BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 09:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
bafi napisał(a):
jest taki przepis, ktory mowi, ze nie moze byc wiecej niz chyba 3 kontrole w ciagu roku


Ale nie mowi ile maja trwac. Moze kazda po 4 miesiace:D Ale na takie cos sa narazone firmy ktore np manewruja pomiedzy kilkoma stawkami vat lub prowadza innna dzialalnosc gdzie latwo dochody zataic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 10:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
BARNABA napisał(a):
Bafi, nie chcę się z Tobą spierać, ale Ty odpowiadasz za błędy Twojej księgowej. Możesz napisać milion upoważnień, ale to Ty zapłacisz karę a nie Pani księgowa. US nie obchodzi Twoja księgowa, tylko Ty jako podmiot, przedsiębiorca a nie biuro rachunkowe.

Jesteś w błędzie. ;)

No nie wiem...musze jeszcze raz dokladnie cala umowe przeczytac...bo juz sam zglupialem :kwasny:

Ale dlaczego mam placic kare odrazu? Przeciez jak one cos zle wylicza to pozniej zrobia korekte...nie placi sie odrazu kar...chyba, ze cie na chachmencie jakims zlapia i udowodnia...

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 10:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Tak, - korektę jeżeli zdążysz zrobić.Bo jak masz kontrolę, to sprawa jest inna. Musisz zrobić korektę podważonych np faktur. Natomiast na ewentualny mandat skarbowy z US czekasz po kontroli skarbowej. od 500zł do kilku milionów w zależności od przewinienia.

A biuro odpowiada owszem, ale przed Tobą a nie przed US. :)

US kontroluje nie biuro rachunkowe tylko CIebie i to Ty dostaniesz mandat karny a nie Pani księgowa.US może jedynie udać się do Pani księgowej - bo tam są Twoje papiery (skłąda się deklarację - tzw zgłoszenie aktualizacyjne gdzie się one znajdują).

Poczytaj dobrze umowę :ok:

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 10:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
BARNABA napisał(a):
US kontroluje nie biuro rachunkowe tylko CIebie i to Ty dostaniesz mandat karny a nie Pani księgowa.

No tak ale jak ksiegowa zle wyliczy jakis podatek, ja go oplace i bede chcial dzialac zgodnie z prawem to dlaczego maja mnie karac...przeciez w zgloszeniu do US jest wyraznie wstawione w odpowiednie pole, kto zajmuje sie w mojej firmie ksiegowoscia...no nie wiem...moze i Ty masz racje...jak na razie na szczescie nie bylo zadnych problemow wiec nie moglem sie przekonac jak jest...i oby tak zostalo ;)

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 11:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 1855
Lokalizacja: Krk - Bobrza Góra :P
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: m57
bafi, BARNABA ma rację.
Biuro rachunkowe (a ściślej - osoba z uprawnieniami) ma obowiązek posiadać OC od działalności, i oni jak najbardziej odpowiadają przed TOBĄ, ale to TY jesteś przedsiębiorcą/kier.jednostki i to TY odpowiadasz przed skarbówka, sądem itp.
Ty o oczywiście, jesli okaże się, że biuro zawaliło, możesz ich ścigać i domagać się od nich odszkodowania, ale przed "organami" odpowiadasz TY.

art.4, ust.5 Ust. o rachunkowości
Kierownik jednostki ponosi odpowiedzialność za wykonywanie obowiązków wzakresie rachunkowości określonych ustawą, w tym z tytułu nadzoru, również wprzypadku, gdy określone obowiązki w zakresie rachunkowości - z wyłączeniem odpowiedzialności za przeprowadzenie inwentaryzacji w formie spisu z natury -zostaną powierzone innej osobie za jej zgodą. Przyjęcie odpowiedzialnościprzez inną osobę powinno być stwierdzone w formie pisemnej.

Uwzględniając własne doświadczenie zawodowe proponuję, mimo zrzucenia prowadzenia ksiąg do biura, byc zorientowanym w temacie - to naprawdę popłaca :)


Acha, co do pytania w temacie - pomyłka pojęć: ryczałt to forma opodatk. pod.dochod., a Vacik to inna bajka :)
Każdą dział. trzeba przemyslec indywidualnie, ale ryczałt lepiej jesli np. twoja działalnośc nie generuje jakoś specjalnie kosztów; inaczej lepiej zwykłą pkpir prowadzić; no i też niektórym zalezy na wykazaniu się konkretnym dochodem, bo np. chcą wziąc kredyt itp.
Jeśli twoja księgowa postawiła Ci pytanie takie jak w temacie, to znaczy, że ...powinieneś zmienić księgową ;)
Co do Vatu - mozesz zacząć od zwolnienia.
Jesli obroty będą oczywiście w granicach pułapu vatowskiego. Sam zobaczysz jak Ci się kształtuje struktura Vatu i co by Ci się opłacało - czy zostac na zwolnieniu, czy tez w to wejść.

_________________
ex - e36 320i


Ostatnio edytowano 7 grudnia 2010, 12:53 przez anya, łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 11:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
anya napisał(a):
bafi, BARNABA ma rację.
Biuro rachunkowego ma obowiązek posiadać OC od działalności, i oni jak najbardziej odpowiadają przed TOBĄ, ale to TY jesteś przedsiębiorcą/kier.jednostki i to TY odpowiadasz przed skarbówka, sądem itp.
Ty o oczywiście, jesli okaże się, że biuro zawaliło, możesz ich ściagc i domagac się od nich odszkodowania, ale przed "organami" odpowiadasz TY.

Oki wiec pewnie macie racje...to cos zle przeczytalem/zrozumialem :)

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 16:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
qqiz napisał(a):
Cytuj:
Art. 18. Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji może przekazać go wyłącznie do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów.
Art. 48. Kto wbrew przepisowi art. 18 nie przekazuje pojazdu wycofanego z eksploatacji do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów podlega karze grzywny.
Art. 50. Kto poza stacją demontażu dokonuje:

1) usunięcia z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów lub substancji niebezpiecznych, w tym płynów,

2) wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji przedmiotów wyposażenia lub części nadających się do ponownego użycia,

3) wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów nadających się do odzysku lub recyklingu

- podlega karze grzywny.


ty mówisz tu o autach wycofanych z eksploatacji, a np. jeśli firma ściąga auta z krajów UE lub Anglii??

Ja kupuje takie autko i sprzedaje je na poszczególne części, to tez uważasz za nielegal??

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 16:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
O panie, to jeszcze Ustawa o podatku akcyzowym się kłania.

Dobra i krótka rada: ogarnij się dobrze w przepisach bo póki co to się zapowiada że szybciej skończysz niż zaczniesz, a chyba nie o to chodzi? ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 21:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
groocha napisał(a):
qqiz napisał(a):
Cytuj:
Art. 18. Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji może przekazać go wyłącznie do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów.
Art. 48. Kto wbrew przepisowi art. 18 nie przekazuje pojazdu wycofanego z eksploatacji do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów podlega karze grzywny.
Art. 50. Kto poza stacją demontażu dokonuje:

1) usunięcia z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów lub substancji niebezpiecznych, w tym płynów,

2) wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji przedmiotów wyposażenia lub części nadających się do ponownego użycia,

3) wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów nadających się do odzysku lub recyklingu

- podlega karze grzywny.


ty mówisz tu o autach wycofanych z eksploatacji, a np. jeśli firma ściąga auta z krajów UE lub Anglii??

Ja kupuje takie autko i sprzedaje je na poszczególne części, to tez uważasz za nielegal??


Ja to sobie mogę uważać. Przepisy mówią, to co mówią. Tylko SDP mogą dokonywać demontażu pojazdów.
Jeśli chodzi zaś o sprowadzone, to jest jeszcze ustawa wspomniana post wyżej:
Cytuj:
Art. 100. 1. W przypadku samochodu osobowego
przedmiotem opodatkowania akcyzà jest:
1) import samochodu osobowego niezarejestrowanego
wczeÊniej na terytorium kraju zgodnie
z przepisami o ruchu drogowym;
2) nabycie wewnàtrzwspólnotowe samochodu osobowego
niezarejestrowanego wczeÊniej na terytorium
kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym;

Cytuj:
2. Obowiàzek podatkowy z tytuΠu nabycia wewnàtrzwspólnotowego
samochodu osobowego niezarejestrowanego
wczeÊniej na terytorium kraju zgodnie
z przepisami o ruchu drogowym powstaje
z dniem:
1) przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium
paƒstwa czΠonkowskiego na terytorium kraju
— je˝eli nabycie prawa rozporzàdzania samochodem
osobowym jak wΠaÊciciel nastàpiΠo przed przemieszczeniem
samochodu na terytorium kraju


Tomek dobrze Ci radzi. Ogarnij się zawczasu, bo narobisz sobie kłopotów i skończysz z hukiem w niesławie i z długami.

Niestety, ten kraj dalece odbiega od tego, co zwie się wolnością gospodarczą :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 22:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
No tak, po części macie rację, ale ostatnio dostałem telefon od znajomego mojego dobrego kumpla i pytał się czy nie chcę kupować od niego części które sprowadza z Niemiec?? jak na to spojrzeć tak robi 80% ludzi zajmujących się handlem częściami w Polsce, on akurat przywozi części od kilku lat, i kilka dni w tygodniu, jest to normalnie zakup części na fakturę, dostawa poniedziałek, środa, piątek, nie wiem jak on się z czasem wyrabia ale to już nie moja sprawa, przecież sprzedaż części nie polega tu tylko na skupowaniu starych kadetów. A czy importowanych części nie można sprzedawać na polskim rynku??

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 23:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Importować części, czy to nowe, czy używane, jak najbardziej można i w tą stronę bym się kierował. Niczym to się nie różni od tego jakbyś kupował je w Polskiej SDP i odsprzedawał dalej, byleby się wszystkie papierki zgadzały.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 23:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
Dokładnie o takie coś mi chodzi, ja nie mam zamiaru się zabierać za stację demontażu pojazdów oraz te wszystkie wymogi sortowania części. Jeśli chodzi o papiery to nie ma tu najmniejszej ściemy :D W naszym dzikim kraju żyje już jakiś czas więc wiem mniej więcej jak zacząć działać :D
Także jeśli sprawa działalności dobiegnie końca to wybieram od razu VAT bez zastanowienia :D

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 15:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja na Twoim miejscu zaczalbym robic to co masz zamiar a dzialalnosc zalozyl gdzies po 2 latach :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Działalność gospodarcza - VAT czy ryczałt ??
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 17:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
kolega ma uszkodzonego mercedesa slk i kompletna wiązka elektryczna kosztuje w Polsce po rabatach 2800zł a sprowadzona z Niemiec 1650zł :szok: :zakrecony: O co tutaj k...........a chodzi....... :|

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL