BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 14:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 27 marca 2009, 18:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: sieradz
witam.wczoraj wieczorem wjechalem ze spora predkoscia na kraweznik(wzdluz kraweznika) i na nim zawislem troszeczke.i teraz kiedy jade na wprost moja kierownica patrzy nieco w prawo jakies 4-5 cm roznicy.co sie moglo zgiac, wygiac albo nie wiem co jeszcze?czy moze to byc wina wachacza?albo cos jeszcze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 19:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Najprawdopodobniej drazek badz koncowka drazka kierowniczego...a moze i cos wiecej...bez wejscia pod samochod nie zdjagnozujesz.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 19:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: skepe
napewno drążek kierowniczy a wachacz ciezko powiedziec ale mógł ulec uszkodzeniu,ja miałem podobnie i był tylko drążek.niezapomnij ustawić zbieżności a ie sciąga ci do strony którą uszkodziłeś :cwaniak:

_________________
utylizator - Pomog³em kliknij POMÓG£


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 19:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
Najlepiej jedź na komputerowy pomiar geometrii zawieszenia, nie jest to drogie i odrazu wyjdzie czy skrzywił Ci się wahacz czy tylko geometria się przestawiła, z układem kierowniczym najprawdopodobniej nic Ci się nie stało, jeśli nie uszkodziłeś bardzo zawieszenia to kierownice Ci gość odrazu ustawi. No chyba że od tego zawiśnięcia coś się pokrzywiło w układzie kierowniczym.

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 19:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: sieradz
kolega pawel ma chyba racje podjade na pomiar geometri i koles mi powie co nie tak.bylem dzisial pod autem i wydaje mi sie ze wachacz troszke inaczej "patrzy" jak ten drugi.dzieki za posty.jesli cos bede wiedzial to dam znac:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2009, 12:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Szczecin
Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
Sprawdz tez amorek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 18:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: sieradz
panowie nie bylem jeszcze na geometrii ale jak skrece kierownice prawie na maksa to trze mi sie kolo o nadkole.zauwazylem ze kolo jest jakby cofniete do tylu o jakies 2-3 cm.czy skrzywiony wachacz moze byc powodem takiego przesuniecia?co moglo mi sie skrzywic jeszcze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 19:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
siema -jedz na podnosnik sam dojrzysz co jest -tak jezdzic nie mozesz bo masz wahacz walniety i raczej napewno koncowke drazka kierowniczego a nie wiesz czy nie moze sie ona urwac w czasie jazdy -jesli mozesz to sam odkrec kolo i zobaczysz co masz krzywe -tu komp nic nie pomoze-popzdraawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 19:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
siema -jedz na podnosnik sam dojrzysz co jest -tak jezdzic nie mozesz bo masz wahacz walniety i raczej napewno koncowke drazka kierowniczego a nie wiesz czy nie moze sie ona urwac w czasie jazdy -jesli mozesz to sam odkrec kolo i zobaczysz co masz krzywe -tu komp nic nie pomoze-popzdraawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 19:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: sieradz
oks dzieks


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, 17:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Lokalizacja: sieradz
do wymiany byl tylko wahacz i dzieki bogu.za wahacz uzywany zaplacilem 60 zl a za wymiane z ustawieniem zbieznosci 100 zl czyli 160.wszystko wrocilo do normy tzn. kierownica znajduje sie we wlasciwej pozycji i kolo ktore bylo lekko cofniete do tylu rowniez.dzieki za wszystkie odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 2 marca 2013, 21:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 76
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: m50b20
Drodzy koledzy. Chcialem się poradzić odnośnie pewnej sprawy związanej z poprawnym połozeniem kierownicy, przy jezdzie na wprost.
Sprawa wygląda następująco... Wsiadam do samochodu, ruszam i okazuje się że kierownica jest dość mocno przestawiona w lewo przy jezdzie na wprost (poprzedniego dnia było ok). Po tygodniu jazdy, pewnego dnia sytuacja się powtarza... Kierownica jest mocno przestawiona o dziwo w drugą stronę... Tydzien mija, kierownica znowu zmienia położenie. Sprawa przyspieszyła wymianę magłownicy (gdyż była juz w planach). Magłownica została wymieniona. Dwa tygodnie spokoju, po czym cała sytuacja wraca. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobną sytuację? Lub wie co do H*** się dzieje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 2 marca 2013, 22:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 250
Lokalizacja: Tomaszów Lub. i okolice ;P
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M52TU20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... Rafi88+%3E

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 7#p1859737
Kolego pojedź na szarpaki i niech sprawdzą ci dobrze luzy bo to jest wina krótkich sworzni i tulejek z tyłu wahaczy.
I sprawdź czy nie masz luzów na kolumnie kierowniczej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 2 marca 2013, 22:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 76
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: m50b20
Byłem jakiś miesiąc temu... Był luz na maglu i łącznik do wymiany. Wymieniłem jedno i drugie... Myslałem że będzie już ok, a tu psikus po 2 tygodniach :dobani: . Będę miał troche wolnego to podjadę i sprawdzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 2 marca 2013, 22:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 122
Moje BMW: E36 cabrio
na szarpakach byle sierota tego nie dojrzy i nie mówie o włascicielu auta tylko o mechaniorach bo z reguły wywalone jest tzw. jabłko na drążku kierowniczym a każdy macher zerka tylko na końcówke (sworzeń drążka) i jak bys nie ustawiał to jednego dnia kiera bedzie wyła w lewo a drugiego dnia w prawo
chodzi o ten pierdol...nik na końcu drążka kierowniczego po prawej stronie na zdjęciu ( nie chce mi sie zaznaczac kółkiem w paincie)
http://!_nie_reklamujemy_!/Drazki-kierow ... ,2053.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 2 marca 2013, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 76
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: m50b20
drązki i końcówki są ok, wiem bo sam wymieniałem magłownicę i wszystko dobrze sprawdziłem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 2 marca 2013, 22:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 122
Moje BMW: E36 cabrio
no to sam sobie odpowiedz na pytanie co moze miec na to wpływ skoro masz dobre drążki końcówki i maglownice zostaje tylko drążek łączący kierownicę z maglownicą tam są jakieś łaczniki bo nie jest to zwykły kawał pręta i moze one sa wywalone a jak nie to zostaje tylko wieloklin ale tylko w kierownicy regulowanej ale w to nie uwierze że sie zerwał no chyba że pudzianoski jeździł twoim wozem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 2 marca 2013, 23:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 250
Lokalizacja: Tomaszów Lub. i okolice ;P
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M52TU20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... Rafi88+%3E

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 7#p1859737
Na szarpakach dokładnie nie pokaże ja jak jeździłem ze swoją Bunią to wszystko oki a co się okazało to pół zawieszenia do wymiany, a tego na szarpakach nie pokazało. To ktoś tu się nie zna na sprawdzaniu zawieszeń lepiej samemu sprawdzać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 3 marca 2013, 10:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 122
Moje BMW: E36 cabrio
dokładnie Rafi88 to samo mówię szarpaki nie pokażą wszystkiego i już i nie ma co z tym dyskutować tylko włazić pod samochód z łyżka do kół i kowalską łapą i wszystko szarpać samemu a winowajce się znajdzie napewno bo to nie jest kosmiczna technologia tylko kilka połączonych elementów i wyłącznie na łaczeniach mogą powstawać luzy drążęk sam w sobie- czytaj kawałek metalu - nie wydłuży się ani nie skróci


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] krzywo kierownica
PostNapisane: 3 marca 2013, 10:20 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
A tylne zawieszenie masz w porządku? Może tam masz luzy i się przestawia geometria.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL