BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 14:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Odnowienie listew tylnego oparcia kanapy
PostNapisane: 11 maja 2020, 22:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Obrazek
Obrazek

Czy ktoś kiedykolwiek zajmował się odnową listewek za tylnym oparciem kanapy w jej szczytowej części? Część niedostępna już w ASO i w odnawianej E36 ciężko mi coś takiego przeboleć, a znalezienie jakiegokolwiek zamiennika żeby pasował idealnie jest raczej niemożliwe :/ Podczas gdy lewą listwę na pierwszym zdjęciu da się w 100% zregenerować jeśli tylko ściągnę ją bez jej pęknięcia, to jak widać na zdjęciu drugim czyli prawe oparcie jest ona pęknięta i są ubytki powstałe w wyniki próby jej ściągnięcia. Jakieś konkrety na temat ich ściągania bez uszkodzeń? Dodam, że delikatnie próbowałem ją ściągnąć ale część była już nadpęknięta i dosłownie w rękach mi wypadła przy pierwszym odgięciu. Mam pod ręką siateczkę z włókna węglowego, szpachlówkę dwuskładnikową epoksydową, również na bazie włókna węglowego, różnej maści kleje dwuskładnikowe epoksydowe przeznaczone do konkretnego rodzaju tworzywa (nie polypren), klej do szyb, pospolity super glue i zastanawiam się czy jakikolwiek materiał zrobiły by robotę? Jeśli nie mam go pod ręką to go kupię, byle bym je zregenerował, albo oddał firmie zajmującej się regenerowaniem tego typu rzeczy, tylko gdzie ja dzisiaj nie znajdę Janusza, który nie odda mi tego w gorszym stanie niż je dostanie? Listwy wydają mi się być zrobione z polyprenu, jeśli tak to raczej ciężka sprawa ale może jednak możliwa do ogarnięcia? Myślałem o przyklejeniu od spodu owej siatki z włókna węglowego pomiędzy pęknięciami i jej przyklejeniu tak aby trzymała na amen (zaledwie 1mm grubości), a następnie wypełnienie ubytku plastiku w/w szpachlówką, szlif, czyszczenie i lakierowanie lakierem do zderzaków?

Jakieś lepsze pomysły co by mogło zrobić robotę poza wymianą oparcia kanapy, która raczej nie wchodzi w grę bo co jak co skórka i cała reszta jest w bardzo dobrym stanie?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL