BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 22 stycznia 2013, 14:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Znalazłem całkiem fajny temat na rf, w tej chwili chyba już nawet znanego typka.

Uroczyście oświadczam, że nie sprzedałem się tej firmie, jak i nie mam z nią nic wspólnego!


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


http://www.racingforum.pl/lofiversion/i ... 2-250.html

6 stron, naprawdę warto popatrzeć.

W temacie znalazłem m. in. 3 takie linki :

http://www.valitalo.org/true_dual_stainless_exhaust.htm

http://www.valitalo.org/manifold.htm

http://www.valitalo.org/3_inch_dps.htm


tu cała strona :

http://www.valitalo.org/


Całkiem fajnie rzeźbi.


A szukam, bo okazało się , że muszę trochę te tłumiki które zamówiłem lekko przerobić bo mierzyłem tak trochę na wyrost przed odcięciem tej puchy m3 e92.

Temat założyłem, może jakaś ciekawa dyskusja wyjdzie a linki zostaną dla poszukiwaczy :) Bo wiadomo, wykonanie samemu takiego tłumika od podstaw przy obecnych kosztach "gotowców" allegro jest mało opłacalna :)



PS. z takich rodzynków :

Obrazek

jak to zobaczyłem - jebłem :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: i to podobno jeździ przy egt do 950st :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 22 stycznia 2013, 14:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 157
Lokalizacja: czaplinek
Moje BMW: e 36 sedan 2.3
Kod silnika: m52b25
o słodki h.....u,ale rzeżba


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 22 stycznia 2013, 15:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
deejeys napisał(a):
Całkiem fajnie rzeźbi.


A szukam, bo okazało się , że muszę trochę te tłumiki które zamówiłem lekko przerobić bo mierzyłem tak trochę na wyrost przed odcięciem tej puchy m3 e92.

Temat założyłem, może jakaś ciekawa dyskusja wyjdzie a linki zostaną dla poszukiwaczy :) Bo wiadomo, wykonanie samemu takiego tłumika od podstaw przy obecnych kosztach "gotowców" allegro jest mało opłacalna :)


Mowilem Ci, rzezbic sobie mozna i to jest dobre slowo na okreslenie tej czynnosci, ale z budowa prawdziwego ukladu wydechowego, gdzie projektuje sie cos pod katem osiagniecia jakis zalozonych celow, ma to 0 wspolnego. Jak chcesz sie jarac wykonaniem, to popatrz jak Akrapovic robi swoje produkty i jak wygladaja ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 22 stycznia 2013, 16:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Vermilion, wiem wiem, temat typowo dla sportu, bez spiny :)

Vermilion napisał(a):
Mowilem Ci, rzezbic sobie mozna i to jest dobre slowo na okreslenie tej czynnosci, ale z budowa prawdziwego ukladu wydechowego, gdzie projektuje sie cos pod katem osiagniecia jakis zalozonych celow, ma to 0 wspolnego. Jak chcesz sie jarac wykonaniem, to popatrz jak Akrapovic robi swoje produkty i jak wygladaja


Cytuję :

Cytuj:
Sportmile
Wed, 10 Nov 2010 - 23:04
Niiiice . Zobacz koszta supersprinta i nie sprzedawaj duzo taniej bo robota profi



Więc wiesz :P


W temacie zresztą wytykają mu błędy dot. budowy kolektorów które nawet ja widzę, że są dziwne bo spaliny nie mają ukierunkowania... Ale i tak fajnie to się przegląda :)



Jak Ci się podoba wyżej wklejona "rzeźba" ? Cukierek, co ? :rotfl: Jak to zobaczyłem to spadłem z krzesła :rotfl: :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 18:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
deejeys chodzi tobie o mario i jego spartolone kolektory pod turbo gdzie nie ma ukierunkowania spalin i wszystko się kotłuje?

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 18:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
morsik, tak widać na chyba 4 stronie tą dyskusję i są pokazane przykłady jak powinno to wyglądać zrobione lepiej z ukierunkowaniem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 20:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
zgadza się ale on pokazał kolektor pod turbo własnej produkcji gdzie nie było ukierunkowania spalin

taki temat trochę z czapy - zamieścił go w projekty i modyfikacje samochodów a chwalił się wydechami które robił i tym jak pięknie sztukował kawałki - profi jak cholera

a może zobaczyłeś kawałek błyszczącego kwasiaka i stwierdziłeś że facet zna się na wydechach?

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 22:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
morsik napisał(a):
a może zobaczyłeś kawałek błyszczącego kwasiaka i stwierdziłeś że facet zna się na wydechach?



Dobra weź już idź promować proex gdzieś indziej, wkleiłem temat jako stricte ciekawostka , 3 linki na temat jak ktoś sam sobie rzeźbi i przy okazji temat tego mario jak on to robi. Nie podoba się, nie czytaj.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 23:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 593
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: '07 Audi A6 quattro
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
Powiem Ci tak, tak jak mowilem, jesli chcesz rzezbic kolektor + wydech to mam kogos zaufanego, kto zrobi to dobrze i w dobrej cenie. Moze nie bedzie sie AŻ tak swiecilo jak u Mario ale stosunek ceny do jakosci bedzie zdecydowanie lepszy ;) o tyle tylko, ze zdaloby sie, abys zostawil auto w okolicach wawy na kilka dni.

_________________
Obrazek
obejrzyj moje BMW :)
filmik z moja piękną str 9 ;) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
330d+ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 24 stycznia 2013, 10:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
deejes nie powiedziałem ani słowa o proex. Stwierdziłem fakt a ty mnie atakujesz - trochę nie fair.
Znalazłeś temat gościa na sr.pl ; kilku trzeźwo myślących forumowiczów wytknęło mu błędy w projektach i tyle (do których się oczywiście nie przyznał). Ty zobaczyłeś kawałki (nie zawsze porządnie obrobionego) kwasiaka i zwariowałeś - tyle podsumowania.

a mario to typowy showman, efekciarz wizualny (jak z nim rozmawiałem to miałem wrażenie że do samego boga się dodzwoniłem) ma być fajnie na zewnątrz i tyle bo to widać - rozje...ał mnie tym tekstem, a działać jakoś będzie

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 24 stycznia 2013, 10:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
salieri330, nie chce nic na razie rzeźbić grubszego, ale dzięki za info ! Muszę przerobić trochę końcówki bo się w pomiarach przy zamawianiu rąbnąłem i trzeba je trochę inaczej założyć :) A Ty założyłeś jeszcze raz żeliwo czy custom ? Kiedy coś po latamy :zawstydzony:


morsik napisał(a):
Znalazłeś temat gościa na sr.pl ; kilku trzeźwo myślących forumowiczów wytknęło mu błędy w projektach i tyle (do których się oczywiście nie przyznał). Ty zobaczyłeś kawałki (nie zawsze porządnie obrobionego) kwasiaka i zwariowałeś - tyle podsumowania.


Nie wiem gdzie się jaram tym, gdzie zwariowałem. Jest parę fajnych wrzut forumowiczy i zdjęć, dyskusji właśnie na temat m. in. co robi źle. Ja się paru nowych rzeczy dowiedziałem z tego tematu.

Nie chce mi się robić zdjęcia ale mam na biurku kolektor od 320d bo robiłem dla JNX pomiary i...

JESTEM W CIĘŻKIM SZOKU.

Sam widzę, że jego produkt kolektora jest bezsensu z brakiem ukierunkowania spalin.

A teraz pokażę Ci mój koletor :

Obrazek

Nie chce mi się robić zdjęcia w tej chwili, może wieczorem zrobię. ALE TEN KOLEKTOR ma ten sam problem. Wylot z 3 cylindrów idzie prosto w ścianę kolektora, tylko z jednego ma wyprofilowane wyjście.


Jeśli dobrze kminię, to robiąc dobry kolektor ( na który nie ma miejsca w 320d :/ ) dało by się ugrać trochę lepsze wstawanie obniżając backpressure i tym samym EGT.


Tu dla przykładu kolektor od nowszego 320d w budzie e90 :

Obrazek


Nie miałem go w rękach a już czuję, że jest lepiej zbudowny. Tylko niestety nie bardzo da się go przełożyć bo turbinę ma na 1,2 garze.




Jak chcesz, atakuj mnie, ja tam lubię grzebać w necie i starać się wyciągać wnioski.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 24 stycznia 2013, 22:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 593
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: '07 Audi A6 quattro
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
deejeys, zalozylem nowke zeliwo, ale jakis zamiennik (chociaz wygladal jak ori...) do tego 3 cale dp za lacznikiem elastycznym przechodzace do 2,75, wyciete katy... Powiem Ci tak, musze jechac teraz wystroic, bo turbo wstaje przy 1500... :rotfl:

_________________
Obrazek
obejrzyj moje BMW :)
filmik z moja piękną str 9 ;) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
330d+ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 24 stycznia 2013, 23:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
salieri330, dzwiękowo jak wypadło to ?


Ciekawe czy dużo by mi dał taki wiadrowy downpipe... Czy pomiędzy 2,5 cala a 3 cale da się odczuć różnice...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 09:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 128
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E93 | E30
Kod silnika: N55B30 | M52B28
a co myślicie o tym żeby kolektor przyspawać do turbo w tedy nie będzie na pewno przy łączniu turbo - kolektor żadnych przedmuchów (nieszczelności)?

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 09:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Hadzi, przecież jak masz wszystko dobrze po skręcane i nową uszczelkę (!!) to nie ma prawa nic dmuchać bokiem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 09:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 128
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E93 | E30
Kod silnika: N55B30 | M52B28
no niby tak :P

deejeys jak będziesz wkładał nowe turbo to będziesz podpinał pod stary kolektor czy będziesz robił jakiś customowy nowy (super sportowy :P)?

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 15:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
deejeys napisał(a):
salieri330, nie chce nic na razie rzeźbić grubszego, ale dzięki za info ! Muszę przerobić trochę końcówki bo się w pomiarach przy zamawianiu rąbnąłem i trzeba je trochę inaczej założyć :) A Ty założyłeś jeszcze raz żeliwo czy custom ? Kiedy coś po latamy :zawstydzony:


morsik napisał(a):
Znalazłeś temat gościa na sr.pl ; kilku trzeźwo myślących forumowiczów wytknęło mu błędy w projektach i tyle (do których się oczywiście nie przyznał). Ty zobaczyłeś kawałki (nie zawsze porządnie obrobionego) kwasiaka i zwariowałeś - tyle podsumowania.


Nie wiem gdzie się jaram tym, gdzie zwariowałem. Jest parę fajnych wrzut forumowiczy i zdjęć, dyskusji właśnie na temat m. in. co robi źle. Ja się paru nowych rzeczy dowiedziałem z tego tematu.

Nie chce mi się robić zdjęcia ale mam na biurku kolektor od 320d bo robiłem dla JNX pomiary i...

JESTEM W CIĘŻKIM SZOKU.

Sam widzę, że jego produkt kolektora jest bezsensu z brakiem ukierunkowania spalin.

A teraz pokażę Ci mój koletor :

Obrazek

Nie chce mi się robić zdjęcia w tej chwili, może wieczorem zrobię. ALE TEN KOLEKTOR ma ten sam problem. Wylot z 3 cylindrów idzie prosto w ścianę kolektora, tylko z jednego ma wyprofilowane wyjście.


Jeśli dobrze kminię, to robiąc dobry kolektor ( na który nie ma miejsca w 320d :/ ) dało by się ugrać trochę lepsze wstawanie obniżając backpressure i tym samym EGT.


Tu dla przykładu kolektor od nowszego 320d w budzie e90 :

Obrazek


Nie miałem go w rękach a już czuję, że jest lepiej zbudowny. Tylko niestety nie bardzo da się go przełożyć bo turbinę ma na 1,2 garze.




Jak chcesz, atakuj mnie, ja tam lubię grzebać w necie i starać się wyciągać wnioski.


ja ciebie nie atakuję i jestem od tego jak najdalej ale ten gościu to showman i tyle

to co pokazałeś na tych dwóch fotach to są odlewy a nie spawanie z kolanek - w odlewie o wiele trudniej uzyskać odpowiednie ukierunkowanie - ale jest tańsze i szybsze do wykonania. Jeśli zamawiasz za gruby worek siana customa i on tylko wygląda to sorry ale nie tędy droga. Customa robisz po to żeby poprawić a nie popsuć

Hadzi
a jak padnie turbina to będziesz ją odcinał i znowu spawał? Jak puszcza przy turbo i uszczelka nie wystarcza to daj do splanowania obie powierzchnie

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 17:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
morsik napisał(a):
Jeśli zamawiasz za gruby worek siana customa


Nie wiem czy dobrze doczytałem, że była to jakaś budżetowa konstrukcja? Bo dalej były fotki lepszych sztuk ?



morsik napisał(a):
Customa robisz po to żeby poprawić a nie popsuć



W wypadku Polskich projektów zazwyczaj projekty turbo na 20 letnich wozach opierają się o niski budżet, mało kto robi to profi (zwłaszcza patrząc na to zdjęcie z pierwszego postu w tym temacie :rotfl: ) i tak to się kręci...


Ciekawe czy customowy kolektor do 320d o nie za dużej pojemności i dobrym ukierunkowaniu spalin byłby w stanie coś dać?


morsik napisał(a):
Jak puszcza przy turbo i uszczelka nie wystarcza to daj do splanowania obie powierzchnie


Dobra myśl!




Panowie a teraz takie pytanie ma ktoś jakąś rozpiskę z rodzajów tłumików i zależności od ich budowy ? Czemu dwa podobne do siebie tłumiki mogą brzmieć inaczej ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 09:55 
ooooo.... widzę fajny temat :) mam pytanie do was bo mam końcowy wydech Eisenmann no i brzmi ładnie ale z czasem wydaje mi się że troszkę za cicho :niepewny: i zastanawiam się nad wycięciem katów i teraz moje pytanie czy dużo głośniej będzie? bo nie chce też wiochy robić no i co najlepiej w miejsce katów wstawić? :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [Fxx] Budowa układów wydechowych / tłumiki przelotowe
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 12:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
kolektory nigdy nie są tanie, a nawet jesli był robiony budżetowo to nie znaczy że można go popsuć - a chyba nie jest wielkim problemem wspawanie pod kątem paru rurek a nie na sztorc.

Cytuj:
Panowie a teraz takie pytanie ma ktoś jakąś rozpiskę z rodzajów tłumików i zależności od ich budowy ? Czemu dwa podobne do siebie tłumiki mogą brzmieć inaczej ?


ale co masz na myśli mówiąc podobne? to że na zewnątrz są takie same?

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL