BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 23:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] 318i Dopóki się nie rozgrzeje chodzi jak diesel...
PostNapisane: 5 października 2007, 08:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 86
Lokalizacja: Sieradz
Witam. Mam problem z moim BMW. Jest w benzynie nie w gazie...Jak jest zimny silnik to dopoki wskazowka nie dojdzie na idealna temperature to chodzi jak diesel...glosno...mysle ze kazdy z was zna ten dzwiek...Gdy się juz rozgrzeje zbey go uspokoic musze dac mu pedal do konca (na sprzegle) to wtedy przestaje...Mało tego...dopoki sie rozgrzeje to tak dziwnie mu obroty chodza...skazowka sie waha od 700 do 850...
A tak poza tematem to wiecie jak wyjać tylnią kanapę? gdzie sa te 2 uchwyty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 08:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
_BBoyOne_ pisząc 2 uchwyty jeśli chodzi o kanapę miałem na myśli żebyś po prostu złapał za dolną część kanapy na każdym z końców i pociągnął silnie ku górze - są tam zatrzaski - uchwyty(pod kanapą)więc jak pociągniesz ku górze to powinna zejść.Sory może źle się wyraziłem. ;)

Piszesz że masz e36 318i a który rocznik?

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 10:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 91
Lokalizacja: Lublin / W-wa
Witam, miałem bmw z silnikiem 1.8 M40 i wiem o jakim dźwięku mówisz, dowiedziałem sie od mechanika, ze jest to tzw. klepanie zaworów hydraulicznych (problem może byc z popychaczami, dźwigienkami lub wałkiem rozrządu), można to wyeliminować ale jest z tym sporo pracy (trzeba rozebrać i sie dowiedzieć co stuka), tak wiec mechanik poradził mi żeby tak jeździć, no i ogólnie mówiąc jest to wada tych silników. Moj model był z 91 roku, przejeździłem z tym klepaniem ok 30 tys. km i sprzedałem, przez te 30 tys. km nie miałem z tym kłopotów po za drażniącym brzmieniem na zimnym silniku...

_________________
Zobacz:

--= moje obecne 523i =-- >>>-----> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=24083

--= moje byÂłe 323 coupe =-- >>>-----> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=134532#134532


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 12:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
poradził mi żeby tak jeździć, no i ogólnie mówiąc jest to wada tych silników


Tak zgadza się że jest to wada tych silników te elementy się zużywają i jest to reakcja łańcuchowa.Pada jedno a na końcu pozbywasz się wałka bo się wyciera.Prawda jest taka że udało Ci się przejechać te 30 tyś. km ale nie wiadomo czy u _BBoyOne_ te elementy tyle wytrzymają.Te objawy to początki.Kwestia jak długo.

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=774 tutaj link w którym Kyo opisał o co w tym chodzi.Owszem jest to kosztowne ale jeśli chcesz jeździć autem bezawaryjnie warto byłoby się tym zająć.

Pozdro

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 12:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 91
Lokalizacja: Lublin / W-wa
CiOos - masz racje, gdybym chciał trzymać te auto na dłużej na pewno bym sie tym zajął, jednak ja wybrałem opcje sprzedaży M40 i zakupienia 6 cylindrowki - żadnych problemów z klepaniem i w bonusie rozrząd na łańcuchu (u mnie poprzednio był pasek), koledze radziłbym to samo. No ale jeśli jest bardzo przywiązany do tego auta to jasne, ze powinien to obejrzeć dokładniej lub dać komuś kto sie na tym zna...

_________________
Zobacz:

--= moje obecne 523i =-- >>>-----> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=24083

--= moje byÂłe 323 coupe =-- >>>-----> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=134532#134532


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 13:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 86
Lokalizacja: Sieradz
Dzieki serdeczne za odpowiedz...Planuje sprzedac autko na wiosne...wiec zobacze...dzis podlaczane bylo wszystko pod komputer i 0 defektu...ale wiadomo to tylko komputer...jeszcze raz dzieki za rady i odp;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 16:24 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
_BBoyOne_ napisał(a):
Dzieki serdeczne za odpowiedz...Planuje sprzedac autko na wiosne...wiec zobacze...dzis podlaczane bylo wszystko pod komputer i 0 defektu...ale wiadomo to tylko komputer...jeszcze raz dzieki za rady i odp;)

No to powodzenia hehehehe :hyhy: :rotfl: ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL