BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 06:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Czy twardsze sprężyny mogą uszkodzić samochód ?
PostNapisane: 10 lipca 2008, 10:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa / Ostroleka
witam kupiłem niedawno E36 323i M52 Która ma założone czerwone sprężyny. Samochód dobrze sie prowadzi nie jest za niski i ogólnie wszystko jest ok... Ale mam pytanie czy twardsze sprężyny nie uszkadzają zawieszenia w samochodzie??? Czy nie pękają kielichy itp...
Do samochodu dostałem również oryginalne sprężyny i waham sie czy wymienić sprężyny na oryginalne czy zostawić te czerwone sportowe.
Ogólnie czy na tych sportowych sprężynach nie zmniejszy sie trwałość części zawieszenia samochodu i czy nie trzeba wzmacniać kielichów np Kupując rozpórkę na przód i tył.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

PS. użyłem opcji szukaj ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.


Ostatnio edytowano 14 lipca 2008, 22:25 przez quake_bmw, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Czy twardsze sprężyny mogą uszkodzić samochód??
PostNapisane: 10 lipca 2008, 11:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
quake_bmw napisał(a):
witam kupiłem niedawno E36 323i M52 Która ma założone czerwone sprężyny. Samochód dobrze sie prowadzi nie jest za niski i ogólnie wszystko jest ok... Ale mam pytanie czy twardsze sprężyny nie uszkadzają zawieszenia w samochodzie??? Czy nie pękają kielichy itp...
Do samochodu dostałem również oryginalne sprężyny i waham sie czy wymienić sprężyny na oryginalne czy zostawić te czerwone sportowe.
Ogólnie czy na tych sportowych sprężynach nie zmniejszy sie trwałość części zawieszenia samochodu i czy nie trzeba wzmacniać kielichów np Kupując rozpórkę na przód i tył.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

PS. użyłem opcji szukaj ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.


Owszem twardsze zawieszenie nie działa pozytynie na "budę" i elementy zawieszenia... Amortyzacja jest słabsza i przez to wszytsko blachy mocniej pracują w tym także wszytskie gumy w zawieszeniu. Kielichy w E36 lubią pękac jeżeli ma się mocno obniżone i utwardzone zawieszenie ale inżynierowie BMW to przewidzieli i w ASO możesz kupic specjalne podkładki pod kielichy które zmiejszają siły które są na nie przenoszone. Rozpórki to też bdb pomysł ! Jeżeli twoje springi nie są ekstremalnie twarde to wystarczy założyc te wzmocnienia kielichów + rozpórki i nic się nie powinno dziac...

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Czy twardsze sprężyny mogą uszkodzić samochód??
PostNapisane: 10 lipca 2008, 12:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa / Ostroleka
Bobby_Valentino napisał(a):
Owszem twardsze zawieszenie nie działa pozytynie na "budę" i elementy zawieszenia... Amortyzacja jest słabsza i przez to wszytsko blachy mocniej pracują w tym także wszytskie gumy w zawieszeniu. Kielichy w E36 lubią pękac jeżeli ma się mocno obniżone i utwardzone zawieszenie ale inżynierowie BMW to przewidzieli i w ASO możesz kupic specjalne podkładki pod kielichy które zmiejszają siły które są na nie przenoszone. Rozpórki to też bdb pomysł ! Jeżeli twoje springi nie są ekstremalnie twarde to wystarczy założyc te wzmocnienia kielichów + rozpórki i nic się nie powinno dziac...


Witam czy chodzi ci o te cześć z numerem 14???
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=31&fg=10


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Czy twardsze sprężyny mogą uszkodzić samochód??
PostNapisane: 10 lipca 2008, 13:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
quake_bmw napisał(a):
Bobby_Valentino napisał(a):
Owszem twardsze zawieszenie nie działa pozytynie na "budę" i elementy zawieszenia... Amortyzacja jest słabsza i przez to wszytsko blachy mocniej pracują w tym także wszytskie gumy w zawieszeniu. Kielichy w E36 lubią pękac jeżeli ma się mocno obniżone i utwardzone zawieszenie ale inżynierowie BMW to przewidzieli i w ASO możesz kupic specjalne podkładki pod kielichy które zmiejszają siły które są na nie przenoszone. Rozpórki to też bdb pomysł ! Jeżeli twoje springi nie są ekstremalnie twarde to wystarczy założyc te wzmocnienia kielichów + rozpórki i nic się nie powinno dziac...


Witam czy chodzi ci o te cześć z numerem 14???
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=31&fg=10


Hmmm... To chyba coś innego bo tamto wzmocnienie kosztowało jakieś grosze a to prawie 200zł :/

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2008, 13:42 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Jak masz poprawki blacharki spierd***** to po jeździe z większymi prędkościami po dziurach się o tym szybko dowiesz :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Czy twardsze sprężyny mogą uszkodzić samochód??
PostNapisane: 10 lipca 2008, 13:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa / Ostroleka
Bobby_Valentino napisał(a):

Hmmm... To chyba coś innego bo tamto wzmocnienie kosztowało jakieś grosze a to prawie 200zł :/


A wiesz może co to było i czy widziałeś to na reolm?? Coć takiego chce kupić ale nie wiem co to.

Za samochód sporo zapłaciłem i jest cały w oryginale wiec nie martwię sie o poprawki blacharskie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Czy twardsze sprężyny mogą uszkodzić samochód??
PostNapisane: 10 lipca 2008, 13:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa / Ostroleka
Bobby_Valentino napisał(a):

Hmmm... To chyba coś innego bo tamto wzmocnienie kosztowało jakieś grosze a to prawie 200zł :/


A wiesz może co to było i czy widziałeś to na reolm?? Coć takiego chce kupić ale nie wiem co to.

Za samochód sporo zapłaciłem i jest cały w oryginale wiec nie martwię sie o poprawki blacharskie;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Czy twardsze sprężyny mogą uszkodzić samochód??
PostNapisane: 10 lipca 2008, 15:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
quake_bmw napisał(a):
Bobby_Valentino napisał(a):

Hmmm... To chyba coś innego bo tamto wzmocnienie kosztowało jakieś grosze a to prawie 200zł :/


A wiesz może co to było i czy widziałeś to na reolm?? Coć takiego chce kupić ale nie wiem co to.

Za samochód sporo zapłaciłem i jest cały w oryginale wiec nie martwię sie o poprawki blacharskie;)


Tak na real.oem

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2008, 20:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 906
Lokalizacja: Podkarpacie
podepne sie do tematu

otóż obecnie mam zawieche m sport chciałbym ją posadzić troche niżej na sprężynkach
http://allegro.pl/item397003631_sprezyn ... sport.html

będzie niżej od sprężyn m sport(czarne z 3 zółtymi paskami) i jak będzie z twardością

no i jeszcze chciałbym wymienić amortyzatory z przodu tylko jakie??? Chciałbym BILSTEIN ale jaką wybrać twardość do zawiechy m sport??

Z góry dzięki

_________________
Zobacz nowy nabytek e39 '99 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124248

Była e36 '92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=50317&start=20

E30 qp m20b20 '83 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=59193&start=20&hilit=m20b20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2008, 06:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa / Ostroleka
witam chciałem odświeżyć trochę temat.

Sprężyny zmieniłem na oryginalne ale auto stoi jak koza czyli przód wysoko tył nisko z przodu stoi jak terenówka:) chyba będę zpowrotem zmieniał na te czerwone sprężyny ponieważ one obniżały mi sporo przód i auto jakoś wyglądało.

Moje pytanie. Czy aby zabezpieczyć nadwozie (kielichy) przed uszkodzeniem wystarczy jeśli założę rozpórkę z przodu?? czy powinienem również założyć z tyłu?? czy są takie rozpórki zakładane na tylne kielichy?? Jak wzmocnić tylne kielichy?? Moje pytanie wywodzi sie z stąd że w moim poprzednim bmw pękł mi tylny kielich. ale nadmienię że auto było na oryginalnym zawieszeniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2008, 07:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
quake_bmw napisał(a):
Moje pytanie wywodzi sie z stąd że w moim poprzednim bmw pękł mi tylny kielich. ale nadmienię że auto było na oryginalnym zawieszeniu.



:zdziwko: Przy wypadku czy tak, o? Są i tylne rozpórki ale rzadko je ludzie kupują bo nie widać:P

Ja osobiście jestem zwolennikiem rozpórek przy twardszym zawiasie - auto tak nie pracuje. Dziurska mamy na drogach konkretne, więc chyba warto założyć kpl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2008, 10:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa / Ostroleka
KotSylwester napisał(a):

:zdziwko: Przy wypadku czy tak, o? Są i tylne rozpórki ale rzadko je ludzie kupują bo nie widać:P

Ja osobiście jestem zwolennikiem rozpórek przy twardszym zawiasie - auto tak nie pracuje. Dziurska mamy na drogach konkretne, więc chyba warto założyć kpl.


Powiem tak że bez zdanego wypadku z kielicha wyrwała sie poduszka wraz z częścią kielicha razem z amorkiem Tylnym. ja nigdy nie widziałem tylnej rozpórki i zastanawiam sie jak ona wygląda. czy trzeba wycinać dziury w tapicerce bagażnika ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2008, 11:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
quake_bmw, nie wiem jak w e36, ale na 99% nie, ona jest taka sama jak przednia - zasada taka sama, problematyczne jest montowanie, chyba że ma się drobną kobietkę która się mieści do bagażnika i ma zgrabne rączki :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 09:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
KotSylwester napisał(a):
quake_bmw, nie wiem jak w e36, ale na 99% nie, ona jest taka sama jak przednia - zasada taka sama, problematyczne jest montowanie, chyba że ma się drobną kobietkę która się mieści do bagażnika i ma zgrabne rączki :ok:

Mówisz ze rzednia rozpórka jest taka sama jak na tył??:| Jakim cudem przeciezż mocowania są innaczej ustawione:
Mnie też właśnie pękł kielich tylni :((

_________________
http://www.rookers.pl
Ulica to nie tor wyÂścigowy, tutaj nie liczy siĂŞ kto bĂŞdzie pierwszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 09:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
marcingwr, napisałem - ZASADA TAKA SAMA, w sensie montowana również pod śruby poduszek amora, a nie np między kielichy itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL