BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 08:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z oświetlenie wnętrza...
PostNapisane: 23 maja 2009, 11:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Oppole
Witam,
jestem tutaj nowy, więc na początek witam wszystkich :)

Zjawiłem się tutaj z małym problemem, może nie jest byt duży za to bardzo uciążliwy, w szczególności jak korzysta się z auta głównie nocą :)
Przeszukałem forum ale nic nie udało mi się znaleźć,
Problem polega na tym że samoczynnie uruchamia mi się oświetlenie wnętrza w E36 jak jest ustawione w pozycji "czuwania" tzn zapalania przy otwartych drzwiach.... zdarza się to przy hamowaniu!!, na dziurach!!!, często nawet jak ruszę nogą tunel środkowy!!, wyłącza się samo po chwili...Nie mam pojęcia co to może być, czy ktoś się z tym spotkał? gdzie szukać przyczyny?
Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 15:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 173
Lokalizacja: Bydgoszcz
CZUJNIKI (włączniki) KRAŃCOWE w drzwiach! ja miałem to samo i na dodatek alarm mi sie włączał. u mnie od kierowcy ten plastik był bardzo wyrobiony. bierzesz lutownice i kawałek czarnego plastiku .topisz ten plastik i wypełniasz ubytek w "krańcówce". a krańcówka znajduje sie w słupku drzwiowym tam gdzie zamek od drzwi sie zachacza. :ok: :super:

_________________
kRiStOf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 15:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 173
Lokalizacja: Bydgoszcz
CZUJNIKI (włączniki) KRAŃCOWE w drzwiach! ja miałem to samo i na dodatek alarm mi sie włączał. u mnie od kierowcy ten plastik był bardzo wyrobiony. bierzesz lutownice i kawałek czarnego plastiku .topisz ten plastik i wypełniasz ubytek w "krańcówce". a krańcówka znajduje sie w słupku drzwiowym tam gdzie zamek od drzwi sie zachacza. :ok: :super:

_________________
kRiStOf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 00:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Oppole
dzięki piękne za pomoc, a czy ktoś może z was wie jaki to ma numer OEM? szukam po parts manualu jak szalony i nie wiem gdzie to znaleźć. Można to ew. wymienić? czy jest to razem z uchem zamka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 21:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 173
Lokalizacja: Bydgoszcz
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=41&fg=40

nie wiem jak u ciebie ale u mnie to część nr 6

_________________
kRiStOf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, 23:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Oppole
ok...jest klin jak oni to nazywają, a to nie będzie część numer 16? bo to wydaje mi się że jest to sam klin...bez tego przełącznika. Ambaras po prostu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 09:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E36
Kod silnika: B28
to jest część 6, czujnik jest w niego wbudowany a poz. 16 to inny włącznik np grzania klamki (tak jak poz.13)

mozesz tez miec rozwiązanie że nie masz czujnika w słupku tylko wbudowany w zamku w drzwiach-wtedy twój włącznik bedzie wyglądał jak poz. 13,16


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, 22:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: zawiercie
na 100% czujnik tez to miałem nie kupuj nowego stary się troszkę wytarł i jest za krótki i dlatego jak wiedziesz w dziurę się zaświeca samo ja kupiłem klej coś jak poksipol i nałożyłem na czujnik teraz jest ok działa jak nowy :super: koszt naprawy 5 zł i 10 min czasu :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 19:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Oppole
Dzięki za pomoc :) postaram się go najprzód może jednak zreanimować....a nóż :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 22:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: SÂłupsk
Podepnę się pod temat. Mam e36 1991/6, 1.6. U mnie po lewej i na środku świeci się lampka, czy to na otwartych czy zamkniętych drzwiach. Czy można to jakoś przerobić ? (aby na środku świeciła się tylko wtedy, gdy drzwi otwarte)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL