BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 14:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] 318is nie otwierajace sie wtryskiwacze paliwowe
PostNapisane: 26 grudnia 2009, 20:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 295
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: m42b18 x2
witam

mam dosc powazny problem poniewaz od 2tyg nie mozemy odpalic silnika :(
zeby byla jaskosc zaczne od poczatku

zaczelo sie od zwarcia na pompie paliwowej (w baku - przewody sie styknely)
nie majac czasu rozbierac jezdzilem tak (na szczescie na gazie) przez 2 dni zmieniajac bezpieczniki co jakis czas na przelaczenie ale lacznie ponad 10 takich zwarc moglo byc
kupilem nowa pompe wstawilem (sprawdzilem stara - dziala) pokrecilem troche i odpalilo
tu zacza sie problem ... jak i chwile przed wymiana pompy - dobrze pracuje na niskich obrotach a po daniu po gazie zaczyna sie dusic ... byly pomysly o przeplywce albo co
pewnego dnia zajechalem do mechanika (2 dni po zmianie pompy) i po ogledzinach i wylaczeniu silnika nie chcial odpalic i stoi tam do dzis
w tym czasie udalo sie sprawdzic:
listwa wtryskowa z pompa itp - paliwo jest cisnienie jest wtryski sie otwieraja po podlaczeniu na 12v (2 listwy sprawne)
krokowy sprawdzony i wymienione czujniki temperatury
przeplywka dziala bez zarzutu (pod innym silnikiem)
powymieniane przekazniki i bezpieczniki (podobno ten odpowiedzialny za wtryski nie dziala pod innym silnikiem wiec zmieniony na dobry)
na koniec komputer odpalony w innym silniku - dziala inny u mnie nic

nie mamy pojecia co jeszcze moze miec wplyw na wtryski
jutro rozbieram elektryke majac w reku schematy i bede dzwonic kable
prawdopodobnie zostaje to elektryka i jakis kabelek sie przepalil przez to te dziwne dzialania az w koncu trup
aha moge jeszcze oddac ze na gazie wszytko chodzi bez problemow i zadnych zmian nie odczulem

jesli ktos kiedys sie z takim czyms spotkal albo ma pomysl co to jescze moz byc to prosze pisac bo nie wiem co mam robic :/

dzieki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318is nie otwierajace sie wtryskiwacze paliwowe
PostNapisane: 26 grudnia 2009, 20:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1363
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 3x e36
Kod silnika: m43b18 m43b19 m52b25
Rozumiem że jak kręcisz rozrusznikiem to pompa pracuje? Znajdż czerwony przewód z białym paskem idący do listwy wtryskiwaczy , to wspólny + pojawia się na nim napięcie razem z napięciem na sterowniku i krokowym .Przy instalacji gazowej jest odcinany przekażnikiem ponieważ wtryskiwacze sterowane są - ze sterownika .Ten przekażnik albo brak dobrego łącza na nim może byc przyczyną problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318is nie otwierajace sie wtryskiwacze paliwowe
PostNapisane: 26 grudnia 2009, 20:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 295
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: m42b18 x2
oczywiscie pracuje i pompuje
wiec mowisz ze czerowny z bialym paskiem i tam ma byc przy kreceniu 12v ... jesli nie ma to gdzies znikl +
wtedy by wyszlo na to ze sterownik gazu musial dostac na tyle aby ciagle odcinac ale rozkladalismy gaz (to jest sekwencja) wyciagalismy wtyczki aby nie mial konaktu z instalacja silnika
dobra a zakladajac ze nie bedzie tego wspolnego + 12v to gdzie go wtedy szukac? skad on przychodzi bo moze wczesniej bedzie problem
przekaznik byl zmieniany a na niego to pewnie + przychodzi ze stacyjki .. wiedzac na ktora nozke ma byc +12 mozna testowac podajac i ponownie krecic ... moze tak sie dojsdzie o co chodzi

dzieki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318is nie otwierajace sie wtryskiwacze paliwowe
PostNapisane: 26 grudnia 2009, 20:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1363
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 3x e36
Kod silnika: m43b18 m43b19 m52b25
Ten czerwono /biały zasilony jest z tego samego przekażnika co sterownik.Przy zwykłych instalacjach przewód o którym mowa jest w korytku zasilającym wtryskiwacze , w przypadku zwykłej instalacji jest przecinany tor prądowy i w jego miejsce wstawiany przekażnik aby odciąc + wtryskiwaczom.Przekażnik jest dokładany a nie fabryczny ,znajdziesz go idąc po przewodzie od wtryskiwaczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318is nie otwierajace sie wtryskiwacze paliwowe
PostNapisane: 27 grudnia 2009, 00:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 295
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: m42b18 x2
a mam jeszcze jedno pytanie
czy cokolwiek ze skrzynki bezpiecznikow lub srodka (poza pompa paliwa) ma wplyw na wtryskiwacze? bo wiazka wpada tylko do kompa ... i nigdzie indziej - stad moje pytanie
wiec skoro tylko komp steruje i daje +12v a jedyne odciecie to gaz wiec mogl wkrasc sie blad na sterownik gazowy przez zwarcia i przez to nie otwierac ponownie zasilania albo co gorsza padl bezpiecznik ktory jest w jakies czesci odpowialny a dzis to chce sprawdzac

dzieki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318is nie otwierajace sie wtryskiwacze paliwowe
PostNapisane: 27 grudnia 2009, 09:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1363
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 3x e36
Kod silnika: m43b18 m43b19 m52b25
OSKI napisał(a):
wiec skoro tylko komp steruje i daje +12v
trochę żle zinterpretowałeś ;) + jest wspólny dla wszystkich wtryskiwaczy i po stacyjce jest na wtryskiwaczach stały , otwarcie wtryskiwacza jest realizowane - ze sterownika .Dlatego napisałem żebyś sprawdził czy po stacyjce jest + na czerwono/białym .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318is nie otwierajace sie wtryskiwacze paliwowe
PostNapisane: 27 grudnia 2009, 18:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 295
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: m42b18 x2
dzis sprtawdzilismy wszytko
czy wszedzie sa masy czy sa + czy sa impulsy na kablach do wtryskow
wszytko wszedzie jest pompa pracuje
podlaczajac do kabli inny wtrysk - pracuje i cyka
obstawiamy ze jedynie co to moze podmienione wtryski nie chodza
jutro ostatnia proba - wyjecie listwy i sprawdzenie czy rzucaja paliwo bo widzialem suchy tlok przez swiece ktory byl wypalony juz od iskry - tak sucho ...
ogolnie mam juz absoludnie wszytko sprawdzone lacznie z kabelkami i wciaz nie daja wtryski paliwa ... jeszcze raz sprawdzimy czy cisnienie jest na listwie - wiecej opcji juz nie ma :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL