BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 16:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 15:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Grzybu525 napisał(a):
jak ja nabywalem chodzila super, no nic clzowiek uczy sie na bledach, szkoda ze na swoich.
Dzis przyjedzie mechanik z laweta zabierze ja do siebie i zobaczy co i jak


A moze dales jej za mocno w palnik po kupnie??? :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 19:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
narazie poczekaj co mechanik powie jesli nawet sie zatarl to tez zalezy jeszcze jak .Jak tylko panewki to nie taki wielki koszt ok 200zl przynajmniej u mnie plus jakas pewnie jakies koszty mechanika jesli wal to juz troche wiecej pracy ,chociaz z drugiej strony jesli stan oleju byl to nie powinien sie zatrzec pomimo wymiany oleju rok temu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 22:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
jesli silnik sie przytrze na panewkach -to szlifuje sie wal i wklada wymiarowe panewki - inne wykonanie takiej naprawy to drutowane silnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 23:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Dzis bylem z nia u mechanika okazalo sie ze silnik nie jest zatarty.
Silnik chcieli z klucza odpalic, ale kreci sie tylko o 30 stopni, wiec podejrzewa sie ze blokuje sie ktorys z tlokow.
Jutro bd sciagal glowice wiec dopiero bede wiedzial co i jak narazie nie jest jeszcze tak zle :) MYslalem ze bedzie gorzej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 23:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Wal jest caly dzis sprawdzalem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 23:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
COUPE napisał(a):
Grzybu525 napisał(a):
jak ja nabywalem chodzila super, no nic clzowiek uczy sie na bledach, szkoda ze na swoich.
Dzis przyjedzie mechanik z laweta zabierze ja do siebie i zobaczy co i jak


A moze dales jej za mocno w palnik po kupnie??? :hyhy:


No nie powiem przed tym jak sie popsola troszke moze i za mocna depnalem, ale nie moglem dac sie ojechac jakims chlopaka z prowincji golfem, dorbze ze chcoiaz potem nie widzieli ze bunia miala alternatywny naped :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2009, 09:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1153
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e34, Audi A4 B5
Grzybu525 napisał(a):
MYslalem ze bedzie gorzej.


daj znać jak będziesz wiedział bo jestem ciekaw

_________________
Obrazek
www.dtmpower.net
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2009, 12:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
nie jest to wcale pocieszajace - ale zycze malych kosztow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2009, 17:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Ale lpesze ot chyba niz zatarty silnik :P
Tylko mam problem z tym kolektorem ciezko te sruby tam odkrecic bo dostep jest ciezki.
Spoko jak zdejme glowice to ebdzie wiadomo co jest 5 to pochwale sie co zem tam popsol :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2009, 20:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Grzybu525 napisał(a):
dorbze ze chcoiaz potem nie widzieli ze bunia miala alternatywny naped :D


Hehe byłby obciach ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2009, 16:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Dobra juz wiem co i jak, POszedl mi tłok i zrobiła sie dziura w glowicy, jej odlami uszkodzily nastepne 2 tloki.
Nie jest dobrze i teraz pytanie czy wstawiac nowy silnik, czy glowice i tloki?
Nie wiadomo czy korbowody sie nie wykrzywily.
Na allegro znalazlem pare silnikow 3,0 sa najtansze(dlatego ze sa awaryjne?)
Znalazlem tez kolesia ktory ma na sprzedaz glowice do 525 mojego, ale mam problem gdyz u niego ta glowica jest na bloku 2,0- Czy jest to mozliwe?
Jak teraz sprawdzic czy ta jego glowica jest od 2,5 rzeczywiscie?
Głowica-300zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, 20:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Radziłbym wymiane silnika... Za duze ryzyko... Od takiego oderzenia wiele czesci moglo sie uszkodzic... Zaczniesz robic to... A tu co innego okaze sie ze jeszcze trzeba wymienic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, 00:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: warszawa
Grzybu525 napisał(a):
jak ja nabywalem chodzila super, no nic clzowiek uczy sie na bledach, szkoda ze na swoich.
Dzis przyjedzie mechanik z laweta zabierze ja do siebie i zobaczy co i jak



jesli jest wszystko super to po przejechaniu 15km nie da sie zajechac silika w bmw. byc moze poprzedni właściciel ci nie powiedział że ucieka płyn chłodzący a przed ogledzinami auta dolał żeby wszystko wyglądało ok. byc moze już wczesniej go zagrzał pare razy. przez 7 dni po zakupie auta obejmuje rekojmia. auto ewidętnie posiadało wady ukryte. Jeśli sprzedający nie bedzie chciał sie wywiązać z umowy załóż sprawe ,a jest duża szansa ze ją wygrasz.

_________________
e30 325ia
e36 325td
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, 19:10 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
znowu to samo co wy z tym oddawaniem aut , [cenzura] kupujac auto to je ogladnij pojedz na stacje czy wez ze soba kogos kto sie zna(no tak zal dac komus na flaszke) a Wg wielu kupic pojezdzic i oddac bo przeciez tak mozna naczyta sie jeden z drugim i nagle wszyscy chca oddawac auta .To jest rynek wtorny aut uzywanych i niesterty mamy same takie auta jesli komus to nieodpowiada jedzie do Niemiec czy idzie do salonu a z tymi Niemcami to tez tylko bujda znam kilka osob co kupuja tam auta robia je w Polsce i spowrotem tam .A tak w ogole to mysle ,ze oddajac auto powinno byc w takim stanie jak bylo sprzedawane zreszta w silniku nikt nie "siedzi" teraz chodzi za chwile nie a o stan plynow i oleju powinien dbac obecny wlasciciel a nie poprzedni


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, 21:10 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
Jesli to ma byc glowica z M20B25 (twoje 2,5 litra) to koncowka 885 jesli jest z M20B20 to koncowka 731 Za 300 zl dobra glowice do 2,5 litra i to jeszcze w Polsce (powodzenia) taniej wyjdzie Ci nowa jednostka. Jak by kto chcial dobre 525i to mam dwie na sprzedaz :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: warszawa
tomekgdz napisał(a):
znowu to samo co wy z tym oddawaniem aut , [cenzura] kupujac auto to je ogladnij pojedz na stacje czy wez ze soba kogos kto sie zna(no tak zal dac komus na flaszke) a Wg wielu kupic pojezdzic i oddac bo przeciez tak mozna naczyta sie jeden z drugim i nagle wszyscy chca oddawac auta .To jest rynek wtorny aut uzywanych i niesterty mamy same takie auta jesli komus to nieodpowiada jedzie do Niemiec czy idzie do salonu a z tymi Niemcami to tez tylko bujda znam kilka osob co kupuja tam auta robia je w Polsce i spowrotem tam .A tak w ogole to mysle ,ze oddajac auto powinno byc w takim stanie jak bylo sprzedawane zreszta w silniku nikt nie "siedzi" teraz chodzi za chwile nie a o stan plynow i oleju powinien dbac obecny wlasciciel a nie poprzedni


ja w odróznieniu od ciebie nie musze czegoś gdzieś wyczytać lub powtarzać po dziesiątej osobie żeby sie wypowiedzieć na dany temat. Przez kilka lat byłem związany z dużą firmą zajmującą sie skupem i sprzedażą aut używanych i wiem jakie są realia. Sprzedający który sprzdaje komuś auto z wadą ukrytą jest zwykłym oszustem ,ale widać ze u ciebie w kujawsko pomorskim to standart. i chyba tylko tam specjaliści sie tak nisko cenią ze za flaszke doradzą przy zakupie auta.
gdybys przeczytał temat dokładnie to byś wiedział ze silnik uległ uszkodzeniu po przejechaniu 15km po zakupie.

_________________
e30 325ia
e36 325td
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, 22:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
Tomek -prawde prawi - takie sprzedawanie auta to zwykle oszustwo -owszem wszedzie istnieje obrot wtorny ale nie chamstwo -oddaj auto -po co masz jeszcze cos innego naprawiac -widac ze zajechane jest -pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, 07:49 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
auto mozna uszkodzic w jednej sekundzie chocby na zimnym silniku odpalajac wkrecic je na wysokie obroty a co tu mowic o 15 km


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, 10:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
tomect napisał(a):
w kujawsko pomorskim to standart

:cisza: nie ładnie tak oceniać województwo po jednej osobie :dobani: też jestem z kujawsko-pomorskiego i nie uważam tego za standard

ale co do reszty to się z Tobą zgadzam, tak sprzedane auto to oszustwo

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Ostatnio edytowano 18 sierpnia 2009, 10:58 przez podol, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL