BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 14:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 13:05 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kełysz napisał(a):
Od zakupienia aku mam co miesiac przez 3 miechy jezdzic na kontrole czy aku dobrze sie sprawuje. Niestety nie mam wydruków;/ A jezeli nie ma oswietlenia przy otwarciu drzwi ani nie pali sie kontrolka na desce rozdzielczej co to moze byc??

do sprawdzenia nie potrzeba wydrukow....pisalem ci juz ze masz za duze aku.
jak alternator 80A moze naladowac 100A....powinno byc ako. 70 -75 A tak pisza na innych forach

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 13:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: BolesÂławiwc
Nawet jezeli jest za duze to i tak ciagnie za duzo pradu. Jak mozna sprawdzic jaki mam alternator (jaka ma moc ładowania). Gdy odłaczyłem inne bezpieczniki pobiera 0,29A przez bezpiecznik pokazany wyzej ale po jego odłaczeniu nic nie zrobie z autem(przyczyny napisane wyzej) Centralny dziala. Ale gdy otworze drzwi nic sie nie dzieje ani swiatło ani kontrolka na desce. Dzisiaj odpalil z rana jak ta lala:) ale wydaje mi sie ze to jeszcze za duzy pobór pradu :kwasny: chyba powinnien byc okolo 0.10A


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 13:28 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
a co ci gasnie po wyciagieciu tego bezpiecznika co pokazujesz.....bo tego nie napisales

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 13:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 180
Lokalizacja: rzeszĂłw
Koledzy nie czepiajci sie akumulatora bo bedzie jaknajbardziej doladowany no chyba że robi ten samochód tylko 5 km dziennie. Alternator też bym zostawił w spokoju. Wg mnie sprawdz dlaczego nie zapala Ci się oświetlenie wnętrza po otwarciu dzwi? Któren masz rok samochodu?

_________________
PiszĂŞ co popadnie... ChcĂŞ miec duÂżo postĂłw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 15:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: BolesÂławiwc
Jest to 91 rocznik. Po odłaczeniu tego bezpiecznika podłaczyłem aku samochód zaczoł wariowac tzn. wycieraczki zaczeły chodzic, awaryjne, swiatła mijania i w ogole nie mogłem odpalic auta. Bezpiecznik nr 2 zle sprawdziłem on pobiera tylko 0,01A wiec to nie jest problem najgorzej jest chyba z 40 jezeli dobrze mysle (brak oznaczenia). Acha a gdzie znajduja sie czujniki otworzonych drzwi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 15:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 180
Lokalizacja: rzeszĂłw
Czujniki sa w bolcu zamka przykręcomego do słupka. Posłuchaj czy czasem na wylączonym zaplonie nie pracuje Ci mały wiatraczek w panelu ustawiania ogrzewania?

_________________
PiszĂŞ co popadnie... ChcĂŞ miec duÂżo postĂłw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 15:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: BolesÂławiwc
Cos tam burczy ale strasznie cicho :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 15:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 180
Lokalizacja: rzeszĂłw
własnie to może byc przyczyną zaraz Ci napisze który wyjmiesz bezpiecznik i jaki beda objawy.

_________________
PiszĂŞ co popadnie... ChcĂŞ miec duÂżo postĂłw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 15:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 180
Lokalizacja: rzeszĂłw
Na wyłaczonym załonie wyjmij bezpiecznik nr 29 jak to nie ten to szukaj po kolei na którym przestanie pracowac ten wiatraczek. Jak go znajdziesz to wtedy zmierz pobór prądu. Może to akurat on pracuje caly czas i bierze prąd.

_________________
PiszĂŞ co popadnie... ChcĂŞ miec duÂżo postĂłw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 16:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: BolesÂławiwc
A od czego jest ten wiatraczek?? Nie to napewno nie jest on. Poniewaz gdy rozłacze bezpiecznik 40 (moge sie mylic) pobór pradu jest równy 0,09A ale bez niego nie odpale auta;/ A z włozonym bezpiecznikiem 40 pobor jest 0,29A Juz wyelminowałem jedno zwarcie wywołane zle podłaczonym radiem. Czy czujniki od otwierania drzwi moga sie zepsuc?? No i jeszcze jedn o pytanie bezpiecznik nr 16 (nie wazne jaki włoze zawsze sie spali) od czego on moze byc (przetłumaczyłem ze od podgrzewania siedzen ale nie mam takiego wyposarzenia)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 16:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 180
Lokalizacja: rzeszĂłw
Ten wiatraczek jest od nadmuchu powietrza na czujnik temperatury wewnątrz. W e39 jest dość czestą przyczyną rozładowania aku. Włącza sie po zapłonie i przy każdym otwarciu dżwi lub bagażnika. Powinien pracować jakieś 15 minut i się wyłączyć a że u Ciebie czujki w dzwiach nie działają wiec może pracuje non stop. Zrób tak jak wcześniej Ci napisałem. Zobaczymy objawy i wtedy będzie można to wykluczyć.

_________________
PiszĂŞ co popadnie... ChcĂŞ miec duÂżo postĂłw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 17:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: BolesÂławiwc
Ale ja mam E34... Ok jutro zrobie co napisałes:) Dzieki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 18:01 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zobacz.... http://www.bmwmpowerclub.fora.pl/pomocn ... html#17695
nie odpowiedziales co ci gasnie po wyjeciu bezpiecznika....radia czasami nie zakladales?
bo tak to mozna tylko gdybac

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: napięcie
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 20:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Warszawa
będę nudny może w tym co piszę ale sprawdź regulator napięcia !!!
naprawde w mojej Buni były TAKIE same objawy jak u Ciebie albo prawie takie same!!!
Też nie mogłem zrozumiec jak elektryk mi tlumaczyl ze to wina regulatora napiecia i zuzytych w nim szczotek ( rocznik mojej E34 to 1990r byl).
Wiem że ten regulator napiecia jest obok alternatora. (gdzies na dole silnika)
Elektryk niezle sie napocil zanim sie do niego dostal :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2009, 23:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: BolesÂławiwc
ooo Dzieki za przetłumaczony rozdział bezpieczników:) ale ja mam wiecej bezpieczników;/ i sa inne dane podane;/ ogólem mam ich 37 a tutaj jest pokazane 35;/ Wiec chyba to nie ten sam rozkład. Jutro porobie zdjecia jak u mnie wyglada rozklad bezpieczników(odrazu zrobie zdjecie tablic informacyjnych) Do usłyszenia do jutra (do przeczytania;D) Dzieki panowie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL