BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 czerwca 2024, 09:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Wyciek oleju - tylko skąd ?
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 17:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 443
Lokalizacja: Szprotawa
Moje BMW: E34 525 Touring 92r
Kod silnika: M50TUB25 LPG/SEK
Tylna część miski oraz skrzynia i zawieszenie skrzyni całe są w oleju. Co 1 tys muszę dolać jakieś 0,5 litra. Zaglądałem pod auto ale nie bardzo mogę zlokalizować wyciek. Może ktoś miał już taki przypadek???? Nie chcę jechać i myć silnika bo boję się o elektronikę...jakieś sugestie??? uszczelka pod głowicą czy oring na wale????

Dodam że uszczelka pod miską oraz pod osłoną zaworów wymieniona

_________________
Jeśli pomogłem nie zapomnij o "Dziękuje"
V-max = 64,72 m/s


Ostatnio edytowano 9 czerwca 2008, 21:31 przez tigwelder, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 22:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 207
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: e34 525i
Kod silnika: M20B25
mi cieknie w łączeniu silnika i skrzyni biegów (ale mi ucieka ze skrzyni biegow) ale dziś oddałem do mechanika i powie mi co i jak :-( :/

_________________
Zamiast podziĂŞkowania kliknij pomĂłgÂł :)

http://i45.tinypic.com/19mpfk.jpgZanim wciÂśniesz gaz, pomyÂśl o tym co poczujÂą Twoi bliscy gdy Ciebie zabraknie !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyciek oleju - tylko skąd ?
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 17:39 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
tigwelder napisał(a):
Tylna część miski oraz skrzynia i zawieszenie skrzyni całe są w oleju. Co 1 tys muszę dolać jakieś 0,5 litra. Zaglądałem pod auto ale nie bardzo mogę zlokalizować wyciek. Może ktoś miał już taki przypadek???? Nie chcę jechać i myć silnika bo boję się o elektronikę...jakieś sugestie??? uszczelka pod głowicą czy oring na wale????

Dodam że uszczelka pod miską oraz pod osłoną zaworów wymieniona


Witam wszystko wskazuje że to uszczelniacz na wale trzeba będzie zdjąć skrzynie i wymienić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: wyciągać silnik czy nie?
PostNapisane: 11 czerwca 2008, 00:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 443
Lokalizacja: Szprotawa
Moje BMW: E34 525 Touring 92r
Kod silnika: M50TUB25 LPG/SEK
no powiedzmy że to uszczelniacz na wale... czy do jego wymiany konieczne jest wyciągnięcie silnika czy też wystarczy wytałachać skrzynie i odkręcić sprzęgło i będzie dojście ????

_________________
Jeśli pomogłem nie zapomnij o "Dziękuje"
V-max = 64,72 m/s


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2008, 05:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
tigwelder napisał(a):
Nie chcę jechać i myć silnika bo boję się o elektronikę...jakieś sugestie???
no na odległośc to ci nikt nie pomoże , z takim podejściem :P .
olej zawsze brudzi od miejsca wycieku w strone tyłu auta , ponieważ pęd powietrza go tam ciśnie. Jeśli masz tył miski zaolejony to całkiem mozliwe ze jest to uszczelka pod czujnikiem ciśnienia przy filtrze oleju, http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=30 nr 9
tyle ze trzeba do tego ściągać kolektor ssący. Umnie własnie tak było , a po usunieciu tego silniczek jest zyleta i czyściutki , pozatym ja się nie przejmuję i co jakiś czas myję z kurzu i syfu karcherem.

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: wyciągać silnik czy nie?
PostNapisane: 12 czerwca 2008, 16:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
tigwelder napisał(a):
no powiedzmy że to uszczelniacz na wale... czy do jego wymiany konieczne jest wyciągnięcie silnika czy też wystarczy wytałachać skrzynie i odkręcić sprzęgło i będzie dojście ????


Witam oczywiście wystarczy wyjąć skrzynię i zdjąc sprzęgło za nim widać dekielek uszczelniacza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: sam już nie wiem
PostNapisane: 12 czerwca 2008, 22:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 443
Lokalizacja: Szprotawa
Moje BMW: E34 525 Touring 92r
Kod silnika: M50TUB25 LPG/SEK
Byłem dzisiaj u mechanika, podniósł auto do góry po oglądał i w sumie to też stwierdził że to może być uszczelniacz na wale.
W poniedziałek stawiam auto na kanał niech robią, zobaczymy czy trafiliśmy???

_________________
Jeśli pomogłem nie zapomnij o "Dziękuje"
V-max = 64,72 m/s


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, 20:00 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
My trafiliśmy ale i mechanik trafił parę złotych ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2008, 20:03 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
my trafiliśmy ale i mechanik trafił parę złotych ;)

przepraszam muli komp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2009, 22:50 
Witam. Może mi ktoś pomóc mam bmw 525i (192km) i mam problem z wyciekiem oleju niewiadomego pochodzenia otoż wyciek następuje wyłącznie na rozgrzanym silniku w momęcie kiedy silnik ostygnie olej ie kapie. podczas gdy silnik jest rozgrzany z pomiędzy silnika a chłodnicy wydobywa sie dym i swąt palonego oleju nie moge zlokalizować miejsca wycieku gdy patrze na silnik to jest on brudny od samego alternatora (góry alternatora) aż po miske olejową. Może miał ktoś z was podobny przypadeki i nhakieruje mnie na miejsce wycieku?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2009, 06:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
skoro to sa okolice alternatora to prawdopodobny wyciek jest spod korpusu filtra , gdyż to na nim jest umocowany alternator. mozliwe równiez ze wyciek pochodzi z pod dekielka czujnika(przełacznika)cisnienia oleju http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=30. bez demontażu kolektora ssącego raczej tego nie zlikwidujesz. prawdopodobnie któraś ze srub 10,12,13,14 jest luzna ,lub uszczelka 9 lub 11 jest do wymiany.

jest jeszcze inna kwestia; jesteś pewny czy to olej? nie czasem paliwo? podczas pracy silnika w układzie paliwowym jest wytwarzane cisnienie i w razie wycieku kapie pod auto lejąc sie po silniku , jednak po wyłaczeniu silnika paliwo bardzo szybko odparowuje i po wycieku na silniku nie ma ani sladu.

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Wyciek oleju - tylko skąd ?
PostNapisane: 3 marca 2010, 09:24 
witam wszystkich no właśnie ja miałem ten sam problem co kolega. Ale doszedłem sam do tego.........otóż to że najprawdopodobnie masz uszczelki do wymiany przy filtrze oleju tzn. uszczelka podstawy filtru oleju między silnikiem a filtrem koszt to 30zł akurat ja kupowałem na zamówienie bo w radomiiu nie mieli :( i druga to uszczelka przy czujniku ciśnienia oleju też koszt to30zł ponieważ gdy silnik odpalony to ciśnienie jest i cieknie a gdy stoisz to jest ok (ja tak miałem). Ale żeby dojść do tego musisz sciągać kolektor ssący tak jak kolega powiedział. Życzę powodzenia w robocie :D czas około 3godz.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E34] Wyciek oleju - tylko skąd ?
PostNapisane: 3 października 2010, 15:26 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e34 535i
Kod silnika: M30B35
Koledzy a mi cieknie gdzies na łączeniu i od góry łączenia, dodam ze przy wymianie sprzegła tzn 200km temu byl wymieniony uszczelniacz wału. Jak stoje na odpalonym silniku to cieknie prawie ciurkiem a jak zgasze to tylko kilka kropel poleci. Gdzie szukac przyczyny ????

Mój pojazd to e34 535i

_________________
Chmielu BMW E34 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Wyciek oleju - tylko skąd ?
PostNapisane: 3 października 2010, 20:52 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
odpal i skoro kapie ciurkiem to powinieneś łatwo znaleść.... patrz wszystko co jest ponad miejscem gdzie kapie - może uszczelka dekla zaworów?

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL