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=31407


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 15:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
_Marek_ napisał(a):
KotSylwester,
Cytuj:
Wydaję mi się że z dnia na dzień zużycie energii przez człowieka raczej spada?
dzis akurat mialem dane statystyczne roznych elektrowni itp ktore wytrwarzaja pobór energii ... i niestety ale to wzrasta...

prosty przyklad.. nie kazdy kiedys w domu mial komputer , telefon [ nie wspomne juz o komórkowych ] i wiele innych urzadzen codziennego uzytku ... a zapotrzebowanie caly czas rosnie..

dokładnie.przykład: komputer- standard mocy zasilaczy cały czas rośnie.teoretycznie mamy coraz nowsze i oszczędniejsze technologie ale mamy coraz wieksze wymagania przez co i tak zapotrzebowanie na energie rośnie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 16:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 989
Lokalizacja: W&M
trollu, a wymieniac mozna tak bez konca.. w kazdej dziedzinie technologii niby sa ulepszenia ale kosztem czegos...

_________________
[you] Nie wiesz Jaki Masz kolor ? sprawdz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5186
a8 vs 7e65 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=31407


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL