BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 18:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Kostki elektryczne / Chłodnica / czujnik temp
PostNapisane: 25 listopada 2010, 22:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 69
Moje BMW: Bmw E36
Panowie!

Miałem problem z rozrusznikiem, na szczęście ten problem rozwiązałem. Lecz przy wkładaniu rozrusznika z powrotem na miejsce, zapomniałem gdzie przybiegały dane kostki... I tak się męczyłem prawię godzinę, aż w końcu wszystko podłączyłem i miałem wielki problem, podczas rozruchu auto się zalewało, potem zaczęło szaleć na obrotach i miało jakieś wysokie (być może przez ssanie). Następnie po odłączeniu kostek jakoś te obroty chwycił i dobrze trzymał na jedynce... Pierwsze pytanie, ma ktoś schematy kostek, gdzie jakie powinny przychodzić ?


Ok, przechodzimy do następnego problemu. Również związanego z efektami wymiany rozrusznika... O tuż chodzi o to, że gdy już myślałem iż wszystko jest wporządku, po długiej trasie okazało się że nie działa mi czujnik temperatury. Gdzie przychodzi okablowanie do tego czujnika ?

Następny, ostatni problem... Zaraz po odpaleniu auta, załancza mi się chłodnica... Wydaje mi się że nie powinno tak być, a jeśli tak to nie żeby cały czas dawała na takich dużych obrotach... Czego to może być wina ?

Tak dla ścisłości.

Jest to BMW 318i

Pozdrawiam i za razem proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kostki elektryczne / Chłodnica / czujnik temp
PostNapisane: 26 listopada 2010, 02:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Sprawdź połączenie wtyczek i czy nie naderwałeś gdzieś kabelków od tych czujników temp. (nr 11 i 13 na schemacie)
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=15

Założę się że wypinałeś kostki od nich, bo leżą na drodze do rozrusznika. Wszystkie usterki które opisałeś w dużej mierze pochodzą przez nie.

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL