BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] problem z odkręceniem dyfra od wału
PostNapisane: 15 stycznia 2018, 11:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E36 323ti
Kod silnika: M52B25
Hej. Zakładam temat, bo już nie mam pomysłów.

Chcę wymienić dyfer w compakcie e36. Jednak nakrętki łączące go z wałem są nie do ruszenia. Próbowałem różnych odrdzewiaczy, penetratorów, podgrzewania nakrętki, nic - jedyne co osiągnałem to obkręcone ranty. Zirytowany kupiłem nowe nakrętki i śruby. Uciąłem nakrętkę i kawałek śruby na łączeniu dyfra i wału, żeby następnie wypukać tą śrubę (szpilkę?) i wsadzić nową - jednak okazało się, że ta szpilka (bo z drugiej strony nie ma żadnego łba żeby dało się ją odkręcić, jest okrągła) siedzi chyba na gwincie również we flaszy od wału, bo nie idzie jej za nic usunąć. Chciałem ją rozwiercić, ale miejsca jest bardzo mało i nie chcę uszkodzić flanszy wału.

Śruba i nakrętka to elementy 14 i 15 z obrazka http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=CG31-EUR-01-1998-E36-BMW-323ti&diagId=26_0286

Będę bardzo wdzięczny za porady co mogę teraz zrobić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z odkręceniem dyfra od wału
PostNapisane: 16 stycznia 2018, 00:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B25
Obetnij fleksem te okrągłe łby śrub co są w wale, oprzyj go gdzieś stabilnie i przez przecinak wał młotem ile się da. Jak nie to palnik i grzać tylko owiń mokrą szmatą przegób. Te sróby są na jakim jakby wieloklinie wprasowane w wał. Jak nie dasz rady to wał na Allegro dostaniesz za 100zł. Życzę powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z odkręceniem dyfra od wału
PostNapisane: 16 stycznia 2018, 10:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E36 323ti
Kod silnika: M52B25
george1990 napisał(a):
Obetnij fleksem te okrągłe łby śrub co są w wale, oprzyj go gdzieś stabilnie i przez przecinak wał młotem ile się da. Jak nie to palnik i grzać tylko owiń mokrą szmatą przegób. Te sróby są na jakim jakby wieloklinie wprasowane w wał. Jak nie dasz rady to wał na Allegro dostaniesz za 100zł. Życzę powodzenia!


Dzięki, spróbuję i dam znać jak wyszło :)

EDIT:

obciąłem nakrętki i bez odkręcania wału oparłem go o belke i uderzalem mlotem w przebijak, wyszly po kilku uderzeniach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL