BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 08:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 26 maja 2010, 20:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 248
Lokalizacja: Nysa/Koperniki
Moje BMW: E39 Touring
Kod silnika: M52TUB20
Tu link
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... 35&lang=pl
Wyglada ze powinien byc polaczony, nie jest spojny, zaloze sie ze ma luzy wirnik, takie pompy sa np w oplach(corsa b astra f) ' i tam sa zlaczone
Typuje pompe
EDIT: luzu nie ma, nie doczytalem :wstyd:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 26 maja 2010, 22:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
to co wymieniać tą pompę mówicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 26 maja 2010, 22:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
a co ci juz teraz zalezy jak juz wymieniles wszystko procz niej to wymien i ja .. wiem ze kasa idzie ale bedziesz mial pewnosc co do pompy a jak nie ona to bedziesz mial nowke i sszukal dalej
(wydaje mi sie ze tam nie powinno byc luzow ) to ze strumyczek pojawia sie w zbiorniku wyrownawczym dopiero przy 2200obr to daje do myslenia zapytaj innych forumowiczow przy jakich obrotach im pojawia sie przelew

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 26 maja 2010, 22:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 248
Lokalizacja: Nysa/Koperniki
Moje BMW: E39 Touring
Kod silnika: M52TUB20
Raczej tak
Tak powinna wygladac
http://www.jjcar.pl/images/1370.JPG
Tez jest zlaczona
Wszystko wskazuje na pompe, oby to bylo to bo sie ze wstydu spale :mur:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 26 maja 2010, 22:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
DaRo25 napisał(a):
a co ci juz teraz zalezy jak juz wymieniles wszystko procz niej to wymien i ja .. wiem ze kasa idzie ale bedziesz mial pewnosc co do pompy a jak nie ona to bedziesz mial nowke i sszukal dalej
(wydaje mi sie ze tam nie powinno byc luzow ) to ze strumyczek pojawia sie w zbiorniku wyrownawczym dopiero przy 2200obr to daje do myslenia zapytaj innych forumowiczow przy jakich obrotach im pojawia sie przelew


Ok. jutro idę zamówić.. oby to było to... Nawet nie chcę myśleć co następne.. pewnie chłodnica :wsciekly: oby tylko nie uszczelka pod głowicą...

EDIT: kogut_theos, w układzie chłodzenia trudno trafić od razu co jest przyczyną.. Nic najwyżej będziemy szukać dalej i zbierać kasę.. :) Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.. :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 14:05 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Sk8RuDeX, olales mojego posta w tym temacie a i tak bedziesz musial zrobic cos z ladowaniem, mialem takie same objawy i nawet pojechalem po pompe wody, ale na szczescie nie zdazylem jej kupic i siadlo calkowicie ladowanie, wtedy zglupialy wszystkie zegary, moj koles mial pojecie zajrzal, odrazu wiedzial ze cos z pradem nie halo, w moim przypadku wystarczylo wyczyscic zasniedzialy styk kabla masowego i wszystko po tym zabiegu wrocilo do normy temperatura silnika tez.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 14:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
KubaMpakiet napisał(a):
Sk8RuDeX, olales mojego posta w tym temacie a i tak bedziesz musial zrobic cos z ladowaniem, mialem takie same objawy i nawet pojechalem po pompe wody, ale na szczescie nie zdazylem jej kupic i siadlo calkowicie ladowanie, wtedy zglupialy wszystkie zegary, moj koles mial pojecie zajrzal, odrazu wiedzial ze cos z pradem nie halo, w moim przypadku wystarczylo wyczyscic zasniedzialy styk kabla masowego i wszystko po tym zabiegu wrocilo do normy temperatura silnika tez.


KubaMpakiet, już ci chyba odpisałem na twój post wcześniej... Nie olałem go, tylko od razu wykluczyłem, ponieważ u mnie nie szaleją zegary.. Silnik po prostu się grzeje, przeczytałbyś dalej nie mam w ogóle pełnego obiegu w układzie chłodzenia, wyjąłem termostat, a wąż jest zimny, dopiero po zgaszeniu silnika robi się ciepły.. Co do czujnika również wydaje się być on sprawny, ponieważ włączenie ogrzewania zbija temperaturę.. i na załączonych zdjęciach widać, że jednak pompa wody też jest uszkodzona... o 16.30 idę po pompę i zobaczymy.. najwyżej dalej będziemy główkować.. :)

a co do kabla masowego o którym kablu mówisz? Gdzie on się znajduje? Pozdrawiam

EDIT: Dolnym wężem w chłodnicy (tym gdzie jest termostat) ciecz wraca do chłodnicy czy idzie od chłodnicy do silnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 15:25 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
U mnie nie szalaly zegary caly czas dopiero jak calkowicie siadlo ladowanie, przez kilka miesiecy tylko mi pokazywala ze sie grzeje np; jade rano do roboty temperatura idzie normalnie do pionu po 10 s idzie dalej do czerwonego, no to hebel i lece pod maske odkrecam korek i nic normalna temperatura zadnego gotowania, nie wiedzialem o co biega, martwilo mnie to strasznie i wymienialem wszystko co zwiazane z chlodzeniem,a- gdy zgasilem silnik juz niby jak byl zagrzany i wzielem na zaplon wtedy pokazywal normalna temp. po uruchomieniu silnika znowu szedl na czerwone- mozna zglupiec nie??? pozdro...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 19:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
No i pupa, pupa, pupa!!!! Dalej to samo! nic lepiej! Wymieniona pompa wody, termostat, wisko i dalej nic ciągle te same objawy... Dolny wąż cały czas zimny i chłodnica... Dopiero po zgaszeniu silnika wszystko się nagrzewa chłodnica i dolny wąż... Podczas jazdy jak mam ogrzewanie na maks to temperatura między pionem a kolejną kreską, jak tylko wyłączę ogrzewanie to od razu idzie na czerwone i zapala się kontrolka... Nie mam zielonego pojęcia...

Pozostało do sprawdzenia:
- chłodnica
- czujnik temp
- najgorsze: uszczelka pod głowicą..

oraz powtarzam pytanie, do KubaMpakiet o jaki kabel masowy Ci chodzi? w którym miejscu on się znajduje? i o jakie ładowanie?

Jakieś pomysły kochani forumowicze? :rozpacz:

EDIT: Czy może ktoś powiedzieć mi gdzie jest nagrzewnica na Realoem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 20:15 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
O ile pamietam, slnik byl polaczony z karoseria grubym miedzianym kablem, to ten kabel, i nie byl doladowywany akumulator, proponuje sprawdzic ladowanie( alternator) moze masz szczotki slabe, u siebie tez podejrzewalem uszczelke w sumie oprucz pompy i uszczelki wymienilem wszystko z ukladu chlodzenia i okazalo sie na darmo, tylko czemu u ciebie chlodnica sie nie nagrzewa? miales ja zdemontowana? jesli nie to wyjmuj sprawdz czy jest przejscie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 20:58 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 19
Lokalizacja: Wieliczka
Moje BMW: E38 728i
Witam, miałem bardzo podobne objawy ale u mnie pomogło wymienić płyn chłodniczy i dobrze odpowietrzyć. Jeździłem troche na wodzie a woda ma niską temperatur wrzenia no i się gotowało wszystko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 21:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Lokalizacja: mazowieckie
mialem tak samo jak ty opisujesz i u mnie pomogło czyszczenie układu wymiana termostatu i czujnika załączania wentylatora, ja mam elektryczny a nie na wiscozie bo mam klimę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 21:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
Sk8RuDeX napisał(a):
Wymieniona pompa wody, termostat, wisko i dalej nic ciągle te same objawy... Dolny wąż cały czas zimny i chłodnica...

Złóż ją na próbę bez termostatu. I zmierz temperaturę płynu zewnętrznym termometrem żebyś miał skalę porównawczą do wskaźnika w zegarach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
pszemek napisał(a):
Sk8RuDeX napisał(a):
Wymieniona pompa wody, termostat, wisko i dalej nic ciągle te same objawy... Dolny wąż cały czas zimny i chłodnica...

Złóż ją na próbę bez termostatu. I zmierz temperaturę płynu zewnętrznym termometrem żebyś miał skalę porównawczą do wskaźnika w zegarach.



Pisałem wcześniej, że jeździłem bez termostatu i ciągle to samo... :( jutro wleje jakiś detergentów do czyszczenia układu chłodzenia, mam nadzieję, że będą mieli w sklepie..

Potrafi mi ktoś wyjaśnić, dlaczego jak mam ogrzewanie temperatura jest w normie? Skąd zbijana jest temperatura? z nagrzewnicy? Możliwe jest to, że nagrzewnica jest tak zawalona i silnik się grzeje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 22:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 248
Lokalizacja: Nysa/Koperniki
Moje BMW: E39 Touring
Kod silnika: M52TUB20
:mur:
Nie no przyjacielu, faktycznie rece opadaja( bez obrazy)
Wyglada na to ze nie ma malego(dolnego) obiegu(zimny waz), juz wspominalem wczesniej o plukance( najlepiej HOLTZ a do tego wez na wszelki wypadek jeszcze uszczelniacz tej samej firmy ktory jest w plynie i bron boze nie wrzucaj jakichs magicznych proszkow bo to badziewie i jeszcze narobisz tylko gorzej) to wszystko koszt ok 20pln.
A tak z ciekawosci jest roznica w tym strumyczku w chlodnicy z nowa pompa?
Pzdr

PS: Wlaczony obieg na nagrzewnice dziala jak dodatkowa chlodniczka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 27 maja 2010, 22:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
kogut_theos napisał(a):
:mur:
Nie no przyjacielu, faktycznie rece opadaja( bez obrazy)
Wyglada na to ze nie ma malego(dolnego) obiegu(zimny waz), juz wspominalem wczesniej o plukance( najlepiej HOLTZ a do tego wez na wszelki wypadek jeszcze uszczelniacz tej samej firmy ktory jest w plynie i bron boze nie wrzucaj jakichs magicznych proszkow bo to badziewie i jeszcze narobisz tylko gorzej) to wszystko koszt ok 20pln.
A tak z ciekawosci jest roznica w tym strumyczku w chlodnicy z nowa pompa?
Pzdr

PS: Wlaczony obieg na nagrzewnice dziala jak dodatkowa chlodniczka


Nie ma różnicy tak samo jak wcześniej 2500 i jest strumień... Porządnie musi być zapchany ten układ.. jutro wlewam detergenty i zobaczymy.. wyjmę chłodnicę i jeszcze ją wężem ogrodowym i powietrzem przedmucham.. ale do nagrzewnicy to ja nie wiem jak się dostanę.. :( Bo co jeszcze może być zapchane.. ? Chłodnica, nagrzewnica... coś jeszcze?

PS. czym różnicy się chłodniczka od nagrzewnicy?

EDIT: jak tam jest jakiś wielki syf w tym układzie chłodzenia to nie zostanie mi nic w silniku? Zresztą jak jakieś większe kawałki osadu wylecą przez taki mały otwór zlewu cieczy?

EDIT2: Jestem po płukaniu chłodnicy... i bez efektu... Po wlaniu detergentu i spuszczeniu płynu nie było prawie w ogóle zabrudzeń, syfu czy innego dziadostwa, ale po zalaniu starego płynu, dolny wąż zrobił się ciepły (ten od termostatu) czyli jakby był już cały obieg, ale temperatura dalej na czerwonym.. Odpowietrzałem godzinę dzisiaj ten układ i dalej ten strumyczek pojawia się przy 2200-2500 obrotow.. Popuszczalem nawet węże przy chłodnicy, żeby resztki powietrza wyleciały.. Nie mam pojęcia.. Chyba zostanie mi jakiś mechanik... szkoda moich włożonych pieniędzy, bo on pewnie teraz tyle samo jak nie więcej skasuje..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 28 maja 2010, 14:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 248
Lokalizacja: Nysa/Koperniki
Moje BMW: E39 Touring
Kod silnika: M52TUB20
Ta chlodniczka to wlasnie nagrzewnica, jak ja wlaczasz to pomaga dodatkowo chlodzic silnik. Od utrzymania wlasciwej temperatury jest wlasnie termostat ktory otwiera i zamyka maly obieg.
Jak mieszkasz gdzies w miare blisko Wlodar to moge ci polecic jednego mech, da ci znizke jak powiesz ze ode mnie( to dobry znajomy a zna sie na robocie) moze on cos zaradzi.
Pzdr

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 28 maja 2010, 15:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
56km do Włodar mam.. Nie dojade tam nawet, żeby silnik się nie zagotował.. Ten strumień mnie martwi w zbiorniczku wyrównawczym czemu go nie ma na wolnych obrotach... Może źle jakoś układ odpowietrzam... ale raczej nie... robię wszystko jak w tej instrukcji viewtopic.php?t=3905&start=0 nie mam pojęcia.. chyba tylko mechanik mi zostaje.. ;( kuuuurde...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 31 maja 2010, 10:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Czy jest to możliwe, że pomimo ogrzewania w samochodzie układ jest dalej zapowietrzony?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 16:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 248
Lokalizacja: Nysa/Koperniki
Moje BMW: E39 Touring
Kod silnika: M52TUB20
Malo prawdopodobne, chyba ze w dolnym obiegu. A po osiagnieciu temp i otwarciu termostatu dolny waz od chlodnicy nagrzewa sie czy nie? Czy nagrzewa sie dopiero po wlaczeniu ogrzewania?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL