BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 2 sierpnia 2016, 22:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
No nic nie zmienia, poza dzwiękiem. Moge Cię pocieszyć ze na takim klekocie przejechałem ponad 2 tys. km a poprzedni właściciel "niby" jeździł tak przez rok. Najgorsze i za razem wkurzające jest to, że nikt nic nie wie co to może być. Przez ten klekot nawet silnik bym był skłonny zmienić gdyby było za co hehe :) A no i tak jak pisałem, u mnie ciśnienie oleju jest książkowe :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 2 sierpnia 2016, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M50TUB25
U mnie chyba po odkręcenia korka w sumie nic nie zmienia ale jutro to potwierdzę.

Z tego co wyczytałem to szklanki też często słychać od doły właśnie takim dźwiękiem.

Jeszcze znalazłem kilka przypadków gdzie uszczelki na kolektorze wydechowym kwalifikowały się do wymiany i efektem tego był właśnie taki dźwięk...

Tak czy owak jutro jadę na manometr bo to 0 na jałowym mnie trochę zaniepokoiło, jutro jadę do dość dobrego zakładu mechanicznego w którym wątpliwe by było żeby mieli nie sprawny manometr, więc jeśli jutro wyjdzie taki sam wynik jak dzisiaj to zacznę się mega martwić a tymczasem jestem jeszcze dobrej myśli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 2 sierpnia 2016, 23:19 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
Lincoln napisał(a):
Panowie, kilki zapaleńców nakręciło program o tego typu środkach, chłopaki brali auta ze złomowców, sprawdzali kompresję, moc na hamowni i zadymienie. Mi także ciężko było uwierzyć, ale każde auto poprawiło parametry, zarówno na hamowni, jak i w kwestii kompresji oraz zadymienia. Akurat to goście z moich stron i z tego co się dowiadywałem robili to z czystej ciekawości ze sporą dawką zabawy, więc tu byłby ostrożny z takimi opiniami.

Stukot brzmi dość "panewkowato" Jest słyszalny przy odpaleniu rano, potem cichnie i raz ze wzrostem temperatury nasila się?
Zero na wolnych powinno wywalać alladyna na zegarach, powodem mogą być panewki, zawór w pompie oleju, lub sama pompa.



No dobra fajnie, ale to co? Jeździli tym potem dłuższy czas? Zmienili olej na czysty i jeździli dalej powiedzmy przynajmniej 10k km? Dodawanie takiego gówna przez sprzedażą jest karygodne, człowiek potem kupi, zmieni olej zadowolony i zaczynają się schody... Tu klepie, tam postukuje, a przecież była cisza...

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 00:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M50TUB25
Panowie Panowie

O ile się nie myle to nie o tym jest ten temat a poza tym najbardziej mnie bawi że o ceramizerze źle się wypowiadają tylko Ci co nigdy nie mieli z nim styczności, rozumiem gadanie na motodoctora czy inne podobne bo to nawet gęste jak smoła jest i ma na celu zapchać jak najwięcej ale ceramizer? Tubka 4ml może czymś zaszkodzić? Litości...

EDIT: No więc tak, po ruszeniu na zaciągniętym ręcznym czy też po odkręceniu korka wlewu oleju nic się nie zmienia.

Rozumiem że po ruszeniu na zaciągniętym ręcznym gdyby to były panewki to by tłukły mocniej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 08:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
A szklanki pod obciazeniem powinny sie uciszyc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 08:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
A szklanki pod obciazeniem powinny sie uciszyc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 08:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M50TUB25
A panewki powinny grać głośniej więc też dziwne.

Tzn. coś tam niby ciszej było, ale jeśli to jednak pompa to też nic by to nie dało, jeszcze to może być normalny dźwięk silnika niosący się w ten sposób z powodu właśnie tych uszczelek na kolektorze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 09:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
Mogła by być to jakaś nieszczelność w układzie wydechowym :hyhy: Tylko czemu to wszystko idzie z miski ? Żeby chociaż jedna osoba miała taki przypadek i co go rozwiązała :) Nie ma tu takich ? :dontgetit:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 09:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M50TUB25
No dokładnie, ale tak jak mówię, napotkałem kilka takich przypadków w internecie, i raz były to już zmęczony szklanki, innym razem nieszczelność w układzie wydechowym a jeszcze w innym umierająca pompa olejowa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 15:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
grabolek363 napisał(a):
No dobra fajnie, ale to co? Jeździli tym potem dłuższy czas? Zmienili olej na czysty i jeździli dalej powiedzmy przynajmniej 10k km? Dodawanie takiego gówna przez sprzedażą jest karygodne, człowiek potem kupi, zmieni olej zadowolony i zaczynają się schody... Tu klepie, tam postukuje, a przecież była cisza...


Mylisz środki, piszesz o Motodoktorze.

Jak na zimno stuka ciszej, potem głośniej to panewka, z układu wydechowego jest raczej świst.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 15:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M50TUB25
Sęk w tym że to nawet nie nazwał bym stukaniem, a raczej jakby rzężeniem...

I już po raz kolejny powtarzam ze panewke wykluczyłem, czytać wyżej dlaczego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 29 sierpnia 2016, 08:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M50TUB25
Taki mały UP informacyjny :P

Jak pamiętacie, miałem problem z klekotaniem od dołu i nikt do końca nie wiedział co to jest ale sporo osób mówiło że szklanki a sporo też twierdziło że to panewki bo szklanek nie słychać od dołu... No i chyba wyszło na to że szklanki i jednak może je słychać od dołu :P
Trasa przejechana na raz, 1550km na klimie i średniej prędkości 140 (120-180), spalanie koło 8,5l/100km ;) silnik to M50B25.
Dodam że przez dużą ilość bagaży i słabe sprężyny i amorki na poziomie 50% tak ją dociążyło że na jakiś dołkach potrafiło obetrzeć o nadkola opony. (10j i 255 ale nadkola były już specjalnie wcześniej podgięte) :D

Jeszcze taka ciekawostka dla januszy którzy twierdzą że się nie przechodzi z mineralnego na pół syntetyk a już tym bardziej na full syntetyk to ja właśnie tak zrobilem, najpierw na pół syntetyk z mineralnego i po roku na full syntetyk (Valvoline VR1 5W50 który polecam)
I o dziwo po trasie nic nie wzięła co nawet mnie zdziwiło :P

Obrazek

Wczoraj wróciłem i z powrotem ciąłem prawie cały czas 180 i o dziwo spalanie nie było jakieś kolosalnie większe.

Niestety lub stety (zależy jak na to patrzeć :P) na autostradzie chorwackiej gościu mi na dupie wyhamował i mi zderzak rozwalil - na szczęście tylko zderzak i dało się jechać dalej.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 29 sierpnia 2016, 15:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
uciszyło się coś po takiej trasie i na tym oleju ? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Dziwny klekot od dołu silnika
PostNapisane: 29 sierpnia 2016, 15:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M50TUB25
Mam wrażenie ze troszkę tak ale nie jestem pewien czy już po prostu nabrałem pewności czy faktycznie jest ciszej :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL