BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 maja 2024, 21:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] [m43] nie pali trzeci cylinder
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 318i e36
Kod silnika: M43B18
Witam.
Mam w swojej e36 (1.8 8v '94) sterownik o numerze 0261203277

W zeszłą sobotę przestała palić na 3 cylinder, wymieniłem wszystko, tj cewke kable i świece i występuje identyczny problem, inpa jak na złość nic nie pokazuje.

Wszystkie pozostałe cylindry (przed i po wymianie cewki) mają iskrę, że konia by zabiło. Silnik zachowuje się tak samo na benzynie/na gazie/z odpiętą całkowicie instalacją gazową. Jest to wersja bez immobilisera (EWS1)

Ktoś ma pomysł co się mogło spieprzyć poza upaloną końcówką mocy w komputerze?


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] [m43] nie pali trzeci cylinder
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 23:32 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Przechodzilem to ostatnio, cewke caly czas ladowalo, zepsul sie tranzystor w kompie ladujacy cewke, cewka az poplynela. Nie bylo iskry, nawet po zmianie cewki (druga tez poplynela). Winny okazal sie jednak sterownik. Uwazaj zeby nie posadzic kolejnej cewki na tym sterowniku co teraz masz. Jak wiadomo iskra przeskakuje jak zabierze sie ladowanie cewki, jak sie laduje caly czas to sie nagrzewa i zaczyna topic plastik.
Takze zostalo ci zmienic sterownik. Szukaj takiego w ktorym sa takie same nr czesci wg bosch, nr bmw moga sie roznic (sa rozne w zaleznosci od wersji softu) ale tym sie nie martw bo przekladasz stara kosc i wsio gra. Wazne aby nr bosch sie zgadzal, wtedy jest pewnosc ze plytka sterujaca jest taka sama i po przelorzeniu chipa bedzie wszystko grac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] [m43] nie pali trzeci cylinder
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 23:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 318i e36
Kod silnika: M43B18
a co z immo? mam EWS1, nie wiem w którym eepromie siedzi jego aktywacja, przełożę cały chip i to wystarczy?

nie łatwiej wymienić samego mosfeta sterującego cewką?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] [m43] nie pali trzeci cylinder
PostNapisane: 29 stycznia 2016, 13:57 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Ews1 latwo ominac, sterownik silnika nie ma w sobie zakodowanego ews'u, dopiero po 97 roku byl chyba juz kodowany ze sterownikiem. U mnie byl chyba nawet ews2 i ominiecie go polegalo na wypieciu sterownika ews i zwarciu dwoch grubych przewodow w jego wtyczce, aby nie odcinalo rozrusznika. Jedynie sterownik silnika dostawal sygnal z ews o blokadzie, jak np nie bylo pestki.

Mozna tez sprobowac przelutowac, tylko gorzej znalezc mosfet o takich samych parametrach, albo wymienic wszystkie 4. Ja sie w to nie bawilem bo kupilem sterownik na 20zl i w sumie nawet nie przekladalbym chipa, ale na tamtym jakos nie chcialo laczyc z inpa (dis dzialal bez problemu) to wsadzilem stary i wszystko hula jak przed awaria, nawet gorna obudowe zostawilem z naklejka vin, czyli tak jakby nic nie bylo grzebane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL