BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 07:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Różne koła przód/tył i ich wpływ na ASC+T
PostNapisane: 17 kwietnia 2011, 20:27 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Witam!
Kupiłem opony 235/45/17 oraz 255/40/17 do mojego 328. Wiem, że niby za duże, ale ładnie się zgrały z felgami i nic nie trze :).
Między tymi rozmiarami jest około 1.2% różnicy jeśli chodzi o ich średnicę - w przypadku 225/45/17 i 245/40/17, które powinny być jest około 1%. Tym samym nie wielka różnica między tymi kompletami.
Dzisiaj pojechałem sprawdzić jak zachowuje się samochód na takim ogumieniu i jest wszystko OK, poza jedną kwestią - mianowicie samochód mogę rozpędzić tylko do ~140 (ASC+T zamula mi silnik). Wie ktoś co jest? Docelowo chcę założyć 225/45/17 i 245/40/17 i boję się, że będę miał z nimi problem pomimo tego, że to rozmiar zalecamy przez producenta.
Felgi to seryjne 7.5J oraz 8.5J. Opony tego samego producenta zużyte praktycznie tak samo.
Bardzo proszę posiadaczy wymienionego wyżej ogumienia (zarówno jednego i drugiego) o odpowiedź czy nie mają problemu z trakcją? :zakrecony:
Wcześniej miałem 205/60/15 oraz 205/65/15 i nie miałem problemu z tym, że koła o większej średnicy były z tyłu, a teraz jest na odwrót.
Obrazek

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Różne koła przód/tył i ich wpływ na ASC+T
PostNapisane: 17 kwietnia 2011, 20:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 325tds
Kod silnika: M51S
Problem bedzie, bo tylne kola z racji miejszej srednicy kreca sie szybciej, przy malych predkosciach nie jest to problemem, ale przy wiekszych roznica jest an tyle duza, ze komputer odczytuje to jako poslizg tylnej osi i odcina dawke paliwa. (tak samo jak jazda po sniegu). Zaloz wszedzie rowne kola, albo ewentualnie mniejsze na przod i problemy z trakcja znikna

_________________
Wtryskiwacze common rail naprawa, sprzedaż
www.cerka.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Różne koła przód/tył i ich wpływ na ASC+T
PostNapisane: 17 kwietnia 2011, 20:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
wyłącz kontrole trakcji :hyhy:

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Różne koła przód/tył i ich wpływ na ASC+T
PostNapisane: 17 kwietnia 2011, 20:48 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Właśnie szukam opon 225/45/17, a te 235 sprzedam, bo chcę żeby wszystko chodziło OK. Tylko jak wcześniej czy później założę 245 na tył to mam nadzieję, że będzie wszystko OK? Docelowo takie zagoszczą na aucie.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL