BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 12:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 316i - dziwny świst powyżej 2500 obr.
PostNapisane: 14 kwietnia 2008, 15:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
To pierwszy mój post na tym forum więc na początku - WITAM WSZYSTKICH :hyhy:

Teraz istota tego postu:
Samochód: E36 316i + instalacja LPG, rocznik 1992
Problem: kiedy wkręcam silnik na obroty słychać jakiś dziwny świst. Zaczyna się od 2500, a dalej jest już coraz głośniej. Na początku było cicho, ale im więcej robię kilometrów, tym bardziej słychać ten hałas. Dodam jeszcze, że problem nie występuje przy zupełnie zimnym silniku - rano muszę przejechać kilka kilometrów zanim sie pojawi.
Sam dźwięk przypomina pracę turbiny, której oczywiście nie mam :-P
Na razie wykluczyłem łożysko sprzęgła ponieważ dźwięk słychać zarówno przy wciśniętym jak i wyciśniętym pedale. Nie jest on również związany z dodawaniem gazu, bo hamując silnikiem też "świszczy".

Tak więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co mogę w tej sytuacji sprawdzić, to czekam na sugestie. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam! :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2008, 17:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
Jest to pewnie cze jeśli silnik sie nagrzeje do odpowiedzniej temperatury to wisco też się nagrzewa i wtedy szybciej sie kręci żeby lepiej silnik chłodzić. Jak silnik jest ciepły to wisco też i przy wyższych obrotach wydaje takie dzwieki. To normalne. Przynajmniej u mnie tak jest, a wisco raczej mam sprawne bo jakis czas temu wymieniałem na nowe.

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2008, 19:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Sęk w tym, że wcześniej takiego dźwięku nie było i zaczyna mnie on denerwować. Słyszałem, że podobne objawy może wywoływać nieszczelność w układzie wydechowym lub układzie doprowadzającym powietrze. Nie jestem mechanikiem więc trudno mi to ocenić. Co o tym myślisz? :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2008, 21:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
nic o takich rzeczach nie słyszałem. Mi ten dzwiek nie przeszkadza. A nawet mi sie podoba :rotfl: . Teraz po zimie nie sprawdze ale prawdopodobne jest że może wisco padać i dlatego jest taki dzwiek. Dopiero jak bedzie cieplej to bede mógł to sprawdzić czy samochód sie grzeje, i czy wskaźnik temperatury nie przekracza połowy. Z tego co pamietam jeśli wskaźnik przekroczy połowe to wisco kręci sie szybciej i wskazanie znów wraca do połowy, jeśli nie to znaczy że wisco padło.

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL