BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 20:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 12 czerwca 2013, 22:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 18
Moje BMW: e46 320d 136hp ++
Kod silnika: m47
Własnie jestem po podlaczeniu ringów od Jafry z modułem DRL:

1. czerwony gruby pusty
2. czarny masa
3. zółty plus po stacyjce
4. Biały żeby przygaszał ringi do plusa mijania
5. Pomarańczowy - pod plus pozycji

Jak włączam światła pozycyjne na wyłączonym silniku to ringi mi mrugają, ktoś wie czemu?

No i żeby ringi zapalały się razem z oświetleniem wnętrza to jak już wyczytałem przewód ciągniemy pod lampke od schowka z żółtego przewodu. Należy też dolutować dwie diody żeby prąd płynał tylko w jedną strone według schematu.

Napisałem w tym temacie do Jafry to mi odpisali tak:
"Witam,
Hm… tą są właśnie zagłostki BMW
Kwestia czy kluczyk jest wyciągnięty ze stacyjki, druga sprawa trzeba się podłączyć do pozycji w takim miejscu, żeby komputer nie testował tego plusa,
Może bezpieczniki, a może za filtrem."

Wyłącze dzisiaj testowanie / sprawdzanie żarówek postojowych, zobaczymy czy to przyniesie efekt, ale nie wydaje mi się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 15 czerwca 2013, 15:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 18
Moje BMW: e46 320d 136hp ++
Kod silnika: m47
podłączyłem z diodami ringi pod lampke w schowku i powiem wam że to jest do dupy pomysł.

Ringi będą świecić się cały czas jak jest otwarte auto, a przy zamknięciu zgasną gwałtownie od razu.

Trzeba by pociągnąć dłuższy przewód i wlutować się w + 12 Volt w lampce na podsufitce, która przygasa tak jak powinno. Zabieram się dalej do roboty, tylko musze pojechać dokupić przewodu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 4 lipca 2013, 16:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 86
Lokalizacja: Wałcz
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43b19tu szału ni ma
nie trzeba ciagnac plusa pod lampkę. Nad bezpiecznikami masz rozdzielacz i tam masz kostkę z kabelkami niebiesko czerwonymi. tam musisz podpiąć plusa. Efekt jest taki, że ringi zapalają ci się po otwarciu samochodu i gasną po zamknięciu


Ostatnio edytowano 19 sierpnia 2013, 14:07 przez fizzy87, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, 21:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: blok wschodni
Witam,
Panowie a jak wy podpinacie się pod te wszystkie przewody w skrzynce pod maską?? żeby druciarstwa nie było :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 21 sierpnia 2013, 14:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: blok wschodni
jak z tymi podpięciami??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 30 sierpnia 2013, 08:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19TU
Garaż: Blaszany :]
Witaj.

Ja osobiście jestem bardzo przewrażliwiony na punkcie druciarstwa, więc w moim przypadku w grę wchdziło tylko i wyłącznie lutowanie.
Wszystkie dokładane przewody były wkładane w węże siatkowe i węże PCV i starannie dokładane z oryginalnymi wiązkami tak aby po otwarciu maski nic nie było widać że cokolwiek było robione. I zamierzony efekt się udał :hyhy:

_________________
http://www.iv.pl/images/49480512003272693367.jpg
"Bo jeśli pasja wygra, to i Ty będziesz zwycięzcą"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 6 października 2013, 14:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ŁÓDZ
Moje BMW: BMW 320 E46 BMW528iA
Ostrzegam tylko przed montażem RINGÓW w lampach zamiennikach firmy DEPO.
Po 3 nerwowych dniach własnie skończyłem rzezbienie w tych lampach i nie sądziłem że DEPO robi tak tandetne lampy.
Lampy wizualnie OK ,ale jak rozebrałem to ramki były nierówne ,wklejone na gluta,a ring DEPO okazał się kloszem podswietlonym 3 żaróweczkami .Ogólnie trzeba wiele cierpliwosci i dużo gluta aby poskładać to porządnie aby ramki nie zasłaniały ringów i nic się nie odczepiło w czasie jazdy.Natomiast nowe ringi można tylko wkleic na gluta ponieważ nie ma możliwosci innego zamocowania.Chyba 2 zdjecia rozebranej lampy zrobiłem.Jedyna zaleta to ze klosze są montowane na uszczelke, a nie na klej.
Do demontażu i montażu kloszy i użyłem zwykłej suszarki.
EFEKT KONCOWY JEST OK-montowałem CCFL i zestaw HID slim z Cun Bus 5000K


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 3 listopada 2013, 11:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E-39
Kod silnika: M47
Witam

Mam duży problem z podłączeniem tego modułu DRL AJ-RL3/2 (to ten z pokrętłem) do BMW E39 po lifcie spaliłem już 2 moduły czekam na dostawę trzeciego.
Kupiłem zestaw:
Ringi SMD + wiązka + moduł DRL AJ-RL3/2 + filtry do pozycji od Jafry
http://jafra.com.pl/ringi-smd-304-led-b ... e-drl.html’>http://jafra.com.pl/ringi-smd-304-led-bmw-e39-4d-5d-oem-biale-super-jasne-drl.html
Podłączam to według punktu nr 2 instrukcji, najpierw próbowałem tylko z przekaźnikiem w wiązce i wszystko działało, po podłączeniu modułu zero reakcji!
Od początku podłączenie robił mi elektronik, jestem pewien tego człowieka na 100% żadnych inwencji tu nie było tylko 100% według instrukcji.
Oba moduły uszkodzone w ten sam sposób, sprzedawca mi powiedział, że testuję przed wysyłką wszystko przeciwzwarciowym zasilaczem, zarzuciłem mu że napięcie w instalacji auta może nie być tak stabilne jak napięcie zasilacza, i moduł się uszkadza, w odpowiedzi na to dostałem filmik jak ten Pan podłącza wiązkę i moduł do zwykłego akumulatora samochodowego i prezentuję dotykając poszczególne kabelki (biały, pomarańczowy) do plusa że to wszystko działa.

Czy ktoś z forumowiczów podłączał ten nowszy moduł DRL AJ-RL3/2 (z pokrętłem) w BMW E-39 po lifcie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Ringi SMD
PostNapisane: 4 grudnia 2013, 00:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
DJ_Misiek napisał(a):
Po załozeniu moze wyglądac nawet nawet ale... zwróc uwage ze to są ledy i jest możliwosc ze ktoregos pieknego dnia ktorys sie uszkodzi albo 2 i co wtedy?... wtedy bedzie :wstyd: :przestraszony:



Witam,
moim skromnym zdaniem ledowe kiszka.
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem e39, i po jakimś czasie od zakupu mojej furki zauważyłem drugą jeszcze nie przerejestrowana e39, która miała Ringi SMD, widziałem Ją kilka razy z daleka cacy z bliska porażka.
Za każdym razem kiedy widzę ten samochód na mieście widzę także zwiększający się ubutek w ringu co wygląda jak szczerbaty dziadek :hurra: .
Sam noszę się z zamiarem montażu ringów CCFl Panowie co myślicie?
Widziałem na forum już pełno tematów poświęconych ringom ale linki sprzedawców, których polecacie już dawno powygasały.
Jakiego sprzedawcę możecie polecić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 16 grudnia 2013, 10:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19TU
Garaż: Blaszany :]
Witam.

Mam pytanko dotyczące podłączenia ringów pod skrzynkę bezpieczników tak aby się włączały po otwarciu i wyłączały po zamknięciu auta. Otóż wcześniej miałem tak podłączoną instalację ale na oryginalnej wiązce od Jafry i działało. Ale problem jest gdy dokupiłem moduł przygasania ringów i niestety podłączenie go wymagało lekkich przeróbek, co wiązało się z rezygnacją z podłączenia pod skrzynkę. Próbowałem podłączyć to na nowo ale nie za bardzo to wychodziło (dziwne akcje się działy). Czy ktoś wie jak to podłączyć?

_________________
http://www.iv.pl/images/49480512003272693367.jpg
"Bo jeśli pasja wygra, to i Ty będziesz zwycięzcą"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 27 grudnia 2013, 13:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E-39
Kod silnika: M47
pawel_dabrowski napisał(a):
Witam

Mam duży problem z podłączeniem tego modułu DRL AJ-RL3/2 (to ten z pokrętłem) do BMW E39 po lifcie spaliłem już 2 moduły czekam na dostawę trzeciego.
Kupiłem zestaw:
Ringi SMD + wiązka + moduł DRL AJ-RL3/2 + filtry do pozycji od Jafry
http://jafra.com.pl/ringi-smd-304-led-b ... e-drl.html’>http://jafra.com.pl/ringi-smd-304-led-bmw-e39-4d-5d-oem-biale-super-jasne-drl.html
Podłączam to według punktu nr 2 instrukcji, najpierw próbowałem tylko z przekaźnikiem w wiązce i wszystko działało, po podłączeniu modułu zero reakcji!
Od początku podłączenie robił mi elektronik, jestem pewien tego człowieka na 100% żadnych inwencji tu nie było tylko 100% według instrukcji.
Oba moduły uszkodzone w ten sam sposób, sprzedawca mi powiedział, że testuję przed wysyłką wszystko przeciwzwarciowym zasilaczem, zarzuciłem mu że napięcie w instalacji auta może nie być tak stabilne jak napięcie zasilacza, i moduł się uszkadza, w odpowiedzi na to dostałem filmik jak ten Pan podłącza wiązkę i moduł do zwykłego akumulatora samochodowego i prezentuję dotykając poszczególne kabelki (biały, pomarańczowy) do plusa że to wszystko działa.

Czy ktoś z forumowiczów podłączał ten nowszy moduł DRL AJ-RL3/2 (z pokrętłem) w BMW E-39 po lifcie?


Udało mi się to w końcu podłączyć, światła wyglądają rewelacyjnie.
Bardzo trudno zrobić dobre zdjęcie ringów, więc nakręciłem filmik: http://chomikuj.pl/pawel_dabrowski/BMW/RINGI to ten plik zip
u mnie nie widać przerw między ringami, każdy ring ma 76 ledów, niby to ta II generacja, ale w przedliftowych E-39 SMD wygląda nie za ciekawie, jednak nowsze lampy bardziej się do tego nadają.
Jestem bardzo zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 27 grudnia 2013, 19:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 189
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E30
Kod silnika: M40
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144458
Ja mam w swojej e46 ringi smd z modulem, ktory przyciemnia je o jakies 20 albo 30 % po wlaczeniu swiatel mijania do tego zarowki swiecace na bialo i ci powiem efekt moim zdaniem jest super. Wszyscy sie nimi zachwycaja. Ringi z modulem kupilem u JAFRY koszt ok 350 zl ale warto bylo. I co najwazniejsze te ccfl to tylko i wylacznie postojowki a na smd jezdzisz jako na swiatlach do jazdy dziennej. No i ledy sa tak blisko siebie ze nie widac pojedynczych ledow. Wygladaja jak ccfl tylko mocniej i wyrazniej swieca

_________________
Wejdź i oceń moje BMW

Obrazek

viewtopic.php?f=6&t=137370


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 29 grudnia 2013, 20:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 177
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b28 TU ++
Witam ja zakupiłem same ringi SMD i zrobiłem sam moduł do przygasania jak coś to zapraszam na PW
cały koszt zabawy kosztował mnie 250 zł wraz z ringami

albo link do mojego modułu

viewtopic.php?f=25&t=121663

_________________
W Polsce mamy dwa rodzaje aut:
Bezwypadkowe i te które dopiero będą bezwypadkowe...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 30 grudnia 2013, 15:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
planuje do swojej e38 wrzucic takie ringi tylko mysle czy smd czy smd II :)

e39 smd I
http://www.youtube.com/watch?v=B4nR7qDpCxc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 21:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1434
Lokalizacja: Żory-Rybnik
Moje BMW: f12, f30
Kod silnika: unknown
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=92390
www.http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138967
Ja od dwoch lat mam podlaczone ringi 100% i 80% przez moduł do tego zapalanie z kluczyka i wszystko smiga jest jeden ze tak powiem knif przy łaczeniu tego pod modol zapalanie z kluczyka smigało, nie ma tez mowy o zadnym miganiu. tylko trzeba w odpowiednim miejscu, a raczej dwoch odciac prad diodą kierunkową. dzis nie pamietam jak to robilem dwa lata temu ale po kablach mogę to sprawdzić. byly z tym szopki ale wtedy to rozpracowalem.


dodatkowo mam jeszcze wywolywanie auta na parkingu jak nie wiem gdzie zaparkowalem w pospiechu, moge sobie go wywołać dzwiękiem
jest jeszcze jadna opcja sprzedaje to auto, wiec mozecie sobie nabyc go z bajerami ;)


_________________
brak zgody na link

Obrazek
PASJA Polerska po godzinach... GALERIA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 22 lutego 2014, 13:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: blok wschodni
Witam,
proszę o informacje pod który przewód sygnałowy(stacyjka) się podłączyć? jakiej barwy ?

silnik m47


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 24 lutego 2014, 11:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 31
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Garaż: E46 330CI 2003 M54B30/Manual BlackSaphireMetalic
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=148121
ja zrobiłem to trochę prościej, posiadam ringi SMD od jafar te gęste kupiłem je ponad 2 lata temu świecą do dziś wszystkie diody coś ponad 200 sztuk na 4 ringach. "Moduł" przygasania zrobiłem na regulatorze obrotów wentylatora PC:
Obrazek jakieś 8zł na allegro.
Można wtedy wyregulować jak mają ringi świecić mocno w nocy.

Automatyczne włączanie się ringów po odpaleniu auta nic prostszego, podłączyłem się pod +12V z alternatora, przewód znajduję się w skrzynce z ECU pod maską jest to 12V które gasi nam kontrolkę ładowania na zegarach. Pojawia się zaraz jak silnik zagada i zanika jak silnik zgaśnie.

A co do zapalania się ringów smd przy otwieraniu i przygasania przy zamykaniu auta podłączyłem się pod oświetlenie auta przez diodę prostowniczą aby odseparować napięcie które się pojawia po odpaleniu auta na ringach aby nam lampka w samochodzie podczas jazdy nie świeciła razem z ringami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 26 sierpnia 2014, 21:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Moje BMW: E46 320D 185KM
Kod silnika: M47DO1
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142894
Witam wszystkich. Zakupiłem sobie ringi DRL z allegro do e46. Nakombinowałem się z ich montażem, ale problem mam z podłączeniem bo nie czaję kompletnie instrukcji. Chciałbym uzyskać efekt:

Pozycja 0 - ringi się świecą
Pozycja 1 - postojówki , ringi gasną
Pozycja 2 - postojówki, mijania (xenon), ringów brak

W instrukcji mam taką opcję:

Cytuj:
Właczają się po przekręceniu kluczyka, gasną po włączeniu mijania:

1. czarny przewód - masa - minus akumulatora
2. Biały przewód - należy podłączyć pod plus świateł pozycyjnych
3. żółty przewód - plus po zapłonie, należy podłączyć pod jakiś dodatni kabel który otrzymuje prąd dopiero po przekręceniu kluczyka np. stacyjka
4. Czerwony przewód - izolujemy


No niby ok, ale dziwne to dla mnie bo mam tak:
2x czarne
2x czerwone
1x biały
1x żółty

To co mam rozkręcić jakoś to od żarówki pozycyjnej i tam się podłączyć czy o co chodzi. Szukałem jakiś filmików na YT, ale wszystkie mają inne kable niż ja.
Kabel od stacyjki znajdę gdzieś w komorze silnika czy musze się przedostawać aż do wnętrza auta?

Już i tak rozwierciłem obok postojówki dziurę na te kable, a teraz się okazuje że postojówki w ogóle nie będzie :wstyd:

z tej aukcji, tylko że u mnie jest DRL pod xenon FL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 26 sierpnia 2014, 21:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 217
Lokalizacja: Nowa Sól/Lubuskie
Moje BMW: M3 E46
Kod silnika: S54
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=143414
YAMAHA R1 RN19 2007r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=144041
Kolego wstaw zdjecie jak wyglada twoja wiazka ostatnio robilem u siebie podobnie z tym ze ja dodatkowo robilem ze ringi zapalaja sie kiedy otwieram auto wiecej szegolow masz u mnie w temacie ;) ale ogolnie masz podobnie do tego co ja mialem wiec zolty dajesz na kostke od stacyjki zielony kabel on dostaje napiecie dopiero po tym jak przelaczasz na zaplon, bialy dajesz na swiatla postojowe najlepiej wez sprawdz miernikiem ktory kabel daje + od postojowki podlacz sie za kostka(to bedzie nie ten brązowy zapewne) i tam sie podlacz do tego kabla i ladnie zaizoluj. A co do czerwonych to raczej jak instrukcja kaze ale jak pokazesz wiazke to powiem ci cos wiecej jak to ma byc. Zrob zdjecie calej wiazki razem z podlaczonymi ringami zebym wiedzial ktory kabel zostaje wonly do podlaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Ringi SMD
PostNapisane: 26 sierpnia 2014, 22:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Moje BMW: E46 320D 185KM
Kod silnika: M47DO1
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142894
Kolego oto mój zestaw:

http://i10.photobucket.com/albums/a137/ ... 0ce111.jpg

to co w zielonym kółku to takie coś wychodzi właśnie z lamp (czerwony i czarny kabelek)


Moduł witania ringami akurat mnie nie interesuje, jedynie tak jak wyżej napisałem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL