BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 04:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e36] pytanie o czujnik walka rozrzadu
PostNapisane: 24 stycznia 2010, 20:29 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Wydaje mi się że jak komputer Ci nie pokazał błędu czujnika to był ok. U mnie pokazał ten błąd. A objawy o których piszesz mogą być spowodowane kilkoma rzeczami w grę wchodzi np. jeszcze przepływomierz którego komputer nie pokaże, a właśnie jak jest walnięty to jest spadek mocy i auto więcej pali....

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] pytanie o czujnik walka rozrzadu
PostNapisane: 24 stycznia 2010, 20:40 
ale czujnik wałka zakupiłem orginał o tych sanych nr co stary i auto chodzi już dobrze nie gasnie jak wczesniej i nie przerywa podczas jazdy wiec musiał być on uszkodzony


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] pytanie o czujnik walka rozrzadu
PostNapisane: 24 stycznia 2010, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Lokalizacja: Bad Marienberg
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M52
rafix napisał(a):
Nie trzeba tego czujnika montować w żadnym określonym położeniu!!! U mnie po zmianie autko chodziło jak nowo narodzone, sprawdźcie czy sonde lambda macie dobrą!


U mnie sonda jest ok. Pisałem wczesniej że u mnie na starym czujniku auto raz chodziło jak należy a innym razem nie miało mocy. Na nowym czujniku chodzi cały czas tak samo ale nie tak jak powinno. Po montażu nowego robiłeś reset kompa w samochodzie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] pytanie o czujnik walka rozrzadu
PostNapisane: 24 stycznia 2010, 22:39 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Jak zmieniłem na nowy to wykasowałem błąd przejechałem się i potem znowu pod kompa i błedu już nie było>

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] pytanie o czujnik walka rozrzadu
PostNapisane: 24 stycznia 2010, 23:06 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
rafix napisał(a):
jak komputer Ci nie pokazał błędu czujnika to był ok.

moze nie pokazywac a czujnik moze byc uszkodzony
rafix napisał(a):
jeszcze przepływomierz którego komputer nie pokaże

oczywiscie, ze na komputerze wyjdzie blad przeplywomierza, trzeba miec tylko dobry program


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] pytanie o czujnik walka rozrzadu
PostNapisane: 16 lutego 2011, 16:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43
Mam pytanie do osób które miały uszkodzony czujnik walka rozrządu
Czy jak silnik zaczynał dziwnie pracować to mieliście wyczuwalne drgania samochodu??
Bo objawy u mnie pasują do uszkodzenia tego czujnika ale na kompie raz mi wykryło uszkodzenie odmy i przepływomierza a później u innego pana wykryło mi sama sonde teraz mam zamiar pojechać do jeszcze innego mechanika i sprawdzić co u niego pokarze...
A co do tych drgań to wychodzą od silnika i przechodzą na cały samochód są dosyć mocne no i zaczynają się jak już silnik się trochę rozgrzeje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] pytanie o czujnik walka rozrzadu
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 08:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 182
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: m42b18
Niedawno przebadalem sobie komputer i wyskoczylo znowu "uszkodozny czujnik walka rozrzadu" :kwasny:

wymontowalem czujnik, wzialem miernik z wiekszym zakresem MOhm i zaczalem badac.

poslugiwalem sie tym opisem z "sam naprawiam"

Obrazek

pomiedzy stykami 1 i 2 mialem bardzo male wartosci, ~0,014 ohm (zmiania sie gdy metalowym przedmiotem machalem przed czujnikiem)

pomiedzy stykami 2 i 3 - brak przejscia 0 ohm

Wynika z tego czujnik uszkodzony, ale ze mialem jeszcze dwa inne czujniki takiego samego modelu tez je sprawdzilem.
Okazalo sie ze wszystkie pokazuja takie same parametry, wiec wynikalo by z tego, ze wszystkie 3 sa tak samo uszkodozne.

Co jest dosc dziwne i ciezkie do przyjecia.

Czyjniki odlozylem na bok i zaczalem sprawdzac instalacje czujnika, droznosc miedzy wtyczka a ECU.

Obrazek

Masa byla bez problemu, minus tez sie znalazl, ale + (zolty przewod) brak przejscia, zdebialem. zaczalem szukac i znalazlem przerwany przewod zaraz za wtyczka pod gumowym kolnierzem.

Obrazek

Polaczylem przewody, przejscie jest OK. Zlozylem calsoc, podpialem czujnik (dalej ten sam), ale zadnej poprawy nie zauwazylem. Na inspekcji jeszcze nie bylem.

Jakos nie jestem przekonany zeby 3 czujniki ktore posiadma byly tak samo uszkodzone wiec jeden poswiecilem dla celow edykacyjnych i zabralem sie za jego rozbiorke :hyhy:

Obrazek

Wiec tak, z jednej strony mamy wtyczke z numerami pinow:

Obrazek

NR1 - zolty przewod +
NR2 - czarny przewod -
NR3 - masa (oplot)

z drugiej strony sam czujnik:

Obrazek

Ogolnie w czujniku nie ma sie co popsuc, wiec nie wiem juz jakie wartosci musi on pokazywac by mozna go bylo okreslic.

Oplot czyli 3 pin nie jest nigdzie podlaczony, przeowd konczy sie w czujniku, zatopiony plastikiem.

Zeby bylo ciekawiej na youtube sa filmiki jak zdiagnozowac taki czujnik:

http://www.youtube.com/watch?v=jUZAiHpu ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=yeqzE_eN ... ure=fvwrel

tylko, ze te filmik nie dotycza konkretnie E36 i niewiadomo czy sytuacja bedzie identyczna.
Tak czy siak, u mnie nie ma miejsca taka sama sytuacja jak ta pokazana na filmikach. Nie mam napiecia na laczu czujnika.

Teraz pytanie, czy czujnik powinien wytwarzac impulsy czy powinien byc zasilany przez ECU ?
Oraz moze ktos by powiedzial jak zdiagnozowac instalacje czujnika? Bo byc moze te filmiki nie sa odpowiednie do e36.
Zaczynam sie zastanawiac czy czasem ECU nie jest u mnie padniete, bo juz 4 czujniki wsadzalem, rzekomo sprawne i nic, dalej blad wystepuje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL