BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 09:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Mleko w silniku 320i
PostNapisane: 2 lutego 2010, 14:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
ok fajnie przeczyszcze ja dzis i zobacze czy dalej wywala olej przez nia ... dzieki za foto pozdrawiam

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mleko w silniku 320i
PostNapisane: 3 lutego 2010, 20:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
.Wyczyscilem odme (ale nie byla zatkana ani zbyt brudna) caly ten waz ktory dochodzi do przeplywki (schemat bardzo mi pomogl :hurra: ) odkrecilem tez przepustnice i zauwazylem tez olej w kolektorze ssacym tzn u mnie byl na sciankach wewnatrz i nie duzo ale tez nie malo, wiem ze tamtedy odprowadzany jest nadmiar oleju moje pytanie czy on tam powinien byc ?? a jak tak to ile ??

zauwazylem tez pekniete wejscie weza od odmy do gumy od przeplywki i sadze ze przez to tak tam bylo zawalone olejem wokol niej :zly: ale juz naprawione :D

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mleko w silniku 320i
PostNapisane: 3 lutego 2010, 23:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
Tak tak również mam ten sam problem z olejem za przepustnica w kolektorach ssących :) ale z tego co wiem ten olej będzie tam bo jest odsysany i nic się nie da z tym zrobić :) czy silnik nowy czy zajechany olej tam będzie tak ma być w tych silnikach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mleko w silniku 320i
PostNapisane: 3 lutego 2010, 23:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
haha no ok to nie mam powodow do zmartwien :D a co do tego czy mam pierscionki zgarniajace zuzyte to nie sadze bo olejem mi walilo z odmy do przepustnicu ( normalnie zbieralo nadmiar) a przepustnica byla peknieta i zamiast do kolektora to za zewnatrz ( wszystko pod przepustnica bylo z oleju ) a mam pytanko zauwazylem ze z dekla od filtra oleju poci mi sie olej i to tak ostatnio dopiero :kwasny: zmienialem olej jakies tysiac km temu a wczesniej tez oleje byly wymieniane i nie pocilo sie czy to moze byc wina np tego ze ten filtr oleju co teraz zmienialem byl o jakies 3 mm wyzszy od starego i mimo tego ze jest nowy oring na deklu to sroba moze go nie dociagac ????? bo jak nie to nie mam pojecia czemu tam sie poci :zdziwko:


napisales jeszcze ze jak nacisne sie jakis wezyk to obroty beda kulac chodzilo ci o wezyk od odmy???

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mleko w silniku 320i
PostNapisane: 4 lutego 2010, 10:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
Yy .. Może po prostu uszczelka górna się zużyła ? :) to chyba bardzo możliwe .. a co do tego filtra to ja też miałem problemy ze smarowaniem na zimnym silniku kiedy odpalałem smarowania nie miałem wymieniłem filtr z MANA za 36 zł i problem zniknął także raczej od filtra nie poci się choć może być tak ze filtr jest nowy ale jest Zjebany i nie przepuszcza oleju tak jak powinien i być może może wywalać olej ale tego akurat nie jestem pewien .. ale najpierw sprawdź sobie górną uszczelkę, kup nową ? kosz około 15 zł :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mleko w silniku 320i
PostNapisane: 4 lutego 2010, 10:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
AA co do wężyka ... to on jest odprowadzony od węży od filtra z węglem aktywnym ( znajduje się on pod filtrem powietrza taka puszka ) on jest zakończony plastikowym trzpieniem który się naciska znajdź go i naciśnij jak zacznie kuleć silnik to jest ok :) a jak nie to coś jest nie tak :) być może ze zamarzł :P? ja miałem go pod autem i przymarzł śniegiem :P on sam z nadmiaru braku powietrza ciśnieniowo się rozszerza i ciągnie powietrze .. Pod komputerem da się to sprawdzić kiedy odłączy się np Prze pływkę to komputer odczyt dostaje ze niema powietrza i wtedy samo od ciśnienia zaczyna zasysać :) ( coś takiego)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mleko w silniku 320i
PostNapisane: 4 lutego 2010, 11:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
No uszczelka pod filtrem byla nowa w zestawie jak zawsze i nigdy nie puszczela :zdziwko: ale jak zmienialem filter to porownalem go ze starym i na filtrze tez sa uszczelki (takie male dwie od dolu i z gory) i zauwazylem ze sie roznia troche tzn przez te uszczelki filter nowy bym okolo 3 moze 4 mm wyzszy i moze byc tez ze nie dociska go dekielek po przykreceniu . orientuje sie gdzie ta ''puszka'' ju mnie jest na wierzchu bo mam stozkowy filtr pow. i widzialem ja . ok dzieki za rady pozniej sprawdze .

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL