BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 04:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 19 lipca 2012, 17:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
A co ty GORYL czytac nie potrafisz :suchy:

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 19 lipca 2012, 18:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 40
Lokalizacja: Gościm
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47D20TÜ
Może i potrafie :) wiem że w tytule aukcji jest napisane :) ale chodzi czy policja sie nie przyczepi że mało widoczne albo coś takiego :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 23:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
A teraz takie pytanie - czy są jakieś tańsze wersję tych ringów?

http://www.ebay.com/itm/Multi-Color-Ang ... b7&vxp=mtr


Chodzi mi w sumie o 2 kolory głównie (biały na co dzień i niebieski na zloty etc ) Ogólnie fajny bajer z nimi, bo niby miałem CCFL wstawiać bo delikatniej świecą...



Da się jak coś trochę "przytępić" te SMD ? Żeby świeciły na np. 50% ? jako pozycje tylko, nie interesuję mnie opcja DRL.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, 00:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 445
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
deejeys napisał(a):
A teraz takie pytanie - czy są jakieś tańsze wersję tych ringów?

http://www.ebay.com/itm/Multi-Color-Ang ... b7&vxp=mtr


Chodzi mi w sumie o 2 kolory głównie (biały na co dzień i niebieski na zloty etc ) Ogólnie fajny bajer z nimi, bo niby miałem CCFL wstawiać bo delikatniej świecą...



Da się jak coś trochę "przytępić" te SMD ? Żeby świeciły na np. 50% ? jako pozycje tylko, nie interesuję mnie opcja DRL.



Kiedyś były Orion V2 Umitzy ,bodajrze podnazwa "Predator" i one zmieniały kolor , ale nie wiem chłopie jak z dostępnością tego :) cena ok 140 dolców i chyba nawet pilot do zdalnej kontroli był :D
Da się przytępić tak jak przytępia się te Twoje pozycje które masz teraz :) wert_02 01 i 03 :)

p.s tzn powinno się dać , gdyż najpierw jest przetwornica do nich i nie wiadomo czy to napięcie które tam powstaje z tego które idzie z ori kabli , po zmienieniu go w kompie zmieni się w przetwornicy :)

Skomplikowana sprawa ;D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, 06:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
140dolcow , clo&przesylka trochę dużo. Zwłaszcza, ze muszę rozebrać lampy bo nie wiem jaki rozmiar dla depo będzie ok.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, 07:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Zakupiłem w końcu ringi smd wraz z modułem drl od jafry i jestem w 100% zadowolony choć przy montażu natknąłem sie na drobny problem z postojówkami ale już jest wszystko ok, ringi świecą o niebo lepiej jak ccfl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, 12:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 445
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
karambol napisał(a):
Zakupiłem w końcu ringi smd wraz z modułem drl od jafry i jestem w 100% zadowolony choć przy montażu natknąłem sie na drobny problem z postojówkami ale już jest wszystko ok, ringi świecą o niebo lepiej jak ccfl



a co to za problem z postojowymi ? mrugają ?:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, 13:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
problem polegał na tym że był ich brak :P Bo chciałem mieć że gdy odpalę auto to ringi beda sie świecić. Teraz mam tak po przeleceniu kluczyka ringi sie swiecą 100% po przekręceniu na postojowe przygasają. W tym że żarówki postojowe pozostały tam gdzie powinny być


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 6 sierpnia 2012, 18:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1434
Lokalizacja: Żory-Rybnik
Moje BMW: f12, f30
Kod silnika: unknown
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=92390
www.http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138967
karambol napisał(a):
problem polegał na tym że był ich brak :P Bo chciałem mieć że gdy odpalę auto to ringi beda sie świecić. Teraz mam tak po przeleceniu kluczyka ringi sie swiecą 100% po przekręceniu na postojowe przygasają. W tym że żarówki postojowe pozostały tam gdzie powinny być



nie rozumiem po co zostawiac zarowki postojowe przy przełaczeniu na pozycyjne przez moduł ringi pełnią taką funkcję, a tak na marginiesie to moduł mógł być ustawiony na szybszy powrót z pozycyjnych do 100% DRL. takie opóznione jażenie ma. ale tak na prawde to ten moduł sprawdza sie tylko po to zeby upierdliwe pały sie nie czepiały. 100% myk 60% widać róznicę ? i spoko. nara.

_________________
brak zgody na link

Obrazek
PASJA Polerska po godzinach... GALERIA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 6 sierpnia 2012, 19:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
nie rozumiem po co zostawiac zarowki postojowe przy przełaczeniu na pozycyjne przez moduł ringi pełnią taką funkcję, a tak na marginiesie to moduł mógł być ustawiony na szybszy powrót z pozycyjnych do 100% DRL. takie opóznione jażenie ma. ale tak na prawde to ten moduł sprawdza sie tylko po to zeby upierdliwe pały sie nie czepiały. 100% myk 60% widać róznicę ? i spoko. nara.[/quote]


to zrozum że chciałem aby ringi zapalały sie po przekreceniu kluczyka a nie że po przekreceniu na postojowe, bo uważam za bezsens moduł drl gdzie jeszcze mam coś właczać, dla mnie drl to że odpalam auto i śmigam, to raz a drugie to że uważam że te ringi s za mocne na postojowe, a jakieś postojowe muszę mieć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, 10:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
karambol napisał(a):
Zakupiłem w końcu ringi smd wraz z modułem drl od jafry i jestem w 100% zadowolony choć przy montażu natknąłem sie na drobny problem z postojówkami ale już jest wszystko ok, ringi świecą o niebo lepiej jak ccfl


jak tak świetnie świecą to daj zdjecie jakies to Ci powiemy czy lepiej to wyglada niz ccfl ;)

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, 15:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
popieram przedmówce .. też chętnie obadam jak to wygląda ... więc jakaś sesyjka mile widziana.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, 15:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Pare str wcześniej były fotki. Wg mnie są za mocne, a ccfl za cienkie. Mniejsze zło to ccfl i tak ;)


Tylko ten motyw z kolorami w smd... Grrrubo ;D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 17 sierpnia 2012, 14:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43TU
Witam!

Zainwestowałem w ringi smd + moduł DRL od jafry. Wszystko ładnie, pięknie połączone oprócz... sygnału ze stacyjki. W mojej wiązce nie ma kabla w barwach biało-czerwonych z żółtymi kropkami (jak to podają w kilku instrukcjach montażu znalezionych w internecie). Czy ktoś na forum miał podobną sytuację? Dodaję zdjęcia mojego spagetti, może ktoś coś z niego wywróży (ewentualnie wskaże mi pod co mogę się podpiąć) :mur:

Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 17 sierpnia 2012, 14:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 610
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46
Możesz wykorzystać gruby biało-czerwony. Ew. miernikiem sprawdź w którym masz prąd po przekręceniu kluczyka. (Probówka to koszt ok 5zł) ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 17 sierpnia 2012, 14:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43TU
marcingaw napisał(a):
Możesz wykorzystać gruby biało-czerwony. Ew. miernikiem sprawdź w którym masz prąd po przekręceniu kluczyka. (Probówka to koszt ok 5zł) ;)

Tylko że ten biało-czerwony leci do kompa- wolę go nie ruszać :P (chyba że to nie ten miałeś na myśli) Zastanawiają mnie jeszcze te grube czerwone- trzeba znaleźć miernik w moim elektrycznym bałaganie :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 17 sierpnia 2012, 16:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43TU
Czy ktoś wie od czego jest brązowo zielony kabel z metką DPH Delfi?(patrz zdjęcia w moim poście wyżej) Spodobał mi się, bo daje 12V po przekręceniu stacyjki na zapłon i nie jest podłączony do kompa. Jak myślicie ryzykować i wpiąć się w niego ?

EDIT

Dla potomnych: MOŻNA podpiąć się pod zielono brązowy kabel z metką DELFI. Jest to źródło napięcia prawdopodobnie za jakimś regulatorem, który daje cały czas 12,06V (tym lepiej dla ringów)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 19 sierpnia 2012, 22:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E36
Kod silnika: M 43 B 16
Witam, posiadam bmw e36 i zakupiłem do niej właśnie ringi SMD i mam takie pytanie czy musowo ciągnąć biały kabelek pod kabel plusowy zapłonu, jeśli nie chce się zęby od razu sie włączały przy przekręceniu kluczyka na zapłon. Chciałbym zęby ringi włączały się gdy włączę pozycje i gdy otworze drzwi auta, i czy powinienem podłączyć kabel biały pod pozycje a zółty ze światełkiem w wewnątrz i będzie dobrze ? pozdrawiam i proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 19 sierpnia 2012, 23:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Trochę już te ringi SMD są dostępne , dajcie trochę fotek jak to u Was wygląda :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 25 sierpnia 2012, 16:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43TU
deejeys napisał(a):
Trochę już te ringi SMD są dostępne , dajcie trochę fotek jak to u Was wygląda :)


Mówisz masz. Ciężko jest je złapać nawet lustrzanką tak aby to wyglądało jak w rzeczywistości. Raz wychodzi za ciemne, a raz w aparacie wygląda ok ale już na monitorze nie za bardzo :zly: Wybrałem najlepsze

Ringi podpiąłem pod moduł DRL od jafry + wyprowadziłem sygnał ze skrzynki aby zapalały się razem ze światełkami w środku na przykład po otworzeniu z kluczyka
Obrazek
Ringi są przygaszane na 8V po przełączeniu na mijania + jeśli ktoś jest zainteresowany: żarówki Osram cool blue hyper white H7. W dzień i w nocy ringi są widoczne po przełączeniu na mijania, a zdjęcie wyszło jakie wyszło :cwaniak:
Obrazek


Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2012, 16:34 przez maku_pl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL