BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 12:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: G30 540i downpipe
PostNapisane: 19 października 2023, 08:07 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Z racji, że o ile w zyciu nic się nie odwinie to jest szansa, że w przyszłym roku po paseratti przyjdzie czas na powrót do BMW to interesuje mnie mocno G30 540i, ponieważ dla mnie to dupowóz idealny szybki oszczedny ( jak na pb ) ładny i cichy.

Ale meczy mnie stage 2 na około 450km ale tutaj w grę wchodzi downpipe i pytanie czy ktoś ma doswiadczenie w TYM modelu czy mocno podnosi hałas w kabinie??

Bo tego to chciałbym uniknać zestarzałem się i upierdliwe hałasy w długiej trasie to już nie jest to co lubię ryk to może być w V8 na weekendówce w koło komina

Pozdrawiam
Zdzira


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: G30 540i downpipe
PostNapisane: 30 października 2023, 04:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 90
Lokalizacja: Kraków / Koszyce
Moje BMW: e46 328i 1999
Kod silnika: M52TU B28
Nie wiem jak jest dokladnie w przypadku silnika B58. Jak sie nie myle wszystkie bmki serii G z silnikami B58 maja juz filter GPF (nie wiem nie analizowalem tematu wiec tylko pisze ze podejrzewam ze wszsystkie)
Przysluchiwalem sie niedawno G30, G05, oraz nawet ostatnio mialem okazje uslyszec cold start w G01 w wersji x3 competition (F97).
Niestety X3 competition mocno mnie rozczarowalo :) Dzwiek jest ale trzeba go uwolnic... Taki downpipe napewno zrobi robote. Jak bedzie brzmiec? musisz poczekac na kogos kto rzeczowo Ci odpowie bo ma u siebie.

Ja moge tylko powiedziec na przykladzie X5 F15 z silnikiem N55. Jest u mnie zainstalowany fabrycznie wydech mperfomance wraz chip fabryczny z Mpe power Kit . Charakteryzuje sie to tym, ze jest tylko katalizator i za katalizatorem leci cala "straight pipe" pod calym autem, az do koncowego wydechu mperfomance.
Efekt na cold start calkiem przyzwoity. Po rozgrzaniu i normalnej jezdzie do 3 tysiecy jest tylko lekki bulbulator. Ale to lekki basowy dzwiek.
Wiadomo przy ostrej jezdzie powyzej 3 tys obrotow sytuacja sie zmienia i pod wiaduktami mozna sie zdziwic :)
Nie mam filmiku jak to brzmi u mnie, ale tutaj masz pierwszy z brzegu - u mnie jest praktycznie identycznie
https://www.youtube.com/watch?v=ZN4oQ2cP1I8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL