BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34]m50b20 Nierówna praca, przerywanie, brak mocy
PostNapisane: 25 września 2016, 14:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 84
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: E36,E34
Kod silnika: M50B25, M50B20
Witam wszystkich.
Mam problem z moja E34 m50b20 Vanos. Od jakiegoś czasu na zimnym silniku zauważyłem że silnik nie ma mocy tyle ile powinien mieć na niskich obrotach tak do 2000 obrotów. Wymieniłem sonde lambda, założyłem drugi przepływomierz (działający), nowy czujnik temperatury silnika (ten co jest pod kolektorem ssącym) oraz założyłem drugie cewki działające na 100% ponieważ w drugiej mojej bmw działają bez zarzutów. Przy wymianie cewek założyłem nowe fajki oraz świece. Od wczoraj zaczął pojawiać się również problem z pracą silnika gdy osiągnie wyższą temperatur około 80 stopni. Silnie wtedy zaczyna przerywać nie ma mocy w trakcie jazdy jak i na biegu jałowym. Przy dowawaniu gazu słychać przerywanie charakterystyczne do braku iskry na jednym cylindrze. Ten problem pojawia się raz na jakiś czas. Nie jest to zawsze. dzisiaj jeździłem i zero problemu. Po podłączeniu pod komputer diagnostyczny DIS nie wykazuje żadnego błędu. Przepływomierz na jałowym biegu pokazuje 7-11 kg powietrza. Sonda pracuje w pełnym zakresie. Nie mam już pomysłu co to może być ale jak tak dalej pójdzie to wymienię połowe części w samochodzie i dalej będzie pojawiał się ten problem. Aha i jeszcze jedna sprawa wczoraj wieczorem jak było bardzo cicho było słychać delikatne syczenie spod korka od chłodnicy oraz pierwszy raz słyszałem przy wyłączonym silniku oczywiście w okolicy pokrywy zaworów przy cewkach oraz listwie paliwowej tak jak by się woda gotowała. Bardzo proszę o pomoc ponieważ już nie mam siły na ten samochód. Może ma ktoś jakiś pomysł proszę pisać.

P.S. a może czujnik położenia wałka ?

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34]m50b20 Nierówna praca, przerywanie, brak mocy
PostNapisane: 29 września 2016, 13:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 84
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: E36,E34
Kod silnika: M50B25, M50B20
Odświeżam temat bo problem nie ustąpił. Może jednak ktoś z was ma jakiś pomysł ? Tyle osób na forum i nikt nic nie napisał. :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL