BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 31 maja 2024, 21:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 21:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: zach-pom
Z tego co pamietam to srka i aerox mialy dobre silniki firmy minarelli. Najwazniejsze to to zeby sprawdzic czy to jednoślad hehe bo w polsce to wiadomo wszystko może sie zdarzyć . A reszta to nie wiem kup najlepiej bez żadnych zbędnych tuningów a mody przeprowadz sam jesli bedziesz mial na to ochote. Z takich fajniejszych to jeszcze mi sie przypomniało ze Yamaha Jog RR tez fajny skuter tylko troche mały - nie wiem jakich jestes gabarytów

_________________
Obrazek
Oto moja czarnulka , [you] zobacz i ocen mini sesja z glebÂą i 18' str.6
e46 320Ci
e30 kiler 3xx


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 21:48 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1373
Lokalizacja: Przemyśl
Ja do dziś mam w garażu Speedfighta 2 w wersji 'WRC' :hyhy: Dlatego o tym modelu mogę powiedzieć coś więcej, mianowicie - jest to jedna z mocniejszych 50-tek na rynku jeśli chodzi o serię bez skrzyni, zawieszenie dość twarde (PAOLI dla tej wersji) jednak jeździ się wygodnie, w porównaniu do np. Aeroxa bardzo wygodny dla dwóch osób, jednak jazda solo to cała przyjemność :hyhy:, główną zaletą i tym co kierowało mnie dwa lata temu przy kupnie tego modelu to przede wszystkim stylistyka! Kierunkowskazy idealnie wtopione w bryłę skutera (nie sterczy nic po bokach), ładne duże zegary i inne drobne detale tworzące niepowtarzalną linię :)

Obrazek

Jeśli chodzi o produkcje chińskie i tym podobne to według mnie tylko marka KEEWAY (z tańszych) lub Kymco (troszkę droższe). Wielu moich znajomych śmigało np. Keewayami i według powszechnej opinii nie jest to taki straszny chłam. Jedynie osiągi pozostawiają wiele do życzenia. :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 22:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
Oleczek napisał(a):
Ja do dziś mam w garażu Speedfighta 2 w wersji 'WRC' :hyhy: Dlatego o tym modelu mogę powiedzieć coś więcej, mianowicie - jest to jedna z mocniejszych 50-tek na rynku jeśli chodzi o serię bez skrzyni, zawieszenie dość twarde (PAOLI dla tej wersji) jednak jeździ się wygodnie, w porównaniu do np. Aeroxa bardzo wygodny dla dwóch osób, jednak jazda solo to cała przyjemność :hyhy: , główną zaletą i tym co kierowało mnie dwa lata temu przy kupnie tego modelu to przede wszystkim stylistyka! Kierunkowskazy idealnie wtopione w bryłę skutera (nie sterczy nic po bokach), ładne duże zegary i inne drobne detale tworzące niepowtarzalną linię :)


Jak oceniasz trwałość, i koszty eksploatacji :?: I ile by kosztowało ubezpieczenie na tego PUGa :?: Nie ukrywam, że takie coś od dłuższego czasu chodzi mi pod głowie, no ale cena nówek przeraża :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 00:03 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
100% oc to coś koło 60zł w PZU. Jak chcesz używane 2T to Aprilia SR z Minarelli.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 09:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1373
Lokalizacja: Przemyśl
gangster napisał(a):
Jak oceniasz trwałość, i koszty eksploatacji :?: I ile by kosztowało ubezpieczenie na tego PUGa :?: Nie ukrywam, że takie coś od dłuższego czasu chodzi mi pod głowie, no ale cena nówek przeraża :kwasny:

Ja przez dwa sezony kupowałem tylko części eksploatacyjne tj. klocki, filtry, oleje itp.
Mój przy praktycznie non stop otwartej manetce do końca palił 4 litry na 100km + olej syntetyczny Castrola, litr na 1000km.
Nie opłaca się kupować nowego (koszt 11 tyś, jak ładne e36 316i). Ja swojego nabyłem za 5300 zł, 2003 rok, 6 tyś przebiegu, jeździłem dwa sezony obecnie ma 15 tyś, śmiga jak nowy.
Jeżeli chodzi o koszty ubezpieczenia to bez zniżek bo raczej takich nie posiadasz :P jest to koszt około 70-80zł (PZU) + NWW około 30 zł (warto).
Na koniec jak to mówią 'jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz', zawsze lepiej pomalować kilkuletni niż nowy :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 09:52 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1551
Lokalizacja: Kozienice
Tylko YAmaha i Honda. Ta chińszczyzna to dziadostwo po całości.
Znajomy sobie kupił nówkę dał jakies 4000zł China za Chińczykai. Nawet nazwy nie potrafie wymówić ani napisac. Na drugi dzień do serwisu bo mu nie chcial palić. Mówię spoko zdarza się. Serwis mu zrobił to padło i na następny dzień to samo. Przez 2 tygodnie się tak męćzył i oddał to dziadostwo. kupił Honde jakąs używaną i smiga zarąbiście.
taka prawda China dzien jazdy dzień grzebania.
Romet skutery ma dobre. bo ponoć tam silniki wstawiają z hondy albo japonczyka.
Znajoma ma takiego Romecika i juz drugi rok jeździ bez problemu.

_________________
Moja lalka E46
Zwiastun ///3ERFEST
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 11:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
znajomy ma Aprille Pegaso (czy jak to tam się pisze) z 95 roku, kupił używkę, wyminił sporo części na wmacniane, tuningowe i tak dalej, z 50cm zrobił około 70, i po stolicy śmiga jak szalony (nadal bez prawka). mówi że w korkach nikt nie ma szans :D

Żadnych chinoli !!

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 11:51 
ja mam yamahe jog rr po zdjeciu ogranicznika idzie 95km/h jest mocna i juz 3 rok mi sluzy od nowosci,nie ma z nia najmniejszego problemu i jest ladna,poza tym jest chlodzona ciecza i to byla podstawowa sprawa dla ktorej ja kupilem i tobie tez radze kupic chlodzony ciecza.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 12:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
Oleczek napisał(a):
Mój przy praktycznie non stop otwartej manetce do końca palił 4 litry na 100km + olej syntetyczny Castrola, litr na 1000km.


Odblokowany :?:

Oleczek napisał(a):
Jeżeli chodzi o koszty ubezpieczenia to bez zniżek bo raczej takich nie posiadasz :P jest to koszt około 70-80zł (PZU) + NWW około 30 zł (warto).


Jest wogule coś na wzór AC dla samochodów :?:

Oleczek napisał(a):
Nie opłaca się kupować nowego (koszt 11 tyś, jak ładne e36 316i)


http://www.allegro.pl/item563969504_skuter_peugeot_speedfight_50_nowy.html :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 12:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1373
Lokalizacja: Przemyśl
gangster napisał(a):
Odblokowany :?:

Oczywiście, na prostej max jakieś 85-90 km/h (realne, że tak powiem).

gangster napisał(a):
Jest wogule coś na wzór AC dla samochodów :?:

Jest, poprzedni właściciel od którego kupowałem miał zapłacone, coś koło 500 zł rocznie na kwotę 6 tyś zł.

gangster napisał(a):
http://www.allegro.pl/ite...ht_50_nowy.html :?:

Ja cały czas piszę o wersji limitowanej 'WRC' która jest chłodzona cieczą, ten powietrzem, inny wał itd. około 20% mocy więcej.

Poczytaj: http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,72716,1779358.html

Oczywiście polecam też inne markowe skutery, konkretnie - Yamahe Aerox, Aprillie SR, Gilere Runner (świetny skuterek).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 16:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 602
Lokalizacja: Ilawa
Moje BMW: e32
Nie kupuj niczego chińskiego typu kingway.keeway bedziwe wyglądał na tym conajmniej głupio mój brat ma piaggo nrg sport series 110 licznikowe a sprawdzając z moim transporterem to 100km/h polecam naprawde a marki godne uwagi to
- Aprilia SR.Rally,Area
-Piaggo Nrg mc2/mc3/typhon (ten sam silnik co w nrg)
-yamaha slider,bws,aerox,jog rr
- malagutti f12 phantom
przy kupnie kieruj sie chłodzeniem pamietaj ze skuter chłodzony cieczą jest o niebo lepszy niz powietrzak który w lato ma spadki w osiagach dobrym rozwiązaniem jest kupienie skutera po full tuningu który obleci na swiatłach dobry samochód
polski przykład: http://www.youtube.com/watch?v=mfi83gYT ... re=related
po full tuningu osiągnie około 140-150 w zaleznosci od wagi rolek wariatora


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 22:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: ropne e46
Kod silnika: M47D20
To ja się wypowiem w sprawie chińczyków. Każdy myśli o chińczyk to ścierwo nawet jeździc nie daje rady. A się mylą. Może nie dorównują Speedfigtom, Sr i Aeroxom. Ale to są nawet dobre skutery. Posiadam Kingway Ibis na 12 calowych laczkach więc różni się od Questa i klonów bo od questa się zaczęło. Jeśli ludzie dbają to to jeździ. Potuningowac można typu wariator, cylinder, sprzęgło i wtedy leci szybciej. Ale chińczyki zazwyczaj to 4t i to z miejsca nie pójdzie jak 2t. Wybór należy do Ciebie jeśli chce ktoś jeszcze o chińczkach to służę pomocą.

_________________
Zobacz moją czarną nudną serie w sedanie na dodatek w dieslu :D czyli e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 23:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
dami9 są użytkownicy skutera i użytkownicy. Ja należe do tych drugich tzn. nieraz będę odkręcał manetkę gazu na maxa, czy szybko pokonywał dziurawy zakręt :?: Jak jest z trwałością w takim wypadku i jaki masz przebieg w swoim :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 23:46 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
gangster, większość ludzi plująca na chińskie skutery nie miała z nimi do czynienia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, 23:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
młodye36 napisał(a):
gangster, większość ludzi plująca na chińskie skutery nie miała z nimi do czynienia.


Nom ja wlasnie mialem do czynienia i podczas krótkiej jazdy nie zauważyłem innych wad poza małym kufrem i strasznych wibracjach na wolnych obrotach. Może miał ustawione za niskie kto to tam wie :niepewny: Tylko mnie to zastanawia, czy mógłbym przejechać tym bezawaryjnie trzy sezony :) I czy jak brać chinczyka to najtańszego, czy może już model z "chińskiej" wyższej półki taki jak Zico Simpli Niby robiony na podzespołach yamahy, składany w tajwanie. Był nawet test z tym skuterem w Top Gera i chyba źle nie wypadł :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2009, 00:25 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Jak chińczyk to byle nie najtańszy z marketu. Podałem Tobie modele "najtrwalszych" i sprawiających najmniej problemów (oczywiście są wyjątki od reguły).
Ostatnio znajomy kupił chińczyka z jakiegoś sklepu motocyklowego i padł mechanizm kopki podczas pierwszego odpalenia i pękła pokrywa przekładni :zdziwko:
Im nowsze te chińczyki tym gorsze się robią w większości przypadków.

I jeszcze jedna uwaga co do chinoli. W tych posiadających 12" koła z oponami na normalnym, dużym profilu lubią ramy pękać niestety :kwasny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2009, 10:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: ropne e46
Kod silnika: M47D20
gangster, ja mam taki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M586351
przejechałem już 2 sezony i jest dobrze. Czasem są problemy typu śrubka trzeba dokręcic itp. Jeśli się ma coś w głowie to jest dobrze. Ja mam gdzieś ok. 2000 km. Dobrze mówisz z tym małym kufrem też to mam ale nie które mają większe bo mają bak za siedzeniem a ja mam pod siedzeniem.

_________________
Zobacz moją czarną nudną serie w sedanie na dodatek w dieslu :D czyli e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2009, 10:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
dami9 napisał(a):
Jeśli się ma coś w głowie to jest dobrze. Ja mam gdzieś ok. 2000 km.


Zdarzyło Ci się jechać na maxa tego co potrafi skuter :?: Bo znam siebie, i wiem że będzie mi się zdarzać. I ten przebieg troche mały jest, jeśli ja kupię to będę dużo kilometrów robić.
No nic dzięki za wszystko dziś może pojade do salonu i się zorienuję co i jak ;) Jakbyście jeszcze mieli jakieś porady czy zalecenia to proszę pisać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2009, 11:14 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: ropne e46
Kod silnika: M47D20
gangster, tak często zjeżdżam taką drogą która ma spadek i tam idzie się pożądnie rozpędzic. Zależy czego oczekujesz od skuta. Woli szybką jazde czy ekonomiczną? I wolisz nowy czy używany bo to od takich pytań trzeba zacząc.

_________________
Zobacz moją czarną nudną serie w sedanie na dodatek w dieslu :D czyli e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2009, 11:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1354
Lokalizacja: Bytom/Lubsza
Moje BMW: czasem e61 ;)
Kod silnika: n52b30
dami9 napisał(a):
Woli szybką jazde czy ekonomiczną?


Co za pytanie :hyhy: Jasne, że szybką

Cytuj:
I wolisz nowy czy używany bo to od takich pytań trzeba zacząc.


Jasne, że wole nowy, ale interesuje mnie jak się mają renomowane używki do nowych chińczyków i już otrzymałem trochę odpowiedzi, ktore mi nieco rozjaśniły obraz skuterów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL