BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 07:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Sprzęgło - straciło się podczas jazdy
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 17:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
Witajcie!
dzis wybrałem sie do lublina po siostre i 20km przed lublinem jade za jakims oplem wiec z 5 na 4 i ogien wyprzedzam ciagne bo sie gora zaczynała jestem juz przed nim zmieniam pas i wciskam sprzegło a tu jakies łubudu w miedzyczasie i wbijam 5 puszczam sprzegło a tu nie mam biegu(na blacie 130km/h i zakret! :oczy: :coo: ) zmieniam na 4 i tez nie mam biegu nic nie hamuje silnikiem! :oczy: wiec noga na pedał hamulca i wyhamowuje na alejke przystankowa! poogladałem no nic nie cieknie nic nie widac! wiec próbuje: właczam silnik sprzegło 1 i puszczam i gaz a on w miejscu no nie ma biegu(mysle sobie ja :cenzura: spoko! juz pojechałem po siostre!) wiec dzwonie po lawete koles przyjechał bunia ledwo ledwo weszła na lawete bo jeszcze z 2 cm i bym przyszlifował troche m pakiet :D ! ale dobra mowie do goscia szefie dawaj do jakiegos dobrego mechanika(miałem po ojca dzwonic ale 80km polonezem holowac BMW do domu to by chyba za :cenzura: ł tego polda! zawiozł mnie i auto do jakiegos zakładu co robia skrzynie itp. koles wsiadł odpalił i mówi panie tu nie ma sprzęgła!!!!!!a ja :oczy: :coo: jak miesiac temu tarcza miała 9mm no ale jak na wył. silniku biegi bez sprzegła i ze sprzegłem wchodza a jak na właczonym to tylko bez sprzegła lewarek da przełozyc bo na wcisnietym to opór jak cholera! i gosc mówił ze sprzegło sie wysypało! juz sam nie wiem co to moze byc... zostawiłem u nich auto i mam po niedzieli dzwonic.. jak myslicie ten ziomek ma racje???
POZDRO!

Cytuj:
[E36] i sie najechałem... wykonczy mnie ta franca!


Tytułuj tematy w odniesieniu do usterki a nie własnych refleksji

Zapoznaj się z ZASADAMI.


robertbmw

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Ostatnio edytowano 2 lipca 2008, 21:03 przez krzysiek88333, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 17:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Może płyn hydrauliczny wyciekł. W BMW jest hydrauliczne sprzęgło, nie wiem czy takie samo jak w Oplach ale kumpel jakiś miesiąc temu w Niemczech miał to samo, jedzie sobie i nagle nie ma biegów, tzn nic nie dało się wrzucić. Zjechał do mechanika i ten mu uzupełnił płyn i wróciło do normy. Więc zacznij od tego. Swoją drogą to już tyle BMW jezdzi a mało który "spec" się zna :/ W Niemczech to samo :(

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 17:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: NakÂło nad NoteciÂą
jak by plynu nie byl oto hamulcow tez nie bo to w jednym zbiorniku jest ja mailem podobnie tylko urwala mi sie taka kupeczka co trzyma docisk po przeciwleglej stronie co wychodzi ten bolec od sprzegla i jak sie dobre ustawil oto byl bieg a jak inaczedj t onie bylo wiec moze to tylko

_________________
BMW E36 Coupe 94r ByÂłohttp://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=10698&postdays=0&postorder=asc&start=20

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 18:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
płyn sprawdziłem jak tylko sie zatrzymałem(1 mysl) i było jak zawsze!czyli ok! myslalem ze moze dyfer padł ale przeciez jakby tam pierdykneło to nawet bym auta nie przetoczył! wiec chyba jednak cos ze sprzegłem!
kurde a jak kupowałem to auto to byłem pewny ze BMW to sie nie bedzie psuło! a tu jak leci najpierw 2 komplety opon na tył bo katy były złe na wahaczach czy czyms tam! pozniej silnik remont bo panewy poszły, nastepnie pocałowałem znak ustap pierwszenstwa w zimie, pozniej zabawa z przednimi czyjnikami abs, nastepnie skrzynie robiłem bo cos parkotało, ostatnio naprawiłem u goscia z allegro panel od klimy i juz myslałem ze wiecej sie zepsuc nie moze a tu masz... w moim przypadku Bedziesz Miał Wydatek sie sprawdza jak cholera!

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 18:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
płyn sprawdziłem jak tylko sie zatrzymałem(1 mysl) i było jak zawsze!czyli ok! myslalem ze moze dyfer padł ale przeciez jakby tam pierdykneło to nawet bym auta nie przetoczył! wiec chyba jednak cos ze sprzegłem!
kurde a jak kupowałem to auto to byłem pewny ze BMW to sie nie bedzie psuło! a tu jak leci najpierw 2 komplety opon na tył bo katy były złe na wahaczach czy czyms tam! pozniej silnik remont bo panewy poszły, nastepnie pocałowałem znak ustap pierwszenstwa w zimie, pozniej zabawa z przednimi czyjnikami abs, nastepnie skrzynie robiłem bo cos parkotało, ostatnio naprawiłem u goscia z allegro panel od klimy i juz myslałem ze wiecej sie zepsuc nie moze a tu masz... w moim przypadku Bedziesz Miał Wydatek sie sprawdza jak cholera!

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 18:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
ale mimo wszystko to uczucie jak naprawie auto i dalej jezdzi--->BEZCENNE :hyhy: :hyhy: ale nie powiem juz mam dość! :kwasny:

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 20:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
krzysiek88333, ile płaciłeś za naprawę skrzyni i ile za wymianę panewewk?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 20:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 117
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: E30 E39
Kod silnika: M40 M52
a nie padła pompka pod pedałem sprzęgła?
nie daje ciśnienia na wysprzęglik i po ptokach...miałem to samo, na szczęście pod samym domem, dojechałem na luzie (czego nigdy nie robię, wrażenie bezcenne :hyhy: )

_________________
www.AirBar.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 21:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
Ponawiam pytanie kolegi.. ile daleś za naprawę skrzynki i tych panewek.??

_________________
MĂłj wozik jest Bogiem, wyglÂąd naÂłogiem, jazda zabawÂą, marka podstawÂą ! ! !
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... e96#286727

Gdy by napĂŞd na przĂłd byÂł by idealny to czÂłowiek chodziÂł by na rĂŞkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 21:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
wszystko było robione u wujka mechanika za %%%% :) jedynie szlif wału 170zł i panewy 120 korbowe i 180chyba głowne ale co do cen panewek to juz nie dam głowy bo nie pamietam tyle tych napraw w tym aucie było :kwasny:

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 22:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 379
Lokalizacja: SZY
Moje BMW: E36 Touring M-Pac
Kod silnika: M52B25
A ja mialem podobna akcje tyle ze 250 km od domu :kwasny: i wogole u mnie tez bylo z 5 na 4 i ogien. U mnie rozsypalo sie sprzeglo, a tez wczesniej nigdy nie slizgalo, jedyne co rozni te dwa przypadki to, to, ze u mnie biegi czy na wlaczonym czy wylaczonym mozna bylo normalnie wbijac, naprawa kosztowala mnie: sprzeglo niecale 500 zlotych(Sachs), plus robota 200.

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=23460


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, 22:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
kurde oby to sprzegło tylko było...bo ja juz nie wiem! :znudzony: :zdziwko: :(

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2008, 19:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
dzis odebrałem auto od mechanika! diagnoza: poszła tarcza sprzegłowa, tzn. ukreciło w srodku tarczy ten wielowpust co na wałek wchodzi! jednym słowem został na wałku! jak zobaczyłem to to az sie zdziwiłem! przeciez to sachsa powiedziałem a mechanik mi powiedział ze ta tarcza to jakas podruba sachsa była! i wsadził mi nowa oryginalna LUKa! hehe a najlepsze było jak przyjechałem po nia: zaczał mnie sie wypytywac czy nia baczki krece, ze sprzegła strzelam itp. bo mówił ze ładnie na felach 17 cali sobie stoi ale na zwykłe sprzegło zrywanie na takich walcach przyczepnosci to masakra dla sprzegła! i mówił ze do tego sie zakłada jakies zelazne czy cos sprzegło(zrozumiałem sportowe pewnie albo wzmacniane)i wtedy mozna sie pobawic! i po zmianie tej tarczy nic nie parkocze mi z okolic skrzyni! ogolnie spoko! ale zeby nie miec sprzegła jakiegos składaka to za jakis czas załoze nowe kompletne sprzegło oryginalne sachsa! ale jest git beta dalej smiga! Smile
pełnia szczescia jednym słowem!
POZDRO!

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2008, 19:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
tarcza spiekowa... :D o tym mówił Twój mechanior...

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2008, 19:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=21&fg=05
czesc nr2. to po srodku sie ukreciło tak fajnie równo do okoła!

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2008, 20:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 117
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: E30 E39
Kod silnika: M40 M52
krzysiek88333 napisał(a):

...i mówił ze do tego sie zakłada jakies zelazne czy cos sprzegło(zrozumiałem sportowe pewnie albo wzmacniane)i wtedy mozna sie pobawic! i ...

POZDRO!


stalowa tarcza sprzęgła ma jedną wadę - działa na zasadzie -załączone albo nie, nie masz półsprzęgła...
spróbuj na tym się w korku potoczyć... :rotfl:

_________________
www.AirBar.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2008, 09:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
o kurde to masakra! niewiem co on mi taki wykład wywalił o tych sprzegłach! no fakt moja beata wyglada dosc groznie i sportowo ale zeby mnie o takie katowanie podejrzewac!?

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2008, 15:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
stalowa tak, spiekowa nie do końca, sama tarcze spiekwa na standardowy docisk może troszke zmniejsza komfort jazdy, jeśli zaś dołożysz doscik przystosowany do tarczy spiekowej to działa tylko na dwa sposoby :D tzn. działa albo nie działa :D

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL