BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 czerwca 2024, 13:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 318is: nie odpala, kotrolki, central nic nie działa.
PostNapisane: 2 września 2009, 21:09 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 34
Posty: 3255
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
Otóż jakiś czas temu miałem mały problem, po 2 dniach nie uzywania autko nie chciało odpalić po przekręceniu kluczyka było tylko cyk cyk i nic poza tym padło na aku tak więc nie wahając się długo zaczepiłem pierwszego sąsiada czy nie ma możliwości pożyczenia przez kable po chwile ładowania autko odżyło i od tej pory jakieś 5 dni nic nie wskazywało na to że może znowu coś się dziać. Do dnia dzisiejszego kiedy to zostawiłem auto przed szkoła i wychodząc z niej przekręciłem kluczyk auto pochodziło chwile i umarło...dosłownie po ponownej próbie odpalenia zrobiło znowu cyk cyk ( pewnie rozrusznik..). Tym razem bogatszy o doświadczenia wczesniejsze zaczepiłem pierwszego delkikwenta który był by skłonny pożyczyć prąd podłączyłe u siebie pod swojego transita gdzieś z przodu pod plus minus dał do alternatora(?) ja do Siebie kable bach czekamy niech ładuje...No i tu zaczeły się schody...wszedłem do auta chcąc odpalić przekręcam kluczyk a auto ni drgnie a na domiar złego ani jedna kontrolka się nie świeci kompletnie nic jakby się coś upaliło...sprawdzałem bezpieczniki ale wydawały się ok...próbowałem bezpośrednio pod aku może on coś pogramolił z innymi autami i nic bunia ni drgnęła jakby prąd gdzies się kończył...co śmieszne kontrolka od sterowniczka instalacji gazowej świeciła się cały czas...a w aucie zero prądu. Jakie mogą być tego przyczyny i co mogę z tym fantem zrobić oraz jak mozna bez prądowo domknąć elektryczną szybę ? Za rady z góry dziękuje:)

ps. Zapomniałbym jutro z rana przed szkoła mam plan podjechać z ojcem rozebrać klemy poczyścić sprawdzić czy masa jest dobrze przytwierdzona i sprawdzić bezpieczniki jeszcze raz z rozpiską jaki i od czego jest. Jakby się okazało że to nie pomoże to co mogło się stać ? Stacyjka by taki numer odwaliła ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 10:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2178
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Moje BMW: e 60
Kod silnika: 530 I
Jeśli posiadasz to wrzuć do autka drugi aku i sprawdź czy zagada i czy z centralnym i kontrolkami ok. Prawdopodobnie jest gdzieś pobór prądu, który odpowiada za znikanie energii. Jeśli go odpalisz to warto sprawdzić miernikiem prąd ładowania na alternatorze i porównać z prądem jaki jest dany na akumulator. Może też padł alternator i choć kontrolka ładowania nie świeci on nie ładuje odpowiednim prądem. Warto też odłączyć zasilanie na czas sprawdzenia od instalki LPG. Możliwe, że jest kiepsko zamontowana i ona powoduje pobór prądu na postoju.

_________________
"wóz najszybszy w mieście"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL