BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 17:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Łańcuszek rozrządu...
PostNapisane: 18 listopada 2008, 16:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Szczecin
Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
Witam.
Jakis czas temu zaczalem slyszec lekkie stuki w silniku mojej Bawarki. Obawialem sie, ze to panewki, jednak okazalo sie, ze to lancuszek rozrzadu tak sobie pyka... cisza... i znow 3-4 pykniecia/drapniecia i znow cisza - i tak to wyglada :| Mechanik powiedzial ,ze naprawa to koszt rzedu 5 tys zl a nie oplaca sie tego robic, bo mozna z tym normalnie jezdzic. Nie ma to zadnego wplywu na awaryjnosc auta i nic sie przez to nie posypie, bo lancuszek po prostu lekko sie wyrobil. Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Troche mnie to jednak niepokoi pomimo zapewnien mechanika, dlatego pytam :(

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 18 listopada 2008, 21:37 przez werner18, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2008, 17:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 8214
Lokalizacja: Wiocha Choroń k. Częstochowy :)
Moje BMW: ....................
Kod silnika: ....................
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... lit=wodzu6
Powiem Ci, że ja bym nie ryzykował. Taki łańcuch zawsze może przeskoczyć choćby o ząb i wtedy kaplica !!! Jestem troszkę zszokowany ceną jaką Ci powiedział
werner18 napisał(a):
Mechanik powiedzial ,ze naprawa to koszt rzedu 5 tys zl

Chyba przesadził..... :niepewny:

_________________
"Ludzi na drogach nie zabijają szybkie samochody tylko słabi kierowcy" /K. Hołowczyc/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2008, 17:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Szczecin
Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
Wiec ile tak realnie koszta (robocizna + czesci) mniej wiecej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2008, 17:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 8214
Lokalizacja: Wiocha Choroń k. Częstochowy :)
Moje BMW: ....................
Kod silnika: ....................
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... lit=wodzu6
Cytuj:
Wiec ile tak realnie koszta (robocizna + czesci) mniej wiecej ?

Nigdy nie miałem tej "przyjemności" roboty z rozrządem...niech w tej kwestii wypowiedzą się inni. Moim zdaniem przy zakupie jakiś dobrych zamienników wraz z robotą będzie to mniej niż 5000 pln. Ile? Nie wiem

_________________
"Ludzi na drogach nie zabijają szybkie samochody tylko słabi kierowcy" /K. Hołowczyc/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2008, 17:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 875
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem jaki silnik tam masz M50/M52: łańcuch 150zł, koła 2x 150zł, 2 napinacze 150 i 40zł. Ceny z ASO więc myślę że 1000zł z robocizna to raczej max. Chyba że jeszcze Vanos. Z nowym Vanosem myślę że całkowity najbardziej pesymistyczny koszt to 2500zł.

Takie coś znalazłem o naprawie Vanosa:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19546

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2008, 18:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Szczecin
Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
Auto jest z 93 roku i z Vanosem. 93' wiec M50. Hmm no to koszta jeszcze nie takie wysokie jak palnal mechanik :| Ponizej zdjecie:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2008, 20:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 113
Lokalizacja: Pszczyna
Witam!! Ja za lancuszki ten od walu korbowego do walku rozrzadu oraz lancuszek pomiedzy walkami do tego lancuszek napedu pompy oleju komplet slizgow napinacz.... slowem wszystko co potrzebne do wymiany zawyjatkiem nowych kol zebatych bo byly niezurzyte dalem 530PLN brutto... za wymiane 400PLN... takze ten mechanik bujal w oblokach albo moze mial na mysli rozrzad no niewiem moze w M3 E92?? :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL