BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 19:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Czym cieplejszy tym wiecej oleju bierze
PostNapisane: 22 lipca 2013, 19:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
Witam!
Mam poważny problem.. Ok 5miesiecy temu kupilem bmw e36 320i 150km, straszną głupotą było nie sprawdzenie poziomu oleju przed kupnem.. Przejechałem się, szła elegancko jak na liczniku ok 270tys przebiegu, 2 lata temu zagazowana, byłem na stacji wszystko niby ok.. Po ok tyg zaczalem wymieniac jakies duperele, amorek, filtry i wlasnie olej.. Właśnie wtedy zauważyłem, że było tyle ze bagnet był cały prawie suchy jedynie malutka kropelka na końcu -.-.. Wymieniłem olej na nowy pólsyntetyk mobil i co jakiś czas sprawdzałem czy ubywa a właściwie ile..
Na początku to było ok 0,5l na 1000km ale żeby dymił jakoś nie zauwazylem..
Ale było coraz gorzej i musiałem coraz więcej oleju dolewać i w sumie od momentu wymiany ok 5mies temu zalałem go ok 6l + na dolewki poszło ok 3,5l a przejeżdzam ok 120km na tydzień.
Zauważyłem też że jak jest zimny to wcale nie dymi a czy bardziej sie nagrzeje tym bardziej kopci, najbardziej to widze na jałowym jak parkuje pod domem po zrobieniu ok 7km wtedy jak swieca dymna prawie i własnie sie nagrzewa szybciej niż kiedyś...

Zbiorniczek od płynu chłodniczego tez wydaje sie być napompowany. Wiem, że pewnie doradzicie zrobić próbę olejowa, ciśnienie, ale nie mam w tej chwili jak. A i jakiś miesiąc temu jak wracałem znad jeziorka i stałem w korku (po spokojnej jeździe w czasie dużego upału) to wskazówka temperatury była na 3/4 i akurat jak patrzyłem, w ciągu dwóch sekund skoczyła prawie na max aż zapaliła sie kontrolka, na szczęście byłem juz prawie pod domem i spokojnie dojechałem po paru minutach i więcej tak nie miałem żeby aż kontrolka sie zapaliła..
Bardzo proszę o pomoc, co sądzicie czy to zajechana głowica pierścienie? :(
Czy jest szansa, że to tylko jakieś uszczelniacze, regulator zaworów, itd?
A i zapomniałem dodać, że od ok dwóch tygodni słyszę że silnik jakby trochę głośniej pracował i coraz częściej przy próbie uruchominia jakby pasek sie ślizgał od rozrusznika i dopiero za drugim przekręceniem kluczyka łapie po sekundzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Czym cieplejszy tym wiecej oleju bierze
PostNapisane: 24 lipca 2013, 17:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
trudno coś powiedzieć bez diagnostyki silnika,czyli kompresja i próba olejowa
możliwe,że silnik był zalany jakimś moto doktorem przed sprzedażą a po wymianie oleju jest kiszka
hypermix napisał(a):
coraz częściej przy próbie uruchominia jakby pasek sie ślizgał od rozrusznika

na rozruszniku może się ślizgać bendix,ale to już mniejszy problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL