BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 02:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 2 stycznia 2010, 14:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 277
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43
Pewnego dnia rano otworzyłem samochód,odpaliłem i pojechałem na zakupy.Wracając do samochodu z zakupów zauważyłem że drzwi pasażera są nie zamknięte tzn.rygiel wystaje,pociągnąłem za klamkę i okazały się otwarte.Na szczęście nikt nie zauważył że drzwi są otwarte i żadnej kradzieży nie było..uff.Więc mam oryginalny centralny zamek +alarm SEO tak już było po zakupie.Do tej pory wszystko chodziło.Centralny zamek zamyka drzwi kierowcy i tylną klapę a nie zamyka drzwi pasażera i klapki wlewu paliwa (nie wiem czy przedtem ją zamykało).Sprawdziłem czy działa centralny z kluczyka,przekręcając w drzwiach kierowcy zamyka tylko u kierowcy ale w drzwiach pasażera działa normalnie tzn zamyka oboje drzwi,tylną klapę i klapkę wlewu paliwa czyli tak jak powinno być.Przy zamykaniu z pilota nasłuchując przy drzwiach pasażera słychać powolna i ciężką pracę siłownika a czasem jej w ogóle nie słychać(drzwi kierowcy i tylna klapa słychać wyraźnie i działa dobrze) i taką sama dziwną prace słychać przy siłowniku klapki wlewu paliwa co dziwne bo z kluczyka działa wszystko.może raz na 50 otwarć/zamknięć z pilota zadziała ale już klapki wlewu nie zamknie.Czy to wina siłownika?
Pomóżcie mi!
siłownik wygłada jak ten 2 z czarna końcówką 6pin:
Obrazek


Ostatnio edytowano 3 stycznia 2010, 12:04 przez mr.rock, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 09:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 277
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43
Jest w stanie ktoś mi pomóc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 09:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
nie czaje ;najpierw piszesz ze drzwi kierowcy były nie zamknięte później ze pasażera nie zamyka no to wreszcie o co chodzi ; :szok: napisz powoli i dokładnie co zamyka kluczykiem ,a co pilotem.sprawdź jakiej siły trzeba użyć aby zamknąć i otworzyć zamek (pociągaj i zamykaj za ten ( :( cipek) co wystaje w drzwiach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 12:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 277
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43
Sorry martinobmw już poprawione.z kluczyka w drzwiach kierowcy zamyka tlyko drzwi kierowcy,w drzwiach pasażera z kluczyka zamyka wszystko.Z pilota Zamyka wszystko oprócz klapki wlewu i drzwi pasażera.Rygielek(cipek) chodzi lekko i da sie go wcisnac i pociagajac za klamke wewnetrzna otwiera sie tez lekko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 14:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 277
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 15:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
Sprawdź stan wiązki, i siłownik+kostkę w drzwiach kierowcy.
Co do klapki wlewu to pewnie dokładany pilot jest źle podłączony, i dlatego nie zamyka klapki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 16:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 277
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43
Rozbierałem drzwi kierowcy przy okazji drzwi pasażera i tam siłownik działa dobrze,cały czas za każdym razem działa:zamyka-otwiera.Ale zamykając pilotem słychać siłownik w klapce wlewu paliwa.tzn tak jakby chciał a nie mogł ruszyć ale zamykając z kluczyka zamyka go więc siłownik od klapki chyba jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 17:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 5
Lokalizacja: DZW
Moje BMW: e39 520i
podobny problem mam w moim e39, sprawa jest taka: ani z kluczyka ani z pilota nie dziala zamykanie i otwieranie lewych drzwi pasazera, dzis mialem troszke czasu i rozebralem drzwi, wyciagnolem silownik i sprawdzilem czy dochodzi do niego napiecie, ja jak podlaczylem miernik i naciskalem przycisk zamykania z srodku (kolo swiatel awaryjnych) to pokazywalo napiecie 11,5 V przy zamykaniu i otwieraniu, moja diagnoza to to ze silownik padl, jest jakas mozliwosc sprawdzenia jeszcze czy to jesdt faktyfcznie to czy moze jakis inny powod???

_________________
nie waÂżne jaki, waÂżne ze BMW :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 18:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 5
Lokalizacja: DZW
Moje BMW: e39 520i
i jeszcze jedno, ma moze ktos taki silownik do sprzedania?:D

_________________
nie waÂżne jaki, waÂżne ze BMW :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 18:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 277
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43
Kolego icedres tu na alledrogo masz.Jest wiele aukcji
http://allegro.pl/item870866931_silowni ... w_e39.html
Do mnie są od 15-45zł mniej więcej,ale chciałbym wiedzieć na pewno że to wina siłownika,ale raczej tak jest bo napięcie jest cały czas a on raz zadziała na 50 otwarć/zamknięć i klapki wlewu nie zamyka chyba tez przez to bo od siłownika klapki wlewu idzie kabel niebieskoszary i czarny i takie są przy kostce do tego właśnie siłownika w drzwiach pasażera..Ale czekam jeszcze na podpowiedzi bo mogę się mylić..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centralny zamek- problem ;-(
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 23:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 530
Kod silnika: m52b28
panowie czy mozna przesterować central tak aby sie otwierał po zgaszeniu auta? zamykać się zamyka po ruszeniu ale nie otwiera . czy mozna to zrobić samemu czy tylko w aso?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 6 stycznia 2010, 15:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 277
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43
Hmm.Czyli jednak chyba będę musiał zaryzykować kupić siłownik i sprawdzić czy działa na tym nowym kupionym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 1 lutego 2010, 20:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B18
Witam serdecznie!

Jestem nowym użytkownikiem i mam takie pytanko zwiazane z centralny zamkiem e36. A mianowicie:

Pewnego dnia kiedy byl dosc spory mroz wyszedlem do bimy na parknig. Otworzylem bagaznik w celu jego posprzatania,byl otwarty nie cale 3o min . Mam oryginalna centralke i dokladany pilot,nigdy nie mialem z tym problemu. W pewnym monecie probowalem zamknac tylną klape i nie moglem jej zastrzasna,wiec zrobilem to z wieksza sila i zamknela sie.. ale...... kiedy sie juz zakmnela wcisnalem przycisk zamykania na pilocie i mignely tylko kierunki ze niby zamknelo,ale zadnej reakcji rygielkow nie bylo i drzwi byly nadal otwarte... co ciekawe to nawet kiedy wlozylem kluczyk do dzwi kierowcy jak i pasazera to tylko one sie zamykaja,tzn jak wkladam kluczyk do dzwi kierowcy zamykaja sie tylko one kiedy wkladam do pasarza rowniez to samo,a pozostale drzwi i bagaznik jest otwarty;( rowniez wlew paliwa;(. a jeszcze wczesniej bo nie trzasnieciu tym bagaznikiem otwieralo mi bez problemu nawet przy wiekszym mrozie...

Rozbieralem boczek od drzwi kierowcy i tam wydaje mi sie wszystko na miejscu,bezpieczniki pod maska tez wporzadku,otworzylem tylna klape i ta wiazke kabelkow rozcielem i tam tez wszystko wporzadku...

JUZ NIE MAM KONCEPCJI NA DALSZE DZIALANIE;( CZY MIAL KTOS Z WAS PODOBNY PROBLEM ?? CZY MOGLIBYSCIE PODSUNAC JAKIS POMYSL ... Czy moze to byc przyczyna glownej centralki,ale poniewaz jest ona oryginalna to niewiem w ktorym miejscu sie ona znajduje;( Bardzo prosze o pomoc,odwdziecze sie w innych tematach... Dzieki i pozdrawiam

MOJ ADRES MEILOWY: domshop@wp.pl GG 1227888
[quote][/quote]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL