BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 20:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
bafi napisał(a):
Prowadzilem i prowadze...
Sprzedaz hurtowa i detaliczna bizuterii...musialem odrazu wejsc na vat.


no to faktycznie już VAT musi być

podpowie mi ktoś coś jeszcze??

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 23:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Po pierwsze to co chcesz jeszcze wiedzieć a po drugie to po co Ci księgowa jeśli o wszystko pytasz na forum ? :rotfl: :D

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 23:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 673
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 320d Touring '00
Zadbaj by ksiegowa miała Oc i ona oficjalnie Ci robila wszystko - bo jak po znajomosci to, to ona się rąbnie a Ty bulisz - dlatego biuro rachunkowe jest lepsze :)

_________________
Mała galeria trumniaka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 00:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
CiOoS napisał(a):
Po pierwsze to co chcesz jeszcze wiedzieć a po drugie to po co Ci księgowa jeśli o wszystko pytasz na forum ? :rotfl: :D


a po to co np. pisał Bafi, że czasami ktoś doświadczył czegoś i poleca to lub tego nie poleca, dział pogawędki więc gadać i pytać będę do bólu :cwaniak:

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 01:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
a po to co np. pisał Bafi, że czasami ktoś doświadczył czegoś i poleca to lub tego nie poleca, dział pogawędki więc gadać i pytać będę do bólu


Spoko ale w takim razie zmień księgową :cwaniak: ;)

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 09:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
ok ;)

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 10:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
1. za kasę fiskalną połowę zwraca US.
2. jak gość będzie dajmy na to na ryczałcie, to nie będzie mógł wystawić faktury VAT,a jaka firma wejdzie w większe zamówienia nie mogąc odliczyć sobie 22% vat (od stycznia 23%) od kosztów przychodu.
3. co do kontroli skarbowej to miałem i nic przyjemnego.Dobry księgowy to podstawa, gdy masz większe przychody.

pozdro

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 11:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Czytam, że:

groocha napisał(a):
podnośnik kolumnowy i cały sprzęt do demontażu pojazdów


I interesuje mnie to, o czym pisał Tomek:
Tomek napisał(a):
Udało ci się załatwić pozwolenie marszałka województwa na SDP


Załatwiłeś pozwolenie nie prowadząc jeszcze działalności?
Czy może chcesz działać nielegalnie w tej branży i ryzykować horrendalne kary?

Nie wiem czy wiesz, ale żyjesz w dzikim kraju, promującym monopole :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 12:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
a gdzie ja napisałem że to stacja demontażu pojazdów??

żadnego pozwolenia marszałka nie załatwiałem ?? :zdziwko:

luknij w pierwszym poście tam jest napisane co to ma być za działalność, założyłem temat żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat prowadzenia tejże działalności, na lewo to wiesz każdy sobie może działać :D

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 13:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
BARNABA napisał(a):
1. za kasę fiskalną połowę zwraca US.

Za pierwsza kase fis...za wszystkie nastepne juz nie...

No i zus placisz mniejszy przez chyba dwa lata...a to duzo...kilka stowek w kieszeni wiecej co miesiac przez dwa lata :luka:

groocha, pamietaj by moc kupowac rozne rzeczy na fakture musisz miec najpierw zarejestrowana firme...tzn, ze jak kupisz np. 25-tego cos tam a 26-tego zarejestrujesz firme to tej fakturki z 25-tego nie mozesz wliczyc. Tak tylko pisze jakbys nie wiedzial.

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 13:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
ok to wiem, dzięki Bafi za rady :D

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 22:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
groocha napisał(a):
a gdzie ja napisałem że to stacja demontażu pojazdów??

żadnego pozwolenia marszałka nie załatwiałem ?? :zdziwko:

luknij w pierwszym poście tam jest napisane co to ma być za działalność, założyłem temat żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat prowadzenia tejże działalności, na lewo to wiesz każdy sobie może działać :D


No ja tego nie wymyśliłem, tylko przeczytałem:
groocha napisał(a):
Planowana sprzedaż używanych części do aut osobowych.

groocha napisał(a):
części będą przechowywane na terenie hali, będzie podnośnik kolumnowy i cały sprzęt do demontażu pojazdów


No i nie wiem jak chcesz cokolwiek z jakiegokolwiek auta legalnie wymontować w tym dzikim kraju, nie prowadząc SDP.
Kilka cytatów z ustawy o recyklingi pojazdów:

Cytuj:
Art. 18. Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji może przekazać go wyłącznie do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów.
Art. 48. Kto wbrew przepisowi art. 18 nie przekazuje pojazdu wycofanego z eksploatacji do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów podlega karze grzywny.
Art. 50. Kto poza stacją demontażu dokonuje:

1) usunięcia z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów lub substancji niebezpiecznych, w tym płynów,

2) wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji przedmiotów wyposażenia lub części nadających się do ponownego użycia,

3) wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów nadających się do odzysku lub recyklingu

- podlega karze grzywny.


No i to chyba jeszcze projekt, ale już w uzgodnieniach międzyresortowych, gdzie grzywny są zamienione na kary pieniężne. Tak dla przykładu cytat z projektu:
Cytuj:
„1a. Kto poza punktem zbierania pojazdów lub poza stacją demontażu prowadzi
działalność w zakresie zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji, podlega karze
pieniężnej od 10 000 do 100 000 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 15:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Oj kolego, kombinujesz strasznie. Jesli handlujesz i odbioracami maja byc tez firmy to vat obowiazkowo. Nie ma co sie go bac, odlicasz sobie wszystko, telefon, paliwo, naprawe auta, wynajem hali itp. Ksiegowosc co prawda bedzie Cie wiecej kosztowac ale ja swojej ksiegowej place stowke a jest ona bardzo solidna. W swietle prawa ja biore odpowiedzialnosc za moja ksiegowosc.

Inwestycje widze ze robisz spora, warto zapytac na biznesforum.pl zeby ocenili Twoj pomysl. Teraz sa ciezkie czasy i musisz liczyc sie z tym ze bedzie wiecej pracy a mniej pieniedzy. Ja kontroli skarbowej nie mialem i przyznam ze z tym allegro to mnie troche zmartwiliscie :zly:

Co do kasy fiskalnej to masz obowiazek zakupu gdy zrobisz 40 tys netto obrotu dla osob fizycznych. Ja zawsze sie staralem zeby tego obrotu bylo malo na papierze ale kase w koncu musialem kupic. Przyznam ze bardzo upierdliwa sprawa, uzywam jej kilka razy w miesiacu a tania nie byla.

Poradze Ci abys zakupil dobry program magazynowy, ktory bedzie wspolpracowal z programem Twojej ksiegowej- to bardzo ulatwia sprawe i obniza koszty. Ja mam subiekta i bardzo go chwale, zaczynalem od malej ksiegowosci i po roku myslalem ze sie wykoncze.

Jak bedziesz mial jakies watpliwosci to pomoge w miare mozliwosci. Pisz na pw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 20:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
ded napisał(a):
odlicasz sobie wszystko, telefon, paliwo, naprawe auta,

Najpierw telefon i auto musisz miec kupione na firme ;) ;)

ded napisał(a):
W swietle prawa ja biore odpowiedzialnosc za moja ksiegowosc.

Ja place 230 brutto ale to jest s.c. dwie osoby i za rozliczenie nie odpowiadam tylko biuro...jak cos namieszaja to nie ja za to bekne ;)

ded napisał(a):
warto zapytac na biznesforum.pl zeby ocenili Twoj pomysl.

Na biznesforum.pl to ja troszke posiedzialem i stwierdzam, ze jest to forum "gowniarzy", ktorzy hu*a wiedza a sie wymadrzaja bo cos sie im wydaje...no, moze z kilka osob na cale forum wie co pisze i ma troche pojecia...jeszcze jedna sprawa...jak zapytasz o jakis pomysl na biznes i ktos bedzie w temacie, w branzy to nie powie Ci tak, to dobry pomysl...z prostej przyczyny by nie robic konkurencji sobie i dzielic sie z innymi tajnikami danej branzy...nie sprzedaje sie kury znoszacej zlote jaja :P ...raczej beda Ci odradzac i podawac milion argumentow na to, ze nie warto...a porady tych, ktorym sie cos wydaje nie sa nic warte. Biznesforum to nie jest spolecznosc taka jak bmw-sport bo tam chodzi o biznes, konkurencje i co najwazniejsze PIENIADZE...mam kilku znajomych z branzy, ktorzy od czasu do czasu wchodza na biznesforum i pisza rozne rzeczy zeby odradzic dany pomysl i nie tworzyc konkurencji...pamietaj, ze wszystko sie liczy...
PRZYKLAD: jesli handlujesz czesciami do samochodow to pewnie bedziesz oglaszal je rowniez na allegro co stworzy kolejna konkurencje, ktora ugryzie czesc "tortu"...to samo sie tyczy innych branzy :P

ded napisał(a):
Ja kontroli skarbowej nie mialem i przyznam ze z tym allegro to mnie troche zmartwiliscie :zly:

Uwazaj na to...jak mnie kontrolowali w wakacje to cale allegro przetrzepali...nawet doczepili sie do komentarzy, ze dzialalnosc zamknalem z koncem maja a komentarze sa wystawione pozniej (kontrola dotyczyla mojej pierwszej dzialalnosci z 2007)...musialem kilka oswiadczen napisac, tlumaczy rozne sprawy a na koncu i tak zglosili sie do Poznania do centrali allegro o szczegolowy wykaz wszystkiego :wstyd:

ded napisał(a):
Przyznam ze bardzo upierdliwa sprawa, uzywam jej kilka razy w miesiacu a tania nie byla.

Upierdliwa? Zrobic raport na koniec dnia, raz w miesiacu miesieczny...no i oczywiscie nabic sprzedaz na kase. Co do ceny kasy to najtansze sa od ok. 1400zl z czego za pierwsza US zwraca 50% ceny...pamietaj, ze kasy nie mozesz kupic uzywanej...dana kasa do danej firmy, jak zalozysz druga firme lub otworzysz nowy punkt bedziesz musial kupic nastepna kase...

ded napisał(a):
Poradze Ci abys zakupil dobry program magazynowy, ktory bedzie wspolpracowal z programem Twojej ksiegowej

Dobry pomysl :ok: sa tez dostepny darmowe, proste programy magazynowe np na instalki.pl jesli nie chcesz na razie wydawac na to kasy...pamietaj...majac program magazynowy, musisz miec komputer z legalnym oprogramowaniem zakupiionym na firme...przy kontroli nie omieszkaja tego sprawdzic ;)

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Ostatnio edytowano 6 grudnia 2010, 21:20 przez bafi, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
NIe wiem Bafi jak jest w s.c ale w mojej firmie ja odpowiadam za papiery a nie biuro które takowe prowadzi. Owszem biuro w razie "W" jest ubezpieczone od tzw wpadek, ale to Ty musisz podać biuro do Śądu i domagać się swoich praw i odszkodowań za niewłaściwe prowadzenie ksiąg. ALe tak jak pisałęm - nie wiem jak jest w s.c.

A co do kontroli, to idioci to tam nie siedzą. Czepiaja się dosłownie wszystkiego.Kontrola u mnie trwała 3 miesiące. Nic przyjemnego, mnóstwo oświadczeń co,skąd i dlaczego.

Ale cóż - taka ich praca - za to im płacą. :|

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja ze swojej strony doradze zebys wpisal w PKD wszystko jak leci. Pozniejsze zmiany sa upierdliwe (teraz chociaz darmowe).

bafi napisał(a):
Na biznesforum.pl to ja troszke posiedzialem i stwierdzam, ze jest to forum "gowniarzy", ktorzy hu*a wiedza a sie wymadrzaja bo cos sie im wydaje...no, moze z kilka osob na cale forum wie co pisze i ma troche pojecia...

Jak to na forum. Brawo im za to ze dobrze studza zapal. Kolega chcial hurtownie hydrauliczna zakladac a nie mial mi 300zl oddac... Niestety koszty prowadzenia dzialalnosci strasznie zzeraja. Ja obecnie prowadze dzialalnosc w domu, dojezdzam do klienta i sprzedaje przez net. Utrzymanie nawet "taniego" lokalu w centrum to ogromny koszt.

bafi napisał(a):
pamietaj...majac program magazynowy, musisz miec komputer z legalnym oprogramowaniem zakupiionym na firme

Albo kupic komputer na magazyn jako towar (najlepiej laptop) i jak sie zestarzeje to sprzedac :D

bafi napisał(a):
Najpierw telefon i auto musisz miec kupione na firme

Przepisanie umowy na firme to szybko idzie. Co do auta to mam je jako prywatne ale odliczam motocykl bo nie trzeba robic ewidencji przebiegu. Kolejne auto biore na firme- koniecznie.

Co do kontroli skarbowej to jesli nagle nie bedziesz mial jakis ponadprzecietnych dochodow to mysle ze nikt sie nie zainteresuje. Ja prowadze dzialalnosc od 2007 i ja na razie cisza. Wszystko place w terminie, raz spoznilem sie z jakas deklaracja kilka dni i kiedys zla kwote zdrowotenego przelelem. Nikt sie nawet nie zajaknal. Obawiam sie, ze ktos Cie musial "podkablowac", bo takie kontrole to sie z niczego nie biora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
BARNABA napisał(a):
NIe wiem Bafi jak jest w s.c ale w mojej firmie ja odpowiadam za papiery a nie biuro które takowe prowadzi. Owszem biuro w razie "W" jest ubezpieczone od tzw wpadek, ale to Ty musisz podać biuro do Śądu i domagać się swoich praw i odszkodowań za niewłaściwe prowadzenie ksiąg. ALe tak jak pisałęm - nie wiem jak jest w s.c.

Tzn ja nie biore odpowiedzialnosci za cale rozliczenie...jezeli one sie robna, zle wylicza jakis podatek lub cos innego to ja za to nie odpowiadam...co innego jesli ja robie jakies chachmenty z papierami...jakies lewe faktury czy cos...wiadomo, ze za to wszystko ja odpowiadam...ale za te wszystkie wyliczenia odpowiada biuro...tak mam w umowie...wszystkie dokumenty do US, ZUS itp tez one skladaja...podpisywalem jakies dziwne upowaznienie z biurem na reprezentowanie mojej firmy w urzedach. Takze moja rola jest taka zeby ewidencjonowac sprzedaz i co miesiac dostarczac faktury i raporty do biura...no i oplacac wszystko co trzeba ;)

BARNABA napisał(a):
A co do kontroli, to idioci to tam nie siedzą. Czepiaja się dosłownie wszystkiego.Kontrola u mnie trwała 3 miesiące. Nic przyjemnego, mnóstwo oświadczeń co,skąd i dlaczego.

No, dokladnie...ja tez chyba z 10 oswiadczen musialem pisac...nawet chcieli wyciagi z konta firmowego, ktore juz od 3 lat nie istnieje i nie potrafili tego pojac, ze bank juz nie ma tych danych...wiec kolejne oswiadczonko... :rotfl:

ded napisał(a):
Obawiam sie, ze ktos Cie musial "podkablowac", bo takie kontrole to sie z niczego nie biora.

Tak podkablowal za dzialanosc, ktorej juz nie prowadze od 3 lat, ktora prowadzilem tylko kilka miesiecy :chytry: ...nie sadze...mysle, ze raczej to wynikalo z tego, ze wczesniej mialem kontrole skarbowa mojej obecnej firmy...i tak pewnie po sznureczku doszli do tej starej dzialalnosci...

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 21:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Moja ksiegowa obsluguje chyba kilkanascie firm i mowila mi kiedys, ze dali teraz troche wiecej swobody biznesmenom- mniej kontroluja. Znajomy prowadzi market w 40 tysiecznym miescie i nie mogl sie od skarbowego opedzic. Zameldowal sie w warszawie i kontrole sie skonczyly. W wawce to on jest przedsiebiorca jak tysiace innych, tutaj uparcie chcieli go udupic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 09:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
bafi napisał(a):
Moja ksiegowa obsluguje chyba kilkanascie firm i mowila mi kiedys, ze dali teraz troche wiecej swobody biznesmenom- mniej kontroluja. Znajomy prowadzi market w 40 tysiecznym miescie i nie mogl sie od skarbowego opedzic. Zameldowal sie w warszawie i kontrole sie skonczyly. W wawce to on jest przedsiebiorca jak tysiace innych, tutaj uparcie chcieli go udupic.

Nie pamietam dokladnie ile, ale jest taki przepis, ktory mowi, ze nie moze byc wiecej niz chyba 3 kontrole w ciagu roku. Dlatego za pewne macie ksiazki kontroli gdzie po zakonczonej kontroli urzednik sie wpisuje.

Co do tego, ze dali spokoj przedsiebiorcom to wiesz...zalezy pewnie od danego US...moze akurat w twojej okolicy sobie odpuscili...ale czy w calej Polsce? Nie sadze.

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 09:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
bafi napisał(a):
BARNABA napisał(a):
NIe wiem Bafi jak jest w s.c ale w mojej firmie ja odpowiadam za papiery a nie biuro które takowe prowadzi. Owszem biuro w razie "W" jest ubezpieczone od tzw wpadek, ale to Ty musisz podać biuro do Śądu i domagać się swoich praw i odszkodowań za niewłaściwe prowadzenie ksiąg. ALe tak jak pisałęm - nie wiem jak jest w s.c.

Tzn ja nie biore odpowiedzialnosci za cale rozliczenie...jezeli one sie robna, zle wylicza jakis podatek lub cos innego to ja za to nie odpowiadam...co innego jesli ja robie jakies chachmenty z papierami...jakies lewe faktury czy cos...wiadomo, ze za to wszystko ja odpowiadam...ale za te wszystkie wyliczenia odpowiada biuro...tak mam w umowie...wszystkie dokumenty do US, ZUS itp tez one skladaja...podpisywalem jakies dziwne upowaznienie z biurem na reprezentowanie mojej firmy w urzedach. Takze moja rola jest taka zeby ewidencjonowac sprzedaz i co miesiac dostarczac faktury i raporty do biura...no i oplacac wszystko co trzeba ;)

BARNABA napisał(a):
A co do kontroli, to idioci to tam nie siedzą. Czepiaja się dosłownie wszystkiego.Kontrola u mnie trwała 3 miesiące. Nic przyjemnego, mnóstwo oświadczeń co,skąd i dlaczego.




Bafi, nie chcę się z Tobą spierać, ale Ty odpowiadasz za błędy Twojej księgowej. Możesz napisać milion upoważnień, ale to Ty zapłacisz karę a nie Pani księgowa. US nie obchodzi Twoja księgowa, tylko Ty jako podmiot, przedsiębiorca a nie biuro rachunkowe.

Jesteś w błędzie. ;)

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL