BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 4 czerwca 2024, 23:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 216  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 17 listopada 2015, 11:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Miałem w sedanie styling 166 czyli te same parametry co styling 167 więc się da.
Z przodu opona 215/35 bo na 225 już przycierało, negatyw 2.5*
Z tyłu 225/35 i do tego jeszcze 10mm dystansu weszło bez problemu, był luz w nadkolu
Ja mam z tyłu 3* negatyw i zrolowane ranty.
Moim zdaniem na oponach 215/35 i 225/35 powinno wejść na styk bez ruszania budy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 17 listopada 2015, 11:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 85
Lokalizacja: Regulice KCH
Moje BMW: E46
Panowie wiem ze pewnie jakaś Chińszczyzną ale czy te felgi podejdą bez problemu do bmw e90 sedan 320d 2005? (Przód mam obniżny o 6cm a tył 4cm)

http://allegro.pl/nowe-felgi-forza-srt- ... 79673.html

_________________
Kiedy znajdziemy sie na zakręcie, redukcja but i odcięcie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 17 listopada 2015, 13:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Nowogard / Szczecin
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52TU
Garaż: Jest:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168616

Było:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=156299
Witam, Panowie takie otoz felgi podejda do e46 sedan zeby ladnie wszystko bylo, nic nie tarlo? Auto seryjnie ze sportowym zawieszeniem. http://olx.pl/oferta/felgi-oryginal-bmw ... f9e1301553


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 17 listopada 2015, 14:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Dz0ny888 napisał(a):
Panowie wiem ze pewnie jakaś Chińszczyzną ale czy te felgi podejdą bez problemu do bmw e90 sedan 320d 2005? (Przód mam obniżny o 6cm a tył 4cm)

http://allegro.pl/nowe-felgi-forza-srt- ... 79673.html


Czy sprzedawca jest tylko od tego, zeby przyjac pieniadze? Nie potrafi fachowo pomoc? :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 18 listopada 2015, 01:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1082
Lokalizacja: Pisz
Moje BMW: e36 320
Garaż: Smutek kończy się tam gdzie zaczyna się odcinka ! ! !
Witam panowie potrzebuje jakis opon do felg 17 8 cali et 35 tyl 9 et 35 . Mam 2 opony 225/45 w niezlym stanie i te chcialbym na tyl . Z tego co znalazlem to do 225/45 z tylu przednie powinny byc 205/50 ale znajomy ma na sprzedanie 215/50 prawie nowe w dobrej cenie czy dalo by sie je upchac na przod czy raczej szukac innych ? obnizenie bmw e36 na razie -40 na obu osiach ale na wiosne wpadnie gwint ;)

_________________
Zobacz i oceń http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131867&p=1687987#p1687987

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 19 listopada 2015, 08:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 122
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: e60 535d++
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154479&start=0
Hey,chce wlozyc 20stki do e60 , szerokosc 9 i 10 , jakie opony na to zalozyc zeby zachowac ori srednice kola i zeby opony mialy lekki naciag ? przod 245/30/20 tyl 275 /25/20 ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 19 listopada 2015, 10:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Paweldsw napisał(a):
Hey,chce wlozyc 20stki do e60 , szerokosc 9 i 10 , jakie opony na to zalozyc zeby zachowac ori srednice kola i zeby opony mialy lekki naciag ? przod 245/30/20 tyl 275 /25/20 ?


Tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 19 listopada 2015, 13:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 8
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB28
Witam,
Szybkie pytanie ( najlepiej czy ktoś jeździł / jeździ i może potwierdzić że/czy da radę? )

e46 sedan ( obniżony przód / tył -20mm )

Felgi 17'' ET bodajże 35 / 37.

Chce założyć na jedną zimę opony 225/50 17'' ( na tył i ew na przód ) ? Wejdą takie opony, czy też może być problem z obcieraniem o nadkola ?


Tak wiem że średnica koła jest większa o ponad 3%, tak wiem że pewnie będzie woziło na koleinach, że szerokie opony i wysokie - rozumiem jestem tego świadomy.

Był bym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedz. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 19 listopada 2015, 16:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
piotto0 napisał(a):
Tak wiem że średnica koła jest większa o ponad 3%, tak wiem że pewnie będzie woziło na koleinach, że szerokie opony i wysokie - rozumiem jestem tego świadomy.


A jestes swiadomy, ze moze byc problem z ABS i DSC? To nie sa szerokie opony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 19 listopada 2015, 16:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 8
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB28
Vermilion napisał(a):
piotto0 napisał(a):
Tak wiem że średnica koła jest większa o ponad 3%, tak wiem że pewnie będzie woziło na koleinach, że szerokie opony i wysokie - rozumiem jestem tego świadomy.


A jestes swiadomy, ze moze byc problem z ABS i DSC? To nie sa szerokie opony.


Tego również jestem świadomy, dziękuję za informacje.

Głównie chodzi mi o to czy będzie obcierało czy nie ...
Z tego co patrzyłem na profilowanie nadkola to z tylu powinno być OK. Jednak z przodu może być ciężko ... no ale nie wierzę że nikt z forumowiczów nie założył / próbował takiego zestawu opon :o


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 20 listopada 2015, 14:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 58
Lokalizacja: Sulejówek
Moje BMW: E46 320Ci
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152485
to jakie dystanse do styling 78 w e46 coupe załadować?

_________________
Moje BMW E46 Coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 20 listopada 2015, 17:26 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 8
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB28
Ok to może zostawię ślad dla potomnych bo widzę że nikt na forum na oponach 225/50 r17 w BMW e46 nie jeździ :hyhy:

Tak więc felga ET 43 8J przód i tył.
Opony przód 215/45 R17
Tył 225/50 R17

Różnica średnic kół: 31.5 mm (4.8 %).

"Cicha" zasada jest taka że opony na przedniej i tylnej osi nie powinny różnić się więcej niż 5% bo wtedy ABS / kontrola trakcji się może wysypać ( w nowszych autach po 2010 roku ~ +/- ta granica jest bliżej 3% podobno )

Jak widać działa, ABS i DSC się nie wysypało, pojeździłem obecnie pół dnia, z prędkościami do 200km/h i wszystko OK. Hamowanie i zachowanie abs + DSC poprawne.

aa i 225/50 R17 na tył wchodzi przy takiej feldze i nie ociera ( nie wiem jak z załadowanym na pełno samochodem ). Na razie po dziurach w Krakowie .. nic się nie odezwało. no i miejsca całkiem całkiem jest.

Jak sprawdzę na przodzie jak się zachowuje opona 225/50 R17 i czy ociera to zdam relacje.

:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 20 listopada 2015, 22:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
piotto0 napisał(a):
225/50 R17 na tył wchodzi przy takiej feldze i nie ociera

Ameryki nie odkryłeś,ja jeździłem na takich oponach z felgami 8" et47 i miejsca w nadkolach było jeszcze sporo,zarówno z przodu jak i z tyłu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 20 listopada 2015, 22:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
piotto0 napisał(a):
"Cicha" zasada jest taka że opony na przedniej i tylnej osi nie powinny różnić się więcej niż 5% bo wtedy ABS / kontrola trakcji się może wysypać ( w nowszych autach po 2010 roku ~ +/- ta granica jest bliżej 3% podobno )


1.5% jesli juz.

piotto0 napisał(a):
Jak widać działa, ABS i DSC się nie wysypało, pojeździłem obecnie pół dnia, z prędkościami do 200km/h i wszystko OK. Hamowanie i zachowanie abs + DSC poprawne.


Jezeli myslisz, ze od razu cos sie wysypie to jestes w bledzie, ktorys z tych systemow moze zle dzialac w ekstremalnej (czyli niebezpiecznej) sytuacji, dlatego nie warto kombinowac z innymi srednicami kol, bo akurat takie opony znalazlem na smietniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 21 listopada 2015, 02:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 8
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB28
Cytuj:
Chce założyć na jedną zimę opony 225/50 17'' ( na tył i ew na przód ) ? Wejdą takie opony, czy też może być problem z obcieraniem o nadkola ?


Cytuj:
... no ale nie wierzę że nikt z forumowiczów nie założył / próbował takiego zestawu opon :o


byku1600 napisał(a):
piotto0 napisał(a):
225/50 R17 na tył wchodzi przy takiej feldze i nie ociera

Ameryki nie odkryłeś,ja jeździłem na takich oponach z felgami 8" et47 i miejsca w nadkolach było jeszcze sporo,zarówno z przodu jak i z tyłu.


Ehh, jak ktoś zadaje pytanie to cisza - nikt nic nie wie.
Jak udziela odpowiedz na zadane przez siebie pytanie aby ktoś kiedyś nie musiał główkować to nagle znajduje się osoba(osoby) które miały i jeździły. Fajnie że napisałeś :) szkoda tylko że po fakcie.


Vermilion napisał(a):
piotto0 napisał(a):
"Cicha" zasada jest taka że opony na przedniej i tylnej osi nie powinny różnić się więcej niż 5% bo wtedy ABS / kontrola trakcji się może wysypać ( w nowszych autach po 2010 roku ~ +/- ta granica jest bliżej 3% podobno )


1.5% jesli juz.

piotto0 napisał(a):
Jak widać działa, ABS i DSC się nie wysypało, pojeździłem obecnie pół dnia, z prędkościami do 200km/h i wszystko OK. Hamowanie i zachowanie abs + DSC poprawne.


Jezeli myslisz, ze od razu cos sie wysypie to jestes w bledzie, ktorys z tych systemow moze zle dzialac w ekstremalnej (czyli niebezpiecznej) sytuacji, dlatego nie warto kombinowac z innymi srednicami kol, bo akurat takie opony znalazlem na smietniku.


Nie, nie - 2% jest od górnie ustalone przez producentów jako wartość bezpieczna.

o 5% się mówi poza oficjalnymi informacjami i jak widać się sprawdza w jakimś stopniu. ( To zależy też w jakimś stopniu od marki i modelu samochodu ).

Jak nie myślę że od razu się coś wysypie. Ja wiem, że jeśli jak to opisujesz "w sytuacji ekstremalnej" coś by mogło źle działać to wcześniej się ten system wysypie. Są one tak skonstruowane ( zarówno "prymitywny" ABS jak i kontrole trakcji, żeby zapobiec właśnie takim sytuacjom ) że nagle w krytycznym punkcie coś się wysypie i jesteśmy na lodzie, to tak nie działa. Jak system działa to działać będzie ( chyba że dojdzie mechaniczne zniszczenie części ). Wyjątkiem jest możliwość wyłączenia systemu kontroli trakcji w przypadku większych prędkości gdy różnica prędkości obrotowej kół będzie znacząco odbiegać od siebie ( co jak wiadomo zmienia się wraz ze wzrostem prędkości ).
Powiedzmy, że jakąś wiedzę na temat systemów bezpieczeństwa w samochodach min. ABS / DSC / posiadam i jak najbardziej rozumiem to, ze każdy może mieć swoje zdanie -> ale już średnio rozumiem siania na forum swoich gdzieś zasłyszanych i podawanych dalej "tez".

PS. opony znalezione na śmietniku polecam tam zostawić... bo nie bez powodu pewnie ktoś je tam wyrzucił.
No a ze swojej strony mogę polecić zakup nowych i firmowych opon(nie, chińczyk nie jest firmową oponą) bo jak chyba każdy wie opony mają b. duży wpływ na nasze życie i zdrowie za kółkiem. Na tym nie warto oszczędzać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 22 listopada 2015, 17:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 519
Lokalizacja: suwałki
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57TUD30
Ma ktoś rozpisane jakie minimalne ET przy x szerokości felgi czy wejdzie do e46 aby co chwila nie zawracać tyłka?

Przy takim negatywie można znaleźć coś z mniejszym ET?
Aktualnie opona 225/45/17 8x17 ET 47
Obrazek

_________________
Obrazek
savater -->> e60 530d manual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 24 listopada 2015, 22:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
savater,odkąd kojarzę to zawsze pytasz o felgi,ale jakoś do tej pory żadnych nie kupiłeś.
To zdjęcie co pokazałeś w poście wyżej to chyba jakieś nieaktualne,bo te nadkola niezbyt ciekawie wyglądają.Dla mnie priorytetem byłoby najpierw pozbycie się bąbli,a potem szukanie lepszego koła.
A co do Twojego pytania to przecież wszystko zależy od szerokości felgi,et i opony,więc trochę opcji jest w tym przypadku.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 25 listopada 2015, 16:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 13
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: e91
Kod silnika: n47
Witam. Panowie prosze o podpowiedz (opinie) jakie felgi kupic chodzi mi o 17 do BMW E91 kolor auta czarny. Moga byc to felgi uzywane albo i nowe. Nie ukrywam ze wasza opnia moze zadecydowac. Czekam na odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 26 listopada 2015, 14:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 519
Lokalizacja: suwałki
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57TUD30
byku1600 napisał(a):
savater,odkąd kojarzę to zawsze pytasz o felgi,ale jakoś do tej pory żadnych nie kupiłeś.
To zdjęcie co pokazałeś w poście wyżej to chyba jakieś nieaktualne,bo te nadkola niezbyt ciekawie wyglądają.Dla mnie priorytetem byłoby najpierw pozbycie się bąbli,a potem szukanie lepszego koła.
A co do Twojego pytania to przecież wszystko zależy od szerokości felgi,et i opony,więc trochę opcji jest w tym przypadku.



Tyle różnych felg, że nie wiem na co się zdecydować. :/
A co do bąbli to usunę je po zimie.

Do wiosny jeszcze zostało trochę czasu to mogę powybrzydzać i może trafi się coś idealnego.

_________________
Obrazek
savater -->> e60 530d manual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Jakie felgi / opony / dystanse do mojego BMW?
PostNapisane: 26 listopada 2015, 19:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
savater napisał(a):
Tyle różnych felg, że nie wiem na co się zdecydować.

Najlepiej na to co pasuje i Ci się podoba.

savater napisał(a):
A co do bąbli to usunę je po zimie.

Przez zimę to dopiero będzie przy tym roboty.

Co do felg to patrząc tak na szybko chociażby na forum to jest coś ciekawego według mnie,tylko w 18".
viewtopic.php?f=16&t=152095
viewtopic.php?f=16&t=154152

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 216  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL