BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 16:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] {COUPE} Nagle przestał dzialać centralny zamek
PostNapisane: 1 lipca 2009, 09:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 567
Lokalizacja: Neuhofen/Zamosc
Moje BMW: E46 320d +
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129411
tak jak w temcie i opisie

{COUPE} Nagle przestał dzialać centralny zamek?
co moze byc? coś wymienic/. gdzie to sprawdzic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 10:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 125
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
przejrzyj bezpieczniki na poczatek czy zaden sie nie spalil,bo zazwyczaj to bywa problem,a jak to nie bezpieczniki to trzeba bedzie szukac glebiej przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 10:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 567
Lokalizacja: Neuhofen/Zamosc
Moje BMW: E46 320d +
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129411
Maras1122 napisał(a):
przejrzyj bezpieczniki na poczatek czy zaden sie nie spalil,bo zazwyczaj to bywa problem,a jak to nie bezpieczniki to trzeba bedzie szukac glebiej przyczyny.


bezpieczniki sa w porzadku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 10:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 125
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
to mamy podobny problem bo ja tez mam w tej chwili na stanie e36 318i 92r. w ktorej dlubie i centralka wogole nie smiga tylne drzwi musze zamykac przez wcisniecie guzika od srodka ,a przednie jak przekerecam kluczykiem to otwieraja i zamykaja sie tylko te ,ktore otwieram,zamykam :niepewny: a przyczyny szukam dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 10:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 567
Lokalizacja: Neuhofen/Zamosc
Moje BMW: E46 320d +
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129411
Maras1122 napisał(a):
to mamy podobny problem bo ja tez mam w tej chwili na stanie e36 318i 92r. w ktorej dlubie i centralka wogole nie smiga tylne drzwi musze zamykac przez wcisniecie guzika od srodka ,a przednie jak przekerecam kluczykiem to otwieraja i zamykaja sie tylko te ,ktore otwieram,zamykam :niepewny: a przyczyny szukam dalej


moze ktos podpowie...nam cos


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 11:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
Szybciej będzie sprawdzać wszystko po kolei, zacząć od siłowników w drzwiach, potem wiązka kabel po kablu, bezpieczniki, sterownik itd... Będzie wiadomo co jest dobre ta przyczyna problemu się na pewno znajdzie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 11:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 125
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
oliwazmk87 napisał(a):
moze ktos podpowie...nam cos
Dobrze by bylo bo inaczej bedzei ciezko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 11:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: WrocÂław
Witam. ja mam ten sam problem. mam 318tds compact 95r, i tez jest problem z centralka.
gdy od strony kierowcy chce otworzyc auto to otwiera mi sie drzwi kierowcy i bagaznik, a gdy otwieram od pasazera to otwiera sie cale auto. od kilku dni jednak mam problem z otwieraniem auta od strony kierowcy, kluczyk nie chce mi sie przekrecic w lewa strone by otworzyc zamek ;/ tez nie mam zielonego pojecia co moze byc przyczyna...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 12:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
Cinek318tds napisał(a):
Witam. ja mam ten sam problem. mam 318tds compact 95r, i tez jest problem z centralka.
gdy od strony kierowcy chce otworzyc auto to otwiera mi sie drzwi kierowcy i bagaznik, a gdy otwieram od pasazera to otwiera sie cale auto. od kilku dni jednak mam problem z otwieraniem auta od strony kierowcy, kluczyk nie chce mi sie przekrecic w lewa strone by otworzyc zamek ;/ tez nie mam zielonego pojecia co moze byc przyczyna...


Miałem kiedyś identyczny problem z tą różnicą że jak zamykałem od strony kierowcy to zamykało wszystko a jak od pasażera to zamykało wszystko prócz drzwi kierowcy. Winny temu był siłownik w drzwiach kierowcy. U mnie pomogło tylko wyjęcie i przeczyszczenie wtyczki przy siłowniku i wszystko gra;) Rozbierz drzwi pasażera i sprawdź czy siłownik działa.

Edit. A co tego że nie możesz przekręcić kluczyka spróbuj unieść lekko klamkę i wtedy przekręcić, lub przeczyścić zamek, coś kiedyś było na forum o czyszczeniu zamka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, 13:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: WrocÂław
Ok, w takim razie sprobuje uniesc klamke i jednoczesnie przekrecic kluczykiem, moze to pomoze. dam znac pozniej co i jak. dzieki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] {COUPE} Nagle przestał dzialać centralny zamek
PostNapisane: 21 lutego 2011, 22:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36 1.8 is
Kod silnika: M42b18
Witam.
Ja również mam duży problem w moim IS-ie . Mianowicie przestał działać zamek centralny z pilota i kluczyka.Wszystko to stało się wtedy kiedy próbowałem naprawić przerwany przewód przy klapie bagażnika. Objawy są takie że z kluczyka (przekręcając zamek w drzwiach kierowcy) zamykają się tylko drzwi kierowcy, z pilota włącza się tylko alarm (powinien też zamek się zamknąć) tak było wcześniej. Po rozpruciu wiązki kabli przy klapie i naprawieniu wszystkich połączeń objaw jest taki że zamyka sie wszystko ale nie otwiera. drugie drzwi otwierają sie z kluczyka, bagażnik od środka a klapka wlewu się nie otwiera.
Podpowiedzcie coś bo nie wiem już czego i gdzie szukać.
Zapomniał bym dodać że nie otwierają się również elektryczne szyby.
Czy mogło sie coś przepalić jeśli przez przypadek zwarłem jakieś kable nie tak??
gdzie powinienem zacząć??

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL