BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 18:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Witam,

zobaczyłem dzisiaj że jakiś sympatyczny gość użył foto mojego autorstwa, ba nawet mojego auta do sprzedaży części do BMW

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10100783
http://allegro.pl/bmw-e36-coupe-cabrio- ... 44558.html


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



chciałem zadzwonić do Pana i powiedzieć żeby usunął zdjęcia, nie chciałem się czepiać szczerze powiem, wystarczyło zwykłe przepraszam, ale gość był bardzo uprzejmy i jak powiedziałem mu o co chodzi odłożył słuchawkę . . .

Być może usunie zdjęcia, być może nie, może pojawią się nowe aukcje, nie wiem . . .

Nie podobał mi się sam fakt debilnego zachowania Pana sprzedającego dlatego też chciałbym coś zdziałać w tej sytuacji bo lubię takiego chamstwa


zgłosiłem sprawę do allegro, nie wiem czy oni sprawnie reagują na takie zgłoszenia, czy wogóle i w jaki sposób mogą stwierdzić, że naprawdę doszło do naruszenia przepisów. . .


I teraz pytanie co mogę z Tym zrobić ???

Jest na to jakiś paragraf za bezprawne wykorzystanie zdjęć mojego autorstwa no i dodatkowo mojego przedmiotu jakim jest samochód . . .


pzdr.


Ostatnio edytowano 30 listopada 2010, 15:07 przez ANDREW E36, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:39 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
No a później będziesz sprzedawał auto i ktoś zadzwoni i ci powie że szczep lub anglik bo na allegro ktoś na części sprzedawał :rotfl:

Ja widziałem kiedyś na allegro foto mojego E39, ale że nie mam E39 i ogólnie mnie to jakoś nie ruszyło to olałem, właściwie to może nawet cieszyłem się że komuś się spodobało.

No ale jakby ktoś dał foto mojego auta i przy tym sprzedaż na części to bym tego nie chciał.

Wiesz, to jest Twoje zdjęcie i bez Twojego pozwolenia nikt nie może go wykorzystać, ale niech maaad się wypowie.
Zapytaj może też na jakimś forum fotograficznym, jak się dowiesz czegoś to napisz, sam jestem ciekaw.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:42 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 33
Posty: 3149
Na tym zdjęciu masz zasłonięte tablice, myślę że koles wpisał na google bmw e36 coupe znalazł takie zdjęcia które mu odpowiadało i po prostu wstawił je, nieświadomie.

Osobiście też bym nie chciał żeby ktoś wstawiał moje zdjęcia na allgero...

Myślę że powinni to usunąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Kyokushin napisał(a):
Ja widziałem kiedyś na allegro foto mojego E39, ale że nie mam E39 i ogólnie mnie to jakoś nie ruszyło to olałem, właściwie to może nawet cieszyłem się że komuś się spodobało.


No moje E36 już widniało na allegro przy rozpórkach mr. Nakrętki i przy jakiejś innej okazji jeszcze, ale wszystko było za moją wiedzą i mi nie przeszkadzało

BRAWET napisał(a):
Na tym zdjęciu masz zasłonięte tablice, myślę że koles wpisał na google bmw e36 coupe znalazł takie zdjęcia które mu odpowiadało i po prostu wstawił je, nieświadomie.


Ale co to ma do rzeczy ?


Mnie to szczególnie nie boli ... ale wkur***o mnie zachowanie sprzedającego...

Dlatego jestem ciekawy co więcej niż zgłoszenie na allegro mogę zrobić i z jakim efektem. . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Ogólnie to 3-krotność wynagrodzenia za zdjęcia, być może z cennika ZPAFu ale to wszystko musi sąd ustalić.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:52 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 33
Posty: 3149
ANDREW E36 napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
Ja widziałem kiedyś na allegro foto mojego E39, ale że nie mam E39 i ogólnie mnie to jakoś nie ruszyło to olałem, właściwie to może nawet cieszyłem się że komuś się spodobało.


No moje E36 już widniało na allegro przy rozpórkach mr. Nakrętki i przy jakiejś innej okazji jeszcze, ale wszystko było za moją wiedzą i mi nie przeszkadzało

BRAWET napisał(a):
Na tym zdjęciu masz zasłonięte tablice, myślę że koles wpisał na google bmw e36 coupe znalazł takie zdjęcia które mu odpowiadało i po prostu wstawił je, nieświadomie.


Ale co to ma do rzeczy ?


Mnie to szczególnie nie boli ... ale wkur***o mnie zachowanie sprzedającego...

Dlatego jestem ciekawy co więcej niż zgłoszenie na allegro mogę zrobić i z jakim efektem. . .


No, ale drugi działa


Jak teraz klikam w pierwszy link, to wyskakuje 6 przedmiotów i nie ma już Twoich zdjęć...


Ostatnio edytowano 30 listopada 2010, 14:53 przez BRAWET, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:52 
Tomek napisał(a):
Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Ogólnie to 3-krotność wynagrodzenia za zdjęcia, być może z cennika ZPAFu ale to wszystko musi sąd ustalić.


to już lepiej do gościa napisać żeby wykasował zdjęcie/a


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:55 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Moja też byla na allegro :D

na aukcji z felgami BBS RC :) jako foto przykładowe, mój VT na BBS RS

Dzisiaj ja mam te RC z aukcji :luka:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 15:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
BRAWET napisał(a):
Jak teraz klikam w pierwszy link, to wyskakuje 6 przedmiotów i nie ma już Twoich zdjęć...



Albo on usunął, albo obsługa allegro

wrzuciłem screeny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 15:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
ANDREW E36, jeśli nie usunął ich właściciel konta to zostały usunięte przez pracowników Allegro. W takich sytuacjach jest przeważnie szybki odzew. Przeważnie po prostu owe aukcje są usuwane i tyle. Sprzedający dostaje ostrzeżenie i nic więcej

Osobiście też by mi się to nie spodobało. Miałem podobne sytuacje ale w innych działach niż motoryzacja. Pisałem maila z prośbą o usunięcie moich zdjęć, a także dodawałem, że w przeciwnym razie zgłoszę to do serwisu. Jeśli moje zdjęcia widniały nadal, a osoba kupująca nie odpowiadała na maila to pisałem do serwisu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 15:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
binta napisał(a):
ANDREW E36, jeśli nie usunął ich właściciel konta to zostały usunięte przez pracowników Allegro. W takich sytuacjach jest przeważnie szybki odzew. Przeważnie po prostu owe aukcje są usuwane i tyle. Sprzedający dostaje ostrzeżenie i nic więcej


Domyślam się, ale ciekawy jestem co mogę zrobić z faktem że taka sytuacja miała miejsce . . .

pomijam usunięcie zdjęć bo to jakby oczywista sprawa . . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 15:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
Moim zdaniem to on po prostu szukał zdjęcia ładnego BMW i znalazł na Google akurat Twoje. :)


Przykład:

Obrazek

lub:

Obrazek

oraz:

Obrazek

Wystarczy coś pochrzanić podczas wpisywania frazy na googlarce i już fasz fotke :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 15:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
bendzamin napisał(a):
Moim zdaniem to on po prostu szukał zdjęcia ładnego BMW i znalazł na Google akurat Twoje. :)


Wzruszyłem się :rotfl:

bendzamin napisał(a):
Wystarczy coś pochrzanić podczas wpisywania frazy na googlarce i już fasz fotke :/


Nie możliwe . . .

zaraz ktoś mnie jeszcze oświeci że mam galerię na forum i może stamtąd wziął fote :spi:

Ale nie pytałem skąd on wziął to zdjęcie, bo do tego sherlocka nie potrzeba :oczami: :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 15:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
ANDREW E36 napisał(a):
binta napisał(a):
ANDREW E36, jeśli nie usunął ich właściciel konta to zostały usunięte przez pracowników Allegro. W takich sytuacjach jest przeważnie szybki odzew. Przeważnie po prostu owe aukcje są usuwane i tyle. Sprzedający dostaje ostrzeżenie i nic więcej


Domyślam się, ale ciekawy jestem co mogę zrobić z faktem że taka sytuacja miała miejsce . . .

pomijam usunięcie zdjęć bo to jakby oczywista sprawa . . .


Myślę, że nic wielkiego, niestety. Wydaje mi się, że jeśli ten człowiek by normalnie zareagował na Twój telefon, przeprosił i usunął zdjęcia to nie było by problemu, a tak to chodzi o sam fakt i nieprawidłowe zachowanie tego człowieka. Rozumiem Twoją postawę i chęć zrobienia "czegoś więcej"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 15:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
Andrew E36 tylko stwierdzam i przyznam, że kilkanaście razy widziałem Bumy z tego forum na innych stronach, ale zazwyczaj w pozytywnym znaczeniu ;)

A to, że masz ładnego paszteta to już druga sprawa :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 17:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
Andrew, rozumiem Twoje poruszenie. Na Twoim miejscu za chamstwo bym sprawy nie odpuscil.

Mozesz:
1. Wylicytowac cos u niego -> bedziesz mial dane. Wysylasz list polecony z opcja "polubownego" zalatwienia sprawy i pewna kwota, ktora by Cie interesowala za nie ruszanie sprawy. Do tego klauzula, ze brak odpowiedzi w Ciagu ilus tam dni skutkuje wniesieniem sprawy do sadu (Nie mowie tutaj, zebys mial cos zarobic, ale o sam fakt zeby cos do niego dotarlo).
2. Wylicytowac cos za pobraniem i nie odebrac - malo smaczne, ale na chama najlepsze jest chamstwo...
3. Policja raczej nic nie zrobi, uzna, ze sprawa zbyt blacha, ale jakby do czegos doszlo zawsze masz screeny z aukcji. W sadzie raczej tez ciezko byloby udowodnic jakiekolwiek straty poniesione przez Ciebie, a argument, ze zlodziej rzucil sluchawka nic nie wniesie :(

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 18:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4168
Lokalizacja: PSR
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54b25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134731
ja zawsze dzwonie do klienta mówię, że jak wpłaci 1000 PLN na moje konto to zamykamy sprawę.

jeśli jest chamski i cwaniakuję to dzwonie do mojego prawnika ten załatwia formalności w sądzie i

suma sumarum jeśli masz orginalne zdjęcia to sprawa wygrana, oczywiście kasa o wiele wyższa


którą pokrywa przyjaciel który użyczył zdjęć :]

_________________
Obrazek
Cycki, dresy, BBS-y !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 18:49 
Piotrek napisał(a):
1. Wylicytowac cos u niego -> bedziesz mial dane. Wysylasz list polecony z opcja "polubownego"


jakiego tam polubownego... Wąglika mu wyślij!


ANDREW E36 napisał(a):
użył foto mojego autorstwa, ba nawet mojego auta do sprzedaży części do BMW


dobrze, że auta Twojego nie sprzedaje!

na poważnie, to

ANDREW E36 napisał(a):
zaraz ktoś mnie jeszcze oświeci że mam galerię na forum i może stamtąd wziął fote :spi:


to nie jest jednoznaczne z udzieleniem licencji GNU, więc masz pełne prawo do nich.

ANDREW E36 napisał(a):
Albo on usunął, albo obsługa allegro

wrzuciłem screeny


aukcja z lampami działa i dalej Twoje foto jest, więc :/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 19:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 12
Posty: 429
Lokalizacja: RABKA ZDRÓJ
Moje BMW: A3 8P , ex qp e36
Kod silnika: 2.0 TDI
daj nam jego nr ... po paru odebranych telefonach zmieknie mu dupa :hyhy:

Obrazek

a jak nie to
Fryderyk napisał(a):
Wąglika mu wyślij!


a tak na poważnie to nie przejmuj się, wiem że to nie miłe ale szkoda nerwów ...

_________________
pozdrawiam Tomek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprawne wykorzystanie zdjęć - BMW
PostNapisane: 30 listopada 2010, 19:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
S7_SEMPER FI napisał(a):
daj nam jego nr ... po paru odebranych telefonach zmieknie mu dupa :hyhy:

Obrazek

a jak nie to
Fryderyk napisał(a):
Wąglika mu wyślij!


a tak na poważnie to nie przejmuj się, wiem że to nie miłe ale szkoda nerwów ...


Jak do niego połowa forum zadzwoni to napewno zdjęcia usunie... :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL