BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 czerwca 2024, 02:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 11 października 2011, 21:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Damianrotfl napisał(a):
gość mi napisał że importuje te felgi z Angli i gdy to usłyszałem to się zastanowiłem czy te felgi nie są z tej samej półki co DARE

a słyszał może ktoś jak z wytrzymałościa tych felg ?


Tu masz strone

http://www.dgtalloys.com/

to takie same chinczyki jakimi zalane jest allegro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 11 października 2011, 22:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Moje BMW: e36 316i Compact
gadalem z wulkanizatorem ktory tez prostuje felgi i mowil mi co sie dzieje z chinczykami potrafia sie skrzywic na prostej drodze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 13 października 2011, 21:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 115
Moje BMW: e30
Kod silnika: M40B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104305
Ja w starej Celice miałem riale GS75 ( moje pierwsze auto i pierwsze na feldze 16cali) na początku tłukłem nimi o wszystko :wstyd: później moim samochodem jeździła moja mama bo jej się rozbił nie patrzyła krawężnik nie krawężnik dziury wertepy, ale do rzeczy po 3 latach tylko jedna felga była delikatnie skrzywiona ( nie szło zobaczyć gołym okiem) a to przez że w kałuży była wyrwa w drodze. a po za tym nie miałem z nimi żadnych problemów nie licząc tego że są poobijane.

_________________
mycie ręczne, sprzątanie wnętrza. Pranie tapicerek. info i zdjęcia do wglądu Priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 14 października 2011, 02:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ciekawe jak często zmieniasz zawias przy takiej jeździe... :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 14 października 2011, 14:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 115
Moje BMW: e30
Kod silnika: M40B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104305
Szczurek1986 napisał(a):
Ciekawe jak często zmieniasz zawias przy takiej jeździe... :]

wtedy ważniejsze było paliwo niż zawias :wstyd: :rotfl:

_________________
mycie ręczne, sprzątanie wnętrza. Pranie tapicerek. info i zdjęcia do wglądu Priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 16 listopada 2011, 02:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 58
Lokalizacja: Kłodzko
Miałem styczność z chińczykami ;) Spawałem pare takich felg i o dziwo wszystkie miały jedną przypadłość. Jedna była pogięta (ale przy próbie naprostowania ten kawałek się odłamał). Po uderzeniu w krawężnik, kamień czy wjechaniu na drogę bez studzienki felgi się łamały na rantach. Jak aluminiowe części do samochodu które się traktuje młotem bo nie chcą wejść :rotfl:

Tak więc kupujcie chińczyki bo kolega waszego kolegi który miał kolegę miał takie felgi i jeździł na Nich i jeździł i nic się nie działo :rotfl: kupujcie chinole a na poboczach będzie więcej zniczy niż odblasków na ekspresówkach :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 12:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Cytując z R3V:


Cytuj:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"To all those who build and drive their cars, PLEASE take a look at this. It may come in handy when you or a friend decides XXR’s are the best (worst) way to go.

Here is a repost from another forum:

My FRIEND bought these wheels to use for the winter with snow tires. She bought them NEW-used (someone bought them and never used them and resold to her) for dirt cheap. At 4AM Saturday night, she was going 35-ish MPH down a 1 lane street. Everything happened in a matter of seconds. The best I can describe what happened is the following:

Car is going straight down the road. The road did not have any pot holes, the driver was not under the influence of any drugs/alcohol. In a split second, the right front passenger side wheel collapsed and made the car pull to the right instantly. The EVO then hit the rear corner of a parked car (the parked car had very little damage). No airbags went off, no one was hurt.

Now the question is, how did this happen? The only educated guess that I can come up with at this moment is that the wheel had a STRESS FRACTURE/HAIRLINE CRACK from a previous POTHOLE/Bad road experience. It then just snapped without warning after the fracture gave up.

XXRs are the BOTTOM OF THE BARREL kind of wheels. They are only $500 brand new. Tell me what you think could have possibly happened? This accident could have been A LOT WORST. She could have been on the highway, she could have hit incident bystanders, a biker, etc.

I already know what the FAKE WHEEL lovers are going to say -> “B.S, she probably hit a pothole at 70MPH and BS’ed the story”, etc etc =D. As long as ONE person can walk out of this thread and never get FAKE wheels again, I will have made a difference because that person could be DEAD one day from their XXR’s going KABOOOOOM
."

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 12:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Tomek napisał(a):
Cytuj:
XXRs are the BOTTOM OF THE BARREL kind of wheels. They are only $500 brand new. Tell me what you think could have possibly happened? This accident could have been A LOT WORST. She could have been on the highway, she could have hit incident bystanders, a biker, etc.


Zeby lepiej zobrazowac problem, XXR sa lepszej jakosci (chociaz jak widac wciaz daleko im do prawidlowej wytrzymalosci) niz felgi z allegro. Ciekaw jestem dlaczego brakuje nakretki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 12:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Co do felg z Chin. Do mojego kumpla do sklepu przyjechał koleś nową A6, żeby kupić alufelgi. Miał zwykłe alu oryginalne Audi, a chciał jakieś kozackie założyć. Zdjęli jedną z ori felg, a tam napis z tyłu "Made In China" :)

Sam osobiście nigdy nie kupię żadnego badziewia z chin, nawet czosnku :D

W E46 mam ori na lato, na zimę replikę Hamanna, ale sprawuje się bardzo dobrze. Na Vectrze miałem BK Racing BK 238, chyba produkcja brytyjska. Sprawowały się świetnie i wyglądały cudownie, ale ukradli mi 3 sztuki z garażu :D

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 14:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
StreetFire7 napisał(a):
Co do felg z Chin. Do mojego kumpla do sklepu przyjechał koleś nową A6, żeby kupić alufelgi. Miał zwykłe alu oryginalne Audi, a chciał jakieś kozackie założyć. Zdjęli jedną z ori felg, a tam napis z tyłu "Made In China" :)

Sam osobiście nigdy nie kupię żadnego badziewia z chin, nawet czosnku :D


Wiesz, wszystko rozbija sie o to, kto dana rzecz produkuje w Chinach, Audi/VW sa bardzo mocne na tamtejszym rynku, maja swoje montownie i czesc producent podzespolow tez jest tam umiejscowionych. Inna sprawa, to, to, ze zderzyli sie sami z brakiem kontroli jakosci i w nowych modelach felgi tez im pekaja.

Ogolnie nie widzialem jeszcze naprawde dobrych felg wyprodukowanych w Chinach, na przykladzie Breytona czy Carlssona, da rade zauwazyc roznice pomiedzy felgami, ktore byly jeszcze produkowane w Europie, a tymi pochodzacymi z Chin. Chinczykom nadal brakuje bardziej zaawansowanych technologii, takich jak flow-forming czy bardziej rozbudowane technologie pozwalajace na produkcje felg kutych.

StreetFire7 napisał(a):
W E46 mam ori na lato, na zimę replikę Hamanna, ale sprawuje się bardzo dobrze. Na Vectrze miałem BK Racing BK 238, chyba produkcja brytyjska. Sprawowały się świetnie i wyglądały cudownie, ale ukradli mi 3 sztuki z garażu :D


BK Racing tez sa produkowane w Chinach, felga, ktora miales to replika Advan T7.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 15:21 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
StreetFire7 napisał(a):
na zimę replikę Hamanna,

Panowie czy w felgach występuje słowo replika? Szlag mnie trafia jak czytam repliki LM, Schnitzer, Hamann itd., przecież to zwykłe podróby.
Ostatnio miałem "replikę" a mówiąc prawidłowo podróbę M-system II i to produkcji niemieckiej. Wystawiłem raz na allegro za 75 zł i nikt się nie zgłosił i w sumie dobrze - felga wylądowała tam gdzie jej miejsce czyli w skupie aluminium. Naprawdę nie mam pojęcia jak można płacić grubą kasę za podróbę jak zwykle w tych pieniądzach można kupić używaną felgę z górnej półki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 15:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Rafał525 napisał(a):
Panowie czy w felgach występuje słowo replika? Szlag mnie trafia jak czytam repliki LM, Schnitzer, Hamann itd., przecież to zwykłe podróby.


To jak o takie coś trafia Cię szlag, to co będzie z Tobą jak pies Ci zdechnie? :rotfl:
Wyluzuj człowieku. Wszyscy wiedzą, że chodzi o podróby, tylko, że ja mam np. większe problemy niż zastanawianie się czy prawdiłowo ująłem marność moich kół, żebyś się nie zdenerwował.

Rafał525 napisał(a):
Naprawdę nie mam pojęcia jak można płacić grubą kasę za podróbę jak zwykle w tych pieniądzach można kupić używaną felgę z górnej półki.


Żeby nie było. Kupiłem je z autem już, a że są w bardzo dobrej kondycji, to używam na zimówkę. Nie wydał bym kasy na replikę/podróbę/złom czy jak tam wolisz.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 15:50 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Tomek napisał(a):
Cytując z R3V:

Ożesz k... :shock:
Rafał525 napisał(a):
Panowie czy w felgach występuje słowo replika? Szlag mnie trafia jak czytam repliki LM, Schnitzer, Hamann itd., przecież to zwykłe podróby.

Prawda w oczy kole...
Rafał525 napisał(a):
Naprawdę nie mam pojęcia jak można płacić grubą kasę za podróbę jak zwykle w tych pieniądzach można kupić używaną felgę z górnej półki.

Zawsze się znajdą jacyś królowie lansu i baunsu, niestety.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 16:02 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15742
maaaad napisał(a):
Zawsze się znajdą jacyś królowie lansu i baunsu, niestety.


Otóz to, http://www.youtube.com/watch?v=FszZEg4hZRg

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 16:32 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
StreetFire7 napisał(a):
To jak o takie coś trafia Cię szlag, to co będzie z Tobą jak pies Ci zdechnie? :rotfl:

Będzie mi smutno.
StreetFire7 napisał(a):
Wyluzuj człowieku.

Jestem wyluzowany :cwaniak:
StreetFire7 napisał(a):
Wszyscy wiedzą, że chodzi o podróby

Wszyscy wiedzą że podróby ale jak czytam niekiedy aukcję z autem na Dare LM to te felgi są niemalże wyniesione na ołtarz tekstami w stylu " replika wyglądająca jak oryginał przez co samochód jest bardzo atrakcyjny" , "nieodbiegająca wyglądem od oryginału", "dobra jakość" itd.
Ostatnio oryginał BBS LM na allegro poszedł za... 2500 zł :)
Nie trawię jak ktoś używa słowa replika do zwykłych podrób.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 17:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Rafał525 napisał(a):
Ostatnio oryginał BBS LM na allegro poszedł za... 2500 zł :)


A za mi sie nie chce wierzyc w taka promocje, to nie byly czasami Darki? Ktos mnie chyba nawet pytal o felgi w podobnej cenie (podsylajac wlasnie aukcje z allegro) i to nie byly oryginalne LMy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 21:12 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Vermilion napisał(a):
A za mi sie nie chce wierzyc w taka promocje, to nie byly czasami Darki? Ktos mnie chyba nawet pytal o felgi w podobnej cenie (podsylajac wlasnie aukcje z allegro) i to nie byly oryginalne LMy.

Na syndykacie o nich było. Sprzedający nie wiedział co miał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 22:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 838
Lokalizacja: Killarney, Kerry, Irl
Moje BMW: 2xe36
Kod silnika: s50,m52
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 9#p1261989
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112163
Rafał525 napisał(a):
Vermilion napisał(a):
A za mi sie nie chce wierzyc w taka promocje, to nie byly czasami Darki? Ktos mnie chyba nawet pytal o felgi w podobnej cenie (podsylajac wlasnie aukcje z allegro) i to nie byly oryginalne LMy.

Na syndykacie o nich było. Sprzedający nie wiedział co miał :)

I takich sprzedawcow trzeba nam jak najwiecej :super: W podobny sposob nabylem swoje Keskiny :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 30 stycznia 2012, 18:55 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 41
Posty: 6400
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E90 2.0d
Kod silnika: M47N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119539 BMW E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164448 AUDI 80
Rafał525 napisał(a):
Nie trawię jak ktoś używa słowa replika do zwykłych podrób.
wiesz,inaczej to brzmi,brzmi bardziej inteligentnie i fachowo :rotfl:

to teraz moze ja sie wypowiem,pewnie jak niektorzy wiedza w swojej poprzedniej beemce mialem podroby m-konturow,swoja droga dowiedzialem sie o tym jak juz je kupilem,ale czlowiek byl wtedy świeży w temacie wiec myslalem ze to ori,ale kupilem je za 900zl z oponami,wiec cena mowi sama za siebie :D ,nie powiem,bo niby wszysto z nimi bylo ok,ale jak zakladalem na nie 2gi komplet opon niedlugo przed sprzedażą to wulkanizator dopi****lił tyle cieżarków ze sam nie moglem w to uwiezyc :zdziwko: nigdy u nikogo nie widzialem tyle ciężarków,po drugie jak zobaczylem je kiedy byly juz w posiadaniu nastepnego wlasciciela i spojrzalem na ranty :przestraszony: wygladaly jakby ktos sobie nożem kuchennym odkroił kawałek rantu,a to tu a to tam :/ masakra :zdegustowany: tez chialbym kupic sobie wreszcie ori felgi,zobaczymy jak bedzie z $$$$ :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [felgi po 2-3 tys za nowy komplet] PRZESTROGA
PostNapisane: 31 stycznia 2012, 16:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 219
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36/8
Kod silnika: M52b28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94843
To powiedzcie mi co to jest keskin kt1 czy dz1 (podróba czy replika)?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL