BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 09:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 14:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 473
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E39
moim zdaniem...
1.wysokość mandatu powinna zależeć od zarobków- aby kara była równo dotkliwa dla wszystkich
2.zmiana taryfikatora punktowego, bo wg mnie przekroczenie o 51 km/h i 151km/h to nie to samo a 10 pkt za obydwa, powinno być za przekroczenie do 10 km/h-1 pkt, do 20km/h- 2pkt do 30km/h-3pkt i tak dalej,
poza tym wprowadzić skale wykroczenia, bo moim zdaniem przekroczenie o 50 km/h prędkości w centrum miasta nie jest na równi z przekroczeniem o tę prędkość na autostradzie, za terenem zabudowanym dawać mniejsze mandaty
3.zmiana nastawienia policji wyłącznie na łapanie kierowców przekraczających prędkość, sądzę że niebezpieczne jest również skrzyżowanie na którym są zaparkowane samochody i ograniczają widoczność i trzeba jechać w "ciemno" czy wyprzedzanie na przejściu bądź skrzyżowaniu- te wykroczenia są zazwyczaj wyłapywane przy okazji pościgu za "szybkim i wściekłym", niech policjanci zaczną wreszcie obserwować skrzyżowania a nie tylko stoją z suszarkami
4.wprowadzenie wys. mandatów dla pieszych, np za wymuszenie pierwszeństwa poprzez wejście przed nadjeżdżające auto, mieszkam w niedużym mieście, gdzie jest na ulicach po prostu ciasno a ludzie dosłownie sami włażą i proszą się o nieszczęście i to nie tylko na przejściach, przecież pieszemu nie wolno wejść jest na przejście w każdej sytuacji, jeżeli jedzie auto to musi zaczekać, stanąć przy przejściu i dopiero gdy auto się zatrzyma przed przejściem pieszy może przejść!!!
5.zabronić jazdy po drogach publicznych motocyklistom których maszyny rozwijają ponad 120-150 km/h! lub wprowadzić wyższe kryterium wiekowe na prawo jazdy na motor, poza tym wprowadzić obowiązek montażu przedniej tabliczki rej. na motocyklach bo maja oni fotoradary w d****
6.zmienić znaki- co za idiota ustala teren zabudowany przy dwujezdniowej dwupasmowej drodze przy której stoi kilka domów ale nie ma nawet przejścia czy skrzyżowania! to w takim razie poróbmy wszędzie gdzie tylko jest granica miasta teren zabudowany!
wg mnie teren zabudowany to obszar gdzie jest dużo domów, duży ruch pieszych, dużo przejść dla pieszych i dużo skrzyżowań a nie gdzie terytorialnie rozpoczyna się miasto!
7.zmusić służby drogowe do sprzątania za sobą, przykład?- jeszcze długi czas po zakończeniu remontu przy wjeździe do Krakowa od Zakopanego stała "40", gdzie normalnie jest "70", i tak nikt tyle tam nie jechał, a tylko policja na końcu stała i miała kogo łapać
8.zmienić dopuszczalne prędkości- dlaczego podniesienie prędkości w nocy jest tylko w mieście? czy to tam właśnie jest bezpiecznie? powinno być podniesienie o np 20km/h na wszystkich drogach od 5 do 23

sory że się tak rozpisałem.
pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących! :)

_________________
E39!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 15:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
I am 5 napisał(a):
poza tym wprowadzić skale wykroczenia, bo moim zdaniem przekroczenie o 50 km/h prędkości w centrum miasta nie jest na równi z przekroczeniem o tę prędkość na autostradzie, za terenem zabudowanym dawać mniejsze mandaty


W nowym projekcie jest takie stopniowanie. Najwyższe za przekraczanie w zabudowanym, niższe poza, a jeszcze niższe na autostradach i ekspresówkach.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 15:58 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
I am 5 napisał(a):
sory że się tak rozpisałem.


no właśnie :P

I am 5 napisał(a):
51 km/h i 151km/h to nie to samo a 10 pkt za obydwa,

no bez przesady tak nie jest :P

I am 5 napisał(a):
4.wprowadzenie wys. mandatów dla pieszych, np za wymuszenie pierwszeństwa poprzez wejście przed nadjeżdżające auto,

pod tym sie podpisuje :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 19:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
I am 5 napisał(a):
1.wysokość mandatu powinna zależeć od zarobków- aby kara była równo dotkliwa dla wszystkich


+1

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 19:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
I am 5 napisał(a):
1.wysokość mandatu powinna zależeć od zarobków- aby kara była równo dotkliwa dla wszystkich


Według mnie to by było głupie, ktoś jest bogatszy... widocznie na to pracował, ale i tak co to za różnica czy na 50-tce bogatszy czy biedniejszy pojedzie np.80 ? Prędkość ta sama więc kara też ta sama... proste

A co do reszty punktów to zgadzam się w 100% :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 20:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
bnd07 napisał(a):
I am 5 napisał(a):
1.wysokość mandatu powinna zależeć od zarobków- aby kara była równo dotkliwa dla wszystkich


+1


Strasznie porypany pomysł

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 20:48 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
AdRian52 napisał(a):
Według mnie to by było głupie, ktoś jest bogatszy... widocznie na to pracował, ale i tak co to za różnica czy na 50-tce bogatszy czy biedniejszy pojedzie np.80 ? Prędkość ta sama więc kara też ta sama... proste

Kara powinna być dotkliwa, żeby pohamowała kozackie zapędy na przyszłość.
Powiedz mi, jak dotkliwy będzie mandat 500 zł dla kogoś, kto zarabia 10 tys. zł miesięcznie? ;-)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 21:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
maaaad napisał(a):
AdRian52 napisał(a):
Według mnie to by było głupie, ktoś jest bogatszy... widocznie na to pracował, ale i tak co to za różnica czy na 50-tce bogatszy czy biedniejszy pojedzie np.80 ? Prędkość ta sama więc kara też ta sama... proste

Kara powinna być dotkliwa, żeby pohamowała kozackie zapędy na przyszłość.
Powiedz mi, jak dotkliwy będzie mandat 500 zł dla kogoś, kto zarabia 10 tys. zł miesięcznie? ;-)


A czy to jego wina że zarabia 10k? Ktoś zarabia więcej płaci więcej podatków, wiadomo, ale żeby od razu większe mandaty? Może od razu droższe jedzenie, droższe paliwo itp itd... i z tego 10k nie wystarczy mu na życie bo zarabia dużo...

Jakiś czas temu w telewizji była jakaś Pani wielce pokrzywdzona że dostała pkt karne, i mówiła coś że nie powinno być punktów w ogóle a za to większe mandaty bo ona się spieszy do pracy a jak jej zabiorą prawko to nie będzie miała jak dojechać, gdyby zrobili odwrotnie, więcej pkt za przekroczenia a mniej do zapłaty to by zahamowało zapędy większości piratów bo już odzyskać prawko nie jest tak łatwo jak zapłacić mandat i to nie ważne czy ktoś bogaty czy nie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 22:07 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
AdRian52 napisał(a):
A czy to jego wina że zarabia 10k? Ktoś zarabia więcej płaci więcej podatków, wiadomo, ale żeby od razu większe mandaty? Może od razu droższe jedzenie, droższe paliwo itp itd... i z tego 10k nie wystarczy mu na życie bo zarabia dużo...

A czy Ty rozumiesz, jaką funkcję pełnić ma kara? ;-)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 22:18 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
co innego jak zapłacisz 100 PLN zarabiając 10000 PLN a co innego jak zarabiasz 1000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 22:23 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
maaaad napisał(a):
AdRian52 napisał(a):
A czy to jego wina że zarabia 10k? Ktoś zarabia więcej płaci więcej podatków, wiadomo, ale żeby od razu większe mandaty? Może od razu droższe jedzenie, droższe paliwo itp itd... i z tego 10k nie wystarczy mu na życie bo zarabia dużo...

A czy Ty rozumiesz, jaką funkcję pełnić ma kara? ;-)


Tak rozumiem, ale prawo powinno być równe dla wszystkich... I dlatego według mnie lepiej by się sprawdziła opcja z większymi karami w postaci pkt, prawo jazdy tracił by każdy kto zasłużył... :)
Nie znam się na takich sprawach, takie jest tylko moje zdanie :) ale wydaje mi się że tak było by lepiej ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 22:25 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
AdRian52 napisał(a):
Tak rozumiem, ale prawo powinno być równe dla wszystkich...


a podatki też są progi ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 22:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
tonej napisał(a):
AdRian52 napisał(a):
Tak rozumiem, ale prawo powinno być równe dla wszystkich...


a podatki też są progi ?


Podatki to nie kara, z tego się utrzymuje państwo, głupio by było gdyby każdy płacił równy podatek od zarobków...
Małe pytanko dla Ciebie: jaka by była kara gdyby ktoś przekroczył prędkość o 50km/h na 50-tce a nie pracuje, co oznacza że nie zarabia... policzą mu ile ma pokojów, jaki kolor ścian, ile telefonów i od tego mu wystawią mandat?... bez sensu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 22:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
AdRian52 napisał(a):
Podatki to nie kara, z tego się utrzymuje państwo, głupio by było gdyby każdy płacił równy podatek od zarobków...


no to już sobie odpowiedziałeś że równości nie ma :P

AdRian52 napisał(a):
Małe pytanko dla Ciebie: jaka by była kara gdyby ktoś przekroczył prędkość o 50km/h na 50-tce a nie pracuje, co oznacza że nie zarabia... policzą mu ile ma pokojów, jaki kolor ścian, ile telefonów i od tego mu wystawią mandat?... bez sensu


jak w klimacie podatków jesteśmy - ryczałt :>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
W Finlandii mandaty są zależne od zarobków i dobrze na tym wychodzą. Kara powinna być odczuwalna dla każdego. A nie, że bogaty ma w dupie i jedzie jak mu się podoba.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 23:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
tonej napisał(a):
AdRian52 napisał(a):
Podatki to nie kara, z tego się utrzymuje państwo, głupio by było gdyby każdy płacił równy podatek od zarobków...


no to już sobie odpowiedziałeś że równości nie ma :P

AdRian52 napisał(a):
Małe pytanko dla Ciebie: jaka by była kara gdyby ktoś przekroczył prędkość o 50km/h na 50-tce a nie pracuje, co oznacza że nie zarabia... policzą mu ile ma pokojów, jaki kolor ścian, ile telefonów i od tego mu wystawią mandat?... bez sensu


jak w klimacie podatków jesteśmy - ryczałt :>


Ale co mają podatki do mandatów? Gdyby pozabierali prawka debilom nie potrzeba by tyle policjantów z suszarkami pochowanych w krzakach, mogli by się zająć poprawą bezpieczeństwa tam gdzie tego naprawdę potrzeba, i wcale nic nie da to że biedny zapłaci mało a bogaty dużo. Zazwyczaj osoby zarabiające jak wyżej ktoś pisał 10k nie żyją od 1 do 1... mają odłożone coś na koncie czy pod łóżkiem... zapłacą sobie mandat nawet wysoki i nie przejmą się tym, dla biednej osoby nawet 50zł w plecy to czasem problem... Oczywiście nikt im nie każe jeździć nieprzepisowo, a najlepiej by się nauczyli przepisów jak by nie pojeździli kilka tygodni/miesięcy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 23:09 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Cytuj:
Zazwyczaj osoby zarabiające jak wyżej ktoś pisał 10k nie żyją od 1 do 1... mają odłożone coś na koncie czy pod łóżkiem... zapłacą sobie mandat nawet wysoki i nie przejmą się tym, dla biednej osoby nawet 50zł w plecy to czasem problem...

I tutaj sam sobie przeczysz.
Jeśli mandat będzie odpowiednio wysoki, to osoba, która zarabia 10 tys. odczuje go tak samo, jak ta, która dostanie 50 zł, a jest biedna.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 23:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
maaaad napisał(a):
Cytuj:
Zazwyczaj osoby zarabiające jak wyżej ktoś pisał 10k nie żyją od 1 do 1... mają odłożone coś na koncie czy pod łóżkiem... zapłacą sobie mandat nawet wysoki i nie przejmą się tym, dla biednej osoby nawet 50zł w plecy to czasem problem...

I tutaj sam sobie przeczysz.
Jeśli mandat będzie odpowiednio wysoki, to osoba, która zarabia 10 tys. odczuje go tak samo, jak ta, która dostanie 50 zł, a jest biedna.


Nikt kto zarabia 1000zł na miesiąc nie odłoży nic, nie uwierzę w to. z 10k jest co odłożyć, chyba że mówimy o mandatach wysokości kilku tysięcy... ale to już przesada chyba...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 23:27 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
a przesadą nie jest jechać 100 w terenie zabudowanym ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 23:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Całe szczęście że takie debilne rozwiązanie nie ma prawa przejść :)

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL