BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 20:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E32] blos w bmw e32
PostNapisane: 10 września 2007, 13:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 70
Lokalizacja: dolnoslaskie
ma ktos moze zalozonego blosa w bmw e32 ?chetnie poczytam opinii na temat blosa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, 18:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: Brzostek
Moje BMW: e39 535iA
Kod silnika: M62B35
kol. miał w e34 z motarem 3,5 L , auto chodzilo nieżle, ja mam w e34 525 88r, bomba--13-15 L LPG, idzie jak na PB---teraz jest czym jechac, przedtem nawet na PB nie szła ,bo była zwezka za przepływką, tylko dobry parownik,i konieczne zamontować stozek ,idze powyżej 3000obr, jak sportówka,pieknie brzmi pod maską, ja jestem zaszokowany efektem blosa,pisałem niedawno ,gwarancją jest razgrzanie silnika na PB, poza nieb, pole a bucik po pionie!!!wazne dla zywtnosci wtrysków i GLOWICY--pzdr :) :) :) 0

_________________
nie bijcie nie ma za co?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, 18:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Lokalizacja: Podkarpacie
Witam, jak już mowa o blosie, to jaki parownik kolega '' jerzy'' ma u siebie założony, ze tak mu furka śmiga, ewentualnie jaki poleca. Gwizdek rozpiłowany czy seria
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, 18:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: Brzostek
Moje BMW: e39 535iA
Kod silnika: M62B35
powiem ci że nic gwiadka nie ruszałem, parownik HMVL-do 250 KM, stożek też do 250km, z ustawieniem jest problem, ale według instrukcji dużą śrubę do końca i dwa i pół obrotu spowrotem i ,małą śrubę do oporu i półtora obr. spowrotem,nie byłem na analizatorze i spala do 15 L lpg , NIE RUSZAM TEGO I TAK ŚMIGAM pzdr :) :) :) marek skąd to jestes ja tez podkarpacie,nie z Sanoka?przypadkiem?

_________________
nie bijcie nie ma za co?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, 19:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Lokalizacja: Podkarpacie
okolice Przemysla( 6km mała mieścina), też mam blosa a różnica między tradycyjnym mikserem tylko taka, że lepiej trzyma obroty.W mocy zbytnio nie zauważyłem różnicy, stożek mam , ale tylko z braku miejsca , nie było gdzie upchnac blosa przy seryjnej puszce, musze jeszcze spróbować z mocniejszym reduktorem, bo obecny coś do ok140km i nie daje rady
spalanie 13-16 l ale potrafi też i więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, 19:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: Brzostek
Moje BMW: e39 535iA
Kod silnika: M62B35
znam trochę tę trasę, Jarosław, Radymno, nawet Medykę, no i Pzemyśl---wracajac do tematu, musisz miec parownik mocniejszy, dlatego nie czujesz poprawy,ten parownik jest na wieksze pojemnosci nawet 3,5L , ma zaślepiony jeszcze jeden kanał, dla wiekszych mocy, kosztuje na allegro 230 pln ,a jazda jest nieporównywalna, do tego musi być stożek,zaznaczam musi!, powietrze idzie całą ""gębą""i to jest to!-pzdr :) :) :)

_________________
nie bijcie nie ma za co?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 19:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 253
Lokalizacja: Szczecin / Rewal
Siemano też mam blosa u siebie, chodzi bardzo ładnie, założyłem parownik omvl, niby do 6 litrow i 400km - wyrabia sie elegancko, a z tą regulacją to jak wykręcałem 2,5 obr to mieszanka była aż za bogata - wkrecal sie ok 5 tys obr. i koniec, zalewało ją, jak wkręciłem śrube do końca to wskazowka wyrwała się aż za czerwone pole :P najlepiej tak z pół obrotu u mnie na oko, bo niestety sonda mi nie działa i nie moge dokładnie ustawić. Slita nie rozwiercałem. Osiągi w porównaniu z mikserem i śrubą dużo lepsze, dla porownania - wtedy na pewnym odcinku drogi ledwo bujała sie 190 i nie szła wiecej, teraz bez problemu jade tam 200 i rwie dalej 220 na trójce bez mrugnięcia okiem ;) wiecej nie jechałem niestety... ale fabryczne dane by osiągnęła na lpg :] Ciekawi mnie ten stożek.. może faktycznie było by z nim lepiej, napewno lepiej by to wyglądało i porządnie trzymało bo u mnie sie to wszystko nie mieści i puche mam na wcisk jakos tak pod kątem :kwasny: Ciekawe jak z osiągami i spalaniem..

_________________
WU:*
Obrazek

Moja7--> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2104


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] blos w bmw e32
PostNapisane: 27 lutego 2011, 16:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 47
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: E38 730i
Kod silnika: M60/1
Witam.

Przepraszam że odgrzebuję stary temat ale jest on jak dla mnie "bardzo aktualny" stoję przed wyborem nowego parownika do E32. Temat opisałem dokładniej tutaj:

viewtopic.php?f=3&t=92491

Wiec pragnę zamontować parownik z wydajnością około 250KM a nie jak stary zamontowany 130KM :mur:

Również przymierzam się "zbieram opinie, oraz dane" na temat BLOS-a /
Wyczytałem że BLOS pracuje poprawnie tylko do około 170KM, więc wkładając go do M30 tak naprawdę spełni on swoje zadanie ?
Kolega wyżej przedstawił swoje odczucia Blos/B35 jako pozytywne.
Czy jednak będzie działał sprawniej niż mikser, który zwęża radykalnie dolot, oraz klapka anty wybuchowa.

Zamieszcza fotografię, miksera oraz klapki.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.

_________________
Części do E32 E34 E28 ZOBACZ
http://14.pl/a025c

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL