BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 07:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 06:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Jedną z elementarnych zasad sprawiedliwości, jest równość wobec prawa.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 07:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Dokładnie, dlatego mandat powinien być wyrażony w % pensji.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 08:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
jiGsaw napisał(a):
Dokładnie, dlatego mandat powinien być wyrażony w % pensji.


Wtedy ludzie byli by "poszufladkowani" na biednych i bogatych, przekroczenie prędkości o 50km/h maluchem czy e91 to jest to samo przekroczenie, ja widzę tylko jedną różnicę, to e91 w razie "W" zatrzyma się szybciej niż ten maluch... Idiotycznym rozwiązaniem było by gdyby ktoś kto ciężko pracuje i zarabia dużo za to samo przekroczenie prędkości płacił więcej niż osoba której się nie chce robić, albo pracuje na czarno

Zresztą nie tłumaczcie mi tego więcej bo widocznie nie zrozumiem co to znaczy równość prawa...
pozdro

tonej napisał(a):
a przesadą nie jest jechać 100 w terenie zabudowanym ?

Tak, to jest przesada, ale ja w tym nie widzę winy mandatów, bardziej wina ludzi którzy myślą że nic się nie może stać, ciekawy jestem ilu z was którzy na forum piszą że 100 w zabudowanym to jeżdżą kamikadze, debile itp sami nie jeżdżą czasem tak, trzeba wiedzieć gdzie można przycisnąć a gdzie nie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 08:57 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
AdRian52 napisał(a):
Wtedy ludzie byli by "poszufladkowani" na biednych i bogatych

I tak są i zawsze będą :D
AdRian52 napisał(a):
ja widzę tylko jedną różnicę, to e91 w razie "W" zatrzyma się szybciej niż ten maluch

A że szybciej się rozpędzi? I większą prędkość osiągnie?
AdRian52 napisał(a):
Idiotycznym rozwiązaniem było by gdyby ktoś kto ciężko pracuje i zarabia dużo

Sugerujesz, że ci, którzy zarabiają mało, nie pracują ciężko?
Róność wobec prawa oznacza także równą dolegliwość w razie przekroczenia przepisów.
Powtórzę - jaką dolegliwością jest 100 zł dla adwokata z renomowanej kancelarii, zarabiającego 10-15 tys. zł/miesięcznie, a jaką to samo 100 zł dla kogoś, kto za 1500 zł zapieprza w tartaku?

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 09:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
maaaad napisał(a):
Sugerujesz, że ci, którzy zarabiają mało, nie pracują ciężko?


Chodziło mi o ludzi którzy nie pracują w ogóle, bo albo są na utrzymaniu rodziców, albo im się nie chce i żyją z zasiłków itp.

maaaad napisał(a):
I tak są i zawsze będą :D

To trzeba robić tak żeby tak nie było a nie pogarszać to :)

maaaad napisał(a):
A że szybciej się rozpędzi? I większą prędkość osiągnie?

Ostatnio na 90-tce zostałem wyprzedzony z kosmiczną prędkością przez sejczento :)

maaaad napisał(a):
Róność wobec prawa oznacza także równą dolegliwość w razie przekroczenia przepisów.
Powtórzę - jaką dolegliwością jest 100 zł dla adwokata z renomowanej kancelarii, zarabiającego 10-15 tys. zł/miesięcznie, a jaką to samo 100 zł dla kogoś, kto za 1500 zł zapieprza w tartaku?


Masz rację, adwokat nie odczuje tak tego 100zł jak ten z tartaku, jednak tak samo przekroczyli przepisy i o to mi właśnie chodzi, pracowałem w tamtym roku na budowie, po 14h dziennie, zarabiałem dość dużo jak na mnie, teraz pracuje w biurze przy komputerze, zarabiam dużo mniej ale nie czuję żebym miał teraz płacić mniejszy mandat za takie samo przekroczenie jak rok temu. Chciałbyś żeby jakiś morderca dostał bardzo mały wyrok bo był biedny, bo mało zarabiał? Ja bym nie chciał...

Szanuje Twoje zdanie, być może to by też było dobre rozwiązanie na poprawę bezpieczeństwa na drogach jednak ja mam swoje zdanie i go nie zmienię :) więc dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu :)
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 10:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 473
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E39
dobra panowie, nie kłóćcie się już, ja tylko podałem kilka pomysłów na poprawę bezpieczeństwa drogowego. każdy może mieć inne zdanie i nie zawsze da się go przekonać.
o tych mandatach proporcjonalnych do pensji napisałem ze wzgl. na to, iż jest to już pomysł sprawdzony w Skandynawii, jednak u nas chyba nie przejdzie.
równość wobec prawa...w Polsce tego nie ma- bo dlaczego właściciele hipermarketów nie płacą podatków przez określony czas a właściciel małego sklepiku musi płacić od początku???
równość praw...no nie wiem czy jest w Polsce...u nas na forum jest na pewno bo każdy może przedstawić swoja opinię i jej potem bronić.

ja i tak popieram model skandynawski, bo po przekroczeniu o 51km/h prędkości 500zł będzie dotkliwe dla emeryta a np 20 czy 30 tys dla prezentera telewizyjnego tez nie będzie mało- jedna wypłata z głowy i może obydwaj się zastanowią następnym razem, o punktach karnych już pisałem.
pozdrawiam forumowiczów! ;)

_________________
E39!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 11:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
AdRian52 napisał(a):
przekroczenie prędkości o 50km/h maluchem czy e91 to jest to samo przekroczenie, ja widzę tylko jedną różnicę, to e91 w razie "W" zatrzyma się szybciej niż ten maluch...


A ile więcej szkody może wyrządzić takie E91 dla osób postronnych?

W Skandynawii jest to sprawdzona metoda na bogatych rajdowców. A kaska na pewno się przyda np. na budowę dróg itp. itd.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 12:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
jiGsaw napisał(a):
AdRian52 napisał(a):
przekroczenie prędkości o 50km/h maluchem czy e91 to jest to samo przekroczenie, ja widzę tylko jedną różnicę, to e91 w razie "W" zatrzyma się szybciej niż ten maluch...


A ile więcej szkody może wyrządzić takie E91 dla osób postronnych?

W Skandynawii jest to sprawdzona metoda na bogatych rajdowców. A kaska na pewno się przyda np. na budowę dróg itp. itd.


Tyle samo co maluch :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 12:35 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
AdRian52 napisał(a):
Tyle samo co maluch

Tjaa... Biorąc pod uwagę, że ma 2,5 raza większą masę i może poruszać się z prędkościami 2x większymi.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 12:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
AdRian52 napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
AdRian52 napisał(a):
przekroczenie prędkości o 50km/h maluchem czy e91 to jest to samo przekroczenie, ja widzę tylko jedną różnicę, to e91 w razie "W" zatrzyma się szybciej niż ten maluch...


A ile więcej szkody może wyrządzić takie E91 dla osób postronnych?

W Skandynawii jest to sprawdzona metoda na bogatych rajdowców. A kaska na pewno się przyda np. na budowę dróg itp. itd.


Tyle samo co maluch :)


http://img158.imageshack.us/img158/8991/tripgj9.swf

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 13:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
maaaad napisał(a):
AdRian52 napisał(a):
Tyle samo co maluch

Tjaa... Biorąc pod uwagę, że ma 2,5 raza większą masę i może poruszać się z prędkościami 2x większymi.


Mowa tu o takiej samej prędkości, a biorąc pod uwagę to że w maluchu nie ma abs'ów hamulce są bębnowe i zanim się to zatrzyma to pewnie wyrządzi porównywalne szkody z e91 czy ogólnie nowszym samochodem :) Chyba że mówimy o przypadku gdzie np. kierowca traci panowanie nad samochodem leci powiedzmy w przystanek autobusowy i nie hamuje... to wiadomo że większy samochód zrobi dużo więcej szkody.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 13:07 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
jiGsaw napisał(a):
http://img158.imageshack....991/tripgj9.swf
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :padam: :padam: :padam:

powinno być o dochodów i tyle :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 14:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
hahahahahahha... fajny temat, nie ma co. niedługo bede PITa w schowku na rekawiczki woził... hahahahahahaha... a jak mnie policja zatrzyma, to bede księgowego wołał, zeby sprwdził, czy przypadkiem w tym miesiącu nie robiłem zaopatrzenia na magazyn i czy ksiegowo strata nie wyszła - wywinąłbym sie przed mandatem... hahahahahahahaha...

wysokość zarobków to niech wpływa na markę kupowanej gorzały i rodzaj kiełbasy na zagryche. i tyle. dlaczego krzykacze społecznicy (co to by najchetniej nie swoje pieniadze rozdawali) nie krzyczą, żeby droższa wędlinę ze sklepów usunąć? albo markowe ciuchy? przeciez nie wszystkich na nie stać... podobnie jak na ekskluzywne dziwki. i wysokie mandaty. takie jest zycie. jeden ma, bo zapiernicza w robocie 18 godzin dziennie. inny ma bo mu babcia dała. inny nie ma, bo go obrobili. a jeszcze inny nie ma, bo lezy do góry jajami i chla browary, zamiast pracować. innemu urwało rekę, a jeszcze inny rozbił sobie łeb na sliskim chodniku i nie wiadomo z czyjej winy - dozorcy bo nie odśniezył chodnika, czy jego, bo leciał w samych skarpetach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 14:57 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Każdy powinien placic tyle samo, z % to bzdura.
bierute napisał(a):
wysokość zarobków to niech wpływa na markę kupowanej gorzały i rodzaj kiełbasy na zagryche. i tyle. dlaczego krzykacze społecznicy (co to by najchetniej nie swoje pieniadze rozdawali) nie krzyczą, żeby droższa wędlinę ze sklepów usunąć? albo markowe ciuchy? przeciez nie wszystkich na nie stać... podobnie jak na ekskluzywne dziwki. i wysokie mandaty. takie jest zycie. jeden ma, bo zapiernicza w robocie 18 godzin dziennie. inny ma bo mu babcia dała. inny nie ma, bo go obrobili. a jeszcze inny nie ma, bo lezy do góry jajami i chla browary, zamiast pracować. innemu urwało rekę, a jeszcze inny rozbił sobie łeb na sliskim chodniku i nie wiadomo z czyjej winy - dozorcy bo nie odśniezył chodnika, czy jego, bo leciał w samych skarpetach...


Bratku, zgadzam się w 100% :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 15:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Ciekawy temat, zwłaszcza te %. I miło jestem zaskoczony że osoby które prezentowały do tej pory poglądy zupełnie odmienne od moich w tym temacie się o dziwo zgadzają :hurra: Reszcie mogę gorąco zaproponować wyprowadzkę do Skandynawii - krainy mlekiem i miodem płynącej. Będziecie płacić mandaty % od pensji i podatki % od widoku za oknem.

Choć z drugiej strony taki % zły by nie był. Zostałbym "bezrobotnym" i chulaj dusza, 200/70 na fotorapidzie to jaki by był %? 50% pensji? Hmm.. 50 * 0zł / 100 = 0zł :hyhy: Popieram! :rotfl:

PS. Punkty nie służą tylko ewidencji, to także forma kary, równo dotkliwa dla wszystkich, tak samo zresztą jak mandat.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 15:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
bierute napisał(a):
hahahahahahha... fajny temat, nie ma co. niedługo bede PITa w schowku na rekawiczki woził... hahahahahahaha... a jak mnie policja zatrzyma, to bede księgowego wołał, zeby sprwdził, czy przypadkiem w tym miesiącu nie robiłem zaopatrzenia na magazyn i czy ksiegowo strata nie wyszła - wywinąłbym sie przed mandatem... hahahahahahahaha...

wysokość zarobków to niech wpływa na markę kupowanej gorzały i rodzaj kiełbasy na zagryche. i tyle. dlaczego krzykacze społecznicy (co to by najchetniej nie swoje pieniadze rozdawali) nie krzyczą, żeby droższa wędlinę ze sklepów usunąć? albo markowe ciuchy? przeciez nie wszystkich na nie stać... podobnie jak na ekskluzywne dziwki. i wysokie mandaty. takie jest zycie. jeden ma, bo zapiernicza w robocie 18 godzin dziennie. inny ma bo mu babcia dała. inny nie ma, bo go obrobili. a jeszcze inny nie ma, bo lezy do góry jajami i chla browary, zamiast pracować. innemu urwało rekę, a jeszcze inny rozbił sobie łeb na sliskim chodniku i nie wiadomo z czyjej winy - dozorcy bo nie odśniezył chodnika, czy jego, bo leciał w samych skarpetach...


Nic dodać nic ująć.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 15:50 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
bierute napisał(a):
wysokość zarobków to niech wpływa na markę kupowanej gorzały i rodzaj kiełbasy na zagryche. i tyle. dlaczego krzykacze społecznicy (co to by najchetniej nie swoje pieniadze rozdawali) nie krzyczą, żeby droższa wędlinę ze sklepów usunąć? albo markowe ciuchy? przeciez nie wszystkich na nie stać... podobnie jak na ekskluzywne dziwki. i wysokie mandaty. takie jest zycie. jeden ma, bo zapiernicza w robocie 18 godzin dziennie. inny ma bo mu babcia dała. inny nie ma, bo go obrobili. a jeszcze inny nie ma, bo lezy do góry jajami i chla browary, zamiast pracować. innemu urwało rekę, a jeszcze inny rozbił sobie łeb na sliskim chodniku i nie wiadomo z czyjej winy - dozorcy bo nie odśniezył chodnika, czy jego, bo leciał w samych skarpetach...

Sorry, ale głupie takie porównanie, jak i same argumenty :-) Choćby z tego względu, że z góry zakładasz, że ten, kto mało zarabia, to leń i nieuk :-D
MANDAT=KARA=DOLEGLIWOŚĆ
Ktoś zap... 8 h i zarabia te 1500 zł na rękę. Ktoś inny też zap... 8 h i ma 10 tys. na rękę. Jak dolegliwy będzie mandat 500 zł dla pierwszego, a jak dla drugiego?

KARA MA PEŁNIĆ FUNKCJĘ PREWENCYJNĄ, MA ODSTRASZAĆ OD POPEŁNIENIA WYKROCZENIA/PRZESTĘPSTWA. ZA NISKA KARA NIE BĘDZIE ODSTRASZAĆ, A ZATEM NIE MA RACJI BYTU, BO NIE BĘDZIE PEŁNIĆ SWOJEJ FUNKCJI.
TomekB napisał(a):
Choć z drugiej strony taki % zły by nie był. Zostałbym "bezrobotnym" i chulaj dusza, 200/70 na fotorapidzie to jaki by był %? 50% pensji? Hmm.. 50 * 0zł / 100 = 0zł Popieram!

Nawet wikt i opierunek w ZK byś dostał wtedy ;-)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Ostatnio edytowano 20 lipca 2009, 16:03 przez maaaad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 15:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Punkty odstraszają, a za recydywe jazdy bez uprawnien nawet pozbawienie wolności z tego co się orientuję?

A dolegliwość 500zł? Taka sama, i jeden i drugi tyle samo mniej będzie miał. Nie wiem jaka jest logika prowadząca do innych wniosków? Poza tym, jak to mówią, nie wysokość a nieuchronność... :rotfl:

Poza tym, za takie mniejsze wykroczenia zrobiliby publiczną chłostę i byłby spokój.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 16:01 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
TomekB napisał(a):
A dolegliwość 500zł? Taka sama, i jeden i drugi tyle samo mniej będzie miał.

Tylko jeden zarobi to w 2 tygodnie, a drugi w 1 dzień. Widzisz dolegliwość? :-) Pierwszy tyra za swoją głupotę 2 tygodnie, a drugi 1 dzień. Za TAKĄ SAMĄ głupotę. I co, dalej twierdzisz, że kara równo uderza w jednego i drugiego? :-D
TomekB napisał(a):
Poza tym, za takie mniejsze wykroczenia zrobiliby publiczną chłostę i byłby spokój.

Proponuję wycieczkę do któregoś z krajów, gdzie obowiązuje szariat :-)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 16:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
maaaad napisał(a):
Tylko jeden zarobi to w 2 tygodnie, a drugi w 1 dzień. Widzisz dolegliwość? :-)


Ja to widzę tak, Bolek zarabia se te 1500zł na rękę podając cegły majstrowi. Z tego część idzie do ściepy z kumplami na wynajem mieszkania, część na zakupy w Biedrze, kolejna część na LPG żeby na weekend do domu pojechać, do tego może rata czesnego za zaoczne studia żeby się z budowy w końcu wyrwać i zostaje mu trochę coby Tolę na ciastko z kremem i do kina zabrać. Dowalisz mu 500zł i z czegoś trzeba będzie zrezygnować, od mamy może pożyczyć.

Z kolei Lolek zarabia 10000zł na rękę sprzedając bajki jak to produkt jego firmy jest superextraniezbędny i koniecznie musi go klient mieć. Z tego sporo mu idzie na kredyt za 80m^2 mieszkanka bo wiedział że ma dobry dochód to i rate ustalił se sporą. Do tego sporą część oszczędności wydał właśnie na działeczkę na Mazurach i do tego mały kredycik na materiały budowlane coby domek postawić. Auto jego i Toli to też lepszy wypas, w kredycie oczywiście. Tankowanie x2 albo i więcej bo sporo trzeba do klienta się najeździć. Studia już Lolek co prawda skończył ale teraz trzeba zrobić MBA, w dodatku za poprzednie jeszcze kredyt studencki do spłacenia a i już na fundusz odkładać zaczął coby dzieci na dobre studia posłać. Tola też bardziej do luksusu przyzwyczajona, fitness, spa, restauracje w dodatku wycieczka do Chorwacji już wykupiona. Jednym słowem te 10 tysiaków domowego budżetu też dość napięte jest, przecież nie zarabia po to żeby do skarpety chować. I teraz dowalamy mu 500zł i z czegoś trzeba będzie zrezygnować. A jak dowalimy 5000zł to już w ogóle bank się zacznie do dupy dobierać.

Rozumiem że tu myślenia jest na zasadzie ON ma więcej niż JA to trzeba MU zabrać. Nijak to się jednak przekłada na dotkliwość.

maaaad napisał(a):
TomekB napisał(a):
Poza tym, za takie mniejsze wykroczenia zrobiliby publiczną chłostę i byłby spokój.

Proponuję wycieczkę do któregoś z krajów, gdzie obowiązuje szariat :-)


Nie widzisz różnicy między szariatem a chłostą?
Rozumiem że rok w zawieszeniu za jakieś pobicie czy wandalizm to odpowiednia kara? I jak widać na ulicach mega skuteczna?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL