BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 18:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2009, 14:44 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
TomekB napisał(a):
Wasza teoria % mandatow wali sie na ryj w przypadku ludzi bez dochodu. Ile tacy mieliby niby placic?


a ryczałtem :P np % średniej krajowej :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2009, 16:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
jiGsaw napisał(a):
Jako anarchistyczne, oceniłem Twoje poglądy całościowe, nie tylko w tym temacie.
Co do podatku liniowego to masz rację. Co do górników - w tym przypadku pracowaliby oni na umowę o dzieło, a tam nieco inaczej się miewa sprawa z podatkami. Generalnie większość pracuje na stałych umowach i ma stałą - godzinową stawkę.


1. Nie wyznaję poglądów anarchistycznych
2. Nie wspomniałem o podatku liniowym ani słowem.
3. Przykład górników to proste pokazanie niesprawiedliwości progresji podatkowej. Kto więcej i ciężej lub wydajniej/opłacalniej pracuje, jest karany wyższym podatkiem.
4. Podatek sprawiedliwy = podatek kwotowy, ale oczywiście nawet nie ma się co łudzić, iż są na to jako szanse. Podatek liniowy = mniejsze zło od progresji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2009, 18:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
qqiz napisał(a):
Kto więcej i ciężej lub wydajniej/opłacalniej pracuje, jest karany wyższym podatkiem.


To nie jest cecha progresji. Ani nie ratuje tego podatek liniowy. To jest idiotyzm podatku od *dochodu*. Nie widać tak tego w PITcie więc trzeba się trochę bardzej wysilić żeby to dostrzec. Ale już w CITcie widać to jak na dłoni - mniej opodatkowany jest ktoś kto nie potrafi pracować wydajnie i tym samym osiąga mniejszy dochód. Tak samo mniej opodatkowany jest ktoś kto nie potrafi pracować efektywnie, ma za duże koszty (choćby i oszukane) itp.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2009, 20:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 473
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E39
bardzo zaciekawił mnie rozwój tego tematu jak i sam temat, myślałem dziś trochę nad tymi mandatami proporcjonalnymi do wynagrodzenia i muszę przyznać że zmieniam swoje zdanie. ale tylko w tym przypadku, inne moje pomysły pozostają bez zmian.
tak więc, mandat ma karać nie "kogoś" a za "coś", prawda? czyli nieważne czy policja złapie emeryta, biznesmena czy posła, wszyscy powinni za takie samo wykroczenie zapłacić tak samo wysoki mandat. bo w sumie mandaty procentowe od dochodu to kara nie za wykroczenie a za to że jesteś bogaty. a dlaczego karać bogatych? bo komuś się udał interes? bo wygrał w totka? to mamy mu rzucać teraz kłody pod nogi? to faktycznie powinno być tak jak ktoś już pisał, zróbmy chleb dla biednych po 2 zł a dla bogatych po 10zł, bo przecież ich stać, a ON zamiast4,5 zróbmy im po 9zł bo maja na to. to jest bez sensu. podatek również powinien być równy dla wszystkich np 10%, ten który ma mało zapłaci mało, ten który ma dużo zapłaci więcej, ale wszyscy po równo.
jeżeli był bym biedny to bym uważał na drodze, jak wiem że mandat może spowodować głód w rodzinie. jak bym był bogaty to systemu nie oleje bo są jeszcze punkty, które przysparzają sporego kłopotu po przekroczeniu limitu.
nie można karać bogatych bardziej jedynie za to że są bogatsi, a kara np 500 zł za przekroczenie o 80km/h jest moim zdaniem sprawiedliwa zarówno dla biednego jak i bogatego.
bo powiedzcie mi, jaka jest różnica, jakim ja autem spowoduje wypadek i ile zarabiam jeżeli w tym wypadku rozbiję auta lub nie daj Boże kogoś skrzywdzę? czy to ma znaczenie że ja jechałem starym W124 czy nowym S600?

pozdrawiam i zachęcam do dalszej dyskusji. ;)

_________________
E39!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2009, 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
qqiz napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Jako anarchistyczne, oceniłem Twoje poglądy całościowe, nie tylko w tym temacie.
Co do podatku liniowego to masz rację. Co do górników - w tym przypadku pracowaliby oni na umowę o dzieło, a tam nieco inaczej się miewa sprawa z podatkami. Generalnie większość pracuje na stałych umowach i ma stałą - godzinową stawkę.


1. Nie wyznaję poglądów anarchistycznych
2. Nie wspomniałem o podatku liniowym ani słowem.
3. Przykład górników to proste pokazanie niesprawiedliwości progresji podatkowej. Kto więcej i ciężej lub wydajniej/opłacalniej pracuje, jest karany wyższym podatkiem.
4. Podatek sprawiedliwy = podatek kwotowy, ale oczywiście nawet nie ma się co łudzić, iż są na to jako szanse. Podatek liniowy = mniejsze zło od progresji.


Podatek kwotowy musiałby być ustalony wobec najniższej krajowej płacy. To spowodowałoby bardzo niskie przychody z podatków do skarbu państwa.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 08:51 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
PAnie i PAnowie temat kasacja punktów :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 10:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 473
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E39
niby tak, zmieńmy nazwę tematu :)

_________________
E39!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 11:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
maaaad napisał(a):
qqiz napisał(a):
Kierując się tą "logiką" karę pozbawienia wolności też należałoby mierzyć jakoś. W końcu jak ktoś ma 5 domów, motorówkę, jacht i 15 super lasek to bardziej go będzie bolało pół roku za kratami niż jakiegoś menela cierpiącego głód.
Nie widzisz absurdu w tym co napisałeś?

To, co napisałeś, nijak ma się do mandatów, do kary GRZYWNY. Pozbawienie wolności jest uciążliwe tak samo dla każdego i to jest zupełnie inna bajka.
A kary mierzy się w polskim systemie prawnym jak najbardziej - odsyłam do dyrektyw sądowego wymiaru kary.


Swego czasu pewien pijaczek smigajacy cale lato z jabcokiem w dlonie znikal w miesiacach jesiennych i do wiosny, lata zazwyczaj nie bylo go widac. Po paru latach sie dowiedzialem ze po prostu jak zaczynalo sie robic zimno popelnial jakies przestepstwo za ktore dostawal kilka miesiecy i zime spedzal sobie w cieplutkim zakladzie karnym jedzac pijac na rachunek podatnikow i bardzo to sobie chwalil :znudzony: Nie sadze aby osoba majaca "5 domów, motorówkę, jacht i 15 super lasek" byla zadowolona z pobytu w wiezieniu :)

A temat mandatow zaleznych od zarobkow - super ze dali komus 170tys euro bo duzo zarabia. A teraz pomyslmy - facet ma np duzo akcji na gieldzie, kryzys itp. Dostal mandat zaplacil, przez krach jego majatek stopnial o 80%, zwolnienia w firmie itp i leci na bruk. I np pieniadze za ktore jego dzieci mialy isc na studia itp poszly na "sprawiedliwy" mandat. I co jego dzieci nie ida na studia, wpadaja w zle towarzystwo i kolejne pokolenie zostaje Menelami nieodprowadzajacymi podatkow do skarbu panstwa a tylko ci wszyscy zarabiajacy srednia krajowa dokladaja sie do ich zasilkow i po kolei przyklaskuja dowaleniem wysokiego mandatu jakiemus preziowi :zdziwko:
Wiem ze przejaskrawiony przyklad ale tak jakos mi sie to skojarzylo :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 22:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Bardzo przejaskrawiony. Jeżeli ktoś by miał dostać 170tys euro mandatu to musiałby zarabiać chyba z milion albo kilka milionów, a wtedy i bez tych paru tysięcy by sobie poradził.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 00:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Kij z tymi mandatami, dzisiaj dostalem 6 punktow od milego pana i w ogole temat mandatow juz mnie mocno irytuje ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 09:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 473
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E39
ładnie,ładnie... gdzieś tego dokonał, jeśli można wiedzieć?

_________________
E39!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 09:52 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
I am 5 napisał(a):
ładnie,ładnie... gdzieś tego dokonał, jeśli można wiedzieć?

Sześć punktów to pewnie na 50 miał 81km/h :( albo kolizja

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 11:31 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
Cytuj:
Kij z tymi mandatami, dzisiaj dostalem 6 punktow od milego pana i w ogole temat mandatow juz mnie mocno irytuje ;)


na czym Cię capnęli :>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 12:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
76 na 40 na prostej tuz kolo domu. Nie stali tam juz ze 3 miesiace to sie akurat teraz musieli wystrzelic :zly: A ogolnie to wylowili mnie z tlumu bo na tym odcinku wszyscy jada z taka predkoscia :znudzony:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 17:59 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
ale na suszarkę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 18:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
tonej napisał(a):
ale na suszarkę ?
mogą wychaczyć każdego z tłumu mają teraz suszarki laserowe i celuje w ciebie i tyle uuu to 6 punktów i 300 zł no cóż jak temat kasacja punktów a tu zbieranie punktów :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 22:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
na suszarke :kwasny: 6pkt i 200 zl. Najlepiej ze spisuja dane a tu wezwanie przez radio ze motocyklista potracil dziecko i podaja gdzie. Stalismy od tego miejsca jakies 50 m (tj od skretu w uliczke w ktorej sie to stalo) a ci ze maja wazne czynnosci i nie moga jechac :cisza: :cisza: Zanim skonczyli pisac mandat 2 samochody przyjechaly i ludzie opisywali sytuacje, motocykliste itp a ci jak gdyby nic pisali mandat :mur: A pozniej ze mala wykrywalnosc, ale za to bezpiecznie na drogach bo mandacikow duzo wypisuja. Policjant sie tylko po mnie dziwnie popatrzyl na moj komentarz ze gdyby to stalo sie mojej corce i dowiedzialbym sie co robili i jak blisko od miejsca zdarzenia to bym ich chyba udusil golymi rekami :kwasny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2009, 18:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 473
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E39
jak na moje oko, to czym więcej mandatów to bardziej niebezpiecznie na drogach, nie? przecież jak by nie było mandatów, to byłoby bezpiecznie, bo oznaczałoby to że wszyscy jeżdżą przepisowo i policja nie ma kogo "trafiać".

_________________
E39!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2009, 18:39 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
I am 5 napisał(a):
jak na moje oko, to czym więcej mandatów to bardziej niebezpiecznie na drogach, nie? przecież jak by nie było mandatów, to byłoby bezpiecznie, bo oznaczałoby to że wszyscy jeżdżą przepisowo i policja nie ma kogo "trafiać".


:rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL