BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 07:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Elektryka... Sprawdzenie.
PostNapisane: 10 marca 2010, 18:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E36 325
Kod silnika: M50B25
Witam. Jezeli jest juz taki temat to bardzo przepraszam. Mam pytanie do bardziej zaawansowanych. Jestem w trakcie wymiany karoserii lecz zanim zaczalem prace przy aucie juz dawno mialem problemy z elektryka. Po prostu kilka rzeczy nie dzialalo tak jak powinno. Z racji tego ze cala wiazke kabli bede zakladal do nowej karoserii chcialbym zeby juz byla calkowicie sprawna i tu moje pytanie: Czy elektrycy samochodowi sa w stanie sprawdzic wiazke elektryczna dostarczona luzem wraz z osprzetem ? Nie mowie tu o wiazce silnika lecz o calej reszcie czyli szyby szyberdach dmuchawa wycieraczki airbag no i cala reszta. Drugie pytanie: wiem od kilku osob ze elektrycy maja tzw komputer pod elektryke ale nie wiem o co dokladnie chodzi czy to takie duze kompytery w kilku walizkach jak kiedys czy technologia poszla do przodu i mozna zakupic po prostu program do komputera i podlaczyc alektryke pod laptop np ? Z gory dziekuje za odpowiedzi i Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryka... Sprawdzenie.
PostNapisane: 10 marca 2010, 19:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
kolego sorry za maly off, ale mam pytanie bo piszesz ze przekladasz u siebie cala bude tak?? moglbys powiedziec ile taka przyjemnosc Cie wyniesie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryka... Sprawdzenie.
PostNapisane: 10 marca 2010, 19:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E36 325
Kod silnika: M50B25
nie ma problemu. Za bude dalem 1000 zl z dostarczeniem na miejsce. Znajomy mechanik mi zdemontowal osprzet silnika a silnik wyciagnalem we wlasnym zakresie. Cale auto rozebralem we wlasnym zakresie z kilkoma kumplami ktorym cos odpale ale to nie beda wielkie koszta. ja akurat kupilem bude anglika i trzeba przerobic przod robie to w wiekszosci we wlasnym zakresie bo wszystko jest bardzo pordbne wytloczenia sa na uklad kierowniczy tylko trzeba przespawac podpore kierownicy koszt maksimum 200 zl. Skladac bede sam. Malowanie prawdopodobnie sam ale jak dasz lakiernikowi to musisz wydac ze 2500 lekko plus material chyba ze masz znajomka :) teraz rzeczoznawca akcyza ok 800 mnie wyjdzie ok 2500 wszystko tzn to sa aktualne wyceny ale kilka rzeczy jeszcze napewno dojdzie. Narazie czekam na przespawanie tego przodu i bede dzialal dalej. Noi co wyzej wymienilem koszty naprawy elektryki ale nie mam pojecia ile mnie to wyniesie. Obstawiam ze maksymalnie 3000-3500 zl. Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Elektryka... Sprawdzenie.
PostNapisane: 11 marca 2010, 16:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E36 325
Kod silnika: M50B25
hmm widze ze chyba zboczylismy z tematu... wiec jak ktos wie jak z ta elektryka czy tam elektronika bo tak mi dzisiaj kolega podpowiedzial prosze o rade. Dowiedzialem sie ze sa oprogramowania i specjalne wtyczki a czy wie ktos gdzie moge kupic takie oprogramowanie albo jak sie ono nazywa ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Elektryka... Sprawdzenie.
PostNapisane: 15 marca 2010, 19:01 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
możesz łatwym sposobem sprawdzić kable miernikiem po kolorach czy kable dobrze przewodzą:) wiem wiem tam jest milion kabli ale może z 3 dni i zrobisz:):)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Elektryka... Sprawdzenie.
PostNapisane: 18 maja 2010, 22:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E36 325
Kod silnika: M50B25
nie musialem wszystkich kabli mierzyc. wszystko bez prob lemu sam podlaczylem. Jezeli ktos bedzie mial problemy z elektryka w Beemkach to sie polecam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL