BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 08:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 18 lutego 2020, 23:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 120i
Kod silnika: M54b30+T
Jest ktoś w stanie pomóc mi z tym flamemode ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 21 lutego 2020, 14:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Wow jestem po wrażeniem czy ma ktoś aktulną instalkę do siemens mss5x flashera ? Na internecie nie mogę nic znaleźć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 21 lutego 2020, 17:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Tu masz
https://www.ms4x.net/index.php?title=Flashing_Tools


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 23 lutego 2020, 18:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B25
Witam
Czy ktoś z Was słyszał o ograniczniku momentu obrotowego poprzez spowalnianie/ograniczanie ruchu przepustnicy? Jeśli tak, to prośba o podzielenie się szczegółami. Temat był ostatnio poruszany na grupie garażowe hobby na Facebooku ale nikt nie podał nazwy limitera.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 26 lutego 2020, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kod silnika: m52b28
piotr520 napisał(a):
adrian989 napisał(a):
piotr520 napisał(a):

I jak masz jakąś sprawdzoną mape dla b22 bez szarpań i płynną ?


Będę miał chwilę czasu to zgram i wrzucę swoją.


Drogi Piotrze mozna prosic o te mape? mam b22 i po naglym dodaniu gazu lapie kangury mysle ze to moze kwestia tego, mam sondy off przeplywka sprawna, swiece cewki ok. A Ty masz sondy wlaczone normalnie? Moga byc te kangury od zlych modow map paliwa i zaplonu? Jak mozesz wrzuc tego wsada odezwe sie czy jest poprawa :) DZIEKI!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 26 lutego 2020, 21:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Jutro wieczorem podrzucę swoją. Ja mam wszystkie sondy włączone, bo na lpg to lepiej uważać.
Jak przesadzisz z zapłonem i paliwem to kangury jak najbardziej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 08:50 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Jeszcze mi napisz z którego pliku korzystasz, bo jak z wiki b22 lunch control to nie będę musiał zgrywać całego pliku tylko 64kb wystarczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 10:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kod silnika: m52b28
Wlasnie zaczynam zabawe z tym tematem duzo poczytalem i bede dzialal, interfejs mam a ncsy itp obcykane. mody mialem wykonane po kosztach u pewnego typa i podejrzewam ze w tym moze byc szkopul, niestety nie pamietam czy przed tymi modami wystepowal problem kangurowy ale tak jak mowilem przeplywki itp wszystko mam sprawne wiec stawiam ze w tym moze byc problem tymbardziej ze tak jak mowilem po kosztach, gosc mi sondy wylaczyl i odlaczyl, dal popcorn ale pozniej wylaczyl to bo bylo za grubo i srodkowy mi wywalilo, szybka odcinke wlaczyl i zmienil mape paliwa i zaplonu na niby lepsza no ale kangury sa.... mysle ze 64kb bedzie ok? mam zamiar wgrac sobie go przez gellatto i skasowac checksum, ews mam off. pozdro!

przed tym mam zamiar zgrac swoj wsad poprzez gellatto i udostepnic do wgladu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 11:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Kolego to trochę nie tak. Mapy muszą być z tym samym numerem softu, na te chwilę pewnie większość używa softu do modzenia 056 i taki musisz mieć u siebie żebyś mógł wgrać tylko 64kb.
Jeśli masz np soft z numerem 037 czy 055 to mój wsad nie podejdzie, musisz wgrywać całość.

Proponuję wszystkim jak już wgrywają pełny wsad, to wgrywać 056 lunch control, bo w nim jest wszystko i wtedy możemy wymieniać się wsadami 64kb bez konieczności wgrywania pełnego wsadu.

Wsady do pobrania sa tutaj, na samym dole, proponuję wgrywać MS430056_Logger_EWSsignature_CHK5off_LC.bin pod odpowiednią pojemność
https://www.ms4x.net/index.php?title=Firmware_Files

to ułatwi wymianę wsadami.

Zgraj swój mały wsad i zobaczymy co tam jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 11:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kod silnika: m52b28
No w sumie tak rozpedzilem sie, oblukam swoj soft, zgram i dam info zwrotne. W razie w to ten wsad z LC co powiedziales podejdzie mi bez problemu przez Siemensa MSS5x przez OBD? Swoja droga podejrzewam ze mam ten z koncowka 56. A druga sprawa zalozmy jak sobie go wgram to sondy mi sie spowrotem wlacza? Dzieki za info i bede sie odzywal


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 17:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Mój wsad 64kb. Trzeba mieć wgrany pełny wsad 056 LC żeby z niego skorzystać.
https://drive.google.com/file/d/17oTQFz ... sp=sharing


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 18:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kod silnika: m52b28
Moj wsad

https://files.fm/u/sxtm2ztu

Jak mozesz to oblukaj. dzieki sa swoj

@EDIT: a czym sie rozni zwykly wsad 056 od wsada "LC"? ja nie mam lc (launc control jest od razu zaprogramowany?) moge wrzucic Twoj?


Ostatnio edytowano 27 lutego 2020, 19:09 przez Fohr, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 18:50 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Twój wsad jest z końcówką 056, więc mój teoretycznie powinien działać bez problemu. Będę miał chwilę to zerknę na paliwo i zapłon.


Luknąłem na ten wsad i jak dla mnie, to jakoś dziwnie to wygląda, paliwa dolane i cofnięty zapłon. Mapa przepustnicy też cofnięta. Podejrzewam że stąd problemy z kangurami. Jak to jeździło i jakie spalanie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 20:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kod silnika: m52b28
MOIM zdaniem jedzie dobrze... tzn tak mi sie wydaje :| ciezko powiedziec natomiast fakt jest 1 kangury, tzn trzymam 2000rpm i nagle gaz do dechy i kangur (jezeli to od tego). ciezko mi cos wiecej powiedziec nt jak to jedzie bo nie mam za bardzo porownania.. co polecasz? wgrac Twoj czy jak?

spalanie raczej za duze jak na ten silnik, przy wyzszych predkosciach paliwo znika w trymiga, na miescie tez jakos tak imho za szybko

czyli co wychodzi na to ze parametry sa jakby zrobione sobie pod gorke? (na krzyz)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 21:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Masz chęć to sprawdź mój , co najwyżej nie zapali to wgrasz swój z powrotem . Jak chcesz mieć porządny wsad bez sond, to wgraj oryginalny bez sond programem WinKFP, link masz na 9 stronie. Tylko zastanawiam się co z EWS. Na wszelki wypadek zawsze zgrywaj pełny wsad żeby było do czego wrócić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kod silnika: m52b28
wgralem Twoj, narazie ciezko mi sie odniesc co do roznicy ale cyba mniej pali. wyswietla sie check engine i eml a pozniej wszystko gasnie (po odpaleniu) (u mnie sie nie wyswietlalo ani to ani to), kangury sa dalej :( moze to odma? a Ty Nie masz kangurow wgl?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 21:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Na tym wsadzie jedziesz równo ,3 bieg 1000obr gaz w podłogę i nie ma prawa szarpnąć. Strzeli kangura na jedynce jak się źle operuje sprzęgłem jednak wolę jednomasę , w e34 nie było żadnych problemów. Kontrolki się świecą bo u mnie diagnostyka jest włączona a u ciebie nie. Paliwa na pewno mniej pali bo to widać po mapie :) . Układ zapłonowy masz zdrowy i dwumasę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 22:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kod silnika: m52b28
zaplonowy tak, dwumase nie wiem ale podejrzewam ze tak. ogolnie auto niedawno z warsztatu odebralem i niby wwszystko ok. ten gosc co mi mody robil powiedzial ze to potoczne i to z winy odmy jest. z kolei mechanik mowil ze to napewno nie odma. u mnie jest tak dziwnie bo czasami strzeli kangura a czasami nie, ale zazwyczaj tak i dzieje sie to w przedziale 1000-2000rpm, bede dzialal dalej z tymi kangurami bo to strasznie irytujace jest. skokro mowisz ze na Twoim jest gladko to cos musze miec z autem widocznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 22:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54@
Piotr czy w Twoim sofcie masz moda na ogrzewanie kata żeby nie telepało budą? Jutro podeślę swoje 64kb, przepustnica, zapłon, paliwo, wyłączone ogrzewanie kata, na postoju odcinka 5900 podczas jazdy 6800, antijerk i jeszcze pewnie kilka rzeczy którch nie pamiętam, bezpieczny wsad jeździłem na nim pół roku silnik pracuje bardzo dobrze, jutro wrzucę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 lutego 2020, 22:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54@
piotr520 napisał(a):
Masz chęć to sprawdź mój , co najwyżej nie zapali to wgrasz swój z powrotem . Jak chcesz mieć porządny wsad bez sond, to wgraj oryginalny bez sond programem WinKFP, link masz na 9 stronie. Tylko zastanawiam się co z EWS. Na wszelki wypadek zawsze zgrywaj pełny wsad żeby było do czego wrócić.


Po winkfp nie odpali wozu jeśli ma usunięty EWS, zaktualizuje mu do 66 a nie ma info jak go wyłączyć w tej wersji.
przepraszam za post pod postem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL