BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Czasem czuć paliwo.
PostNapisane: 15 lipca 2013, 16:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 540
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moje BMW: E36 Cabrio x2 :)
Kod silnika: M52B20&M52TUB28
Witam, mam problem jak w temacie. Silnik M52TUB28, reszta od M52B28. Czasami czuć skądś paliwem. Zdarza się to nieczęsto, zwykle jak puszczę gaz np dojeżdzając do zakrętu, to przez chwile czuć dość intensywnie. Jednak zanim się zatrzymam, żeby sprawdzić skąd dochodzi zapach, tudzież otworzyć chociaż maskę to już nic nie czuć. Przewody obejrzałem, przy pompce pod siedzeniem też sprawdzałem, żadnych wycieków ani nalotów świadczących o wycieku. Pod maską na postoju też sprawdzałem i nic nie czuć nawet po dłuższej chwili. Wyczytałem na forum jeszcze o filtrze węglowym, ale u mnie go nie widzę, ani żadnych zaślepionych przewodów idących donikąd. Czy może się jeszcze znajdować w jakimś niewidocznym miejscu? Czy możliwe że jest uszkodzony? Druga jeszcze sprawa, możliwe że z tym związana, po dłuższej chwili postoju prawdopodobnie cofa mi się paliwo. Jak chcę go odpalić od razu po przekręceniu kluczyka to kręci z 2-3 sekundy. Jeśli przekręce na zapłon i odczekam aż pompka napompuje paliwo to odpala od razu. Na komputerze wyświetla sie błąd przekaźnika pompki jednak tu gdzie zwykle powinien być to go nie ma (nie mam przekaźnika 1,2,3)

Obrazek

mam za to 3 jasnozielone przekaźniki przy sterowniku silnika. Za 2 tyg wybieram się tym autem w dłuuuugą trasę i normalnie załamka, bo znajac życie to usterka wyjdzie, ale jak będę najdalej od domu :zabawa:

_________________
Obrazek

Zobacz żółtka!!!

Zobacz czarną waryjatkę!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Czasem czuć paliwo.
PostNapisane: 18 lipca 2013, 19:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 54
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Moje BMW: e46 2.0i
Kod silnika: M52
nie odczułeś, że silnik zaczął mocniej pracować? jestem właśnie po wymianie kolektora wydechowego z katalizatorem, bo okazał się dziurawy. na początku sporadycznie było lekko czuć benzynką w kabinie, spod maski dobiegało delikatne mruczenie, a po 2 tygodniach jeżdżenia śmiało mógł zagłuszyć traktor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL